Reklama

Reklama

Epizody(13)

Obsahy(1)

Dokumentární série Kosmos - časoprostorová odysea je nový strhujícího třináctidílný pořad producentky a scénáristky Anny Druyanové a producenta Setha MacFarlana (Griffinovi, Méďa). Po více jak třiceti letech, kdy měla premiéru původní série, u nás uváděna pod názvem Vesmír, ve které mohli diváci spolu s Carlem Saganem ohromujícím a ikonickým způsobem prozkoumat vesmír, se Seth MacFarlane spojil s původními Saganovými spolupracovníky, scenáristkou a producentkou Druyanovou a spoluscenáristou a astronomem Stevenem Soterem. Společně pak vytvořili třinácti dílnou sérii, která má být nástupcem původního pořadu, jež získal televizní cenu Emmy a cenu Peabody za význačný úspěch a záslužnou veřejnou službu. Průvodcem pořadu Kosmos – časoprostorová odysea bude renomovaný astrofyzik doktor Neil deGrasse Tyson. Stejně jako původní legendární série je nový Kosmos ságou o objevování zákonitostí přírody a nalezení našich souřadnic v prostoru a čase. Série oživí nikdy nevyřčené příběhy, diváci podniknou cestu do nového světa a napříč kosmem, aby v malém měřítku poznali velkolepost vesmíru. Dokument přichází s novým způsobem vědeckého vyprávění, který odkrývá majestátnost vesmíru a znovu využívá slavné prvky z původní série, včetně kosmického kalendáře a lodi imaginace. Nejdůkladnější vědecké koncepty jsou prezentovány s ohromující jasností, spojuje se skepse s údivem a precizní přírodní vědy se setkávají s citovou a spirituální rovinou, což představuje jedinečnou zkušenost. (National Geographic)

(více)

Recenze uživatele Maryinka k tomuto seriálu (1)

Kosmos - časoprostorová odysea (2014) 

Kéž by na mě tak velký dojem udělal každý dokument, který jsem kdy zhlédla. Ačkoli - to bych si pak Kosmu tolik nevážila a to by byla opravdu škoda. Dokumentů, které by měly tak široké rozpětí napříč různými vědami, moc není a ačkoli ani Kosmu se nepodařilo zabrousit do všech oborů veškerého našeho vědění (jako by to koneckonců bylo vůbec možné?), má k tomu ze všech pořadů, dokumentů, filmů či seriálů, co jsem kdy viděla, nejblíže. Pokud chcete získat základní znalosti z astronomie a nejen z ní podané doslova na stříbrném podnose (vizuální stránka je totiž úchvatná), rozhodně doporučuji. Dodatek po zhlédnutí Saganovy verze z roku 1980: Originál je stále úchvatný, ačkoli byl vytvořen už před 35 lety! Sagan byl obrovský sympaťák a můj nový vzor a jeho Cosmos má podle mě větší filozofický přesah a širší záběr než tato nová verze. Proč mám tedy v oblíbených seriálech tuto verzi a ne originál? 1. Mám hodně ráda estetiku a vizuální dojem a v tomto nový Cosmos (pochopitelně) vede na celé čáře. 2. Nový Cosmos je aktuálnější, za tu dobu jsme zjistili mnoho nového. 3. Nový Cosmos je vypracovaný stejně pečlivě a se stejnou láskou k vědě jako ten předchozí. A konečně za 4. Jeden z dílů se věnoval mé oblíbené astronomce, Cecilii Payne, takže vítěz je jasný. :D ()

Související novinky

AFO 2014: Festival plný hvězd

AFO 2014: Festival plný hvězd

08.04.2014

Měsíc duben patří Mezinárodnímu festivalu populárně-vědeckých filmů Academia Film Olomouc. Ve dnech 15. – 20. 4. se uskuteční jeho 49. ročník, který diváky vezme přímo ke hvězdám. AFO totiž letos… (více)

Reklama

Reklama