The Flash (TV seriál)

• Kanada

The Flash

The Flash

Akční / Dobrodružný / Drama / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2014–2019, 94 h 33 min (Minutáž: 41–44 min)

Grant Gustin, Candice Patton, Danielle Panabaker, Carlos Valdes, Tom Cavanagh, Jesse L. Martin, Patrick Sabongui, Robbie Amell, John Wesley Shipp, Michelle Harrison, Wentworth Miller, Dominic Purcell, Victor Garber, Clancy Brown, Melise, Emily Bett Rickards, Stephen Amell, Liam McIntyre, Fulvio Cecere, Greg Finley, Matt Letscher, Amanda Pays, Chad Rook, Andy Mientus, Paul Anthony, Steve Baran, Isabella Hofmann, Danielle Nicolet, Britne Oldford, Peyton List, Kelly Frye, Brandon Routh, Ciara Renée, Tom Butler, Katie Cassidy, Mark Hamill, Robert Knepper, David Ramsey, Paul Blackthorne, Peter Bryant, Lauren Lee Denham, William Sadler, Bre Blair, Jessie Fraser, Reese Alexander, Al Sapienza, Nicholas Gonzalez, Emily Kinney, Michael Benyaer, Anna Hopkins, Sarwan Badesha, Devon Graye, Philip Cabrita, Bruce Harwood, Alistair Abell, Casey Dubois, Fraser Aitcheson, Doug Jones, Robert Mann, Douglas Chapman, Chase Masterson, Kasey Kieler, Olivia Cheng, Jerry Trimble, Morena Baccarin, Anthony Carrigan, Micah Parker, Michael Reventar, Roger Howarth, Joey Aresco, Martin Novotny, Jana Mitsoula, Shantel VanSanten, Carolyn Adair, Yoshie Bancroft, Sarah Hayward, Peter New, Monice Peter, Jesse Reid, Neal McDonough, Lucas Wolf, Demord Dann, Osmond L. Bramble, Bill Dow, Chad Riley, Alex Barima, Cainan Wiebe, Everick Golding, Emanuel Fappas, Patrick Roccas, Michelle Choi-Lee, Jennifer Cheon, Tristan Shire, Jeremy Schuetze, Paul Belsito, Jason William Day, Adam Copeland, John Specogna, Jane Craven, Teddy Sears, Kett Turton, Vanessa Williams, Tony Todd, Michael Ironside, Franz Drameh, Demore Barnes, Jenna Berman, David Hayter, John Barrowman, Willa Holland, Casper Crump, Falk Hentschel, Keiynan Lonsdale, Aaron Douglas, Marco Grazzini, Teach Grant, Sean Owen Roberts, Michael Rowe, Tone Bell, Audrey Marie Anderson, Christopher Rosamond, Aaron Craven, Allison Paige, Violett Beane, Brandon Routh (a.z.), Kelly Frye (a.z.), Stephen Amell (a.z.), Michelle Harrison (a.z.), Candice Patton (a.z.), John Wesley Shipp (a.z.), Melissa Benoist (a.z.), Keiynan Lonsdale (a.z.), Caity Lotz (a.z.), Jason Mewes, Chris Webb, Rhys Williams, Roman Blomme, Nickolas Baric, Seth Whittaker, Katie Hayashida, Darla Taylor, Joey King, Tobin Bell, Grey Damon, Ashley Rickards, Susan Walters, Todd Lasance, Melissa Benoist, Greg Grunberg, Caity Lotz, Shaine Jones, David Hayter (a.z.), Allison Paige (a.z.), Fred Henderson, Andre Tricoteux, Vito D'Ambrosio, Matthew Robert Kelly, Isaiah Lehtinen, Devielle Johnson, Lisa MacFadden, Taylor St. Pierre, Donnelly Rhodes, Jerry Wasserman, Chantal Bui Viet, Jessica Camacho, Andrea Brooks, Bri Neal, Gigi Jackman, Stephen Huszar, Matthew Kevin Anderson, Michasha Armstrong, Kirby Morrow, Keith David, Arpad Balogh, Peter Flemming, Paul Jarrett, Sean Poague, Darren Criss, David Harewood, Jeremy Jordan, Chris Wood, Paul Moniz de Sa, David Dastmalchian, Haig Sutherland, Michael Karl Richards, Anne Dudek, Michael Smith, Logan Williams (herec, a.z.), Kim Engelbrecht, Neil Sandilands, Anja Savcic, Adam O'Neill, Ryan McDonell, Sugar Lyn Beard, Katee Sackhoff, Danny Trejo, Peter Chao, Henry Mah, Donna Pescow, Richard Brooks, Chyler Leigh, Juliana Harkavy, Russell Tovey, Frederick Schmidt, Hartley Sawyer, Paul Batten, Kendrick Sampson, Brendon Zub, Vaughan Winmill, Tom Felton, Lillian Doucet-Roche, Christina Brucato, Dominic Burgess, Jessica Parker Kennedy, Corinne Bohrer, Bill Goldberg, Derek Mears, Kendall Cross, Paul McGillion, Mark Sweatman, Bernadette Saquibal, Leonardo Nam, Max Adler, Oliver Rice, Kevin Smith, Arturo del Puerto, Miranda MacDougall, Ryan Alexander McDonald, Adil Zaidi, Kat Pasion, Liam Hughes, Austin Eckert, Theresa Wong, Anthony Shim, Andrew Gillingham, Ricky He, Daniel Cudmore, Chris Klein, Austin Obiajunwa, Chelsea Kurtz, Erin Cummings, Matty Finochio, Elizabeth Tulloch, Kiana Madeira, Jason McKinnon, Dee Jay Jackson, Kyle Secor, Phil LaMarr, Judith Maxie, Cassandra Ebner, Reina Hardesty, Julianne Christie, Natalie Gibson, Helenna Santos, LaMonica Garrett, Tyler Hoechlin, Ruby Rose, Paul Lazenby, Benita Ha, Ashley Ross, Jovanna Burke, Gabrielle Walsh, Charlene Amoia, Victoria Park, Islie Hirvonen, Karin Inghammar, Robert Picardo, Kimberly Williams-Paisley, Damion Poitier, Sasha Rojen, Dan Payne, Zibby Allen, Sarah Carter, Dalias Blake, Alex Désert, Caitlin Stryker, Anna Louise Sargeant, Troy James, Eric Schweig, Kathryn Gallagher, BD Wong, Garry Garneau, Catherine Lough Haggquist, Chris Shields, Evelyn Chew, Kareem Malcolm, Nadeen Lightbody, Linda Ko

