Film navazuje na fenomenální celosvětový úspěch Wanova filmu V zajetí démonů. Tentokrát manželský pár odcestuje do severního Londýna vyšetřovat jeden z nejhrůzostrašnějších případů paranormálních aktivit, aby pomohl svobodné matce, která žije sama se svými čtyřmi dětmi v domě zamořeném zákeřnými duchy. (Freeman Ent.)

peetrejr

Pokračovanie Conjuringu je tu. Film je v mnohých veciach kopírka prvej časti. Príbeh nám ukazuje priame pokračovanie na starý dobrý Conjuring (1). [film začína scénou, kde Warrenovci vyháňajú duchov a Lorraine uvidí našu Mníšku, ktorá inak vyzerá akoby ju hral Marilyn Manson] A opäť sledujeme Eda a Lorraine Warrenovcov, ktorí zas opakujú ako chcú skončiť s hraním sa na Ghostbusters. Lenže to by neboli oni, keby nepomohli nejakej rodinke v núdzi. Slobodná matka so štyrmi deťmi zažívajú neľahké obdobie vo svojich životoch. Nasťahujú sa do "nového" domu, kde sa snažia prežiť. Deti majú trable v škole atď. . . Rodina nepatrí medzi tie optimistickejšie duše a to využíva duch. Tento duch má podobu mŕtveho (lebo aj mŕtvy je) a veľmi rád šikanuje našu rodinu. Začne strašiť v noci, ale straší zatiaľ len deti. Toto je presne to isté, čo sa dialo v jednotke: rodina sa presťahuje do starého domu a tam straší. Duch straší deti v noci a neskôr straší všetkých. Presne táto istá schéma je až tak viditeľná, že je to smiešne. Dej nám ukazuje život Warrenovcov, ktorí si nežijú najhoršie. Ed má nejaký zlý sen a rozhodne sa ho nakresliť. No a Ed nenačmára nikoho iného, ako našu Mníšku. Lorraine mu chce povedať, že mala víziu o smrti svojho manžela ale rozhodne sa udržať to v tajnosti, však prečo nie ¯⁠\⁠_⁠(⁠ツ⁠)⁠_⁠/⁠¯ . Ešte sa nám Mníška zjavuje aj Lorraine a potom Lorraine niečo vyryje do Biblie. Zas sa presúvame do Londýna, kde teda starý dedko šikanuje rodinu. Pekne to hrotí a aj s tým pekne zrecyklované jumpscary, to však neznamená že som sa nezľakol. Rodina sa rozhodne vyhľadať pomoc v podobe Warrenovcov, ktorí sú veľmi ochotní pomôcť. Warrenovci teda dorazia na prehliadku domu a nič špeci nezistia. Dokonca ani Lorraine necíti prítomnosť ducha. Aj keď duch s nimi prehovorí, nikto ho nevidel. Potom Janete (posadnuté dievčatko) zničí celú miestnosť a poskladá sa do nejakej skrinky. Avšak existuje dôkaz že to nafingovala. Lenže nejde mi do lebene, že potom Janete používa pekný voicechanger, lenže v sedemdesiatom piatom... Warrenovci to teda zbalia a Janete prezrádza že keby to neurobila, duch by zabil jej sestry. Krotitelia duchov sú už na odchode, keď čistou náhodou z tašky vypadne nahrávka. Neviem čo by sa stalo keby nahrávka nevypadla. Nuž, vypadla, a preto sa vracajú (Warrenovci) a ešte zisťujú, že ducha, ovláda silnejšia moc, démon, no a nie je to nikto iný než náš Marilyn Manson v kostýme mníšky. A tohoto démona dokážu poraziť tak, že povedia jeho meno. A je to meno, ktoré Lorraine vyryla do Biblie. Toto je zvrat hodný nejakého nadpriemerne hodnoteného filmu ehm ehm... ---> Se7en. Povedia duchovo meno a film sa koči šťastným koncom. Uf, neviem kto vymyslel názov : V zajatí démonov z Conjuringu. Ale divný preklad nesvedčí o kvalite filmu. Film veľmi stavia na budovaní napätia, ktoré funguje veľmi dobre a pri väčšine jumpscareov som sa zľakol. James Wan priniesol veľa do moderného hororu. Je to priam majster hororu, no opakovať niečo dobré, nie je zas taký špičkový nápad. Ale ako na to, že režisér natočil dva diely, a potom vznikli ešte ďalšie minimálne dve pokračovania a prequely, tak je to až smiešne, že ako sa dá priživiť na jednom originálnom nápade. Film zasa odkazuje na staré horory (Vyháňač diabla) ale v menšom súste ako v prvom dieli. Desivosť filmu je už druhá stránka. Veľa toho strašidelného je proste len to, že nejaký dôchodca vyskočí a povie: ,,Toto je môj dom!" .  O jednotke toto povedať nemôžem. Tak, celkový dojem z dvojky je dobrý. A je to aj pekná motivácia k tomu, že mám chuť pozrieť si zvyšné Jamesove. filmy. A preto udelím hodnotenie 4 z 5. () (méně) (více)

