poster

The Flash - Season 1 (série)

Akční / Dobrodružný / Drama / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2014–2015, 15 h 56 min (Minutáž: 41–44 min)

Hudba:

Blake Neely

Hrají:

Grant Gustin, Candice Patton, Danielle Panabaker, Carlos Valdes, Tom Cavanagh, Jesse L. Martin, Michelle Harrison, Chad Rook, Patrick Sabongui, Al Sapienza, John Wesley Shipp, Stephen Amell, Alistair Abell, Yoshie Bancroft, Osmond L. Bramble, Fulvio Cecere, Olivia Cheng, Jennifer Cheon, Carolyn Adair, William Sadler, Patrick Roccas, Robbie Amell, Anthony Carrigan, Michael Benyaer, Philip Cabrita, Everick Golding, Jana Mitsoula, John Specogna, Wentworth Miller, Emily Bett Rickards, Reese Alexander, Paul Belsito, Bruce Harwood, Sarah Hayward, Robert Mann, Jesse Reid, Lucas Wolf, Dominic Purcell, Clancy Brown, Kelly Frye, Greg Finley, Robert Knepper, Michael Reventar, Steve Baran, Alex Barima, Casey Dubois, Morena Baccarin, David Ramsey, Paul Anthony, Anna Hopkins, Jason William Day, Michelle Choi-Lee, Demord Dann, Peter New, Amanda Pays, Jane Craven, Tom Butler, Roger Howarth, Andy Mientus, Sarwan Badesha, Victor Garber, Melise, Britne Oldford, Micah Parker, Fraser Aitcheson, Douglas Chapman, Tristan Shire, Jerry Trimble, Bill Dow, Isabella Hofmann, Chase Masterson, Liam McIntyre, Jeremy Schuetze, Nicholas Gonzalez, Peyton List, Joey Aresco, Mark Hamill, Matt Letscher, Bre Blair, Devon Graye, Monice Peter, Brandon Routh, Emily Kinney, Kasey Kieler, Katie Cassidy, Paul Blackthorne, Danielle Nicolet, Martin Novotny, Peter Bryant, Jessie Fraser, Doug Jones, Ciara Renée, Kelly Frye (a.z.), Brandon Routh (a.z.), Michelle Harrison (a.z.), Caity Lotz (a.z.), Gigi Jackman, Michasha Armstrong, Michael Karl Richards, Michael Smith, Logan Williams, Theresa Wong, Anthony Shim, Andrew Gillingham, Jason McKinnon, Evelyn Chew, Jacky Lai
(další profese)

Komentáře uživatelů k sérii (18)

 • SNCIS
  ****

  Obsahuje spoilery: "V dětství jsem viděl, jak mou matku zabilo něco nemožného. Za její vraždu zavřeli mého otce. Pak jsem se díky nehodě - stal něčím nemožným. Pro okolní svět jsem jen obyčejný forenzní vědec, ale potají svou rychlost využívám k boji se zločinem a k nalezení lidí jako já. Jednoho dne najdu vraha mé matky a můj otec se dočká spravedlnosti. Jmenuju se Barry Allen. Jsem nejrychlejší člověk na světě...Jsem Flash!" První spin-off Arrowa. Flash není, tak temný jako Arrow! Je volnější a hodně zábavný, nicméně je tu šablona - 1 padouch = 1 epizoda, takže styl Smallville. To se mi moc nelíbí a i proto mám raději Arrowa než Flashe, ale postupem času (skoro v závěru série) má i Flash jednoho velkého nepřítele. Nejoblíbenější epizody v této série: Flash vs. Arrow, Rogue Time a finálová Fast Enough. Herci: Grant Gustin sympaťák, Tom Cavanagh má obličej padoucha a tvoří ho skvěle! Wentworth Miller také podává skvělý výkon a Candice Patton tu ztvárňuje - tu sexy holku co všichni chlapi chtějí, ale mně tam nesedí. Triky a efekty na TV ok, uvidíme jak se to bude vyvíjet. - 70%.(16.12.2017)

 • Shakers
  ****

  1. séria 80% Barry Allen sa už mihol v seriály Arrow. Tu už má konečne svoj priestor, laborku, tímových kamošov, záporákov, životnú lásku, znelku, ale predovšetkým oblek. Zatiaľ čo Arrow sa tak trochu spracovaním hraje na Nolanovho Batmana, Flash naopak na Raimiho Spider-Mana. Tvorcovia oboch seriálov nám druhý krát nenaservírovali temné tony, ale prispôsobili to veku hlavnému hrdinovi, takže skôr sledujeme odľahčenú atmosféru. Ale zas tak odľahčené, aby to bola nuda to nieje. Na to je tento seriál už pri ťažký, pretože príbeh vás poriadne namlsa. Prepojenie medzi seriálmi Arrow a Flash je super a hlavne poteší ich spoločný Crossover. Aj keď prvé časti vyzerajú klasický (som hrdina a chcem frajerku), rýchlo sa to všetko zmení a v závere prichádzajú nielen emócie, ale aj moje hodnotenie a musím sa priznať, že sa mi prvá séria páčila viac ako od susedného Arrowa.(1.7.2016)

