Flash

USA, (2014–2023), 129 h 32 min (Minutáž: 41–44 min)

Režie:

Ralph Hemecker, David Nutter, Larry Shaw, Jesse Warn, Doug Aarniokoski (více)

Grant Gustin, Candice Patton, Danielle Panabaker, Carlos Valdes, Tom Cavanagh, Jesse L. Martin, Patrick Sabongui, Robbie Amell, John Wesley Shipp (více)

Série(9) / Epizody(184)

Po oblíbeném televizním hitu Arrow přichází nový superhrdina! Pod seriálem Flash je podepsaný stejný tvůrčí tým, který je zárukou zábavné a napínavé podívané o dobrodružstvích nejrychlejšího muže světa. Hlavním hrdinou je mladý forenzní technik Barry Allen (Grant Gustin) ve službách policejního oddělení metropole Central City. Barry je obyčejný mladík se srdcem hrdiny, který neváhá pomoci těm, co to zrovna potřebují. Když byl ještě dítě, jeho matka byla zavražděna a otec falešně obviněn, odsouzen a uvězněn. Tehdy se ho ujal detektiv West (Jesse L. Martin). Barry vyrůstal v rodině policisty společně s jeho vlastní superchytrou dcerou (a Barryho vysněnou dívkou) Iris (Candice Pattonová). Ale když se nečekaně stává obětí tragické nehody ve výzkumných laboratořích S.T.A.R., najednou zjišťuje, že má neuvěřitelné schopnosti a že se dokáže pohybovat rychle jako blesk. Díky tomu se s pomocí výzkumného týmu z laboratoří S.T.A.R. stává opravdovým superhrdinou. Pod dohledem vizionářského miliardáře Harrisona Wellse (Tom Cavanagh), expertky na biogenetiku Caitlin Snowové (Danielle Panabakerová) a vždy pozitivně naladěného Cisca Ramona (Carlos Valdes) začne Barry testovat hranice svých superschopností. Využívá je k boji proti zločinu, aby už nikdy nikdo nemusel mít podobně tragický osud jako jeho rodina. Bok po boku s adoptivním otcem detektivem Westem, jeho domýšlivým parťákem detektivem Eddiem Thawnem (Rick Cosnett) a Iris, která studuje kriminální psychologii, chrání obyvatele Central City proti mnoha různým superpadouchům – včetně těch, kteří získali zvláštní schopnosti podobně jako on. A když je nejhůř, vypomůže zkušenější superhrdina Arrow! Barry Allen alias Flash pečlivě tají svou skutečnou identitu a kromě toho, že je nejrychlejší široko daleko, dokáže překonat čas a nahlédnout do minulosti i budoucnosti. Sympaťák s úsměvem na tváři se konečně může posunout v životě dál… A to fakt hodně rychle! (TV Prima)

JohnnyD

Celkom solídna zábava ale ďaleko za potenciálom. Je to vlastne Smallville s trochou inovácie a lepším príbehom. V časoch, kedy sa televízna zábava začína podobať tej filmovej, je to strašne spiatočnícky seriál. Postavy (s výnimkou Wellsa v prvej sérii a jeho vzťahu s Barrym) sú mizerne napísané a obmedzujú sa na jednorozmerné škatuľky. Najväčšou slabinou seriálu je ale nadbytok epizód. V oboch sériách je kvalitného materiálu tak na 10 epizód. O odfláknutej réžii ani nehovoriac... Problematický je aj tón seriálu. V rámci súčasného komiksového trendu (bohužiaľ) minimum záporákov má poriadny kostým a čo je ešte horšie, ich drvivá väčšina je zahraná úplne fádne a zameniteľne. Jediný, kto žáner chápe, je fenomenálny Mark Hamill, na ktorého je radosť pozerať, ako si užíva rolu Trickstera. Ako fanúšik komiksového Flasha sa celkom bavím (hlavne záver prvej série bol dychberúci, taktiež čakám, kedy Grodd začne spriadať plány na ovládnutie sveta), ale či by som to odporučil niekomu, kto k tomu nemá vzťah, tak to teda neviem... PS: 1. séria - 80%, 2. séria - 60%, 3. séria 35%. Tretia séria je už pomerne na nevydržanie: predvídateľné zvraty, nudní záporáci a množstvo sentimentálnych kecov (tvoria tak tretinu až polovicu stopáže). Zrejme zároveň moja rozlúčka s kedysi nádejným seriálom. ()