molcan2

Z filmov sa ľahko vyľakám. Nikdy som nedokázal prejsť cez Disneyho "Pinocchia". "The Conjuring 2" je jeden z najmenej strašidelných filmov, aké som kedy videl. Niekoľkokrát som sa nahlas zasmial. Zdalo sa mi to také smiešne, ťažkopádne, absurdné, prehnané. Počas jednej scény som sa skutočne bál. Patrick Wilson ako vyšetrovateľ paranormálnych javov a údajne katolícke antidémonské komando Ed Warren sa brodí stojatou vodou pod domom na predmestí. Každý vie, že kto sa brodí v domácom prostredí do stojacej vody, riskuje zásah elektrickým prúdom. Bohužiaľ, jedinou hrozbou, ktorej Warren čelí, je kartónový obrys štandardného prízraku, ktorý sa valí za ním. Bú! Ďalší desivý faktor: ako zostarla Franka Potente, ktorá hrá vyšetrovateľku paranormálnych javov Anitu Gregory. V roku 1998 vo filme "Run Lola Run" bola Potenteová stelesnením mladosti. Teraz jej tiahne na štyridsiatku. Desivé. Úprimne neviem, čo sa režisér James Wan snažil dosiahnuť. Skutočne sa snažil natočiť strašidelný film, alebo sa pokúšal o meta-komentár k tomu, aké schválne môžu byť strašidelné filmy? Dúfam, že to druhé, pretože práve to sa mu podarilo. Záchranou filmu je prítomnosť Very Farmigy, herečky, ktorá by si zaslúžila oveľa viac ako toto, ale ktorá žiari ako striebristá uprostred odpadu. "The Conjuring 2", rovnako ako pôvodný "The Conjuring", je založený na údajne skutočnom príbehu. V roku 1977 v anglickom Enfielde dve sestry vo veku 11 a 13 rokov tvrdili, že zažívajú posadnutie démonom. Boli deťmi slobodnej matky a žili v council house, teda v dome štátnej sociálnej starostlivosti. Existoval videozáznam, ktorý dokazoval, že jedno z dievčat predstieralo. Nikdy sa nebojte. Objavili sa Ed a Lorraine Warrenovci, americký pár, ktorý sa predával ako skutoční živí vyšetrovatelia paranormálnych javov a exorcisti. "The Conjuring 2" sa utápa v nostalgii 70. rokov. To, že niečo také ako "nostalgia 70. rokov" vôbec existuje, je dôkazom démonického. Všetci muži nosia široké klopy a vlčie bokombrady. Veľký dôraz sa kladie na retro techniku, ako sú objemné magnetofóny na cievku - také, ktoré skutočne dokázali zachytiť Satanov hlas, zatiaľ čo dnešné ručné digitálne zariadenia jednoducho nemajú takú silu. Je tu dlhá a zbytočná scéna, v ktorej Patrick Wilson ako Ed Warren lieči posadnuté deti imitáciou Elvisa Presleyho, ktorý spieva "I Can't Help Falling In Love with You". Pri sledovaní tejto nekonečnej scény som sa naozaj čudoval, čo sa to s režisérom Jamesom Wanom deje. Je unavený z lacných teenagerských hororov a chce urobiť kariéru ako umelec a autor? Na "The Conjuring 