 • jh666
  *****

  Po trochu mdlém rozjezdu, který působil jako kombinace prvků ze Smallvillu a Arrowa se Flash zhruba od šesté série rozběhne v současnosti pravděpodobně nejlepší komiksový seriál od DC. Seriál má výborně zvolené obsazení, kdy (na rozdíl třeba od Arrowa) není postavy, která by vám vyloženě vadila. Skvěle funguje vybalancování akce a humoru a také snaha o vybudování propojeného světa, např. crossover s Arrowem je dokonalý. Jedinou menší vadou na kráse je občas úroveň triků, s čímž se bohužel na CW nedá nic dělat.95 %(24.2.2016)

 • ConanVJ
  *****

  Tak musím říci, že stejně jako kdysi u konkurenčních Agentů mě to od začátku přišlo dost vlažný na rozjezd, ale postupem času jsem si hlavní postavy oblíbil a fandil jsem jim. Takových prvních deset dílů je epizodických a hodně málo vše spojuje, ale později je to fakt mazec plný zvratů a zajímavých situací. Vývoj hlavního hrdiny je povedený, efekty jsou na seriál peckový. Co mě hodně potěšilo, tak je i propojení se seriálem Arrow. Co mě trochu mrzí, je tak hodně otevřený konec první série. Obsazení sympatické a hudba skvěle podtrhuje dění na obrazovce. Tak za mě první série 95% :)(25.10.2019)

 • MartinezZ
  ***

  Solidní zábavná blbina, kterou poněkud podkopávala jen ta "nutnost" z toho udělat namísto nehody záměr. Ale docela dobře se to dalo sledovat.(15.5.2016)

 • VanTom
  ****

  Velice "cheesy" superhrdinská série. Barry Allen je sympatický a nešťastně zamilovaný nerd, jenž jako začínající Flash dostává neustále na budku, aby pak v jednom velkém vzepětí (hnutí mysli) padoucha taktak zvládl uzemnit. A to pořád dokola díl po dílu, ústřední zápletka s Reverse Flashem se totiž rozjížděla hodně zvolna. Jakmile však po polovině sezóny nabrala na obrátkách, šlo o jednoznačný tahák. 70%(10.4.2018)

 • Lachtaan
  *****

  Již Barryho téměř bezvýznamná camea ve druhé řadě favoritního Arrowa mi vnukly myšlenku, že se k nám řítí velmi zajímavý spin-off. Oliverův počáteční odpor k faktu přijmout ve svém okolí zpočátku nezkušeného superhrdinu nám nahrál po několika úvodních dílech první jednoduchý crossover, který mi přišel víceméně patetický a nepotřebný, ale děkuji jeho snaze nakopnout tento koncept za účelem vzniku jeho briliantních následovníků, jako byla letošní Crisis on Earth-X. Když se vrátím konkrétně k hlavní dějové lince 1. velkého Flashova dobrodružství, nelze hodnotit jinak, než si vychvalovat až nemožné mindfucky, nejen v podobě Wellse a.k.a. Eboarda Thawna. Jsem rád, že tuto postavu nenechali tvůrci Flashe v předpokládaném happyendu sezóny odstranit a že jeho zlomyslné plány stále stahují mračna nad celým Arrowverse. 10/10(21.12.2017)

 • Frantisek.Fu
  ***

  56%(2.12.2018)

 • Wallis3
  ****

  Není to špatný, škoda jen toho brzkého odhalení záporáka, ale o překvapení není nouze. Občas na jedno brdo, než se objeví Reverse Flash...(8.11.2016)

 • Psycho.R
  ****

  Neskutečně příjemný osvěžení na poli současných superhrdinských adaptací. Scénář je výborně nekonvenční a není příliš statický, takže i když víte, že příběh je ohraničen jednou sérií, nikdy nevíte, v které části se nečekaně stane něco důležitého či neumře nějaká hlavnější postava. Další plus je odlehčenost. A v neposlední řadě úcta k původnímu seriálu, kdy se ctí postavy, vrací se herci, kteří v něm hráli a pokud to jde, tak se zachovává jejich historie (např. Trickster) + při jejich představení můžeme vidět fotografie právě ze seriálu z roku 1990. Za mě komiksové překvapení posledních deseti let i s ohledem na snad jediný skutečně dobrý počin této dekády - Wonder woman. Ps. jediná postava mě neskutečně vytáčí a to Iris.(14.11.2018)