Komentáře uživatelů k TV seriálu (260)

• KevSpa

Run, Forrest, run! Tohle bude hit, protože komiksárny jsou teď v kurzu a ve spojení s klasickou patetickou CW teen vztahovkou prostě nemůže seriál selhat. Kiddos budou mít o zábavu postaráno, dostanou porci navíc k Arrow, a to jim ze srdce přeji. Já si ale všechna ta klišé nechám ráda ujít. Po pár dílech, pokud to tak bude pokračovat dál, určitě. Pilot - 50%(30.6.2014)

Trpí to sice naprosto shodnými problémy jako svého času rozjezd Arrowa (než se z něho stal zasloužený lídr televizních komiksáren), ale tady jsou méně ke škodě. Protože kde se zpočátku (a svým způsobem vlastně dodnes) u Arrowa echt vážný, osudový a temný styl bil s pro stanici CW tolik typickým „tennegerovsky telenovelově bravíčkářským“ přístupem, tak tam se Flash veze na mnohem odlehčenější a klasičtější superhrdinské stylizaci (je to svým způsobem pouze otrocká variace na prvního Raimiho Spidermana), která tradiční CW neduhy přeci jen snese o poznání lépe. Gustin je navíc celkem sympatický; a to i navzdory handicapu v podobě nemlich shodné mimiky jakou vládne Tereza Kostková. Pokud tedy Arrow působí jako (vesměs úspěšná) snaha CW o seriózní přístup bez superschopností, který volí pro své filmové projekty DC, tak Flash se profiluje spíše do stylu, do kterého tlačí své filmové projekty Marvel. A (zatím) to není vůbec ke škodě a v těch lepších momentech/epizodách to dokonce funguje jako přesně to, čím to chce být; tedy vědomě naivní oddechová komiksárna toho nejklasičtějšího superhrdinského střihu v televizním hávu. Pouze by to chtělo větší rozmanitost v tom, jak jsou jednotlivé díly vystavěny a především více vynikajících epizod ve stylu té osmé "Flash vs. Arrow".(9.10.2014)

|| Scenár: Greg Berlanti, Andrew Kreisberg | Hudba: Blake Neely | Distribúcia: Warner Bros. TV Distribution | Štúdio: Bonanza Productions, Berlanti Productions, Warner Bros. TV, DC Entertainment | Ocenenia: - || Všetci, čo poznajú Big Beng Theory, tak vedia, že po zhliadnutí pilotu si teraz Sheldon Cooper trieska hlavu o stenu a stonavo kričí a pýta sa, ako mohli ľudia od Warneru vypustiť jeho obľúbenú postavu do tak povrchnej a schematickej záležitosti. The Flash zatial nemá žiadny náznak invencie na poli seriálov, čo sa typu rozprávania príbehu týka. Všetko sa zatial deje samozrejmo, a s obrovským množstvom náhod, ktoré uberajú na možnosti urobiť z Flasha realistickú osobnosť. Po pilotu sa obávam, že tvorcovia nasmerovali materiál ako čiro teen zábavu, a Nolanovských hĺbok alebo aspoň výpravnosť a prepletenosť poznanú z Arrow sa asi nedočkám. Určite však nezatracujem, pár epizód novému Flashu ešte určite dám. Update: Po štyroch epizódach vzdávam, i napriek tomu, že tvorcovia sa snažia seriál dostať do povedomia tým, že sa jeho postavy objavujú v Arrow a naopak. Veľmi silná epizódnosť a absencia kvalitného, obsiahleho nadpríbehu ma odradila. 60% | HD, THX, EN DTS |(5.10.2014)

Až do crossoveru s Arrow taková průměrná, ničím urážející jednohubka, ovšem nepřinášející opravdu vůbec nic nového a ačkoliv někdo může podotknout, že Arrow nebyl nic jiného, Arrow se vydal logicky po cestě více v reálu zakotveného příběhu, kombinoval to s zajímavým děním ve flashbacích a celé to bylo prostě o něco víc i herecky vyváženější a temnější. Barry nic takového nemá, ale snaží se ze všech sil (vlastně i v jádru samotné postavy jde hlavně o snahu být rychlejší - lepší - pro dobro ostatních) a to se vždy cení. Ale dílčí zápletky prvních dílů a hlavně ti zlouni nebyly příliš zajímaví, plus člověk u Flashe stále musí přemýšlet, jak by ty jeho souboje vypadaly v reálu. Ovšem nejpozději u objevení se známého Kapitána Studeného už to začne směřovat trochu výš a oba vzájemné propojení s kamarádem se Star/ling City jsou ukázkou toho, jak by taková střetnutí slavných supehrdinů měla vypadat vždy. Chemie, zábavné utahování si z jednotlivých aspektů těch druhých, závažnější problém, rozdílné morální hodnoty a i parádní vzájemný souboj. Samozřejmě u filmového střetnutí čekám trochu jiné a ještě kvalitnější provedení, ale předzvěst to je. A povedla se. A zatím poslední vánoční díl už částečně naplnil i ty větší geeky v nás, takže opatrné 4 jsou na místě. PS: A po Vánocích seriál nabral zcela novou šťávu a rozplétání tajemství kolem vraždy Barryho matky mě baví čím dál víc a víc. Takže už ne opatrné, ale jasné 4./ Závěr 1. série byl dechberoucí, jdu na 5.(1.1.2015)

Ruku na srdce, téměř identická příběhová struktura co u Arrow, s tím rozdílem, že u Flashe to funguje. A to z prostých důvodů - hlavní hrdina se nebere tak smrtelně vážně, nehází rádoby "drsné" pohledy do kamery a umí být i zábavný. Kontrast mezi nimi naprosto dokonale vykreslily díly s hostujícím Arrowem, kdy "Samozvanec" působil jako arogantní a nudný snob. Tím Barry Allen opravdu není. Koná se zde i méně srdcebolných rozhovorů a záporáci nejsou žádní nezáživní bankéři. Třikrát hurá, pro mě, komiksového hatera, konečně dlouhodobě koukatelná komiksová záležitost.(5.12.2016)

Ještě si počkám, až uteče Gotham a uvidíme. Ale už ten samotný fakt, že byl původně v přípravách seriál Amazon a nakonec dostal Arrow tenhle spin-off, to je fakt na pováženou...(15.7.2014)

Komiksy vévodí i seriálům, takže bylo jen otázkou, kdy se dočkáme i xté repliky Flashe. Odpuzuje mě jakákoli komiksová hraná tvorba před prvním Bladem (samozřejmě krom Bartonova Batmana), takže jsem k seriálu přistoupil jako nováček, sběhlý pouze v základech Flashovské mytologie. První díly nebyly nikterak kulervoucí, ale pomalý rozjezd se dal čekat. Vytrval jsem a postupem času a růstem sledovanosti se tlačilo více na pilu až do grandiózního, řekněme čtyřdílného, finále. Ačkoliv jsem byl ze začátku hodně nespokojený s vedlejším obsazením a vůbec takovým tím teen feelingem, za ten rok jsem si na ně postupně zvykal a od půlky série jsem byl naprosto spokojen se vším. Jistě, furt je to CW se vším všudy (nižší rozpočet - horší triky, jasná cílovka na mládež, přílišná podobnost s Arrowem). Ze všeho nejvíc mi vadilo, že se až moc okatě jedná o klon Arrowa, ale nakonec si tento rip-off našel vlastní cestu a ačkoliv můj entuziasmus není takový jako před lety kvůli velké míře seriálů, které sleduji, Flash je vážně super. PS : jsem velký zastánce onoho marvelovskýho propojování všeho možného, ale crossovery mezi Flashem a Arrowem mi připadaly bez výjimky nucené na sledovanost a trošku přitažené za vlasy, nicméně stále tento krok oceňuji a hodně mě zajímá, co tvůrci vymyslí do dalších sérií... PPS : Harrison Wells ftw! ... 85%(30.5.2015)

Vážně je to tak, pilot v mnoha okamžicích doopravdy připomíná Raimiho zfilmování hrdinských začátků Petera Parkera. Určité comicsové kouzlo tam je, teď jen to dokolečka nezabíjet otravnou romancí a tupými emocionálními scénami (vězení).(10.10.2014)

Usmrkaný Barry.(3.6.2015)

1. séria 80% Barry Allen sa už mihol v seriály Arrow. Tu už má konečne svoj priestor, laborku, tímových kamošov, záporákov, životnú lásku, znelku, ale predovšetkým oblek. Zatiaľ čo Arrow sa tak trochu spracovaním hraje na Nolanovho Batmana, Flash naopak na Raimiho Spider-Mana. Tvorcovia oboch seriálov nám druhý krát nenaservírovali temné tony, ale prispôsobili to veku hlavnému hrdinovi, takže skôr sledujeme odľahčenú atmosféru. Ale zas tak odľahčené, aby to bola nuda to nieje. Na to je tento seriál už pri ťažký, pretože príbeh vás poriadne namlsa. Prepojenie medzi seriálmi Arrow a Flash je super a hlavne poteší ich spoločný Crossover. Aj keď prvé časti vyzerajú klasický (som hrdina a chcem frajerku), rýchlo sa to všetko zmení a v závere prichádzajú nielen emócie, ale aj moje hodnotenie a musím sa priznať, že sa mi prvá séria páčila viac ako od susedného Arrowa. 2. séria 85% Už prvá séria Flasha bola príjemné prekvápko a zároveň dosť dobrá. A prekvapivo druhá séria je taktiež príjemné prekvápko, pretože je ešte o chlp lepšia. To čo robilo z Flaha výborný seriál bol záporák a zaujímavý príbeh. A tvorcovia sa toho držia aj v druhej sérii a navyše s cestovaním v čase a záporákom Zoomom to ešte viac vygradujú. Poteší aj návrat známych postáv, odkazy na komiksy, prepojenie na seriály Arrow a novinku Legends of Tommorow, či hudba, ktorá ždíma emócie, či bičuje Flasha vpred. Flash je aktuálne jednotka v seriálovom DC universe a momentálne v rámci žánru nemá konkurenciu! 3. séria 80% Slabšie ako predošlá séria, stále však celkom slušná zábava, kde sa cestuje časom a navyše záporák ma čo ponúknuť a aj keď niektoré časti sú slabé, väčšine z nich nechýba slušná dávka napätia, dobré akcie, Ciscové hlášky, zvraty, len to finále sa moc nepodarilo a celkovo tam toho lúčenia bolo priveľa, keď beriem ohľad na celú sériu. Crossover s seriálmi Arrow a Legends of the Tomorrow sa podaril.(22.5.2015)