2" sa naozaj ťažko pozerá. Údajne strašidelný dom enfieldskej rady je vizuálne odpudivý. Sú tu ošúchané, kráľovsky modré stoličky na ošúchanom, kráľovsky modrom koberci. Ak máte aspoň trochu vkusu, viete, akú hrôzu si dovolím týmito slovami vyvolať. Všetko v dome je ožobračené. Vyzerá to, akoby sa batoľa vyváľalo v melase a výfukových plynoch z auta a potom sa pustilo na všetky zariadenia. A samozrejme, rodina je taká chudobná, že si nemôže dovoliť ani jednu stowattovú žiarovku. Dom je počas celého filmu udržiavaný na úrovni štyridsiatich wattov. Údajne desivé veci: deti levitujú a hovoria hlbokými hlasmi. Objavuje sa strašidelná mníška. Ak ste niekedy chodili do katolíckej školy, budete sa smiať rovnako ako ja v tomto momente. Mníška vyzerá tak veľmi ako Marilyn Manson, že som si istý, že jeho právnici žiadajú svoj podiel z tržieb filmu. V žánri hororu existuje niekoľko filmových klasík. Frankenstein Jamesa Whalea je neprehliadnuteľný. "Strašenie z roku 1963 je jedným z najhlbších a najznepokojivejších filmov, aké boli kedy natočené. V týchto filmoch ide o oveľa viac než o triky Jamesa Wana, ktoré spočívajú v tom, že pošle do tmavého priestoru postihnutú osobu - povedzme Patricka Wilsona po tom, čo ho čiastočne oslepila unikajúca para z rozbitého radiátora, nechá ju potácať sa, dlho drží kameru na jednom mieste a potom sa do záberu náhle objaví desivá mníška. Hororová klasika má za kostýmom niečo skutočne hrozivé a náročné. Za filmom "The Conjuring 2" sa skrýva niečo skutočne desivé a za "Amityville Horror", ďalšou Warrenovou kauzou, niečo skutočne desivé. V oboch prípadoch ide o rozbité rodiny. Hovoríme o deťoch, ktoré majú problémové vzťahy s rodičmi alebo o chýbajúcich rodičoch. Takéto vylomeniny ako Warrenovci zahmlievajú skutočné skutočnosti, ktorými sa treba naozaj zaoberať. Najmenej dve z detí, ktoré vyrastali v dome v Amityville, tvrdia, že ich zneužíval nevlastný otec. Boli sme takí zaneprázdnení hľadaním démonov v tom dome, že sme nevideli, ako sa deťom ubližuje. Ďalší znepokojujúci aspekt tohto filmu. Je mi naozaj zle z toho, ako James Wan zneužíva katolicizmus, náboženstvo, ku ktorému preukazuje nulovú úctu, ale ktoré rád využíva, aby si nabúral kasu. Wan neustále hádže kríže, ružence a kňazské odevy na svoje kopy haraburdia. Ed Warren vo filme Conjuring 2 spomína katolícku cirkev toľkokrát, až je to monotónne. Wan pochádza z Malajzie, krajiny s moslimskou väčšinou. On sám je Číňan. Nevidím, že by vo svojich filmoch hanobil islam alebo konfucianizmus. Chce sa vyhnúť akémukoľvek riziku skutočnej hrôzy. () (méně) (více)

