Reklama

Reklama

Epizody(13)

Obsahy(1)

Dokumentární série Kosmos - časoprostorová odysea je nový strhujícího třináctidílný pořad producentky a scénáristky Anny Druyanové a producenta Setha MacFarlana (Griffinovi, Méďa). Po více jak třiceti letech, kdy měla premiéru původní série, u nás uváděna pod názvem Vesmír, ve které mohli diváci spolu s Carlem Saganem ohromujícím a ikonickým způsobem prozkoumat vesmír, se Seth MacFarlane spojil s původními Saganovými spolupracovníky, scenáristkou a producentkou Druyanovou a spoluscenáristou a astronomem Stevenem Soterem. Společně pak vytvořili třinácti dílnou sérii, která má být nástupcem původního pořadu, jež získal televizní cenu Emmy a cenu Peabody za význačný úspěch a záslužnou veřejnou službu. Průvodcem pořadu Kosmos – časoprostorová odysea bude renomovaný astrofyzik doktor Neil deGrasse Tyson. Stejně jako původní legendární série je nový Kosmos ságou o objevování zákonitostí přírody a nalezení našich souřadnic v prostoru a čase. Série oživí nikdy nevyřčené příběhy, diváci podniknou cestu do nového světa a napříč kosmem, aby v malém měřítku poznali velkolepost vesmíru. Dokument přichází s novým způsobem vědeckého vyprávění, který odkrývá majestátnost vesmíru a znovu využívá slavné prvky z původní série, včetně kosmického kalendáře a lodi imaginace. Nejdůkladnější vědecké koncepty jsou prezentovány s ohromující jasností, spojuje se skepse s údivem a precizní přírodní vědy se setkávají s citovou a spirituální rovinou, což představuje jedinečnou zkušenost. (National Geographic)

(více)

Diskuze

(mOnkey)

(mOnkey) (hodnocení, recenze)

Potvrzena druhá sezóna. Bude se jmenovat Cosmos: Possible Worlds a poběží na jaře příštího roku.

na příspěvěk reagoval BR23

 (hodnocení, recenze)

Prima včera dávala na ZOOMU první díl

BR23

BR23 (hodnocení, recenze)

majo25 , martess , Gladiator15 , martess

no vyriešil som to.... stiahol som si to z ,ulož to, na inom počítači...  :D super :) strašne sa teším idem to dokukať ale na mojom pôvodnom hodnotení to zaiste nič nezmení.... len je škoda že tento fantastický dokument nieje medializovanejší a tým pádom i známejší... hold, dnešná konzumná spoločnosť ovcí sa nezaprie...

Uživatel martess smazal svůj příspěvek.

BR23

BR23 (hodnocení, recenze)

Gladiator15

to sa raz musím naučiť aj ja, žial ja mám tak šitný notebook že on mi nevie skoro nič prečítať ani nainštalovať, a mosím povedať že ja svojimi vedomosťami o informatike tomu tiež moc nepomáham :D

na příspěvěk reagoval martess

BR23

BR23 (hodnocení, recenze)

majo25

akože ulož to? tie mkv, a mp3 prípony mi nejdú na mojom notebooku prehrať... ak by si mal nejaký adekvátnejší zdroj pls, tak odpíš, vdaka

BR23

BR23 (hodnocení, recenze)

Gladiator15

kde si videl posledné tri časti? ja to už zháňam riadnu dobu no nemôžem sa k tomu dopracovať lebo stránka od ktorej som čerpal to neviem prečo už prestala dávať a nechcú mi odpovedať

na příspěvěk reagoval majo25

Gladiator15

Gladiator15 (hodnocení, recenze)

Elanornegra

Myslíš v tomto dokumente? Ja som si nevšimol, žeby tam v niečom zavádzal. Ono nemusíš poznať vedcov. Stačí vedieť ako funguje veda. Tá funguje hlavne na skepse, čiže nikto ničomu neverí, až kým sa to niečo, nepreukáže dôkazmi. A existencia vedeckého konsenzu hovorí, že globálne otepľovanie muselo prejsť všetkým tým overovaním, diskusiami a hádkami.

