poster

V zajetí démonů 2

 • USA

  The Conjuring 2

 • USA

  The Conjuring 2: The Enfield Poltergeist

  (pracovní název)
 • Slovensko

  V zajatí démonov 2

 • Velká Británie

  The Conjuring 2

 • Nizozemsko

  The Conjuring 2

Horor / Thriller / Mysteriózní

USA / Kanada, 2016, 134 min

Externí recenze k filmu (15)

 • CinemaView.sk (Martin Zielosko) ****

  "I keď s tou Edovou šikovnou univerzálnosťou to Wan už trošku prehnal. Maľuje desivé obrazy, inštaluje odtoky na počkanie, len tak medzi rečou strúha latinčinu a na konci dňa zahrá Elvisa jak boh. Niet divu, že ho predtuchami trpiaca Lorraine tak zbožňuje. Bez drobnej výčitky by to nebolo ono. Inak…" (více)

 • Comicbox.eu *****

  "James Wan ma opäť nesklamal a natočil ďalšiu kvalitnú “ducharinu” (síce nie je dokonalá, ale je dozaista úžasná), ktorá nepostráda dusnú atmosféru, skvele načasované jumpscary, soundtrack vyvolávajúci zimomriavky, sympatické tváre a aj seriózne herecké výkony. Počas premietania vládla taká pokojná…" (více)

 • ČervenýKoberec.cz (Eliška Bartlová) ****

  "Pokud jste viděli V zajetí démonů z roku 2013, víte téměř do puntíku, co od pokračování očekávat. Wan opět potvrzuje, že nás umí vystrašit, a to nejenom „lekačkami“, ale i opravdu děsuplnou atmosférou. Tentokrát se nám do snímku namotalo i trochu romantiky, vtipu a detektivního pátrání, což sice…" (více)

 • Dailyoffline.cz (Adam Butora)

  "V zajetí démonů 2 nepatří mezi prvotřídní horory, ale ve své podstatě se nemá za co stydět. Je to (s menší rezervou) úctyhodné pokračování stylové duchařiny z prostředí 70. let. A pokud jste fanoušci prvního dílu nebo jen máte rádi hustou duchařskou atmosféru, nezbývá nic jiného, než zajít na…" (více)

 • Filmpress.sk (Peter Kolenič)

  "Tak či onak, druhý Conjuring v niektorých scénach parádne búra všetky zaužívané neslávne klišé. Konečne niekto nakrútil horor, kde sa všetko deje v rýchlom tempe, kde obstojne funguje takmer každá ľakačka (dve boli naozaj vynikajúce) a kde je divák zviazaný neustálym strachom. Až na trochu nudný…" (více)

 • Filmspot.cz (Jan Varga) ****

  "Všechny dějové linky jsou hezky propletené a strašení zajímavě graduje, dokonce obsahuje i nejeden zvrat. Na škodu je tak akorát poněkud hloupé uvažování některých postav, které se zachovají vždy tak, aby to bylo co nejnapínavější (tradiční klišé typu „pronásleduje mě bubák – tak to abych zalezla s…" (více)

 • Horor-web.cz (Pavlína Víznerová) *****

  "To, co hýbe celým příběhem a udržuje ústřední dvojici vymítačů silné, je jejich láska. Není to klišé, není to ani bezcenný pokus o vyšší smysl všeho. Je to čistá síla bojovat jeden za druhého a bojovat i za ty, kteří to sami nezvládnou. V tomhle je „V zajetí démonů 2“ kouzelný příběh." (více)

 • MovieScreen.cz (Tomáš Hegedüš) *****

  "V zajetí démonů 2 je dvouhodinovou smrští, která snoubí infarktové lekačky s nekonečně dlouhými a nepříjemnými záběry, mystické nadpřirozeno s mrazivou realitou, výborné masky i CGI efekty, to vše zabaleno do inspirace skutečnou událostí s Wanovým podpisem. Hororový král se vrátil v plné síle a…" (více)

 • MovieZone.cz (Mojmír Sedláček) ****

  "Wan suverénně a bez zaškobrtnutí jede podle své ozkoušené šablony. Dlouho nám moc děsivého neukáže, ale šponuje atmosféru nepříjemnými záběry a neobvyklými kamerovými pohledy, které jen tak mimochodem představí všechny postavy i prokletý dům. Prostě filmařina na úrovni. Časem samozřejmě přibydou i…" (více)

 • NaFilmu.cz (Tomáš Lesk) *****

  "V zajetí démonů 2 je mainstreamovější a možná i o něco horší, než první díl. Přesto se jedná o velmi nadprůměrný horor, po jehož shlédnutí vás ještě nějakou dobu bude mrazit v zádech a něco ve vás zanechá. A právě to „něco“ je mimo jiné kvality filmu právě tím, co jej odlišuje od průměrných…" (více)

 • Okodivaka.cz (Lukáš Plaček) ***

  "James Wan umí děsit, to už jsme se přesvědčili několikrát a ani V zajetí démonů 2 na tom nic nemění. Stejně tak jeho řemeslná stránka a cit pro styl jednoduše funguje. Jenže, když navazuje na jeden ze svých nejlepších filmů, očekávání i ona pomyslná laťka jsou vysoko a těm se tentokrát nepodařilo…" (více)

 • Oldiesradio.cz

  "V zajetí démonů 2 tak bohužel potvrzuje bolístku většiny pokračování – je to zbytečně natažené, těží se opět z úspěchu prvního dílu, aniž by se pokračování něčím obohatilo. Nezachrání to ani přesun do Londýna nebo sociální podtón živořící matky se čtyřmi dětmi, žijící na pokraji chudoby. Jediná…" (více)

 • Pinbacker.cz (Jakub Brych) ****

  "Chytře, precizně a osobně, takhle Wan točí horory. Pokleslý žánr opět uchopil s grácií a vtisknul mu jasný rukopis. U Wana nejsou hororoví protagonisté jen masnými figurínami s krátkou expirační dobou před abfahrtem do pekla, nýbrž fungují i v základních rovinách a jejich příběh je legitimní a…" (více)

 • TotalFilm.cz (Martin Staněk) ****

  "Co na tom, že režisér používá úplně stejné postupy jako u jedničky. To je totiž přece přesně to, co jsme jako diváci chtěli a potřebovali! Atmosféra postupně houstne, nechybí lekačky (Wan hlídá jejich počet) a především V zajetí démonů 2 umí i překvapit!" (více)

 • Týden.cz (David Lancz)

  "To je ovšem jediná výtka, která se proti filmu dá říct. Nebylo by špatné, kdyby se režisér pokusil v rámci žánru i o něco jiného než duchařinu, horor skýtá bohaté možnosti, ale zatím se to očekávat asi nedá. Připravované akční sci-fi Aquaman ambici strašit mít nebude a mezi duchy je Wan jako doma.…" (více)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace