The Flash (TV seriál)

• Kanada

The Flash

The Flash

Akční / Dobrodružný / Drama / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2014 - 2018, 65 h 10 min (Minutáž: 69x43 min)

Grant Gustin, Candice Patton, Danielle Panabaker, Carlos Valdes, Tom Cavanagh, Jesse L. Martin, Patrick Sabongui, Robbie Amell, John Wesley Shipp, Michelle Harrison, Wentworth Miller, Dominic Purcell, Victor Garber, Clancy Brown, Malese Jow, Emily Bett Rickards, Stephen Amell, Liam McIntyre, Fulvio Cecere, Greg Finley, Matt Letscher, Amanda Pays, Chad Rook, Andy Mientus, Paul Anthony, Steve Baran, Isabella Hofmann, Danielle Nicolet, Britne Oldford, Peyton List, Kelly Frye, Brandon Routh, Ciara Renée, Tom Butler, Katie Cassidy, Mark Hamill, Robert Knepper, David Ramsey, Paul Blackthorne, Peter Bryant, Lauren Lee Denham, William Sadler, Bre Blair, Jessie Fraser, Reese Alexander, Al Sapienza, Nicholas Gonzalez, Emily Kinney, Michael Benyaer, Anna Hopkins, Sarwan Badesha, Devon Graye, Philip Cabrita, Bruce Harwood, Alistair Abell, Casey Dubois, Fraser Aitcheson, Doug Jones, Robert Mann, Douglas Chapman, Chase Masterson, Kasey Kieler, Olivia Cheng, Jerry Trimble, Morena Baccarin, Anthony Carrigan, Micah Parker, Michael Reventar, Roger Howarth, Joey Aresco, Martin Novotny, Jana Mitsoula, Shantel VanSanten, Carolyn Adair, Yoshie Bancroft, Sarah Hayward, Peter New, Monice Peter, Jesse Reid, Neal McDonough, Lucas Wolf, Demord Dann, Osmond L. Bramble, Bill Dow, Chad Riley, Alex Barima, Cainan Wiebe, Everick Golding, Emanuel Fappas, Patrick Roccas, Michelle Choi-Lee, Jennifer Cheon, Tristan Shire, Jeremy Schuetze, Paul Belsito, Jason William Day, Adam Copeland, John Specogna, Jane Craven, Teddy Sears, Kett Turton, Vanessa Williams, Tony Todd, Michael Ironside, Franz Drameh, Demore Barnes, Jenna Berman, David Hayter, John Barrowman, Willa Holland, Casper Crump, Falk Hentschel, Keiynan Lonsdale, Aaron Douglas, Marco Grazzini, Teach Grant, Sean Owen Roberts, Michael Rowe, Tone Bell, Audrey Marie Anderson, Christopher Rosamond, Aaron Craven, Allison Paige, Violett Beane, Brandon Routh (a.z.), Kelly Frye (a.z.), Stephen Amell (a.z.), Michelle Harrison (a.z.), Candice Patton (a.z.), John Wesley Shipp (a.z.), Melissa Benoist (a.z.), Keiynan Lonsdale (a.z.), Caity Lotz (a.z.), Jason Mewes, Chris Webb, Rhys Williams, Roman Blomme, Nickolas Baric, Seth Whittaker, Katie Hayashida, Darla Taylor, Joey King, Tobin Bell, Grey Damon, Ashley Rickards, Susan Walters, Todd Lasance, Melissa Benoist, Greg Grunberg, Caity Lotz, Shaine Jones, David Hayter (a.z.), Allison Paige (a.z.), Fred Henderson, Andre Tricoteux, Vito D'Ambrosio, Matthew Robert Kelly, Isaiah Lehtinen, Devielle Johnson, Lisa MacFadden, Taylor St. Pierre, Donnelly Rhodes, Jerry Wasserman, Chantal Bui Viet, Jessica Camacho, Andrea Brooks, Bri Neal, Gigi Jackman, Stephen Huszar, Matthew Kevin Anderson, Michasha Armstrong, Kirby Morrow, Keith David, Arpad Balogh, Peter Flemming, Paul Jarrett, Sean Poague, Darren Criss, David Harewood, Jeremy Jordan, Chris Wood, Paul Moniz de Sa, David Dastmalchian, Haig Sutherland, Michael Karl Richards, Anne Dudek, Michael Smith, Logan Williams (herec, a.z.), Kim Engelbrecht, Neil Sandilands, Anja Savcic, Adam O'Neill, Ryan McDonell, Sugar Lyn Beard, Katee Sackhoff, Danny Trejo, Peter Chao, Henry Mah, Donna Pescow, Richard Brooks, Chyler Leigh, Juliana Harkavy, Russell Tovey, Frederick Schmidt, Hartley Sawyer, Paul Batten, Kendrick Sampson, Brendon Zub, Vaughan Winmill, Tom Felton, Lillian Doucet-Roche