Samozrejme že Al Gore si na tom namastil vrecká, ale nie len on. Kopec podnikateľov, možno aj celé štáty si namastili vrecká na obchodoch s emisiami a podobných veciach. To ale vôbec neznamená, žeby to nebola pravda. Znamená to len to, že to niektorí ľudia spolitizovali a zneužili, nič viac. A jeden dobrý nový dokument o GO je tento http://www.csfd.cz/film/366957-years-of-living-dangerously/

Elanornegra

Elanornegra (hodnocení, recenze)

hallelluja , Gladiator15

TO Gladiator15: Ved prave, ze krasne to bolo ukazane ako "nas" ojebakavali s olovom v jednej casti, len mas pravdu dokazy su jedine platidlo, len problem je ak sa nepoznas s tymi co to fakt riesia osobne myslim vedcov, astrofyzikov atd. tak clovek cerpa hlavne z internetu, a aspon pre mna je zatial dost problem "veriit" tym informaciam. Posledne 2 roky sa tymto veciam venujem hlavne The Universe, ale nemam to ani s kym rozoberat, lebo tejto tematike sa venuje velmi malo ludi :D .. lebo nato treba mat hlavu aby clovek dokazal nieco take aj pochopit.... mozes mi napisat ci o niecom v tom seriali aj zavadzal ? 

 

To Hallelluja: ved to ze som doteraz nevedel ci to je len agidtka na ktorej si namastil vrecka Al Gore aj :D.. alebo to je  fakt pravda, ale aj v samotnom dokumente je cast, kde rozobera obdobie spred 250mil. rokov, kedy doslo k najvacsim klimatickym zmenam a najvacsiemu vymieraniu vsetkych zivych druhov na planete, a aj keby sme si teraz pustili na hlavu vsetky atomovky, bol by to len slaby odvar oproti danemu obdobiu :D...

na příspěvěk reagoval Gladiator15

Gladiator15

Gladiator15 (hodnocení, recenze)

Elanornegra

Ano deje sa to. A existuje na to aj silný vedecký konsenzus http://climate.nasa.gov/scientific-consensus/

Samozrejme, že sú aj názory proti. Ale to máš tak, ako keď sa viedli debaty, či fajčenie škodí zdraviu. Tabakové spoločnosti si najímali vedcov a tí robili štúdie, ktoré mali dokazovať, že tomu tak nie je. No jediné, čo dokázali, bolo zopár rokov mútiť vodu a dnes je úplne samozrejme, že to zdraviu škodlivé je. Teraz sa to isté deje s globálnym otepľovaním. Len tie vody múti niekto iný. No našťastie jediným platidlom vo vede sú dôkazy a tie myslím hovoria jasne.

na příspěvěk reagoval Elanornegra

hallelluja

hallelluja (hodnocení, recenze)

Elanornegra

aj mne sa zdá, že s tou eko agitkou až moc tlačia na pílu... myslím ale, že ku klimatickým zmenám dochádza, a tie zmeny SÚ dôsledkom otepľovania, prehrievame planétu spôsobom, akým sa to dosiať nedialo... ale relevantný vedecký link nemám, možno iný užívateľ... btw - hudba, zvuk, obraz božské, pripájam sa

na příspěvěk reagoval Elanornegra

Elanornegra

Elanornegra (hodnocení, recenze)

http://www.imdb.com/search/title?num_votes=5000,&sort=user_rating,desc&title_type=tv_series

Asi nie je nahodou zatial 4. najlepsie hodnoteny serial na IMDB :D. Genialne podany, hlavne ak si to pozrie clovek v noci...  s poriadnym zvukom a obrazom, pozeram to na 137cm TV a fakt to stoji zato. I ked nie som si isty ci ten ekologicky podtext je ok. Fakt nvm lebo su nazore pre a proti oteplovaniu v sucastnosti... deje sa to ? poprosil by som fakt odborny nazor na danu tematiku. vdaka :)

na příspěvěk reagoval hallelluja, Gladiator15

martess

martess (hodnocení, recenze)

Gladiator15

Súhlasím... netvrdím že aj sčítaná/spozeraná hlava tam nenájde nové veci alebo si tie staré lepšie utvrdí v pamäti.

