Flash (TV seriál)

• Kanada

Akční / Dobrodružný / Drama / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2014–2021, 107 h 50 min (Minutáž: 41–44 min)

Ralph Hemecker, David Nutter, Larry Shaw, Jesse Warn, Douglas Aarniokoski, John Behring, Nick Copus, Thor Freudenthal, Rob Hardy, Steve Shill, John F. Showalter, Wendey Stanzler, Stephen Surjik, Kevin Tancharoen, Millicent Shelton, Glen Winter, Dermott Downs, Stefan Pleszczynski, J.J. Makaro, Michael A. Allowitz, Rachel Talalay, Hanelle M. Culpepper, Alice Troughton, Kevin Smith, Antonio Negret, C. Kim Miles, Armen V. Kevorkian, Harry Jierjian, Gregory Smith, Alexandra La Roche, Nina Lopez-Corrado, Tom Cavanagh, David McWhirter, Laura Belsey, Brent Crowell, Chris Peppe, Tara Nicole Weyr, Rob Greenlea, Kevin Mock, Nguyen Viet, Andi Armaganian, Philip Chipera, Sarah Boyd, Marcus Stokes, Rebecca Johnson, Kristin Windell, Jeff Cassidy, Danielle Panabaker, Menhaj Huda, Chad Lowe, Michael Nankin, Sudz Sutherland, Eric Dean Seaton, Jeff Byrd, Amanda Tapping

