The Flash (TV seriál)

• Kanada

The Flash

The Flash

Akční / Dobrodružný / Drama / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2014 - 2018, 65 h 10 min (Minutáž: 69x43 min)

Grant Gustin, Candice Patton, Danielle Panabaker, Carlos Valdes, Tom Cavanagh, Jesse L. Martin, Patrick Sabongui, Robbie Amell, John Wesley Shipp, Michelle Harrison, Wentworth Miller, Dominic Purcell, Victor Garber, Clancy Brown, Malese Jow, Emily Bett Rickards, Stephen Amell, Liam McIntyre, Fulvio Cecere, Greg Finley, Matt Letscher, Amanda Pays, Chad Rook, Andy Mientus, Paul Anthony, Steve Baran, Isabella Hofmann, Danielle Nicolet, Britne Oldford, Peyton List, Kelly Frye, Brandon Routh, Ciara Renée, Tom Butler, Katie Cassidy, Mark Hamill, Robert Knepper, David Ramsey, Paul Blackthorne, Peter Bryant, Lauren Lee Denham, William Sadler, Bre Blair, Jessie Fraser, Reese Alexander, Al Sapienza, Nicholas Gonzalez, Emily Kinney, Michael Benyaer, Anna Hopkins, Sarwan Badesha, Devon Graye, Philip Cabrita, Bruce Harwood, Alistair Abell, Casey Dubois, Fraser Aitcheson, Doug Jones, Robert Mann, Douglas Chapman, Chase Masterson, Kasey Kieler, Olivia Cheng, Jerry Trimble, Morena Baccarin, Anthony Carrigan, Micah Parker, Michael Reventar, Roger Howarth, Joey Aresco, Martin Novotny, Jana Mitsoula, Shantel VanSanten, Carolyn Adair, Yoshie Bancroft, Sarah Hayward, Peter New, Monice Peter, Jesse Reid, Neal McDonough, Lucas Wolf, Demord Dann, Osmond L. Bramble, Bill Dow, Chad Riley, Alex Barima, Cainan Wiebe, Everick Golding, Emanuel Fappas, Patrick Roccas, Michelle Choi-Lee, Jennifer Cheon, Tristan Shire, Jeremy Schuetze, Paul Belsito, Jason William Day, Adam Copeland, John Specogna, Jane Craven, Teddy Sears, Kett Turton, Vanessa Williams, Tony Todd, Michael Ironside, Franz Drameh, Demore Barnes, Jenna Berman, David Hayter, John Barrowman, Willa Holland, Casper Crump, Falk Hentschel, Keiynan Lonsdale, Aaron Douglas, Marco Grazzini, Teach Grant, Sean Owen Roberts, Michael Rowe, Tone Bell, Audrey Marie Anderson, Christopher Rosamond, Aaron Craven, Allison Paige, Violett Beane, Brandon Routh (a.z.), Kelly Frye (a.z.), Stephen Amell (a.z.), Michelle Harrison (a.z.), Candice Patton (a.z.), John Wesley Shipp (a.z.), Melissa Benoist (a.z.), Keiynan Lonsdale (a.z.), Caity Lotz (a.z.), Jason Mewes, Chris Webb, Rhys Williams, Roman Blomme, Nickolas Baric, Seth Whittaker, Katie Hayashida, Darla Taylor, Joey King, Tobin Bell, Grey Damon, Ashley Rickards, Susan Walters, Todd Lasance, Melissa Benoist, Greg Grunberg, Caity Lotz, Shaine Jones, David Hayter (a.z.), Allison Paige (a.z.), Fred Henderson, Andre Tricoteux, Vito D'Ambrosio, Matthew Robert Kelly, Isaiah Lehtinen, Devielle Johnson, Lisa MacFadden, Taylor St. Pierre, Donnelly Rhodes, Jerry Wasserman, Chantal Bui Viet, Jessica Camacho, Andrea Brooks, Bri Neal, Gigi Jackman, Stephen Huszar, Matthew Kevin Anderson, Michasha Armstrong, Kirby Morrow, Keith David, Arpad Balogh, Peter Flemming, Paul Jarrett, Sean Poague, Darren Criss, David Harewood, Jeremy Jordan, Chris Wood, Paul Moniz de Sa, David Dastmalchian, Haig Sutherland, Michael Karl Richards, Anne Dudek, Michael Smith, Logan Williams (herec, a.z.), Kim Engelbrecht, Neil Sandilands, Anja Savcic, Adam O'Neill, Ryan McDonell, Sugar Lyn Beard, Katee Sackhoff, Danny Trejo, Peter Chao, Henry Mah, Donna Pescow, Richard Brooks, Chyler Leigh, Juliana Harkavy, Russell Tovey, Frederick Schmidt, Hartley Sawyer, Paul Batten, Kendrick Sampson, Brendon Zub, Vaughan Winmill