Obsahuje spoilery: 1.Série: "V dětství jsem viděl, jak mou matku zabilo něco nemožného. Za její vraždu zavřeli mého otce. Pak jsem se díky nehodě - stal něčím nemožným. Pro okolní svět jsem jen obyčejný forenzní vědec, ale potají svou rychlost využívám k boji se zločinem a k nalezení lidí jako já. Jednoho dne najdu vraha mé matky a můj otec se dočká spravedlnosti. Jmenuju se Barry Allen. Jsem nejrychlejší člověk na světě...Jsem Flash!" První spin-off Arrowa. Flash není, tak temný jako Arrow! Je volnější a hodně zábavný, nicméně je tu šablona - 1 padouch = 1 epizoda, takže styl Smallville. To se mi moc nelíbí a i proto mám raději Arrowa než Flashe, ale postupem času (skoro v závěru série) má i Flash jednoho velkého nepřítele. Nejoblíbenější epizody v této série: Flash vs. Arrow, Rogue Time a finálová Fast Enough. Herci: Grant Gustin sympaťák, Tom Cavanagh má obličej padoucha a tvoří ho skvěle! Wentworth Miller také podává skvělý výkon a Candice Patton tu ztvárňuje - tu sexy holku co všichni chlapi chtějí, ale mně tam nesedí. Triky a efekty na TV ok, uvidíme jak se to bude vyvíjet. - 70%. 2.Série: Jmenuju se Barry Allen. Jsem nejrychlejší člověk na světě. Pro okolní svět jsem jen obyčejný forenzní vědec, ale potají s pomocí mých přátel ze STAR Labs bojuju se zločinem a hledám jiné metalidi jako já. Dopadl jsem muže, který mi zabil matku, ale zároveň jsem tím náš svět zpřístupnil novým hrozbám. A já jediný jsem dost rychlý na to, abych je zastavil... Jsem Flash! Rychlík Grant Gustin je zpátky! Herecké obsazení: Zůstalo takřka stejné... Je tu navíc 1 černoušek a sexy policistka. (http://nd02.jxs.cz/202/296/fb00a58b81_104795276_o2.jpg) Ta se zdrží, ale jen krátce. Příběh: Je tu cestování časem, skákání mezi zeměmi a celkově se to zabývá mnohovesmírem. Bonus je záporák Zoom (temný Flash), který je využít na maximum, neboť je v každé epizodě. Efekty: Žádný posun nezaznamenán. Druhá série mne trochu zklamala, protože nepřinesla nic nového, nic radikálního, nic z čeho bych se posadil na zadek. P.S: Kdyby tam nebyl Zoom, tak tu sou jen 3 hvězdy. - 70%. 3.Série: "Po porážce Zooma a záchraně mnohovesmíru jsem se vrátil v čase a vytvořil alternativní časovou osu, Flashpoint. Osu jsem obnovil, ale zjistil jsem, že některé věci se změnily. Do našeho světa jsem přivedl nové hrozby. A já jediný jsem dost rychlý na to, abych je zastavil. Jsem Flash." Rychlík Grant Gustin jako mučedník, neboť se celou sérii lituje. Příběh je o Flashpointu a záporákem je bůh rychlosti Savitar. Je tam pár nových postav, ale jinak se nic nezměnilo. Tom Cavanagh a jeho H.R mně pil krev. Tom je dobrý herec, neboť v každé sérii má jiný charakter. Nicméně ten co měl zde, se k němu nehodil. Efekty: Když to porovnám s 2 sérii Supergirl, tak má Flash otřesný vizuál. Nejhorší epizody byli s gorilou Groddem. No, a celkově to působilo poněkud zmateně. Finálové rozuzlení bylo promne směšné a působilo dětinsky. - 50%. 4.Série: "Jmenuju se Barry Allen a jsem nejrychlejší žijící člověk. Pro okolní svět jsem jen obyčejný forenzní vědec, ale potají s pomocí svých přátel ze STAR Labs bojuji se zločinem a hledám jiné metalidi jako já. Ztratil jsem se však v čase. Moji přátelé udělali vše, aby mě přivedli zpátky, kvůli čemuž náš svět musí čelit novým hrozbám. Jen já jsem dost rychlý na to, abych je zastavil. Jsem Flash." Clifford DeVoe alias Thinker: To je hlavní záporák této série. V prvních dílech ho hraje starší sympaťák, kterému věřím vysoké IQ. Po pár dílech začne měnit těla, takže ho hraje, kde kdo. Tím pádem si ho těžko oblíbíte. Je tu hafo epizod o ničem: Girls Night Out. Nejhoršího díl... Je o rozlučka se svobodou. Nová posila týmu: Plastic Man, což je takovej Stanley Ipkiss. To jeho natahování, ale tady působí hrozně směšně. Finale: Nejlepší v celé sérii, ač mi přišlo hledání dobrého já jako blbost. - 50%.(16.12.2017)