Grant Gustin, Candice Patton, Danielle Panabaker, Carlos Valdes, Tom Cavanagh, Jesse L. Martin, Patrick Sabongui, Robbie Amell, John Wesley Shipp, Michelle Harrison, Wentworth Miller, Dominic Purcell, Victor Garber, Clancy Brown, Melise, Emily Bett Rickards, Stephen Amell, Liam McIntyre, Fulvio Cecere, Greg Finley, Matt Letscher, Amanda Pays, Chad Rook, Andy Mientus, Paul Anthony, Steve Baran, Isabella Hofmann, Danielle Nicolet, Britne Oldford, Peyton List, Kelly Frye, Brandon Routh, Ciara Renée, Tom Butler, Katie Cassidy, Mark Hamill, Robert Knepper, David Ramsey, Paul Blackthorne, Peter Bryant, Lauren Lee Denham, William Sadler, Bre Blair, Jessie Fraser, Reese Alexander, Al Sapienza, Nicholas Gonzalez, Emily Kinney, Michael Benyaer, Anna Hopkins, Sarwan Badesha, Devon Graye, Philip Cabrita, Bruce Harwood, Alistair Abell, Casey Dubois, Fraser Aitcheson, Doug Jones, Robert Mann, Douglas Chapman, Chase Masterson, Kasey Kieler, Olivia Cheng, Jerry Trimble, Morena Baccarin, Anthony Carrigan, Micah Parker, Michael Reventar, Roger Howarth, Joey Aresco, Martin Novotny, Jana Mitsoula, Shantel VanSanten, Carolyn Adair, Yoshie Bancroft, Sarah Hayward, Peter New, Monice Peter, Jesse Reid, Neal McDonough, Lucas Wolf, Demord Dann, Osmond L. Bramble, Bill Dow, Chad Riley, Alex Barima, Cainan Wiebe, Everick Golding, Emanuel Fappas, Patrick Roccas, Michelle Choi-Lee, Jennifer Cheon, Tristan Shire, Jeremy Schuetze, Paul Belsito, Jason William Day, Adam Copeland, John Specogna, Jane Craven, Teddy Sears, Birkett Turton, Vanessa Williams, Tony Todd, Michael Ironside, Franz Drameh, Demore Barnes, Jenna Berman, David Hayter, John Barrowman, Willa Holland, Casper Crump, Falk Hentschel, Keiynan Lonsdale, Aaron Douglas, Marco Grazzini, Teach Grant, Sean Owen Roberts, Michael Rowe, Tone Bell, Audrey Marie Anderson, Christopher Rosamond, Aaron Craven, Allison Paige, Violett Beane, Brandon Routh (a.z.), Kelly Frye (a.z.), Stephen Amell (a.z.), Michelle Harrison (a.z.), Candice Patton (a.z.), John Wesley Shipp (a.z.), Melissa Benoist (a.z.), Keiynan Lonsdale (a.z.), Caity Lotz (a.z.), Jason Mewes, Rhys Williams, Roman Blomme, Nickolas Baric, Seth Whittaker, Katie Hayashida, Darla Taylor, Joey King, Tobin Bell, Grey Damon, Ashley Rickards, Susan Walters, Todd Lasance, Melissa Benoist, Greg Grunberg, Caity Lotz, Shaine Jones, David Hayter (a.z.), Allison Paige (a.z.), Fred Henderson, Andre Tricoteux, Vito D'Ambrosio, Matthew Robert Kelly, Isaiah Lehtinen, Devielle Johnson, Lisa MacFadden, Taylor St. Pierre, Donnelly Rhodes, Jerry Wasserman, Chantal Bui Viet, Jessica Camacho, Andrea Brooks, Bri Neal, Gigi Jackman, Stephen Huszar, Matthew Kevin Anderson, Michasha Armstrong, Kirby Morrow, Keith David, Arpad Balogh, Peter Flemming, Paul Jarrett, Sean Poague, Darren Criss, David Harewood, Jeremy Jordan, Chris Wood, Paul Moniz de Sa, David Dastmalchian, Haig Sutherland, Michael Karl Richards, Anne Dudek, Michael Smith, Logan Williams (herec, a.z.), Kim Engelbrecht, Neil Sandilands, Anja Savcic, Adam O'Neill, Ryan McDonell, Sugar Lyn Beard, Katee Sackhoff, Danny Trejo, Peter Chao, Henry Mah, Donna Pescow, Richard Brooks, Chyler Leigh, Juliana Harkavy, Russell Tovey, Frederick Schmidt, Hartley Sawyer, Paul Batten, Kendrick Sampson, Brendon Zub, Vaughan Winmill, Tom Felton, Lillian Doucet-Roche, Christina Brucato, Dominic Burgess, Jessica Parker Kennedy, Corinne Bohrer, Bill Goldberg, Derek Mears, Kendall Cross, Paul McGillion, Mark Sweatman, Bernadette Saquibal, Leonardo Nam, Max Adler, Oliver Rice, Kevin Smith, Arturo del Puerto, Miranda MacDougall, Ryan Alexander McDonald, Adil Zaidi, Kat Pasion, Liam Hughes, Austin Eckert, Theresa Wong, Anthony Shim, Andrew Gillingham, Ricky He, Daniel Cudmore, Chris Klein, Austin Obiajunwa, Chelsea Kurtz, Erin Cummings, Matty Finochio, Elizabeth Tulloch, Kiana Madeira, Jason McKinnon, Dee Jay Jackson, Kyle Secor, Phil LaMarr, Judith Maxie, Cassandra Ebner, Reina Hardesty, Julianne Christie, Natalie Gibson, Helenna Santos, LaMonica Garrett, Tyler Hoechlin, Ruby Rose, Paul Lazenby, Benita Ha, Ashley Ross, Jovanna Burke, Gabrielle Walsh, Charlene Amoia, Victoria Park, Islie Hirvonen, Karin Inghammar, Robert Picardo, Kimberly Williams-Paisley, Damion Poitier, Sasha Rojen, Dan Payne, Zibby Allen, Sarah Carter, Dalias Blake, Alex Désert, Caitlin Stryker, Anna Louise Sargeant, Troy James, Eric Schweig, Kathryn Gallagher, BD Wong, Garry Garneau, Catherine Lough Haggquist, Chris Shields, Evelyn Chew, Kareem Malcolm, Nadeen Lightbody, Linda Ko, Sendhil Ramamurthy, Jacky Lai, Carlo Marks, Brandon McKnight, Ryan Handley, Stephanie Izsak, Neil Webb, Kayla Compton, Alexa Barajas, Shawn Stewart, Amy Pietz, Gardiner Millar, Matt Ellis, Carlo Rota, Tess Atkins, Kailey Spear, Sam Spear, Jon Cryer, Matt Ryan, Katherine McNamara, Cress Williams, Ashley Scott, Osric Chau, Stephen Lobo, Tom Ellis, Dina Meyer, Karyn Halpin, Rebecca Finch, Eric Nenninger, William MacDonald, Robert Zen Humpage, Efrat Dor, Natalie Dreyfuss, Matthew James Dowden, Malia Baker, William Samples, Bill McNaughton, Joel Semande, Vanessa Walsh, Jessica Lee, Elizabeth Weinstein, Quinnie Vu, Anesha Bailey, Adam Stafford, Kallie Hu, David Milchard, Laiken Laverock, Aliza Vellani, Thomas Cadrot, Elizabeth McLaughlin, Donald Heng, David Sobolov, Ronald Patrick Thompson

Komentáře uživatele LachtanShows k tomuto TV seriálu

Ohromně dlouho jsem se po zimním midseason finale přemlouval, kdy se k Flashovi zase vrátím. Přeci jen se mi za první 4 série nestalo, že bych jakoukoli epizodu nesjel maximálně od týdne od jejího vypuštění do světa. Ale i skvělým seriálům po čase dochází dech. Sezónu se pokusím dokoukat, třeba přijde nějaký řádný plotwist s návrativším se Reverse Flashem.(6.5.2019)

Na to, že je epizoda v modrých číslech, mě bavila z předchozích cca čtyř téměř nejvíce. Doufám, že se Sherloque nenechá moc zaslepit a konečné prolomí Nořino otravné tajemství.(11.5.2019)

Po dlouhé odmlce skoro až luxusní epizoda. Tematika časové smyčky mě nikdy neomrzí a ten brilantní střih s ní skloubený vrátil Flashe do kvalit prvních tří sérií.(12.5.2019)

Věděl jsem, že sympaťák Chris z Prciček nemůže být úhlavním záporákem. A doufám, že ani jeho nástupce nebude větší hrozbou než příchozí Godspeed.(18.5.2019)

Rozuzlení, které jsme tak dlouho vyčkávali. Tom Cavanagh je pro mě oficiálně nejlepším hercem ve Flashově ansámblu.(18.5.2019)

Oblekem Godspeed válcuje veškeré dosavadní speedstery, ale chabou dějovou linkou se zas propadá na samé dno. Ba ne, nejhorším rychlíkem je pro mě definitivně Nora, sice se snaží, ale Parker Kennedy mi vůbec nesedí a za to její “Schway!” bych jí zadupal pod zem. Čtyři hvězdičky jen za skvělé emoce Granta Gustina a opět bezchybného Toma Cavannagha v obou jeho rolích.(19.5.2019)

Ta překombinovaná snaha se mermomocně semtam věnovat i vedlejším postavám už mi leze krkem a trapná ledová rodina je třešničkou na dortu. Ještě že je tam ten Thawne, jinak by byl seriál v hovnech.(23.5.2019)

Ta Nora už nemůže být otravnější. Rychle do finále a v 6. série jedeme snad od lepšího začátku.(23.5.2019)

Thawne zkrátka boduje. Zajímavý cliffhanger, který snad z finále udělá ten lepší díl posledních několika týdnů zpackané 5. sezóny.(24.5.2019)

Mně už prostě přišlo, že docházel dech. Grace Gibbonsová naprosto otřesná záporačka naprosto otřesně zahraná, ruku v ruce s tím jde i postava Nory včetně velmi špatně uvěřitelných hereckých emocí Jessicy Parker Kennedy. A fakt, že se znovu změnila časová osa, ale vše zůstalo přistaru oproti např. takovému Flashpointu, totálně zakopává někdejší scenáristickou rafinovanost. Jen Thawne a jeho hláška: “See you in next crisis!” mě posadila na zadek a už se nemůžu dočkat letošního crossoveru.(24.5.2019)

Po přiblblé čtvrté sérii a zpackané druhé polovině 5. řady jsem doufal, že se tvůrci poučí a pokusí se najet na tu úžasnou vlnu prvních tří sezón. Nad seriálem nezanevřu minimálně do Crisis on Infinite Earths, na kterou už nám napříč Arrowverse vycházejí první upoutávky. Věřím, že po tomhle obřím eventu se veškeré části univerza, které mají jet dál, uberou novým, lepším směrem.(12.10.2019)

Konečně se díky přípravám na obrovský crossover schází kvalita jak u Arrowa, tak u Flashe a mně se s opomenutím snahy prvního zmíněného seriálu navodit flashbacky na jeho prvopočátky i tak vracejí vzpomínky na časy, kdy jsem oba startéry Arrowverse hltal týden co týden a v každoroční odmlce mezi sériemi od května do října se jen tak plácal životem. Jestli se minimálně do Crisis on Infinite Earths udrží tvůrčí otěže jako u částí tohoto týdne, tak budu oba projekty zase milovat.(17.10.2019)

Kašlat na nějaké epizodní metalidi a i na nově se formujícího záporáka, ticho před krizí je mnohem zajímavější a to zoufalství začínám cítit s nimi.(24.10.2019)

Já pořád nevěřím tomu, že už zase hážu téměř bez dumání pětky na jednotlivé díly kdysi jednoho z nejoblíbenějších seriálů. Nějak jsem si zvykl na ty průměrné, až bohužel i podprůměrné díly z 4. a 5. řady a najednou tu nemáme jen díky krizi, ale i díky záporákovi, kterému začínám přicházet na chuť, skutečně intenzivní třičtvrtěhodinky, kterých bych si za ten týden klidně dopřál víc.(31.10.2019)

Zase jsem si dal takovou nechtěně chtěnou pauzu od Flashe, již jen proto, že jsem narazil na seriály, kterým jsem se chtěl věnovat víc. Tvrzení, že letos Arrow nesmírně převažuje nad jeho prvním spin-offem se zase a opět potvrzuje. V prvním zmíněném se nechám unášet příběhem díky tomu, že se zcela fokusuje na přicházející událost. Flash se jí jen tak sporadicky dotýká a zásluhou toho se nejedná o převratné díly mého kdysi seriózně oblíbeného seroše.(4.12.2019)

Epizoda moc mile věnovaná postavě Ralpha tu už měla být jistojistě dříve, naposledy se mu snad tvůrci věnovali na jeho začátcích, které se mi paradoxně nijak zvlášť netrefily do noty. Ovšem tahle součást nynější série s mírným parodickým nádechem na slavné špionážní filmy se mi zalíbila.(4.12.2019)

Aby toho nebylo málo, tak než za pár dní odezní zvony nevyhnutelné apokalypsy, bude mít ještě Team Flash plné ruce práce s tím, aby získal zpátky svého nejdůležitějšího člena. Jsem zvědav, zda se s Bloodworkem příště rozloučíme nebo jestli bude dělat neplechy i po novém roce.(4.12.2019)

Potěšila mě pravá verze Bloodworka, jinak nejsem jeho příběhem nijak odvařený. Avšak příchod oné prosinové události mě pěkně nažhavil. Strašně se těším na shledání všech hrdinů. Jdeme do tuhého!(5.12.2019)

Seriál Black Lightning jsem kdysi v premiéře zkusil, abych tak po třetím díle usoudil, že ztrácím svůj drahocenný čas. Přesto je ale sám Cress Williams velký sympaťák a jeho zapojení do Arrowverse mě fakt potěšiło. Definitivní odchod Johna Wesleyho Shippa se nedá považovat za nečekaný. Jo a cameo Lucifera převálcoval už jen filmový Flash!(18.1.2020)