mad_ness

Tak toto bolo ŤEMER me gusta, v mnohých ohľadoch lepšie než Arrow. Ale rozhodne nie v scenári, či niektorých špecifických dialógoch, tie boli rovnako awkward aj tuto. No pekne po poriadku. V prvom rade, náhoda či nie, oceňujem veľmi efektívne prijatie a využívanie schopností tak dobre, ako sa to dalo. Síce s pomocou, ale malo to svoj účel a zakomponovanie tohto všetkého do začiatkov série bolo skutočne na mieste, v tomto ohľade bola celá séria v poriadku. Čo si ale na tomto spracovaní vážim najviac, je ponímanie hlavnej postavy v tom najpozitívnejšom duchu. Som zmierená s tým, že väčšina superhrdinov má tragickú minulosť, ale to neznamená, že musia za každú cenu vzbudzovať ľútosť. Vzťah medzi Barrym a jeho otcom, priateľmi a hlavne medzi Barrym a Joeom je niečo, čo sa hoci aj takejto seriálovej polotuctovke doslova žiadalo. Príklad toho, že rodina vie byť veľkou oporou, že nie je zatratená, kvôli zlým rozhodnutiam, že chyby môžu byť napravené a pred problémami sa neuteká napr. na opustený ostrov (že áno pán Queen), ale je tu snaha o to, aby jeden druhého ochraňovali a spoločne fungovali, a akokoľvek konzervatívne to bude znieť, je veľmi pekné, vidieť tieto hodnoty zobrazené presne takto. Čo mi vadilo, bolo zbytočné a nezmyselné naťahovanie romantických zápletiek a vrchol toho, že to vlastne nijako neukončili, až na Caitlin a Roonieho, tí mi šmakovali o niečo viac. Poor Iris, keby dostala viac priestoru mimo nezmyselných romanťárien, nepôsobila by ako stelesnený kyanid (otrava). Na druhej strane, Grant Gustin sa sem parádne hodil a bol fakt dobrý. Každá jeho interakcia s Felicity bola cute. Ale topka celého obsadenia je Tom Cavanagh, môj nový o tri dekády starší crush. Whoa, srsly charizmou sa mu Mirakuru Lord rovná iba ťažko a dokonca predbehol aj Merlina, každý záber s ním bol proste porno... ehm. Anyways, kvôli tejto srande som neurobila skúšku, aj keď za to si viac-menej môžem vlastne sama (skôr viac ako menej). Teraz nechcem povedať, že to za to stálo, lebo nie! Ale za túto šou som rada. ()

Shakers

1. séria - 80% Barry Allen sa už mihol v seriály Arrow. Tu už má konečne svoj priestor, laborku, tímových kamošov, záporákov, životnú lásku, znelku, ale predovšetkým oblek. Zatiaľ čo Arrow sa tak trochu spracovaním hraje na Nolanovho Batmana, Flash naopak na Raimiho Spider-Mana. Tvorcovia oboch seriálov nám druhý krát nenaservírovali temné tony, ale prispôsobili to veku hlavnému hrdinovi, takže skôr sledujeme odľahčenú atmosféru. Ale zas tak odľahčené, aby to bola nuda to nieje. Na to je tento seriál už pri ťažký, pretože príbeh vás poriadne namlsa. Prepojenie medzi seriálmi Arrow a Flash je super a hlavne poteší ich spoločný Crossover. Aj keď prvé časti vyzerajú klasický (som hrdina a chcem frajerku), rýchlo sa to všetko zmení a v závere prichádzajú nielen emócie, ale aj moje hodnotenie a musím sa priznať, že sa mi prvá séria páčila viac ako od susedného Arrowa. 2. séria - 85% Už prvá séria Flasha bola príjemné prekvápko a zároveň dosť dobrá. A prekvapivo druhá séria je taktiež príjemné prekvápko, pretože je ešte o chlp lepšia. To čo robilo z Flaha výborný seriál bol záporák a zaujímavý príbeh. A tvorcovia sa toho držia aj v druhej sérii a navyše s cestovaním v čase a záporákom Zoomom to ešte viac vygradujú. Poteší aj návrat známych postáv, odkazy na komiksy, prepojenie na seriály Arrow a novinku Legends of Tommorow, či hudba, ktorá ždíma emócie, či bičuje Flasha vpred. Flash je aktuálne jednotka v seriálovom DC universe a momentálne v rámci žánru nemá konkurenciu! 3. séria - 80% Slabšie ako predošlá séria, stále však celkom slušná zábava, kde sa cestuje časom a navyše záporák ma čo ponúknuť a aj keď niektoré časti sú slabé, väčšine z nich nechýba slušná dávka napätia, dobré akcie, Ciscové hlášky, zvraty, len to finále sa moc nepodarilo a celkovo tam toho lúčenia bolo priveľa, keď beriem ohľad na celú sériu. Crossover so seriálmi Arrow a Legends of the Tomorrow sa podaril. 4. séria - 65% Prvé tri série ponúkli celkom dobrú komiksovú zábavu, no štvrtá priniesla všetkého viac. Tak veľa až to bola už trápna nuda. Obzvlášť diely 4,5,16 a 21. Štvrtá séria sa celkovo zamerala na nové postavy a zabúda tak trochu na staré, alebo ponuka príbeh, ktorý je veľmi slabučký oproti tomu, s čím tento seriál začínal. Horšiu série som v Arrow-verse ešte nevidel. Okrem pár dobrých a zaujímavých dielov, kde je Barry za mrežami, táto séria moc toho neponúkne. Aby som nezabudol, tak crossover ešte stál za to. 5. séria - 55%. Prvé serie boli naozaj fajn, ale toto je vo väčšine dielov veľká nuda. Kludne keď vynecháte zopár dielov, nič podstate vám neujde. Stále sa motáme v kruhu, riešia sa tie isté problémy, zaporáci sú miestami až smiešny a pár kvalitných dielov sa dostaví iba na koniec. Veľa postav ma tu nudilo, hlavne nevýrazná Nora a Iris, za to Tom Cavanagh je snáď jediné veľké plus, na tejto sérii. 6. séria- 55%. Sklamanie, bieda, nuda, slabota a tak ďalej. Už predošlá séria kvalitou dosť klesla a šiesta séria je na podobnej úrovni. Najviac ma bavil asi crossover Crisis on Infity Earths, na ostatné diely si snáď ani nespomínam. Finále slabé ako nejaké priemerná epizóda. Návrat alebo hosťovanie niektorých postav potešil, ale to je málo. Napriek tomu som (záhadne) stále zvedavý čo bude ďalej. 7. séria - 50%. Nemám slov, tento seriál riadne klesol na kvalite. Akcia a efekty, čoraz viac horšie a bez nápadu, či lepšieho prevedenia. Dokonca už ani zábavného crossoveru sme sa nedočkali. Zopár dielov fajn, hosťovanie Johna Digglea potešilo, zaver nič moc. 8. séria - 60%. Lepšie ako predošlá séria, hlavne v rámci príbehu, ktorý nie je až tak epizódovy (obzvlášť potešil úvod Armageddon, ktorý sa ťahá cez 5 dielov). No na ešte lepší zážitok je to stále malo. 9. séria - 55%. Už predošlé série boli dosť slabé oproti tým prvým a táto záverečná deviata séria ide bohužiaľ v šľapajach tých najslabších sérii. S odretými ušami tam vrazím aj tu tretiu hviezdičku, pretože sa mi páčili camea a  posledné diely, hlavné ten deviaty, kde sa vrátil náš obľúbený lukostrelec. Flash by si zaslúžil určite lepšiu rozlúčku, no som rád, že už je koniec, pretože už posledné štyri série za moc nestali. () (méně) (více)

