The Flash (TV seriál)

• Kanada

The Flash

The Flash

Akční / Dobrodružný / Drama / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2014 - 2018, 72 h 20 min (Minutáž: 69x43 min)

Grant Gustin, Candice Patton, Danielle Panabaker, Carlos Valdes, Tom Cavanagh, Jesse L. Martin, Patrick Sabongui, Robbie Amell, John Wesley Shipp, Michelle Harrison, Wentworth Miller, Dominic Purcell, Victor Garber, Clancy Brown, Malese Jow, Emily Bett Rickards, Stephen Amell, Liam McIntyre, Fulvio Cecere, Greg Finley, Matt Letscher, Amanda Pays, Chad Rook, Andy Mientus, Paul Anthony, Steve Baran, Isabella Hofmann, Danielle Nicolet, Britne Oldford, Peyton List, Kelly Frye, Brandon Routh, Ciara Renée, Tom Butler, Katie Cassidy, Mark Hamill, Robert Knepper, David Ramsey, Paul Blackthorne, Peter Bryant, Lauren Lee Denham, William Sadler, Bre Blair, Jessie Fraser, Reese Alexander, Al Sapienza, Nicholas Gonzalez, Emily Kinney, Michael Benyaer, Anna Hopkins, Sarwan Badesha, Devon Graye, Philip Cabrita, Bruce Harwood, Alistair Abell, Casey Dubois, Fraser Aitcheson, Doug Jones, Robert Mann, Douglas Chapman, Chase Masterson, Kasey Kieler, Olivia Cheng, Jerry Trimble, Morena Baccarin, Anthony Carrigan, Micah Parker, Michael Reventar, Roger Howarth, Joey Aresco, Martin Novotny, Jana Mitsoula, Shantel VanSanten, Carolyn Adair, Yoshie Bancroft, Sarah Hayward, Peter New, Monice Peter, Jesse Reid, Neal McDonough, Lucas Wolf, Demord Dann, Osmond L. Bramble, Bill Dow, Chad Riley, Alex Barima, Cainan Wiebe, Everick Golding, Emanuel Fappas, Patrick Roccas, Michelle Choi-Lee, Jennifer Cheon, Tristan Shire, Jeremy Schuetze, Paul Belsito, Jason William Day, Adam Copeland, John Specogna, Jane Craven, Teddy Sears, Kett Turton, Vanessa Williams, Tony Todd, Michael Ironside, Franz Drameh, Demore Barnes, Jenna Berman, David Hayter, John Barrowman, Willa Holland, Casper Crump, Falk Hentschel, Keiynan Lonsdale, Aaron Douglas, Marco Grazzini, Teach Grant, Sean Owen Roberts, Michael Rowe, Tone Bell, Audrey Marie Anderson, Christopher Rosamond, Aaron Craven, Allison Paige, Violett Beane, Brandon Routh (a.z.), Kelly Frye (a.z.), Stephen Amell (a.z.), Michelle Harrison (a.z.), Candice Patton (a.z.), John Wesley Shipp (a.z.), Melissa Benoist (a.z.), Keiynan Lonsdale (a.z.), Caity Lotz (a.z.), Jason Mewes, Chris Webb, Rhys Williams, Roman Blomme, Nickolas Baric, Seth Whittaker, Katie Hayashida, Darla Taylor, Joey King, Tobin Bell, Grey Damon, Ashley Rickards, Susan Walters, Todd Lasance, Melissa Benoist, Greg Grunberg, Caity Lotz, Shaine Jones, David Hayter (a.z.), Allison Paige (a.z.), Fred Henderson, Andre Tricoteux, Vito D'Ambrosio, Matthew Robert Kelly, Isaiah Lehtinen, Devielle Johnson, Lisa MacFadden, Taylor St. Pierre, Donnelly Rhodes, Jerry Wasserman, Chantal Bui Viet, Jessica Camacho, Andrea Brooks, Bri Neal, Gigi Jackman, Stephen Huszar, Matthew Kevin Anderson, Michasha Armstrong, Kirby Morrow, Keith David, Arpad Balogh, Peter Flemming, Paul Jarrett, Sean Poague, Darren Criss, David Harewood, Jeremy Jordan, Chris Wood, Paul Moniz de Sa, David Dastmalchian, Haig Sutherland, Michael Karl Richards, Anne Dudek, Michael Smith, Logan Williams (herec, a.z.), Kim Engelbrecht, Neil Sandilands, Anja Savcic, Adam O'Neill, Ryan McDonell, Sugar Lyn Beard, Katee Sackhoff, Danny Trejo, Peter Chao, Henry Mah, Donna Pescow, Richard Brooks, Chyler Leigh, Juliana Harkavy, Russell Tovey, Frederick Schmidt, Hartley Sawyer, Paul Batten, Kendrick Sampson, Brendon Zub, Vaughan Winmill, Tom Felton, Lillian Doucet-Roche, Christina Brucato, Dominic Burgess, Jessica Parker Kennedy, Corinne Bohrer, Bill Goldberg, Derek Mears, Kendall Cross, Paul McGillion, Mark Sweatman, Bernadette Saquibal, Leonardo Nam, Max Adler, Oliver Rice, Kevin Smith, Arturo del Puerto, Miranda MacDougall, Ryan Alexander McDonald, Adil Zaidi, Kat Pasion, Liam Hughes, Austin Eckert

Stejně jako Arrow, tak i Flash uvadá hned na začátku. Miluju komixy, Iron Man a spol jsou moje krevní skupina a na Arrow jsem se těšila jako děcko, jenže někdy v půlce druhé série už to bylo o ničem. A na stejný syndrom doplatil i Flash. A to stačila jen jedna série a už jsem ztratila zájem sledovat dál. Navíc se seriál snaží vzkřísit Arrow několika díly, kdy se tato postava vyskytuje i v tomto seriálu, což mi dost vadilo. Studio si tedy dělá reklamu na jiný seriál, který ztrácí sledovanost.(25.3.2015)

Trpí to sice naprosto shodnými problémy jako svého času rozjezd Arrowa (než se z něho stal zasloužený lídr televizních komiksáren), ale tady jsou méně ke škodě. Protože kde se zpočátku (a svým způsobem vlastně dodnes) u Arrowa echt vážný, osudový a temný styl bil s pro stanici CW tolik typickým „tennegerovsky telenovelově bravíčkářským“ přístupem, tak tam se Flash veze na mnohem odlehčenější a klasičtější superhrdinské stylizaci (je to svým způsobem pouze otrocká variace na prvního Raimiho Spidermana), která tradiční CW neduhy přeci jen snese o poznání lépe. Gustin je navíc celkem sympatický; a to i navzdory handicapu v podobě nemlich shodné mimiky jakou vládne Tereza Kostková. Pokud tedy Arrow působí jako (vesměs úspěšná) snaha CW o seriózní přístup bez superschopností, který volí pro své filmové projekty DC, tak Flash se profiluje spíše do stylu, do kterého tlačí své filmové projekty Marvel. A (zatím) to není vůbec ke škodě a v těch lepších momentech/epizodách to dokonce funguje jako přesně to, čím to chce být; tedy vědomě naivní oddechová komiksárna toho nejklasičtějšího superhrdinského střihu v televizním hávu. Pouze by to chtělo větší rozmanitost v tom, jak jsou jednotlivé díly vystavěny a především více vynikajících epizod ve stylu té osmé "Flash vs. Arrow".(9.10.2014)

