The Flash - Season 1 (série)

Akční / Dobrodružný / Drama / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2014–2015, 15 h 56 min (Minutáž: 41–44 min)

Blake Neely

Grant Gustin, Candice Patton, Danielle Panabaker, Carlos Valdes, Tom Cavanagh, Jesse L. Martin, Michelle Harrison, Chad Rook, Patrick Sabongui, Al Sapienza, John Wesley Shipp, Stephen Amell, Alistair Abell, Yoshie Bancroft, Osmond L. Bramble, Fulvio Cecere, Olivia Cheng, Jennifer Cheon, Carolyn Adair, William Sadler, Patrick Roccas, Robbie Amell, Anthony Carrigan, Michael Benyaer, Philip Cabrita, Everick Golding, Jana Mitsoula, John Specogna, Wentworth Miller, Emily Bett Rickards, Reese Alexander, Paul Belsito, Bruce Harwood, Sarah Hayward, Robert Mann, Jesse Reid, Lucas Wolf, Dominic Purcell, Clancy Brown, Kelly Frye, Greg Finley, Robert Knepper, Michael Reventar, Steve Baran, Alex Barima, Casey Dubois, Morena Baccarin, David Ramsey, Paul Anthony, Anna Hopkins, Jason William Day, Michelle Choi-Lee, Demord Dann, Peter New, Amanda Pays, Jane Craven, Tom Butler, Roger Howarth, Andy Mientus, Sarwan Badesha, Victor Garber, Melise, Britne Oldford, Micah Parker, Fraser Aitcheson, Douglas Chapman, Tristan Shire, Jerry Trimble, Bill Dow, Isabella Hofmann, Chase Masterson, Liam McIntyre, Jeremy Schuetze, Nicholas Gonzalez, Peyton List, Joey Aresco, Mark Hamill, Matt Letscher, Bre Blair, Devon Graye, Monice Peter, Brandon Routh, Emily Kinney, Kasey Kieler, Katie Cassidy, Paul Blackthorne, Danielle Nicolet, Martin Novotny, Peter Bryant, Jessie Fraser, Doug Jones, Ciara Renée, Kelly Frye (a.z.), Brandon Routh (a.z.), Michelle Harrison (a.z.), Caity Lotz (a.z.), Gigi Jackman, Michasha Armstrong, Michael Karl Richards, Michael Smith, Logan Williams, Theresa Wong, Anthony Shim, Andrew Gillingham, Jason McKinnon, Evelyn Chew

1. séria 80% Barry Allen sa už mihol v seriály Arrow. Tu už má konečne svoj priestor, laborku, tímových kamošov, záporákov, životnú lásku, znelku, ale predovšetkým oblek. Zatiaľ čo Arrow sa tak trochu spracovaním hraje na Nolanovho Batmana, Flash naopak na Raimiho Spider-Mana. Tvorcovia oboch seriálov nám druhý krát nenaservírovali temné tony, ale prispôsobili to veku hlavnému hrdinovi, takže skôr sledujeme odľahčenú atmosféru. Ale zas tak odľahčené, aby to bola nuda to nieje. Na to je tento seriál už pri ťažký, pretože príbeh vás poriadne namlsa. Prepojenie medzi seriálmi Arrow a Flash je super a hlavne poteší ich spoločný Crossover. Aj keď prvé časti vyzerajú klasický (som hrdina a chcem frajerku), rýchlo sa to všetko zmení a v závere prichádzajú nielen emócie, ale aj moje hodnotenie a musím sa priznať, že sa mi prvá séria páčila viac ako od susedného Arrowa.(1.7.2016)