Celkom solídna zábava ale ďaleko za potenciálom. Je to vlastne Smallville s trochou inovácie a lepším príbehom. V časoch, kedy sa televízna zábava začína podobať tej filmovej, je to strašne spiatočnícky seriál. Postavy (s výnimkou Wellsa v prvej sérii a jeho vzťahu s Barrym) sú mizerne napísané a obmedzujú sa na jednorozmerné škatuľky. Najväčšou slabinou seriálu je ale nadbytok epizód. V oboch sériách je kvalitného materiálu tak na 10 epizód. O odfláknutej réžii ani nehovoriac... Problematický je aj tón seriálu. V rámci súčasného komiksového trendu (bohužiaľ) minimum záporákov má poriadny kostým a čo je ešte horšie, ich drvivá väčšina je zahraná úplne fádne a zameniteľne. Jediný, kto žáner chápe, je fenomenálny Mark Hamill, na ktorého je radosť pozerať, ako si užíva rolu Trickstera. Ako fanúšik komiksového Flasha sa celkom bavím (hlavne záver prvej série bol dychberúci, taktiež čakám, kedy Grodd začne spriadať plány na ovládnutie sveta), ale či by som to odporučil niekomu, kto k tomu nemá vzťah, tak to teda neviem... PS: 1. séria - 80%, 2. séria - 60%, 3. séria 35%. Tretia séria je už pomerne na nevydržanie: predvídateľné zvraty, nudní záporáci a množstvo sentimentálnych kecov (tvoria tak tretinu až polovicu stopáže). Zrejme zároveň moja rozlúčka s kedysi nádejným seriálom.(17.4.2016)

