Tady raději nejezděte

(pořad)
  • Česko Zde řídíš na vlastní nebezpečí! (více)
Reality-TV
Kanada, 2013, 50 min

Existují kraje, kde je myšlenka na řízení auta horší než zlý sen. Moderátor našeho pořadu, Andrew Younghusband, cestuje po světě, aby si vyzkoušel svoje řidičské umění v takových městech, která jsou neblaze proslulá příšernými dopravními zmatky. Andrew se všude zkouší naučit, jak řídit auto v nepředstavitelném chaosu. Pomáhají mu v tom místní obyvatelé - hlavně taxíkáři, šoféři nákladních aut a dopravní policisté. Průměrný návštěvník takového města by pravděpodobně raději nastoupil do turistického autobusu, ale Andrew si odvážně sedá za volant a klikatě se prodírá ucpanými ulicemi a zaplněnými tržištěmi, aby na vlastní kůži zažil svéráznost pohybu na čtyřech kolech v duchu lokálních zvyklostí. (TV Spektrum)

mrclTV

Odpočinková šou, pri ktorej zistíte, že "u nás" to s jazdením nakoniec nie je až tak zlé. Čo mi nesedí, je dĺžka jednotlivých dielov, ktoré sú zbytočne naťahované (plus reklamy na discovery snáď každých 10 minút) pričom v pohode by stačil 30 minútový formát. Za tú dobu by človek s prehľadom získal prehľad o organizovanom chaose v uliciach veľkomiest sveta bez zbytočnej repetívnosti a naťahovia. Po pár dieloch totiž zistíte, že je to stále o tom istom, dokonca aj problémý su viac-menej všade rovnaké. PS: V Indii by som nejazdil za žiadnych okolností, to už bolo moc :D ()