The Flash - Season 1 (série)

Akční / Dobrodružný / Drama / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2014–2015, 15 h 56 min (Minutáž: 41–44 min)

Blake Neely

Grant Gustin, Candice Patton, Danielle Panabaker, Carlos Valdes, Tom Cavanagh, Jesse L. Martin, Michelle Harrison, Chad Rook, Patrick Sabongui, Al Sapienza, John Wesley Shipp, Stephen Amell, Alistair Abell, Yoshie Bancroft, Osmond L. Bramble, Fulvio Cecere, Olivia Cheng, Jennifer Cheon, Carolyn Adair, William Sadler, Patrick Roccas, Robbie Amell, Anthony Carrigan, Michael Benyaer, Philip Cabrita, Everick Golding, Jana Mitsoula, John Specogna, Wentworth Miller, Emily Bett Rickards, Reese Alexander, Paul Belsito, Bruce Harwood, Sarah Hayward, Robert Mann, Jesse Reid, Lucas Wolf, Dominic Purcell, Clancy Brown, Kelly Frye, Greg Finley, Robert Knepper, Michael Reventar, Steve Baran, Alex Barima, Casey Dubois, Morena Baccarin, David Ramsey, Paul Anthony, Anna Hopkins, Jason William Day, Michelle Choi-Lee, Demord Dann, Peter New, Amanda Pays, Jane Craven, Tom Butler, Roger Howarth, Andy Mientus, Sarwan Badesha, Victor Garber, Melise, Britne Oldford, Micah Parker, Fraser Aitcheson, Douglas Chapman, Tristan Shire, Jerry Trimble, Bill Dow, Isabella Hofmann, Chase Masterson, Liam McIntyre, Jeremy Schuetze, Nicholas Gonzalez, Peyton List, Joey Aresco, Mark Hamill, Matt Letscher, Bre Blair, Devon Graye, Monice Peter, Brandon Routh, Emily Kinney, Kasey Kieler, Katie Cassidy, Paul Blackthorne, Danielle Nicolet, Martin Novotny, Peter Bryant, Jessie Fraser, Doug Jones, Ciara Renée, Kelly Frye (a.z.), Brandon Routh (a.z.), Michelle Harrison (a.z.), Caity Lotz (a.z.), Gigi Jackman, Michasha Armstrong, Michael Karl Richards, Michael Smith, Logan Williams, Theresa Wong, Anthony Shim, Andrew Gillingham, Jason McKinnon, Evelyn Chew

Velice "cheesy" superhrdinská série. Barry Allen je sympatický a nešťastně zamilovaný nerd, jenž jako začínající Flash dostává neustále na budku, aby pak v jednom velkém vzepětí (hnutí mysli) padoucha taktak zvládl uzemnit. A to pořád dokola díl po dílu, ústřední zápletka s Reverse Flashem se totiž rozjížděla hodně zvolna. Jakmile však po polovině sezóny nabrala na obrátkách, šlo o jednoznačný tahák. 70%(10.4.2018)

Úžasna prvá séria! Skvelý seriál o mojom druhom naj hrdinovi je na jednotku. Atmosféra je silná, úžasná a pútavá. Herecké obsadenie a výkony sú naozaj skvelé. Hudba je perfektne zvolená. Kamera a vizuálne efekty sú neskutočne úžasné nato že sa jedná o seriál. Za mňa cistokrva Nerd spokojnosť so všetkým ako ma byt a už sa neviem dočkať druhej série.(15.4.2019)

