The Flash (TV seriál)

• Kanada

The Flash

The Flash

Akční / Dobrodružný / Drama / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2014–2019, 94 h 33 min (Minutáž: 41–44 min)

Grant Gustin, Candice Patton, Danielle Panabaker, Carlos Valdes, Tom Cavanagh, Jesse L. Martin, Patrick Sabongui, Robbie Amell, John Wesley Shipp, Michelle Harrison, Wentworth Miller, Dominic Purcell, Victor Garber, Clancy Brown, Melise, Emily Bett Rickards, Stephen Amell, Liam McIntyre, Fulvio Cecere, Greg Finley, Matt Letscher, Amanda Pays, Chad Rook, Andy Mientus, Paul Anthony, Steve Baran, Isabella Hofmann, Danielle Nicolet, Britne Oldford, Peyton List, Kelly Frye, Brandon Routh, Ciara Renée, Tom Butler, Katie Cassidy, Mark Hamill, Robert Knepper, David Ramsey, Paul Blackthorne, Peter Bryant, Lauren Lee Denham, William Sadler, Bre Blair, Jessie Fraser, Reese Alexander, Al Sapienza, Nicholas Gonzalez, Emily Kinney, Michael Benyaer, Anna Hopkins, Sarwan Badesha, Devon Graye, Philip Cabrita, Bruce Harwood, Alistair Abell, Casey Dubois, Fraser Aitcheson, Doug Jones, Robert Mann, Douglas Chapman, Chase Masterson, Kasey Kieler, Olivia Cheng, Jerry Trimble, Morena Baccarin, Anthony Carrigan, Micah Parker, Michael Reventar, Roger Howarth, Joey Aresco, Martin Novotny, Jana Mitsoula, Shantel VanSanten, Carolyn Adair, Yoshie Bancroft, Sarah Hayward, Peter New, Monice Peter, Jesse Reid, Neal McDonough, Lucas Wolf, Demord Dann, Osmond L. Bramble, Bill Dow, Chad Riley, Alex Barima, Cainan Wiebe, Everick Golding, Emanuel Fappas, Patrick Roccas, Michelle Choi-Lee, Jennifer Cheon, Tristan Shire, Jeremy Schuetze, Paul Belsito, Jason William Day, Adam Copeland, John Specogna, Jane Craven, Teddy Sears, Kett Turton, Vanessa Williams, Tony Todd, Michael Ironside, Franz Drameh, Demore Barnes, Jenna Berman, David Hayter, John Barrowman, Willa Holland, Casper Crump, Falk Hentschel, Keiynan Lonsdale, Aaron Douglas, Marco Grazzini, Teach Grant, Sean Owen Roberts, Michael Rowe, Tone Bell, Audrey Marie Anderson, Christopher Rosamond, Aaron Craven, Allison Paige, Violett Beane, Brandon Routh (a.z.), Kelly Frye (a.z.), Stephen Amell (a.z.), Michelle Harrison (a.z.), Candice Patton (a.z.), John Wesley Shipp (a.z.), Melissa Benoist (a.z.), Keiynan Lonsdale (a.z.), Caity Lotz (a.z.), Jason Mewes, Chris Webb, Rhys Williams, Roman Blomme, Nickolas Baric, Seth Whittaker, Katie Hayashida, Darla Taylor, Joey King, Tobin Bell, Grey Damon, Ashley Rickards, Susan Walters, Todd Lasance, Melissa Benoist, Greg Grunberg, Caity Lotz, Shaine Jones, David Hayter (a.z.), Allison Paige (a.z.), Fred Henderson, Andre Tricoteux, Vito D'Ambrosio, Matthew Robert Kelly, Isaiah Lehtinen, Devielle Johnson, Lisa MacFadden, Taylor St. Pierre, Donnelly Rhodes, Jerry Wasserman, Chantal Bui Viet, Jessica Camacho, Andrea Brooks, Bri Neal, Gigi Jackman, Stephen Huszar, Matthew Kevin Anderson, Michasha Armstrong, Kirby Morrow, Keith David, Arpad Balogh, Peter Flemming, Paul Jarrett, Sean Poague, Darren Criss, David Harewood, Jeremy Jordan, Chris Wood, Paul Moniz de Sa, David Dastmalchian, Haig Sutherland, Michael Karl Richards, Anne Dudek, Michael Smith, Logan Williams (herec, a.z.), Kim Engelbrecht, Neil Sandilands, Anja Savcic, Adam O'Neill, Ryan McDonell, Sugar Lyn Beard, Katee Sackhoff, Danny Trejo, Peter Chao, Henry Mah, Donna Pescow, Richard Brooks, Chyler Leigh, Juliana Harkavy, Russell Tovey, Frederick Schmidt, Hartley Sawyer, Paul Batten, Kendrick Sampson, Brendon Zub, Vaughan Winmill, Tom Felton, Lillian Doucet-Roche, Christina Brucato, Dominic Burgess, Jessica Parker Kennedy, Corinne Bohrer, Bill Goldberg, Derek Mears, Kendall Cross, Paul McGillion, Mark Sweatman, Bernadette Saquibal, Leonardo Nam, Max Adler, Oliver Rice, Kevin Smith, Arturo del Puerto, Miranda MacDougall, Ryan Alexander McDonald, Adil Zaidi, Kat Pasion, Liam Hughes, Austin Eckert, Theresa Wong, Anthony Shim, Andrew Gillingham, Ricky He, Daniel Cudmore, Chris Klein, Austin Obiajunwa, Chelsea Kurtz, Erin Cummings, Matty Finochio, Elizabeth Tulloch, Kiana Madeira, Jason McKinnon, Dee Jay Jackson, Kyle Secor, Phil LaMarr, Judith Maxie, Cassandra Ebner, Reina Hardesty, Julianne Christie, Natalie Gibson, Helenna Santos, LaMonica Garrett, Tyler Hoechlin, Ruby Rose, Paul Lazenby, Benita Ha, Ashley Ross, Jovanna Burke, Gabrielle Walsh, Charlene Amoia, Victoria Park, Islie Hirvonen, Karin Inghammar, Robert Picardo, Kimberly Williams-Paisley, Damion Poitier, Sasha Rojen, Dan Payne, Zibby Allen, Sarah Carter, Dalias Blake, Alex Désert, Caitlin Stryker, Anna Louise Sargeant, Troy James, Eric Schweig, Kathryn Gallagher, BD Wong, Garry Garneau, Catherine Lough Haggquist, Chris Shields, Evelyn Chew, Kareem Malcolm, Nadeen Lightbody, Linda Ko, Sendhil Ramamurthy