 • NifKor
  *****

  1.Série Flashe je jasně nejlepší a ve všech dílech mi přišlo něco úžasného co už v 2. sérii neuvidím, ale uvidím jak to dopadne . 1 série za herecké výkony, napětí, také zakončení a hodně hodně dalších věcí mě přinutilo dát v pohodě 5 hvězd a dokonce i A+ (98%)(19.11.2017)

 • Mr.Baboon
  ****

  Tak tohle jsem si naprosto užil. Po temném a vážném Arrowovi nám CW naservírovali odlehčenějšího, avšak ne méně, spíš naopak, zábavnějšího a poutavějšího Flashe. Už od pilotního dílu jsem byl vtažen do děje a po každé epizodě jsem chtěl vidět další. Sice tu nechybí klasické romantiko-scény, ale rozhodně to vadí míň, jak u zmiňovaného Arrowa. Možná proto, že když už tady ty vztahy prostě musí být, tak to alespoň není každý s každým. Některé díly byly sice slabší, ale to se dá odpustit. Stejně tak to, že příběh by se vešel klidně i do méně dílu než do třiadvaceti. Ale co.. Já si to užil a to je nejdůležitější! Takže za mě rozhodně palec nahoru.(1.3.2016)

 • Mouchal
  ****

  Flash byl vždy jeden z těch pro mě moc neprozkoumaných superhrdinů a teď se sám sebe ptám, proč vlastně? Osudy Barryho Allena, jakožto nejrychlejšího muže planety, jsou plné zajímavých metalidí s občas i vtipnými schopnostmi (změnit své hmotné tělo v plyn? Myslím si, že nejeden televizní povaleč se k tomu celkem dokáže přiblížit), kterými chtějí Barrymu a celému městu pořádně zavařit. Flash je pořádný sympaťák a určitě zapůsobí jak on, tak i celý seriál spíše na omladinu a na komunitu milovníků komikových hrdinů, kterých dnes opravdu není málo (ikdyž komiksy z nich čte asi už jen málokdo...). Crossover s Arrowem je taky určitě nový, zajímavý aspekt seriálu, protože to jsem zatím jinde nespatřil. Oproti Arrowovi je tento seriál, jak bych to řekl, trochu více "sluníčkový". Nehraje si moc na realističnost, není tolik temný a dokáže i pobavit, což mě vůbec nevadí. Zprvu jsem byl trochu zklamán z hereckého obsazení pár jedinců, ale poslední dobou už si to bez nich nedokážu představit a Cisco je jeden z nejlepších! Zatím tvůrci odvádí dobrou práci, ikdyž to není kdovíjaká pecka, mě zabavit dokáže a bavím se u toho náramně. - Po první sérii a po prvním finále velká spokojenost. I přes pár časových paradoxů se Flash vyhoupl na trůn dnešních komiksovek. Zvedám na 85%.(29.5.2016)

 • moviefan4
  *****

  Úžasna prvá séria! Skvelý seriál o mojom druhom naj hrdinovi je na jednotku. Atmosféra je silná, úžasná a pútavá. Herecké obsadenie a výkony sú naozaj skvelé. Hudba je perfektne zvolená. Kamera a vizuálne efekty sú neskutočne úžasné nato že sa jedná o seriál. Za mňa cistokrva Nerd spokojnosť so všetkým ako ma byt a už sa neviem dočkať druhej série.(15.4.2019)

 • Mr.Ward
  ****

  Pomalejší rozjezd, kdy jsem se rozhodoval jestli tomu dám vůbec šanci, ale vydržel jsem. Nadšení ze seriálu se stupňovalo a Flash si mě totálně získal epizodou 15 - Out of Time. Tvůrci to mají dobře promyšlené, jen se do toho v budoucnu nezamotat.(21.3.2016)

 • CheeseFigure
  *****

  Takže tu, na rozdiel od Arrowa (prvé dve série a ak sa posnažíte, tak aj v tretej niekde) vôbec temnú atmosféru nenájdete. Pôsobí to na mňa ako Rodinka úžasných (myslím ten seriál), len s omnoho lepším dejom (to asi vďaka tomu, že to čerpá z komiksov). Epizodický záporáci sú ešte lepší ako u Arrowa (Weather Wizard, Mist a hlavne Trickster hraný výborným Markom Hamillom). A hlavný záporák? Reverse-Flash je proste skvelo napísaný a aj zahraný protivník, ktorého aj napriek tomu, že sa jeho identitu dozvieme celkom skoro, obostiera nejaká ta aura tajomna. Keď tak na tím rozmýšľam, tak mením pôvodné hodnotenie zo 4 na 5 hviezdičiek, lebo nepamätám si, že by mi na tejto sérií niečo vadilo.(1.9.2016)

 • Portman01
  *****

  "Oh, I´m not like the Flash at all. Some would say, I´m the reverse."(9.8.2016)

 • Si.Mon
  ***

  Chudacke hovno pre deticky(2.6.2018)