Komiksy vévodí i seriálům, takže bylo jen otázkou, kdy se dočkáme i xté repliky Flashe. Odpuzuje mě jakákoli komiksová hraná tvorba před prvním Bladem (samozřejmě krom Bartonova Batmana), takže jsem k seriálu přistoupil jako nováček, sběhlý pouze v základech Flashovské mytologie. První díly nebyly nikterak kulervoucí, ale pomalý rozjezd se dal čekat. Vytrval jsem a postupem času a růstem sledovanosti se tlačilo více na pilu až do grandiózního, řekněme čtyřdílného, finále. Ačkoliv jsem byl ze začátku hodně nespokojený s vedlejším obsazením a vůbec takovým tím teen feelingem, za ten rok jsem si na ně postupně zvykal a od půlky série jsem byl naprosto spokojen se vším. Jistě, furt je to CW se vším všudy (nižší rozpočet - horší triky, jasná cílovka na mládež, přílišná podobnost s Arrowem). Ze všeho nejvíc mi vadilo, že se až moc okatě jedná o klon Arrowa, ale nakonec si tento rip-off našel vlastní cestu a ačkoliv můj entuziasmus není takový jako před lety kvůli velké míře seriálů, které sleduji, Flash je vážně super. PS : jsem velký zastánce onoho marvelovskýho propojování všeho možného, ale crossovery mezi Flashem a Arrowem mi připadaly bez výjimky nucené na sledovanost a trošku přitažené za vlasy, nicméně stále tento krok oceňuji a hodně mě zajímá, co tvůrci vymyslí do dalších sérií... PPS : Harrison Wells ftw! ... 85%(30.5.2015)

• erased

Dost dlouhou dobu to vypadalo, že Flash bude podobně jako první série Agents of S.H.I.E.L.D. ucházející odlehčenou zábavou, která nemá potřebu nořit se hluboko do patosu a osudových blábolů většiny svých komiksových bratříčků. Většina hereckého ansámblu s čestnou výjimkou JDho bráchy sice stejně jako ve spřízněném Arrow stojí za starou belu, ale díky tomu, že měla za úkol odehrát spíš rodinnou pohodu, nedokázala se skupinka kolem Dr. Wellse vyloženě zprotivit. S ne až tak čestnou výjimkou Cisca a Frosta. Jenže jak to tak bývá, s přibývajícími díly původní nevinná zápletka houstne a spolu s ní se ústy hereckých polen, které jsou pro produkci CW tak typická, začínají dostavovat patetické proslovy a pokusy o drama. Tento smutný přerod a respektive úpadek završují poslední díly vršící jeden mindfuck na druhý. Přesto bych rád věřil, že se barevný Flash do svého původního naivního a nenáročného pojetí vrátí, protože v úvodu tento seriál působil překvapivě sympaticky a nerad bych se na něj díval ze stejného zvrhlého důvodu, jako na zmíněný Arrow.(30.5.2015)

Trošku odlišnější seriál od Arrowa tím pojetím. První díly nebyly nic extra, ale myslím, že se vyplatilo koukat dál. Zrod dalšího zajímavýho hrdiny, kterej se potýká s tím stát se tím nejlepším. Nabízí to ovšem velmi zajímavý meta-záporáky, pěkný technický vymoženosti a sympatická parta. V porovnání s Arrowem taky děj na dvou frontách, do toho romantický klišéčka a spoostu tajemství, který nás určitě nenechaj spát. Kdo zabil Barryho matku? Co ma Wells za tajemství? Uměj si to pěkně rozvrhnout, takže to nenudí, ale to první řady Arrowa taky ne. Nejsem si jistej jestli to má budoucnost na víc než 2 série. To už bude záležet na sledovanosti. 21.5.15 Laťku si to udrželo celou sérii stejně dokonalou. Odpovědi jsme dostaly na všechno a z Wellse se stal luxusní charakter. I přes ten nicneříkající konec doufám v ještě aspoň jednu supr řadu.(13.2.2015)

• - Oslovení „Miyagi“, kterým Cisco (Carlos Valdes) očastuje Barryho (Grant Gustin), odkazuje na postavu z filmu Karate Kid (1984). (NiWi)

• - Scéna, ve které Clifford DeVoe (Neil Sandilands) a jeho budoucí žena Marlize (Kim Engelbrecht) tancují, zaujímá místo 8 let před současnými událostmi, tedy v roce 2010. V epizodě The Trial of the Flash (2017) však DeVoe zmíní, že jejich první tanec se uskutečnil v roce 1997. (NiWi)

• - Oblečení Cisca Ramona (Carlos Valdes) odkazuje mj. na televizní seriál Teorie velkého třesku (od r. 2007) a postavu Sheldona Coopera (Jim Parsons). Objevil se například v tričku s nápisem "Bazinga" či diagramem hry "Rock-paper-scissors-lizard-Spock". (Pria)