Komentáře uživatele Spiker01 k tomuto TV seriálu

Komiksy vévodí i seriálům, takže bylo jen otázkou, kdy se dočkáme i xté repliky Flashe. Odpuzuje mě jakákoli komiksová hraná tvorba před prvním Bladem (samozřejmě krom Bartonova Batmana), takže jsem k seriálu přistoupil jako nováček, sběhlý pouze v základech Flashovské mytologie. První díly nebyly nikterak kulervoucí, ale pomalý rozjezd se dal čekat. Vytrval jsem a postupem času a růstem sledovanosti se tlačilo více na pilu až do grandiózního, řekněme čtyřdílného, finále. Ačkoliv jsem byl ze začátku hodně nespokojený s vedlejším obsazením a vůbec takovým tím teen feelingem, za ten rok jsem si na ně postupně zvykal a od půlky série jsem byl naprosto spokojen se vším. Jistě, furt je to CW se vším všudy (nižší rozpočet - horší triky, jasná cílovka na mládež, přílišná podobnost s Arrowem). Ze všeho nejvíc mi vadilo, že se až moc okatě jedná o klon Arrowa, ale nakonec si tento rip-off našel vlastní cestu a ačkoliv můj entuziasmus není takový jako před lety kvůli velké míře seriálů, které sleduji, Flash je vážně super. PS : jsem velký zastánce onoho marvelovskýho propojování všeho možného, ale crossovery mezi Flashem a Arrowem mi připadaly bez výjimky nucené na sledovanost a trošku přitažené za vlasy, nicméně stále tento krok oceňuji a hodně mě zajímá, co tvůrci vymyslí do dalších sérií... PPS : Harrison Wells ftw! ... 85%(30.5.2015)

S menším odstupem můžu potvrdit vynikající začátek série a sice ne strhující, ale velice solidní finále. 6. a 20. dokonce naprosto luxusní díly, mezitím však obyčejné výplňkové díly a o mnoho slabší, ale to se dá u 23.-dílného seriálu tak nějak očekávat. Co mě ale těší, že i tentokrát se tvůrcům podařilo připravit zajímavou zápletku, různé konspirační teorie, které zamotají hlavu i ortodoxním fanouškům a znalcům komiksů a je vidět, že komunita si v tom libuje. Teď jen doufat, že CW zlomí to své prokletí se třetími sériemi a bude to opět super pokoukání. Tentokrát mi to matematicky vyšlo na 4*, holt těch 3* dílů tam bylo tentokrát o něco více než minule. Už se těšim na Flashopint paradox, bude to ještě velký!(4.6.2016)

Příběh Flashpoint Paradox skýtal velký potenciál, jelikož je to jeden z vůbec nejdůležitějších eventů Flashovo mytologie a dle mého to na seriálové poměry tvůrci vyřešili obstojně. Tentokrát tam už bylo těch výplňkových dílů o něco více, velkou část série mě také otravoval Wally a opět další speedster-záporák, což naznačovalo, že prokletí CW 3. řad se nevyhlo ani Flashovi, ale pokud alespoň takhle bude vypadat čtvrtá série, rozhodně bych se nezlobil. Takže na podzim se doufám uvidíme s Hunterem Zolomonem z E-1 a Arow strašák ze čtvrté série se doufám Barrymu vyhne obloukem, jinak bych to snad radši vzdal. PS : Jsem asi jeden z mála, kterého uspokojilo finále.(30.5.2017)

Rozhodně nejslabší série. Nebýt průměrování, v pohodě bych tam napálil tři hvězdy a posteskl si nad tím, že opět přibylo buď trapnějších nebo výplňkových (nebo obojí dohromady:D) dílů, dokonce se objevil i jeden feministický, který brutálně tlačil na pilu (díky bohu oproti Supergirl je to ještě čajíček, to jsem musel vzdát, prý se tam snad chystá trans-gender postava) a kdykoliv se objevila rada Wellsů, ťukal jsem si na čelo. Naštěstí to je ale pořád solidní guilty pleasure s několika vyloženě výbornými díly a natahování ještě není tolik znát (to přijde). Na začátku jsem oplakal neúčast Juliana, už méně odchod Wallyho a celkem jsem si zvykl na Ralpha, tentokrát to s těmi novými postavami zvládli docela dobře, ačkoliv hlavní záporák už byl cca poslední tři díly jen vyloženě k smíchu. Cliffhanger se mi velice líbil a jsem zvědav, co nově představená postava ukáže v další sérii.(28.5.2018)