Trading in Cruelty

všechny plakáty
Dokumentární / Krátkometrážní
Velká Británie, 2010, 5 min

Organizácia BUAV odhaľuje kruté osudy opíc z Maurícia, ktoré sú odchytávané a predávané pokusným zariadeniam po celom svete, vrátane EÚ. Ukazuje záchytné opičie farmy v Mauríciu, ale aj záber už z pokusného zariadenia. Dokument má za cieľ informovať verejnosť o tomto biznise, o ktorom médiá mlčia. V Európskej únii je každý rok pri laboratórnych pokusoch použitých viac ako 10 000 primátov. (whack)

whack

V tomto videu od organizácie BUAV rozprávačka hovorí o záchytných opičích farmách v Mauríciu, odkiaľ odchytené opice čaká dlhý transport do pokusných laboratórií po celom svete, vrátane EÚ. Video obsahuje aj jeden záber z pokusného laboratória natočený skrytou kamerou infiltrovaným aktivistom, ale nejde o žiadny brutálny vivisekčný zákrok, takže je vhodné pre každého. Video má za cieľ informovať verejnosť o tomto krutom biznise, o ktorom médiá účelovo mlčia. V EÚ je každý rok pri laboratórnych pokusoch použitých viac ako 10 000 primátov. ()

Khalesi

Opice sú nám najbližším druhom z celej živočíšnej ríše. Vidieť opičiu matku, ako sa vystrašene chúli v kúte klietky aj s mláďaťom pritisnutým k hrudi sa mi zdá ako jedna z najsmutnejších a najdesivejších vecí, čo som v živote videla, a nie je to len kvôli tomu, že viem, na akom príšernom mieste tieto opičky skončia. Je to aj preto, že sa bojím zamýšľať nad tým, kam sa z duše človeka vytratil súcit a ako toto všetko jedného dňa skončí! ()