The Time is Now: Ending Primate Research in the EU

všechny plakáty
Dokumentární / Krátkometrážní
Velká Británie, 2010, 7 min

Organizácia BUAV propaguje prebiehajúcu kampaň za ukončenie pokusov na primátoch v EÚ prostredníctvom silných argumentov. V EÚ je každý rok pri laboratórnych pokusoch použitých viac ako 10 000 primátov. Dokument ukazuje ich odchyt v Mauríciu, Vietname, Barbadose, Číne a Kambodži (väčšina primátov je do EÚ dovážaná z týchto krajín) a to, ako sú následne predávané chovným staniciam, alebo priamo pokusným laboratóriám. Primáty sú najčastejšie používané pri toxikologickom výskume a pri testoch xenotransplantácií, genetiky, reprodukcie, správania (napr. testy materinskej deprivácie), neurológie, AIDS a hepatitíd, no v súčasnosti už existujú stovky alternatív k pokusom na zvieratách. (whack)

whack

V EÚ je každý rok pri laboratórnych pokusoch použitých viac ako 10 000 primátov. V tomto videu vidíme ich odchyt v Mauríciu, Vietname, Barbadose, Číne a Kambodži (väčšina primátov je do EÚ dovážaná z týchto krajín), a ako sú následne predávané chovným staniciam, alebo priamo pokusným laboratóriám. Rozprávačka informuje o aktivitách organizácie BUAV, ktorá dlhé roky aktívne usiluje o zákaz testovania na primátoch v celej EÚ, ale hovorí aj o špinavom biznise predaja primátov. Primáty sú najčastejšie používané pri toxikologickom výskume a pri testoch xenotransplantácií, genetiky, reprodukcie, správania (napr. testy materinskej deprivácie), neurológie, AIDS a hepatitíd. Nahradenie pokusov na primátoch alternatívami je otázkou času, ale každý jeden z nás môže tento čas urýchliť. ()