Gladiator15

Gladiator15 (hodnocení, recenze)

martess

Tak ani pre mňa tam nebolo mnoho vecí, ktoré by ma prekvapili, ale mne sa veľmi páči to podanie. Je to úplné iné ako klasické dokumenty o vesmíre, kde na divákov vrhajú jednu informáciu za druhou. Toto je podané s obrovským nadšením pre vedu, objavovanie a celý vesmír. Proste viac skrz srdce ako rozum. Je tam kladený dôraz na dôležitosť vedy a kritického myslenia pre modernú spoločnosť. To pokladám ze veľké plus v dnešnej iracionálnej dobe. Navyše ekologický podtext v záverečných častiach. Pre mňa obrovské pohladenie po duši.

na příspěvěk reagoval martess

martess

martess (hodnocení, recenze)

Ono to ma priblížiť základy tým čo do toho vchadzaju ako mal povodny kozmos kedy si to nie je určene dospelým sčítaným, zainteresovaným či vzdelaným ľudom prave naopak je to pre tých nasťročných alebo začinajucich

na příspěvěk reagoval Gladiator15

 (hodnocení, recenze)

a ani to nemusí být dokument ale třeba talkshow ,pořady,nebo přednášky. Pokud nerad čteš knihy jako já.

na příspěvěk reagoval Gladiator15, martess

 (hodnocení, recenze)

hallelluja

jakýkoliv jiný dokument o vesmíru ti přinese jiné pohledy a rozbory..a nezáleží na tom jaký má hodnocení na čsfd.

hallelluja

hallelluja (hodnocení, recenze)

Kill, a ktory serial je podla teba lepsi?? Mne sa zda tematicky komplexny, krasne animovany a s prenadhernym hudobnym doprovodom... Fakt lepsi nepoznam;)) daj tipy;))

 (hodnocení, recenze)

Až na pár dějepisných událostí tento cosmos nepřínáší nic nového.Vzhledem k hodnocení jse mčekal něco víc.

na příspěvěk reagoval hallelluja

Gladiator15

Gladiator15 (hodnocení, recenze)

Gryphon

Tiež som na to zo začiatku tak trošku pozeral, že čo to tam robí, ale po čase som si úplne zvykol a zapáčilo sa mi to :)

hallelluja

hallelluja (hodnocení, recenze)

Tie animovane vsuvky z historie su skvele, tam som sa dozvedela dost veci, co bezne v dokumentoch nebyvaju;))

na příspěvěk reagoval Gryphon

 (hodnocení, recenze)

martess

proto to nijak neodsuzuju a dal jsem tomu skoro plný počet. Teď se půjdu kouknout na další díly. Ten kdo už má všeobecné znalosti o vesmíru tak si tímto udělá rekapitulaci základů (ikdyž ne všech).

 (hodnocení, recenze)

po prvním díle za 4/5 . Je to takové moc jednoduché :/ neuplné a spíš pro nenáročného diváka co přišel z oěda o pěti knedlícich ale uvidíme co z toho bude dál.

na příspěvěk reagoval martess

Gladiator15

Gladiator15 (hodnocení, recenze)

Posledné dve časti nádhera. Som veľmi rád, že tam dali Saganov prejav Pale blue dot :)

na příspěvěk reagoval BR23

3ds

3ds (hodnocení, recenze)

O mesiac vyjde cela prva seria na Blu-Ray. Nevie niekto kedy a ci vobec bude vydana CZ verzia pre CS trh?

na příspěvěk reagoval hallelluja

kiros179

kiros179 (hodnocení, recenze)

souhlas, taky mám za sebou jen jeden díl, na který jsem náhodou padnul při serfováni při dívání na telku na NGCh - ale úplně mě to dostalo, dnes v 22.00 další, nemůžu se dočkat :)

Gladiator15

Gladiator15 (hodnocení, recenze)

Videl som zatiaľ len prvú časť, ale vyzerá to veľmi pekne. Carl Sagan by bol určite nadšený  :)

martess

martess (hodnocení, recenze)

Je toho malo len 13 dielov a nechapem ako niekto dokaže kliknuť na menej ako 5 hviezdičiek

Související novinky

AFO 2014: Festival plný hvězd

AFO 2014: Festival plný hvězd

08.04.2014

Měsíc duben patří Mezinárodnímu festivalu populárně-vědeckých filmů Academia Film Olomouc. Ve dnech 15. – 20. 4. se uskuteční jeho 49. ročník, který diváky vezme přímo ke hvězdám. AFO totiž letos… (více)

Reklama

Reklama