Ombak▼Penari

Opět body pro Jamese Wana, zase nešlápl vedle. Od přísného vyšetřovacího procesu se tentokrát přesouváme do osobnější polohy a soustředíme se více na manžele Warrenovi a jejich osobní spojitost s novým případem. Nejlépe film funguje do okamžiku demaskování skrytého zla a překročení bodu, kdy zmizí pocit, že se tohle může opravdu reálně stát. Naopak lehce přestřelený a předimenzovaný závěr a vyložení všech karet na stůl paradoxně ubírá na jinak parádně vybudované atmosféře děsu. Každopádně poctivé a kvalitní pokračování. ()

SidneyP

Po prvním díle jsem si z kina odnášel - spíše než hrůzu - zábavu. Pak jsem si jej pustil doma a měl jsem přesně ten pocit, který jsem očekával už v kině. Dal jsem tedy druhému dílu šanci a bohužel mám na to úplně stejný názor. Film sám o sobě rozhodně není špatný, stát se mi tohle všechno, tak podpálím barák i s rodinou a je mi vše u prdele. Kamera je skvělá stejně jako u prvního dílu, příběh je úžasný (i když občas až přehnaně natahovaný) a výběr herců je naprosto výborný. Co je na tom však to smutné jsou ty lekačky, které nám z takových 70% byly už ukázany v traileru, a já prostě nemám rád, když vím, v jaké scéně mají lekačky přijít. To typické bouchnutí srdce a pomyslná myšlenka na infarkt ze strachu přišla za celý film asi tak 3x, a je to do háje fakt škoda. Wan je skvělý režisér, ale musím říct, že všechny jeho hororové filmy s podobnou tématikou jedou podle stejného jízdního řádu. Hudba a závěrečné titulky samozřejmě úplně na posrání. 75%. ()

GilanCZ

Po z mého pohledu perfektním prvním díle byla minimálně u mě očekávání obrovská a to může být často problém. Tady to ale nevadí, naopak, tvůrčí tým vytahuje to osvědčené z prvního dílu a pod vedením nejlepšího hororového režiséra současné doby vytváří parádní našlapaný horor. Chybí originalita? Možná trochu. Mimo jiné právě to řadí film kvalitativně mírně pod první díl na čtyři hvězdy. Ono to ale ve výsledku nevadí, přidané prvky tu jsou a podívaná je to skvělá, tohle ještě nějakou dobu fungovat bude :) Lekaček tu máme požehnaně, některé jsou slabší a předvídatelné, pár jich ale člověka zachytí "nepřipraveného", to se moc hororům poslední doby nedaří. Tím nejlepším jsou ale stejně herci, hlavně Vera Farmiga a Patrick Wilson, kteří film udrží nad vodou i kdyby vše ostatní zklamalo. To se ale naštěstí nestalo a sečteno podtrženo tu máme další skvělé dílo z dílny Jamese Wana, které rozhodně stojí za zhlédnutí a může být nejlepším hororem tohoto roku. ()

Caine

Uvádět skladbou London calling cestu do Londýna - na toto "klišé" už jsem si zvyknul. Vadilo mi spíš že tato skladba je až z roku 1979, tudíž 2 roky po událostech z filmu. A protože Elvis umřel asi čtvrt roku před těmito událostmi, tak jsem zklamaný že píseň Patricka Wilsona neměla toho správného elvisovského ducha... :-))) Ale teď vážně - horší jak jednička kvůli scénáři. Dostávat se do domu v závěru takhle krkolomně - udělali z Warrenových akorát nemyslící idioty! A to samé platí pro scény jejich vyhnání z domu a odjezdu domů - na to by prostě nemohli skočit a věřit France Lole Potente (nechci moc spoilerovat). Warrenovi obecně jsou tady dost neakční a nefunkční - žádní paranormální frajeři! :-) Film mi přišel celkově o dost strašidelnější než jednička, ale já došel do kina už dost vynervovanej fotbalem se Španělskem... :-))) ()

Warlukyn

Po delší době na hororu a hezky udělaný rozjezd s pěkným finále, četl jsem si o tom případu vše a musím uznat drželi skutečné události snad vším, čili za mě super, akorát to spaní nic moc... ()