Nebýt Digleova hostování a posledních vzpomínek na Olivera, byla by první epizoda druhé poloviny šesté série střídmě nezáživná. Jestli se seriál obnoví pro řadu sedmou, ale bude se pokračovat už takhle nezáživně, tak se současnou sérií v květnu s Flashem definitivně skončím.(10.2.2020)

Nebýt až parodického pojetí valentýnsky zaměřené epizody a s tím spojeného dua přímo debilních záporáků, tak bych na tuto konkrétní epizodu nezhlížel tak kriticky. Téměř u všech postav totiž vyvstávají poněkud pozoruhodné linky, díky nimž s Flashem rozhodně nekončím.(23.2.2020)

Nevím, zda se ze Sue vyklube úhlavní záporák pro tuto polosezónu, i kdyby ne, tak mi každý temnější minipříběh baví a možná po víc než 2 letech jsem jak na trní, co se bude dít dál. Netřeba ujetých rádoby záporáků alá DeVoe nebo Rosso, aby se Flash pořád udržel při životě. Herci mají stejně smlouvy i na sedmou sérii, té se tedy nevyhneme i v případě, kdy se zbývajících 10 dílů letošního jara naprosto zpacká.(23.2.2020)

Grodd mi nikdy nepřišel jako zrovna osvěžující vítr do sterilních vod Flashe a po souboji s King Sharkem došlo na další nezajímavé dojení gorilí dějové linky.(10.5.2020)

Všechna nastavovaná omáčka okolo, vyjmo přítomnosti Kid Flashe, mi fakt leze krkem a rozhodně jí tvůrcům nesežeru, ale dění “za zrcadlem” mě udržuje hodně zvědavým.(10.5.2020)

Nechápu, proč už scénáristé nemohou nechat vyhaslou linku s Thawnem na pokoji a nezaryjí se více do podivné Iris a proradné Evy.(10.5.2020)

Kde jsou ty časy, kdy jsem musel vidět každý nový díl Flashe hned po jeho vydání... S jeho fatálním úpadkem upadl i můj zájem se seriálu věnovat s maximálním nasazením a bylo mi nejen během 6. série několikrát jedno, že jsem klidně měsíc neviděl jedinou epizodu. Velká škoda.(6.6.2020)

Až mi to vyloženě se*e, jak se začaly komiksové CW seriály točit ve velkém a díky tomu se přestalo dávat na kvalitní děj. Kdyby se zůstalo jen u Arrowa a Flashe jako jediného spin-offu a studio se úplně vybodlo na srágory typu Batwoman, Supergirl a další, tak se mohly finance sypat sem a i po těch 5 letech od dokonalé sezóny se Zoomem jsem stále měl možnost Flashe naprosto hltat.(6.6.2020)

Pro každou z postav se v průběhu řady vynořily na povrh až přespříliš nezáživné dějové minilinky a chování i těch doposud sympatických členů mi začalo hrozivě lézt krkem. Korona způsobila, že se seriál musel narychlo sestříhat a z původních 22 dílů tu máme jen 19. Bohužel se seriál tak zmrvil, že to ani hospodářská krize neomlouvá.(6.6.2020)

Nevím, zda se jedná o nejhorší finále v průběhu dosavadních šesti řad, vinu na všem sice nese nečekaná situace ve světě, Flash už ale začal pokulhávat na obě nohy ještě před koronakrizí. Po většinu téhle čtyřicetiminutovky jsem téměř ani nechápal, co se děje a vyjmo očekávaný a pochopitelný odchod Danielle Panabaker neobsahuje vůbec nic pamětihodného. Sedmá sezóna bude mít co napravovat, nebo bude minimálně u mě tou poslední.(6.6.2020)