Flash byl vždy jeden z těch pro mě moc neprozkoumaných superhrdinů a teď se sám sebe ptám, proč vlastně? Osudy Barryho Allena, jakožto nejrychlejšího muže planety, jsou plné zajímavých metalidí s občas i vtipnými schopnostmi (změnit své hmotné tělo v plyn? Myslím si, že nejeden televizní povaleč se k tomu celkem dokáže přiblížit), kterými chtějí Barrymu a celému městu pořádně zavařit. Flash je pořádný sympaťák a určitě zapůsobí jak on, tak i celý seriál spíše na omladinu a na komunitu milovníků komikových hrdinů, kterých dnes opravdu není málo (ikdyž komiksy z nich čte asi už jen málokdo...). Crossover s Arrowem je taky určitě nový, zajímavý aspekt seriálu, protože to jsem zatím jinde nespatřil. Oproti Arrowovi je tento seriál, jak bych to řekl, trochu více "sluníčkový". Nehraje si moc na realističnost, není tolik temný a dokáže i pobavit, což mě vůbec nevadí. Zprvu jsem byl trochu zklamán z hereckého obsazení pár jedinců, ale poslední dobou už si to bez nich nedokážu představit a Cisco je jeden z nejlepších! Zatím tvůrci odvádí dobrou práci, ikdyž to není kdovíjaká pecka, mě zabavit dokáže a bavím se u toho náramně. - Po první sérii a po prvním finále velká spokojenost. I přes pár časových paradoxů se Flash vyhoupl na trůn dnešních komiksovek. Zvedám na 85%.(29.5.2016)

Neskutečně příjemný osvěžení na poli současných superhrdinských adaptací. Scénář je výborně nekonvenční a není příliš statický, takže i když víte, že příběh je ohraničen jednou sérií, nikdy nevíte, v které části se nečekaně stane něco důležitého či neumře nějaká hlavnější postava. Další plus je odlehčenost. A v neposlední řadě úcta k původnímu seriálu, kdy se ctí postavy, vrací se herci, kteří v něm hráli a pokud to jde, tak se zachovává jejich historie (např. Trickster) + při jejich představení můžeme vidět fotografie právě ze seriálu z roku 1990. Za mě komiksové překvapení posledních deseti let i s ohledem na snad jediný skutečně dobrý počin této dekády - Wonder woman. Ps. jediná postava mě neskutečně vytáčí a to Iris.(14.11.2018)

Již Barryho téměř bezvýznamná camea ve druhé řadě favoritního Arrowa mi vnukly myšlenku, že se k nám řítí velmi zajímavý spin-off. Oliverův počáteční odpor k faktu přijmout ve svém okolí zpočátku nezkušeného superhrdinu nám nahrál po několika úvodních dílech první jednoduchý crossover, který mi přišel víceméně patetický a nepotřebný, ale děkuji jeho snaze nakopnout tento koncept za účelem vzniku jeho briliantních následovníků, jako byla letošní Crisis on Earth-X. Když se vrátím konkrétně k hlavní dějové lince 1. velkého Flashova dobrodružství, nelze hodnotit jinak, než si vychvalovat až nemožné mindfucky, nejen v podobě Wellse a.k.a. Eboarda Thawna. Jsem rád, že tuto postavu nenechali tvůrci Flashe v předpokládaném happyendu sezóny odstranit a že jeho zlomyslné plány stále stahují mračna nad celým Arrowverse. 10/10(21.12.2017)

• - Spoiler: Když Gideon (Morena Baccarin) mluví o Barrym (Grant Gustin) tak řekne: „Zakládající člen ...“ poté je přerušena. Je to odkaz na Ligu Spravedlivých, kterou Flash pomáhal založit společně s dalšími hrdiny. (Harroc)

• - James Jesse (Mark Hamill) řekne Axelu Walkerovi (Devon Graye) v jedné scéně větu: "I am your father (Já jsem tvůj otec)." Jedná se o poctu slavnému filmu Star Wars: Epizoda V- Impérium vrací úder (1980), kde Darth Vader (James Earl Jones) oznámí Luku Skywalkerovi (opět Mark Hamill) za zvuku dramatické hudby totéž. (Darth Revan)

• - Spoiler: Hlavním záporákem série je Eobard Thawne (Tom Cavanagh), známý také jako Reverse Flash. Tato postava se poprvé objevila v roce 1963 v komiksovém sešitu "The Flash (vol. 1) #139". (Bube1)