poster

Lovci bájných relikvií (TV film)

 • USA

  The Hunters

 • Slovensko

  Lovci

Dobrodružný / Fantasy

USA, 2013, 85 min

Režie:

Nisha Ganatra

Kamera:

C. Kim Miles

Hudba:

Brent Belke

Producenti:

Heather Puttock

Střih:

Lisa Robison

Masky:

Debi Lelievre

Kostýmy:

Katia Stano
(další profese)
 • kingik
  odpad!

  Dobrodružství pro ty, co se rádi nechávají mučit levnou a nechtěně směšnou televizní produkcí, ve které, pokud jde o kvalitu, nevychází vůbec nic. Story o bájném zrcadle, které plní při pohledu do něj nejskrytější lidské tužby, vychází z jakési neznámé comicsové předlohy. Nijak zvlášť se netoužím s ní konfrontovat, neb autor musí být vynikající piča. Už jen to zcela vážné propojení prastaré legendy s pohádkami, je opravdu opus stupidum. Nechybí zmínka o Popelčině (skleněném) střevíčku, vlkovi z pohádky o Karkulce, projdeme kolem chaloupky sedmi trpaslíků. Archeologové Flynnovi, kteří tvoří manželský pár, mají dva syny, jimž věnovali odkaz svého celoživotního poslání "chránit vzácné relikvie a nepoužít je", který se aktivuje v případě, že by se s nimi něco stalo. A po jedné akci v Thajsku se skutečně pohřešují. Táta zařve na pořád, sexy máma (padesátiletá Michelle Forbes je stále mrdatelná) je unesena bohatým a proradným rodinným přítelem (důstojně i rádoby zlověstně se tvářící Victor Garber), který zatoužil po moci. Jejich synové, Paxton a Tripp, kteří do té doby neměli tušení, jaké poslání mají jejich rodiče, se musí spojit se sexy kamarádkou a současně asistentkou jejich rodičů, se kterou podniknou výpravu za čtyřmi úlomky mocného zrcadla. Asi nemusím moc popisovat, jak vypadají a jaké podřadné kvality mají jednotlivé akční scény. Je jich jen hrstka. Všeho všudy dvě až tři bitky s nohsledy, které vede vnadná asiatka (Kira Clavell a její střídání provokativních outfitů je jedním z mála plus filmu) ve službách boháče. Speciálních efektů je ještě méně. Nejvíc se jich nahromadí v závěrečné sekvenci, ve které kouzelné zrcadlo ožije. Triky jsou mimořádně podřadně vyvedeny. Většina dialogů je neposlouchatelných, ani se mně nechce vypisovat, jaké perly padají, ale když nic jiného, alespoň se u nich pobavíte na účet hloupých tvůrců. Film je stupiditou hodně nasáklý. Nepříjemně blbému dojmu nezabránili ani herci. Největší a nejznámější lákadlo z osazenstva, Alexa Vega, působí znuděně a nesympaticky. Zbytek herců se v podstatě podřídil blbému scénáři a režii. Záblesky nápaditosti jsou postupně zabíjeny tunou nesmyslů a blábolů. Film samozřejmě pokukuje po slavných vzorech z řad dobrodružných filmů. Nejvíce připomíná hybridního křížence Lovců pokladů a Honby za diamantem. Jenže by bylo mnohem lepší, kdyby si přiznal, že pracuje s odpadním materiálem z těchto dobrodružných filmů. Palné zbraně nahradily kuše. Kamera není nejhorší. Třeba možná tohle někdo ocení. Já ne. 0%(14.9.2015)

 • Acrobat
  odpad!

  Tým thajským policajtom tam dole som prd rozumel. A pokojne si ďalej lízal „nipple“ obrovského Budhu. Čo som mal robiť, keď ich mal také veľké. Perverzné chovanie neskôr ospravedlňovali západné diplomacie, lebo vedeli, že keď ma vo vypočúvacej miestnosti prehnitého a špinavého Thajska pritlačia, vyklopím všetko od Popolušky až po Červenú čiapočku. Ako voľný som však neveril, že by mi uverili obchytkávanie vlkov a maznanie sa so zrkadlom. Hexovi som zakázal už hádzať hlinu na posvätný hrob Grimmovcov, nech majú pokoj. Stráca sa črievička, magický bozk doznieva pod Perseovým štítom. Indiáni už dočerpali vodu a ocko krande Ďalej. A čo sa stalo s thajskou, či čínskou štetkou? Zatiaľ šľape ulice. Kameň a na kameň sa premieňaš. Flynnovci v smrteľnom a naivnom spoločenstve van Dienov, Hunterov, Jackov, a zástupu ďalších mrazivo nedokonalých a tupých hľadačov. Indy, vysloboď služobníka a neohmatávaj prsia, sakra!! (videné 09.12.2014, JOJ archív)(9.12.2014)

 • Terva
  *

  CITÁT - Je to "holka"........ Natočeno podle komiksového románu "Mirror Mirror" Joshe Williamsona. Již v páté minutě jsem poznal, že to bude blbost. Nechápu, jak se mohla trefit do tak malého stromu na druhé straně zamlženého kaňonu. A hned jsem nepochopil, jak tak malá nastřelovačka může mít v sobě, tak dlouhé ocelové lano. Jenže bude ještě hůř. Když slaňují na druhou stranu, je to z kopce, ale když se vrací nazpět, je to opět z kopce . to si z nás tvůrci dělaj srandu? CITÁT - A je po vás..... Celým filmem nás doprovázejí samé nesmyslné situace a nevěrohodné scény. Jedna hvězda za některé dívčí herecké obsazení. To herecké si dejte do úvozovek, jde spíš o krásu.(12.12.2014)

 • Khumbac
  odpad!

  Megažumpa. Někdy vlastně není na škodu, to, že takové filmy vysílají v hlavním vysílacím čase. Divák si alespoň uvědomí, že odpočívat při puštěné TV nemusí být vždy takový relax. Takovéto filmy vás naučí si např. pustit rádio. Napustit si vanu s relaxační pěnou a uvolnit bolavé svaly. Naučí vás např. se více věnovat ženě. Atd, atd. Jednoduše řečeno, ten film byla čurákovina k pohledání.(15.6.2016)

 • JohnMiller
  odpad!

  Neviem čo by som mal skoršie skritizovať. Videl som to v televízií s Českým dabingom bez kvapky alkoholu alebo niečoho iného,takže to bolo absolútne neúnosne zlé. Otravný herci, otravný príbeh, otravné charaktery postáv, bolo to bez štipky napätia, nuda až vražedné antitempo z toho sálalo rovnako ako zo mňa nenávisť. Samotný žáner týchto lovcov relikvií a pokladov je už dávno mŕtvi, takže to, že je to jeden z najzbytočnejších filmov o ktoré som mal možnosť zakopnúť, ani nebudem zdôrazňovať.(16.6.2016)

 • - Natáčení probíhalo v Thajsku a v kanadském Vancouveru v provincii Britská Kolumbie. (Terva)