M.Myers

Filmu bych hned zkraje vytkl tu přehnanou stopáž,POZOR MOŽNÉ SPOILERY příliš to rozmělňovalo několik zbytečných scén(například Wilsonův hudební výstup s kytarou, či třeba úplný závěr s Elvisovou písní), spíše měl Wan přitlačit na pilu ve finále, protože když se ta hnusná jeptiška začala měnit v ještě něco brutálnějšího, tak bum bác a pohádky je konec, ještě bych měl výtku k té odporné proměně psa v Croocked mana, to mě na Wana vůbec nesedělo a stálo to s prominutím za hovno. Pak už bych ale jmenoval mraky a mraky pozitivních věcí, od hereckých výkonů, přes bezchybnou kameru, opět vynikající Bisharovu hudbu a skvělé dobové detaily. Pokud v prvním díle označil Wan za ikonickou scénu, když ve sklepě přetáhli přes posedlou prostěradlo, které pak posedlá potřísnila krví, tak ve druhém díle pro mě bylo ikonických scén hned několik, ve všech se vyskytovala ta hnusná jeptiška, neboli démon Valak. Pro mě okamžitě kultovní démonická filmová postava. Co bych také hodně vyzdvihl, tak samotný úvod filmu a návštěvu Amityville, nečekal jsem to a byl jsem mile překvapen. No zkrátka James Wan ty své duchařiny umí na výbornou a pro mě se může recyklovat klidně pořád, protože ty jeho horory mě stále sakra baví. Díky Jamesy a ještě nám nějaký ten horor natoč. ()

JankaJBLK

Dvojka výborná skoro rovnako ako aj jednotka:) mala som obavy či dvojka už nebude shit ale milé prekvapenie pre mňa...výborná hudba a super atmosféra, husiu kožu som mala v kine:) Super zážitok.... ()

MikeeTheory

James Wan potvrzuje svoji neotřesitelnou pozici a konkurenci opět převyšuje minimálně o dva levely. Řeči o tom, že by svoji tvorbu neposouval, jsou úplně mimo mísu. To, že horor V zajetí démonů 2 obsahuje již známé prvky z jeho předešlých počinů, je přeci zcela logické. Rukopis by měl být zachován a tak je to v pořádku. Důležité však je, když je neustále rozvíjen a právě to malajsijský režisér umí jako nikdo jiný. Pokračování veleúspěšné značky tak přináší další neuvěřitelně originální a hrůzostrašné scény, u kterých jde opět až mráz po zádech. Velkou zásluhu na to má jak úchvatně variabilní kamera, která vždy diváka dokonale vtáhne do celkové atmosféry, tak i naprosto brilantní herecké výkony. Taková Madison Wolfe by si bez mrknutí oka zasloužila Oskara. ()

MickeyStuma

Volné pokračování do sebe nabralo už daleko více motivů a postav z různých hororových či paranormálních snímků a kupodivu to do sebe dobře zapadá. Vývoji scén se dává více času, takže mrazivá atmosféra nabírá na síle pomalu avšak efektivně. Díky tomuto faktu je také o něco delší stopáž. U některých scén ale bohužel tento postup vytváří dojem onoho natahování přeci jen až neskonale moc. Když se prostě dlouho až předlouho stále nic neděje, zážitek se pomalu obrací v nudu a to jistě nebylo záměrem. Stejně jako posledně je příběh pro veterány takovýchto snímků opět předvídatelný, ale pro novou diváckou generaci se jedná o úžasný filmový zážitek, který snad probudí touhu vidět i ty mnohé předchozí. Takový Poltergeist je jasná volba ()

Heroine

Tak za mně mnohem lepší než první díl. Myslím že hodně dobrý je výběr dětí do hlavních i vedlejších rolí, jsou přesvědčivé a člověku není úplně jedno, co se jim děje. Dost se mi líbila scéna s obrazem jeptišky, slušný vizuální nápad. Ale jinak je to klasika: straší se hlasitým zvukem v nečekanou chvíli, červenýma zubama a starýma lidma. Nic moc, pro mně by to mohlo být mnohem strašidelnější, temnější, serióznější. Ale ty IDIOTY, kteří rušili celý kino svým chechtáním, tleskáním a klábosením, ty už nechci nikdy potkat!!! ()