Celkom solídna zábava ale ďaleko za potenciálom. Je to vlastne Smallville s trochou inovácie a lepším príbehom. V časoch, kedy sa televízna zábava začína podobať tej filmovej, je to strašne spiatočnícky seriál. Postavy (s výnimkou Wellsa v prvej sérii a jeho vzťahu s Barrym) sú mizerne napísané a obmedzujú sa na jednorozmerné škatuľky. Najväčšou slabinou seriálu je ale nadbytok epizód. V oboch sériách je kvalitného materiálu tak na 10 epizód. O odfláknutej réžii ani nehovoriac... Problematický je aj tón seriálu. V rámci súčasného komiksového trendu (bohužiaľ) minimum záporákov má poriadny kostým a čo je ešte horšie, ich drvivá väčšina je zahraná úplne fádne a zameniteľne. Jediný, kto žáner chápe, je fenomenálny Mark Hamill, na ktorého je radosť pozerať, ako si užíva rolu Trickstera. Ako fanúšik komiksového Flasha sa celkom bavím (hlavne záver prvej série bol dychberúci, taktiež čakám, kedy Grodd začne spriadať plány na ovládnutie sveta), ale či by som to odporučil niekomu, kto k tomu nemá vzťah, tak to teda neviem... PS: 1. séria - 80%, 2. séria - 60%, 3. séria 35%. Tretia séria je už pomerne na nevydržanie: predvídateľné zvraty, nudní záporáci a množstvo sentimentálnych kecov (tvoria tak tretinu až polovicu stopáže). Zrejme zároveň moja rozlúčka s kedysi nádejným seriálom.(17.4.2016)

Trpce schematické. Navíc s klišé hovadinami o hrdinech. Eh. Oproti Arrow tomu chybí jedna věc - Felicity. Nemá to žádnou dobrou ženskou postavu! Caitlin je nemastná-neslaná, většinu času ani nevím, že tam hraje. A když už mi přijde do merku, tak je naprosto otravná. Plus Danielle Panabaker je příšerná herečka. Další "poklad" je Iris a.k.a. Candice Patton - typická černošská čůza, co si drží svého zamilovaného bff na krátkém vodítku a jakmile se ohlédne po jiné, hned vyvádí, že není centrem jeho pozornosti. Herečka je otravná, její postava je retardovaně napsaná. V podstatě jsem celou sérku jen překlikávala (kromě crossoverů). // 2. série je ovšem něco jiného - objevily zajímavé postavy, zápletky jsou lepší a lepší - KONEČNĚ to vypadá nadějně.(16.10.2014)

Takže... Brutálně klišoidní podívaná s tak otřepanými prvky jako rádobyvtipný mladý vědec, superchytrá kundice, zlej "mentor" a černej strejček nemá ani v krizi tak promakaný svět jako konkurenční Agenti. Má ještě více děr ve scénáři, ještě podivnější a nelogičtější svět a také tak hezky nevypadá. Rozjezdová první polovina serie je typická seznamovačka s epizodními záporáky, která se až s posledními dvěma díly začala konečně trochu rozjíždět a poněkud více jsme začali zkoumat postavy do větší hloubky. Pokud se nastolené rytmus závěru první poloviny úvodní sezony podaří dále rozvíjet, tak nás určitě čeká ještě zajímavá podívaná. Pokud se však budeme držet úvodních epizod, čeká nás jen další superhrdinká blbina, na kterou se ale i přes všechny ty negativa dobře kouká... 3*(12.1.2015)

Tak musím říci, že stejně jako kdysi u konkurenčních Agentů mě to od začátku přišlo dost vlažný na rozjezd, ale postupem času jsem si hlavní postavy oblíbil a fandil jsem jim. Takových prvních deset dílů je epizodických a hodně málo vše spojuje, ale později je to fakt mazec plný zvratů a zajímavých situací. Vývoj hlavního hrdiny je povedený, efekty jsou na seriál peckový. Co mě hodně potěšilo, tak je i propojení se seriálem Arrow. Co mě trochu mrzí, je tak hodně otevřený konec první série. (hodně dlouhé čekání na to, co bude následovat). Kdyby nevyšla další řada, bylo by to velké mínus seriálu. Obsazení sympatické a hudba skvěle podtrhuje dění na obrazovce. Tak za mě první série 95% :)(27.7.2015)

• filmsim

Pilot: Nic vyjímečného. Ikdyž první epizoda od začátku šlape na plyn a triky nevypadají úplně zle, tak po herecké a scénaristické stránce se to zrovna nevyvedlo. Herci v čele s Gustinem jsou nesympatičtí a prkenní. I přes častou akci jsem se až příliš často nudil. Navíc to zatím vypadá, že to bude další nekončící seriál, kde se toho odhalí málo a při každém konci epizody nás bude čekat podivný cliffhanger. 5/10(9.10.2014)

• - V seriálu se jako Barryho (Grant Gustin) otec mihl i John Wesley Shipp, který ztvárnil Flashe v původním seriálu Flash (od r. 1990). (MakinaB)

• - Přestože je seriál napěchovaný speciálními efekty, za které byl nominován i na ceny Emmy, v celé show jsou pouze dvě plně počítačem vytvořené postavy - Gorilla Grodd (David Sobolov) a King Shark (David Hayter). (Larrysbride)

• - V případě neúspěchu seriálu se měl Barry Allen (Grant Gustin) připojit k seriálu Arrow (od r. 2012). (Karlsberger)