Děj začíná slušnou svižnou jízdou, načrtne se hrdinovo trauma z dětství i budoucí hlavní záporák, ale hned potom se zajede do klasických nezajímavých představovacích kolejí. Seznámíme se s pár zapomenutelnými postavami, samozřejmě nechybí ani neopětovaná láska k dobré kamarádce. Ono by to ve výsledku tolik nevadilo, jenže to opětovné tuctové podání skoro nutí k vypnutí, alespoň ten Grant Gustin z Glee je sympaťák. Ostřílený seriálový režisér David Nutter bere všechno s nadhledem, i všichni tvůrci jedou na stejné odlehčené vlně. Cílové skupině jsou výše zmíněné neduhy ukradené, a to jsem jich vybral jen pár. Ovšem na druhou stranu na nic se tu nehraje, poměr akce a stupidních dialogů je více než snesitelný a i ty triky fungují překvapivě dobře! Co se týče protivníků, o ty také nebude vůbec nouze, skoro to až vypadá 1:1 na epizodu.(13.8.2014)

"Run, Barry, Run!" Rozhodnutí, jestli se na Flashe začnu, nebo nezačnu dívat, jsem věnovala asi pět minut. Přesně tak dlouho mi totiž trvalo, než jsem si v Arrow oblíbila Barryho Allena a toho rozhodnutí nelituju. Arrow mě pořádně začal bavit až na konci první série, The Flash mě oproti tomu chytnul hned ze začátku. Narozdíl od Starling City je v Central City (skoro) pořád slunečno a padouši dostávají roztomilé přezdívky. Kromě toho, že se tady objevuje víc 'nadpřirozena' Flash má ještě ke všemu hrozně sympatické postavy - Barry tomu kraluje, pak tu máme Caitlin, Cisco, Iris a Joe, všichni úžasní svým vlastním způsobem a Harrison Wells tomu pak přidává, hned od začátku jste zvědaví, o co mu vlastně jde. První řada byla hodně slušná, začátek byl takový průměr, ale někdy odprostřed, až k výbornému závěru, se seriál stupňuje, jak v dobrých dílech tak v napínavosti. A hlavně mě velice potěšilo, jak se poprali s tím, že se jedná o spin off, přesně takhle bych si to představovala, vždycky jsem byla za návštěvu ze Starling City (nebo opačně) ráda. Já jsem osobně z celého seriálu nadšená. Grant Gustin se snad pro roli Barryho narodil - naprosto úžasně se na něj hodí. Zatím dávám plný počet, uvidíme, jestli se moje nadšení udrží i v druhé sérii. 5*(23.5.2015)

Nijak nezapírám, že od doby, co jsem viděl pětiminutový trailer na seriálového Flashe, jsem cítil v sobě, že ten seriál potřebuju vidět, že z něj budu šťastný. Pilot mi moji intuici potvrdil naprosto přesně. Flash je po pilotu přesně tím seriálem, který jsem si vroucně přál. Všechno tu funguje na jedničku, až mi skoro bylo líto, že se tento koncept nevydal do kin, jistě by měl obrovskou návštěvnost. Na televizní tvorbu má pilot velmi dobré triky. Samozřejmě nesmíte čekat podívanou a la Hra o trůny, ale i tak je triková podívaná velmi uvěřitelná. Herci jsou vynikající. Především Grant Gustin, který celý pilot utáhne absolutně bez problému. Navíc jde o nádherného sympaťáka, ke kterému nemůžete říci jediného křivého slova. Jeho partnerka je poměrně obstojná a vztah mezi nimi je uvěřitelný. Další herci jsou taktéž v pohodě, především trojice vědců, která zkoumá Barryho bleskové schopnosti. Záporák určitě není k zahození, hlavně v akční scéně na silnici. Nemůžu si pomoct, ale The Flash mě omladil na patnáct let a nedá se říct, že bych se za to měl stydět. Ne, v žádném případě nejde o guilty pleasure, pilotní díl je maximální a křišťálově čisté potěšení. Televize CW (jejíž seriálové počiny jsem jinak vůbec nesledoval) mě tímto počinem hodně nadchla a bude dost těžké vydržet do podzimu. 9/10______Další díly laťku určitě nesnížily, seriál si stále zachovává svou feeling, ze záporáků jasně vede Wentworth Miller jako Kapitán Cold a občasné hostování Arrowa mi přišlo spíše na sílu než jako zpestření. Nicméně jsem za tento seriál rád, jako dílo pro dospívající muže funguje na jedničku a je příjemnou oddechovkou.(27.6.2014)