Toka

Tohle je pro mě největší zklamání letošního roku. Stále se jedná o velmi nadprůměrný horor, ale v porovnání s prvním dílem se jedná o dramatický skok zpět. První třetina filmu nastavila velmi slušnou laťku. Bohužel, pak přichází z pohledu hororových pasáží velmi nudná druhá třetina, která sice posouvá příběh dál, ale shazuje tohle dílo do Bčkových thrillerů. Tenhle průser už se nepovedlo zachránit ani lepší poslední třetině. Škoda, spousta jiných věcí se povedla, ať už je to prostředí Anglie nebo nápaditost charakterů. ()

fablefavorit

Všechny správné ingredience k překonání předchůdce a s nejvyšší pravděpodobností i k vytvoření pětihvězdičkového zážitku, spláchnuté do záchodu nulovou snahou o jakoukoliv bližší charakterizaci postav a spoustou zbytečných scén, které ve výsledku slouží pouze k natažení stopáže. O hlavním bubákovi toho člověku moc řečeno není, a leč vypadá setsakramentsky dobře (strašně), není žádný skutečný důvod mít z něj strach, což je v porovnání se záporákem z minulého dílu dost brutální krok dozadu. Moje očekávání byla vysoká a začátek byl naprosto famózní, ale bohužel si The Conjuring 2 vybralo formu nad obsahem a laťku minulých Wanovo výtvorů si neudrželo. Ani zdaleka. ()

owwidius

Tieto “Wan-ovky” sa zacinaju uz celkom slusne na seba podobat a aj ked dokola opakuju rovnake motivy, ja to mam rad, ako keby som sa vozil na oblubenej horskej drahe. Remeselne je to uplna lahodka, a zlo v podobe duchariny/posadnutia ja mozem, takze ja sa dopredu vzdy tesim a uzivam si to. Tuto je dobre kombo toho neviditelneho, lakaciek a demonickych postav. Zaver trochu zbytocne dramatizovany (Udrzi sa hlavna postava jednou rukou zaclony? Jeziiis, jak sa ta zaclona pomaly trha, ja to uz nevydrziiim….) ale inak zanrova spokojnost. [#32/2016] ()

BenderG

Jednička i dvojka jsou v podstatě úplně stejně kvalitní filmy. Jenomže opakovaný vtip není vtipem. Absence přidané hodnoty a slabší druhá půlka dělá 8/10. ()

Raziel_cz

První polovina je intenzivní strašení. Ne tak nápadité jako v Insidious, ale funguje a vyděsí až nepříjemně. Když teda pominu obludné a (vzhledem k tomu, že Wan umí skvěle pracovat s kostýmy a makeupem) zbytečné CGI sekvence. Ale těch naštěstí moc není, takže posud oukej. Druhá polovina je přeepičtělý scenáristický fail s křivou kamerou, kýčovitými kulisami, patetickými dialogy, (snad s výjimkou Maurice Grosse) plejádou postradatelných vedlejších postav a jedním z hlavních charakterů úspěšně sabotujícím to, co divák od filmu chce. Plus i to zpočátku skutečně agresivní bubákování se při téhle stopáži prostě omrzí, a pak už jenom čekáte, kdy to režisér konečně doklepe k titulkům. Jednička příjemně překvapila a doufal jsem v pokračování na úrovni Insidious 2. Třeba příště. ()

Remake Noční můry v Elm Street na cestě

29.04.2018

V zajetí démonů dostane druhý spin-off

V zajetí démonů dostane druhý spin-off

07.02.2017

James Wan narazil hororovou zlatou žílu. Jeho duchařina V zajetí démonů vydělala 318 milionů dolarů (stála přitom jen 20) a dvakrát tak drahý sequel utržil 320 milionů. V tu chvíli už měl po premiéře… (více)