Již Barryho téměř bezvýznamná camea ve druhé řadě favoritního Arrowa mi vnukly myšlenku, že se k nám řítí velmi zajímavý spin-off. Oliverův počáteční odpor k faktu přijmout ve svém okolí zpočátku nezkušeného superhrdinu nám nahrál po několika úvodních dílech první jednoduchý crossover, který mi přišel víceméně patetický a nepotřebný, ale děkuji jeho snaze nakopnout tento koncept za účelem vzniku jeho briliantních následovníků, jako byla letošní Crisis on Earth-X. Když se vrátím konkrétně k hlavní dějové lince 1. velkého Flashova dobrodružství, nelze hodnotit jinak, než si vychvalovat až nemožné mindfucky, nejen v podobě Wellse a.k.a. Eboarda Thawna. Jsem rád, že tuto postavu nenechali tvůrci Flashe v předpokládaném happyendu sezóny odstranit a že jeho zlomyslné plány stále stahují mračna nad celým Arrowverse. 10/10(21.12.2017)

Takže tu, na rozdiel od Arrowa (prvé dve série a ak sa posnažíte, tak aj v tretej niekde) vôbec temnú atmosféru nenájdete. Pôsobí to na mňa ako Rodinka úžasných (myslím ten seriál), len s omnoho lepším dejom (to asi vďaka tomu, že to čerpá z komiksov). Epizodický záporáci sú ešte lepší ako u Arrowa (Weather Wizard, Mist a hlavne Trickster hraný výborným Markom Hamillom). A hlavný záporák? Reverse-Flash je proste skvelo napísaný a aj zahraný protivník, ktorého aj napriek tomu, že sa jeho identitu dozvieme celkom skoro, obostiera nejaká ta aura tajomna. Keď tak na tím rozmýšľam, tak mením pôvodné hodnotenie zo 4 na 5 hviezdičiek, lebo nepamätám si, že by mi na tejto sérií niečo vadilo.(1.9.2016)

Neskutečně příjemný osvěžení na poli současných superhrdinských adaptací. Scénář je výborně nekonvenční a není příliš statický, takže i když víte, že příběh je ohraničen jednou sérií, nikdy nevíte, v které části se nečekaně stane něco důležitého či neumře nějaká hlavnější postava. Další plus je odlehčenost. A v neposlední řadě úcta k původnímu seriálu, kdy se ctí postavy, vrací se herci, kteří v něm hráli a pokud to jde, tak se zachovává jejich historie (např. Trickster) + při jejich představení můžeme vidět fotografie právě ze seriálu z roku 1990. Za mě komiksové překvapení posledních deseti let i s ohledem na snad jediný skutečně dobrý počin této dekády - Wonder woman. Ps. jediná postava mě neskutečně vytáčí a to Iris.(14.11.2018)

Po trochu mdlém rozjezdu, který působil jako kombinace prvků ze Smallvillu a Arrowa se Flash zhruba od šesté série rozběhne v současnosti pravděpodobně nejlepší komiksový seriál od DC. Seriál má výborně zvolené obsazení, kdy (na rozdíl třeba od Arrowa) není postavy, která by vám vyloženě vadila. Skvěle funguje vybalancování akce a humoru a také snaha o vybudování propojeného světa, např. crossover s Arrowem je dokonalý. Jedinou menší vadou na kráse je občas úroveň triků, s čímž se bohužel na CW nedá nic dělat.95 %(24.2.2016)

• - Spoiler: Když Gideon (Morena Baccarin) mluví o Barrym (Grant Gustin) tak řekne: „Zakládající člen ...“ poté je přerušena. Je to odkaz na Ligu Spravedlivých, kterou Flash pomáhal založit společně s dalšími hrdiny. (Harroc)

• - James Jesse (Mark Hamill) řekne Axelu Walkerovi (Devon Graye) v jedné scéně větu: "I am your father (Já jsem tvůj otec)." Jedná se o poctu slavnému filmu Star Wars: Epizoda V- Impérium vrací úder (1980), kde Darth Vader (James Earl Jones) oznámí Luku Skywalkerovi (opět Mark Hamill) za zvuku dramatické hudby totéž. (Darth Revan)

• - Spoiler: Hlavním záporákem série je Eobard Thawne (Tom Cavanagh), známý také jako Reverse Flash. Tato postava se poprvé objevila v roce 1963 v komiksovém sešitu "The Flash (vol. 1) #139". (Bube1)