Komentáře uživatelů k filmu (6)

 • Faidra
  ****

  Pokus skloubit Nebezpečné známosti s klasickým maraisovským romantismem rozhodně nedopadl špatně a zmiňovaná černobílost (netýká se hlavního hrdiny) a komornost místo rozmáchlých scén filmu také prospívají. Stejně jako myšlenka, že ani maska neskryje to opravdu podstatné a ne mstivý osud, ale my sami vlastní arogancí a hloupostí svou cestu pokrýváme ostrými kameny.(18.7.2007)

 • 5150
  **

  Největší předností tohoto černobílého historického snímku, je zejména příběh a představitel hlavní role (Jean Marais). Výprava je skromná a snímek je komorního rázu. V dnešní době už sotva obstojí.(27.11.2006)

 • Skuby47
  ***

  Na tento málo známý snímek jsem se těšila, protože Jean Marais je mým oblíbeným filmovým hrdinou už od dětství. Přišlo mírné zklamání, protože v tomto spíše konverzačním, jednoduchém a málo výpravném příběhu chyběla lehkost a humor, který jeho dobrodružné historické příběhy z pozdější doby nepostrádaly a dělaly je proto divácky vděčnějšími. Námět filmu o muži, který navzdory svému válečným zraněním zohavenému obličeji vzbuzoval zájem a lásku žen, s nimiž si zahrával tak dlouho, až prohrál tu jedinou o kterou stál, je dosti smutný. Ještě štěstí, že u toho Jean Marais nezůstal.(10.6.2011)

 • jatamansi
  **

  Tak tohle je jeden ze slabších Maraisových filmů, skoro jako by chtěli využít kostýmy a dekorace z nějakého jiného filmu. Ani Jean není úplně ono, skoro jako by jej to nebavilo či co. Nebo se v tom nenašel, kdo ví. A to měly ty jeho lepší filmy teprve přijít. Ale zase úplně zatratit to také nelze.(22.5.2008)

 • majo25
  **

  Značne nudný film o historickom playboyovi. Prvých 20 minút celkom ujde, potom však nastupuje nuda a strohosť. Po zbytok filmu sa príbeh nikam nepohýna a je iba o vzťahu dvoch ľudí, ktorí si k sebe nevedia nájsť cestu. Nevyužitý potenciál mladého Maraisa v hlavnej úlohe.(26.7.2020)

 • Jonatthan
  ***

  Jean Marais v klasické romanticko-milovnické roli. Zde však jeho postava nebyla až tak jednoznačně černobílá a měla i dost temných stránek.(22.10.2004)