gegina31

Naprosto nesnáším na začátku a nakonci rádoby pohodářské prupovídky tipu " No jo, jsem nejrychlejší člověk na světě a bla bla bla bléééé " . Už to mi na seriálu vadí. Dále jsou v každém díle trapné dojemné scény. Nevím, jestli se inspirovali seriálem Krok za krokem, protože přesně tohle jsem tam nesnášela. Občas se trochu zasměju, ale není to kdovíjak dramatický. Nejspíš ten seriál dokoukám, ale klepat se na něj nebude. Prostě jen tak, když bude čas. Nejlepší by bylo mít ho s dabingem, protože u tohohle seriálu bych si klidně mohla vytáhnout žehlení. Určitě to není tip seriálu, na který se nedočkavě těším díl od dílu, jako npař. Black list, první série Homeland nebo Dexter. ()

Larrysbride

CW se za dobu její existence podařila jedna věc: Vzít to, co WB vytvořila a udělat z toho jedno velký klišé. Smallville, Supernatural, stačí vybrat. Snaží se být jako WB, být moderním odkazem WB, jestli však tohle znamená vzít ta největší seriálová klišé a dochutit je ultratrapnými rádoby procítěnými scénami, tak to si ráda odpustím. Aktualizace 18/03/2014: V druhé polovině seriálu se producenti a scénáristé zřejmě poučili z vlastních chyb a dostává se nám pořádné akce. Sice stále s tradičními klišé pro tuto stanici tak typickými, ale na solidních 70% to stačí. ()

Galerie (2 525)

• Hlavní záporák této série Cobalt Blue se poprvé objevil v komiksu „Speed Force číslo 1“ v listopadu 1997, ovšem v té době se nejmenoval Eddie Thawne, ale Malcolm Thawne. Postava přímo Eddiho se poprvé objevila v pilotu tohoto seriálu. (JG9)
  • V seriálu spolu hrají i Wentworth Miller a Dominic Purcell, kteří hráli v seriálu Útěk z vězení (od r. 2005) bratry Michaela a Lincolna Scofieldovi. Zde představují zločinecké partnery Colda (Miller) a Micka Roryho (Purcell). I tady má Wentworth Miller klidnou, přemýšlivou povahu a do detailu vypočítané situace, zatímco Dominic Purcell je horká hlava, uchylující se k násilí. (mikedosty)
  • Když Barry (Grant Gustin) používal Still Force, v níž viděl minulost, přítomnost i budoucnost, zmínil osobu jménem Max. S největší pravděpodobností naráží na speedstera Maxe Mercuryho v komiksech. (LUKICKK)

Hvězdy Smallville míří do Arrowverse

02.01.2019

DC spustilo streamovací službu

DC spustilo streamovací službu

16.09.2018

DC Entertainment ve spolupráci s Warner Bros. Digital Networks tento víkend spustilo svoji dlouho očekávanou streamovací službu DC Universe. Ta stojí 7,99 dolarů na měsíc a poskytuje přístup k… (více)