I přes některé "srdcervoucí" dialogy (především v závěru sezóny) se jedná o kupodivu docela dobrou oddychovou podívanou, která sice místy sklouzává ke vzorci "jeden lapený 'villain' za epizodu", ale hlavní dějová linka dostává rovněž poměrně velký prostor, což mi bylo sympatické. Navíc je celkem příjemné sledovat provázání s bratrským seriálem Arrow. Ze začátku jsem měl sice obavy ohledně obsazení Flashe, ale Grant Gustin mě docela překvapil. Naopak mě občas štval Carlos Valdes, ale někdo holt roli geniálního šaška na sebe vzít musel.(10.6.2015)

Hned od začátku mě to chytlo. Přesně takhle jsem si spin-off Arrowa představoval! Přichází nový hrdina jménem Barry Allen, který jako malý přišel o matku. Celý život se snaží jejího vraha vypátrat. Kvůli nedostatku důkazů byl za její vraždu odsouzen jeho otec. O 14 let později Barry po nehodě ve S.T.A.R. Labs v Central City získá své super schopnosti. Ale to až po tom co se probere po 9-ti měsíčním komatu. Pak zjišťuje, že není jediný, koho urychlovač částic obdařil schopnostmi. Musí se tedy vypořádat s dalšími záporáky, kteří jeho město sužují. Potěšila mě i přítomnost Olivera Queena a Felicity Smoak. Má vynikající záporáky a v každém díle má nového. Taky se pořád snaží sbalit svou dlouholetou lásku Iris West. Se vším mu pomáhá jeho tým tvořený z: profesora Harrisona Wellse, Caitlin Snow a Cisca Ramona. Přibyl mu i parťák Firestorm. :) Crossovery s Arrowem jsou vynikající. Do děje vstupuje Reverse-Flash a s ním i cestování časem. Všechno se tím komplikuje a pořád hází Barymu klacky pod nohy. Finále je naprosto luxusní. Celý příběh to ovlivňuje a ať žijí paradoxy! Ve 2. sérii přichází nový záporák v podobě Zooma a objevuje se tu i druhá Země. Ve 3. sérii se objevuje nový záporák jménem Savitar. Jeho identita zůstává dlouho neodhalena. Náš tým dost potrápí. Nevyhneme se ani cestování časem a to často do budoucnosti. Ve 4. sérii přichází nový záporák. Už to není tak dobré jako dřív, ale nakonec ho samozřejmě porazí. 5. série je slabší. Spoiler Objevuje se tu nový záporák Cicada a dcera Barryho a Iris Nora. V nejlepším se má asi přestat a nepotřebuju, aby z toho byl druhý Arrow... "Přál bych si, aby jsi to zjistila jiným způsobem."(27.6.2014)

CW se za dobu její existence podařila jedna věc: Vzít to, co WB vytvořila a udělat z toho jedno velký klišé. Smallville, Supernatural, stačí vybrat. Snaží se být jako WB, být moderním odkazem WB, jestli však tohle znamená vzít ta největší seriálová klišé a dochutit je ultratrapnými rádoby procítěnými scénami, tak to si ráda odpustím. Aktualizace 18/03/2014: V druhé polovině seriálu se producenti a scénáristé zřejmě poučili z vlastních chyb a dostává se nám pořádné akce. Sice stále s tradičními klišé pro tuto stanici tak typickými, ale na solidních 70% to stačí.(26.6.2014)

Kouknul jsem na první díl, abych si udělal základní obrázek. Působilo to průměrně, možná lehce podprůměrně, ale koukat se na to dalo dobře. Mít nakoukáno víc seriálů, asi nadávám víc, takhle jsem celkem spokojený. Šlo o nenáročnou podívanou, kde se vyskytovala záhada z minulosti, a zároveň se bojovalo se záporákem daného dílu. Update: Občas na to koukám dál.(28.8.2014)

Skvělý seriál kde mě blesk dostal ve všem co seriál nabízí, každým dílem jsem se suprově bavil.(7.10.2018)

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13