The Flash - Season 1 (série)

Akční / Dobrodružný / Drama / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2014–2015, 15 h 56 min (Minutáž: 41–44 min)

Blake Neely

Grant Gustin, Candice Patton, Danielle Panabaker, Carlos Valdes, Tom Cavanagh, Jesse L. Martin, Michelle Harrison, Chad Rook, Patrick Sabongui, Al Sapienza, John Wesley Shipp, Stephen Amell, Alistair Abell, Yoshie Bancroft, Osmond L. Bramble, Fulvio Cecere, Olivia Cheng, Jennifer Cheon, Carolyn Adair, William Sadler, Patrick Roccas, Robbie Amell, Anthony Carrigan, Michael Benyaer, Philip Cabrita, Everick Golding, Jana Mitsoula, John Specogna, Wentworth Miller, Emily Bett Rickards, Reese Alexander, Paul Belsito, Bruce Harwood, Sarah Hayward, Robert Mann, Jesse Reid, Lucas Wolf, Dominic Purcell, Clancy Brown, Kelly Frye, Greg Finley, Robert Knepper, Michael Reventar, Steve Baran, Alex Barima, Casey Dubois, Morena Baccarin, David Ramsey, Paul Anthony, Anna Hopkins, Jason William Day, Michelle Choi-Lee, Demord Dann, Peter New, Amanda Pays, Jane Craven, Tom Butler, Roger Howarth, Andy Mientus, Sarwan Badesha, Victor Garber, Melise, Britne Oldford, Micah Parker, Fraser Aitcheson, Douglas Chapman, Tristan Shire, Jerry Trimble, Bill Dow, Isabella Hofmann, Chase Masterson, Liam McIntyre, Jeremy Schuetze, Nicholas Gonzalez, Peyton List, Joey Aresco, Mark Hamill, Matt Letscher, Bre Blair, Devon Graye, Monice Peter, Brandon Routh, Emily Kinney, Kasey Kieler, Katie Cassidy, Paul Blackthorne, Danielle Nicolet, Martin Novotny, Peter Bryant, Jessie Fraser, Doug Jones, Ciara Renée, Kelly Frye (a.z.), Brandon Routh (a.z.), Michelle Harrison (a.z.), Caity Lotz (a.z.), Gigi Jackman, Michasha Armstrong, Michael Karl Richards, Michael Smith, Logan Williams, Theresa Wong, Anthony Shim, Andrew Gillingham, Jason McKinnon, Evelyn Chew

Tak tohle jsem si naprosto užil. Po temném a vážném Arrowovi nám CW naservírovali odlehčenějšího, avšak ne méně, spíš naopak, zábavnějšího a poutavějšího Flashe. Už od pilotního dílu jsem byl vtažen do děje a po každé epizodě jsem chtěl vidět další. Sice tu nechybí klasické romantiko-scény, ale rozhodně to vadí míň, jak u zmiňovaného Arrowa. Možná proto, že když už tady ty vztahy prostě musí být, tak to alespoň není každý s každým. Některé díly byly sice slabší, ale to se dá odpustit. Stejně tak to, že příběh by se vešel klidně i do méně dílu než do třiadvaceti. Ale co.. Já si to užil a to je nejdůležitější! Takže za mě rozhodně palec nahoru.(1.3.2016)

Po trochu mdlém rozjezdu, který působil jako kombinace prvků ze Smallvillu a Arrowa se Flash zhruba od šesté série rozběhne v současnosti pravděpodobně nejlepší komiksový seriál od DC. Seriál má výborně zvolené obsazení, kdy (na rozdíl třeba od Arrowa) není postavy, která by vám vyloženě vadila. Skvěle funguje vybalancování akce a humoru a také snaha o vybudování propojeného světa, např. crossover s Arrowem je dokonalý. Jedinou menší vadou na kráse je občas úroveň triků, s čímž se bohužel na CW nedá nic dělat.95 %(24.2.2016)

1. séria 80% Barry Allen sa už mihol v seriály Arrow. Tu už má konečne svoj priestor, laborku, tímových kamošov, záporákov, životnú lásku, znelku, ale predovšetkým oblek. Zatiaľ čo Arrow sa tak trochu spracovaním hraje na Nolanovho Batmana, Flash naopak na Raimiho Spider-Mana. Tvorcovia oboch seriálov nám druhý krát nenaservírovali temné tony, ale prispôsobili to veku hlavnému hrdinovi, takže skôr sledujeme odľahčenú atmosféru. Ale zas tak odľahčené, aby to bola nuda to nieje. Na to je tento seriál už pri ťažký, pretože príbeh vás poriadne namlsa. Prepojenie medzi seriálmi Arrow a Flash je super a hlavne poteší ich spoločný Crossover. Aj keď prvé časti vyzerajú klasický (som hrdina a chcem frajerku), rýchlo sa to všetko zmení a v závere prichádzajú nielen emócie, ale aj moje hodnotenie a musím sa priznať, že sa mi prvá séria páčila viac ako od susedného Arrowa.(1.7.2016)

Neskutečně příjemný osvěžení na poli současných superhrdinských adaptací. Scénář je výborně nekonvenční a není příliš statický, takže i když víte, že příběh je ohraničen jednou sérií, nikdy nevíte, v které části se nečekaně stane něco důležitého či neumře nějaká hlavnější postava. Další plus je odlehčenost. A v neposlední řadě úcta k původnímu seriálu, kdy se ctí postavy, vrací se herci, kteří v něm hráli a pokud to jde, tak se zachovává jejich historie (např. Trickster) + při jejich představení můžeme vidět fotografie právě ze seriálu z roku 1990. Za mě komiksové překvapení posledních deseti let i s ohledem na snad jediný skutečně dobrý počin této dekády - Wonder woman. Ps. jediná postava mě neskutečně vytáčí a to Iris.(14.11.2018)

Velice "cheesy" superhrdinská série. Barry Allen je sympatický a nešťastně zamilovaný nerd, jenž jako začínající Flash dostává neustále na budku, aby pak v jednom velkém vzepětí (hnutí mysli) padoucha taktak zvládl uzemnit. A to pořád dokola díl po dílu, ústřední zápletka s Reverse Flashem se totiž rozjížděla hodně zvolna. Jakmile však po polovině sezóny nabrala na obrátkách, šlo o jednoznačný tahák. 70%(10.4.2018)

• - James Jesse (Mark Hamill) řekne Axelu Walkerovi (Devon Graye) v jedné scéně větu: "I am your father (Já jsem tvůj otec)." Jedná se o poctu slavnému filmu Star Wars: Epizoda V- Impérium vrací úder (1980), kde Darth Vader (James Earl Jones) oznámí Luku Skywalkerovi (opět Mark Hamill) za zvuku dramatické hudby totéž. (Darth Revan)

• - Spoiler: Hlavním záporákem série je Eobard Thawne (Tom Cavanagh), známý také jako Reverse Flash. Tato postava se poprvé objevila v roce 1963 v komiksovém sešitu "The Flash (vol. 1) #139". (Bube1)

• - Spoiler: Když Gideon (Morena Baccarin) mluví o Barrym (Grant Gustin) tak řekne: „Zakládající člen ...“ poté je přerušena. Je to odkaz na Ligu Spravedlivých, kterou Flash pomáhal založit společně s dalšími hrdiny. (Harroc)