Nejlepší létající smrtící zbraň, co byla kdy vyrobena - Létající oko. Je vybaveno infračervenou kamerou, která umožňuje vidění skrz zdi, mikrofonem, který dokáže zaznamenat vaše nejintimnější rozhovory a 20milimetrovým rychlopalným kanónem, který bez problémů promění vaše sousedství v měsíční krajinu. Frank Murphy (Roy Scheider), pilot Létajícího oka, se dostává do střetu s podvratnou teroristickou skupinou Thor, která zabíjí nepohodlné politiky. Záhy zjišťuje, že v tomto boji neplatí žádné zákony a pravidla a že pouze lepší a tvrdší vyhrává. Brzy se nebe nad Los Angeles mění v explodující peklo. (oficiální text distributora)

nash.

V době svého vzniku výborný akční film, který okouzlil všechny kluky skvělým vrtulníkem a všechny fandy akce skvělou honičkou ulicemi města, při níž Roy Scheider chrání svou přítelkyni a likviduje přesilu neodbytných padouchů. Dnes už to sice taková pecka není, ale vrtulník má, stejně jako jeho bratříček Airwolf, stále své kouzlo. ()

Shakers

Taký priemer. John Badham má k dispozícii síce dobre hrajúceho Roya Schneidera a helikoptéry, ale chýbajú mu esa v rukáve, s ktorými by bol tento film ešte zaujímavejší, dravejší, akčnejší a hlavne napínavejší, takto je to len fajn prechádzka s nadupanou helikoptérou. Každopádne na rok výroby dobrý počin. 65% - 3* ()

VanTom

Nízkooktanový "eighties" policejní krimi-akčňák přibírá zápletku a scénář jenom do počtu, proč taky, když má hustou hi-tech hypermoderní helikoptéru, že? (Tudíž nevzrušivě povolává F-16, aby unikajícího hrdinu sundaly raketami v ulicích L.A., na nějakého toho obyvatele nehledě.) Kaskadérské průlety městem a přehledná vrtulníková naháněná v dlouhém finále, vše v reálu bez digitálu (herci samozřejmě před slabou zadní projekcí), ovšem dodnes nepostrádají specifický žánrovo-nostalgický "vibe". ()

Ampi

Létající oko alias Blue Thunder a Airwolf jsou dva vrtulníky, které pro mě v době dětství měly titul super mašin. A to takových, že se mohly utkat s moderními vojenskými proudovými stíhačkami. Samozřejmě pokud v jejich ultramoderních kokpitech seděli ti správní borci co to s létajícími stroji uměli. Jsem zvědav jestli Bell AH-1Z Viper a Bell UH-1Y Venom mají něco z jejich fiktivních kvalit. ()

Segrestor

Proč Létající oko, když to celou dobu byl Modrý hrom? To si distributor asi řácky nacpal bongo nebo co. Nevadí. Ten film je z dnešního pohledu vážně starý a asi nedovede zaujmout. Snad bodří nostalgici vzpomenou, jak to bylo fascinující, když dokázali vrtulníkem sledovat lidi skrz stěny domů. Teď už je to jen jedna roztomilá vzpomínka ze smetiště dějin a další hřebík do herecké rakve Roye Scheisera. ()

• Pro film byly upraveny dvě helikoptéry se sériovými čísly 1066 a 1075, obě z roku 1973. Po skončení natáčení byly obě prodány soukromému majiteli. Stroj 1066 byl pak následně zapůjčen pro natáčení miniseriálu Amerika (1987). Po dotočení seriálu byl vrtulník rozebrán na díly. Stroj 1075 byl sešrotován v roce 1988. Existoval také třetí vrtulník, ale byla to jen maketa pro natáčení záběrů zblízka. Protože byly vrtulníky po filmových modifikacích velmi těžké a měly k obratnosti daleko, musel být pro některé rychlé akční záběry dále použit ještě dálkově řízený model v měřítku 1:6. (Stejšn)
  • Distribuce v našich luzích a hájích má dva názvy proto, že přihlédla vedle amerického originálu i k německému jménu - naši západní sousedi uvedli snímek do kin právě pod názvem Das fiegende Auge (Létající oko). (Robbi)

Drony na velkém plátně

Drony na velkém plátně

18.03.2015

Když vyděláte s 50 odstíny šedi půl miliardy dolarů, jak ty peníze nejlépe utratit? Přece za remake akčního béčka z roku 1983! Takhle nějak přemýšlí producent Dana Brunetti (Social Network, Kapitán… (více)