Po témných seriálech jako True Detective, Gotham a Daredevil mi tento pohodový a odlehčený Flash skvěle sednul. To, že je pohodový a odlehčený však neznamená, že by se tu nic nedělo nebo že by to byla nuda pro puberťáky. Příběh i postavy (a to jak kladné tak ty záporné) se tu skvěle rozehrály a první série skončila tak, že hned zítra budu muset začít koukat na tu druhou.(29.11.2015)

Pilot: Zatímco Arrow se snaží jít ve vyšlapaných cestách Nolanova Temného rytíře, Flash se pro změnu vydává na zlatou střední cestu, kterou vyšlapal kolega z Marvel universa Spider-man. Dějově odlehčenější, (upomínající nejlepší léta Smallville) humorně a atmosféricky kdesi v polovině, ale veškerá negativa nebo skepse musí jít stranou díky charismatickému a pekelně zábavnému obsazení, které (dají-li tvůrci) z tohohle projektu dokáží vykřesat mnohem více, než se na první pohled zdá. 75%(25.10.2014)

Začal jsem se dívat zejména přes seriál Arrow, který patří mezi mé velmi očekávané kusy a jelikož se zde vyskytují crossovery, které trochu ztrácí smysl pokud divák nesleduje seriály oba, tak to byla celkem i nutnost. Ze začátku jsem vůbec spokojený nebyl, Barry mi nepřišel sympatický a místy je jeho jednání tak nelogické, až si musím trhat vlasy. Stejně tak se v seriálu vyskytuje i tolik věcných blbostí, ale ok, překousnu to, je to sci-fi. Na druhou stranu po celou první sérii seriál směřovat kupředu a s každým dalším dílem se zlepšoval. Kdyby se do druhé série přidalo více logiky a ubralo trochu emocí, směřoval by tento seriál ještě mnohem výš. Tak druhá série zase střídala lepší díly s horšími, emocí a pláče tam bylo ještě více než v první sérii. Vzdání se rychlosti...opět naprostý nesmysl a finále - no uvidíme co si tvůrci vymyslí do 3. série 70%(27.12.2014)

Příběh první série se mi fakt líbil. Flashovy akce jsou dobře natočené. Ale ten fakt, že Barry Allen je uplakaný děcko mi dost brání v tom, abych ho uznával jako superhrdinu. On seriál celkově hraje na city, není snad jediný díl, kde by někdo nebulel a nepronášel přitom tupý dialogy. Oproti Marvelovským hrdinům jsou ti od DC hodně přecitlivělí. A to si novej Daredevil taky jednou zabrečel, takovej extrém ale nepředváděl. Jo a na to, jakej má Flash bejt rychlej borec, ho až příliš často dostane nějakej normálně pomalej zmetek. A prosím, i gorila. On běží více než jedním machem a ta opice mu chytí pěst? A kde sme? V Disneylandu? Marveláci mají tohle mnohem vychytanější. DC Comics jsou na mnohem nižší úrovni, teda kromě Supermana a Batmana.(12.9.2015)

1. série Pravdou je, že jsem si Flashe přidal do watchlistu jako doplněk k Arrow, ale nakonec jsem si ho docela oblíbil. Samozřejmě mám ale několik výtek. Nebudu však CW vyčítat, že vytvořila další "teen" seriál s postavami, které tomu odpovídají, protože to je vlastně zbytečná věc a věděl jsem to ještě předtím než jsem seriál začal sledovat. I když Barry-Iris linka mě vážně nebavila. Nevadilo mi nijak extrémně ani to, že se epizody drží stejného schématu (objeví se záporák, tým vymyslí, co s ním a Flash to udělá), protože metalidi jsou většinou zajímavý postavy se zajímavými schopnostmi. Horší pro mě byla druhá polovina, kdy už se vědělo kdo bude hlavní záporákem. Největší utrpení pro mě však přišlo v úplném finále, které se skoro celé profňukalo a zoufale se mu nedostávalo akce, aby nakonec skončilo cliffhangerem na facku (i když je jasné, co bude). Shrnuto, jako doplněk k Arrow fajn, ale rozhodně jsem nedostal takovou pecku jako jsem po nadšených úvodních reakcích očekával. I přesto se ale za rok zase podívám i na druhou sérii. Na Flashe se totiž dá dívat, jen se musí zlepšit... 2. série Flash je pořád barevnej a pořád strašně překombinovanej. Navíc je to jeden z mála seriálů, kde mě víc než celosériová zápletka baví ty epizodní. I když musím uznat, že dvojníci ze Země 2 to zpestřili. Celkově multivers i Zoom byli fajn, škoda jen, že je prostě to musí překombinovat. Bohužel na konci série jsme se vrátili i k nudné Barry-Iris lince. Nelogické chování postavy je povinnou součástí, takže mě nepřekvapí a nešokuje. Jenom díky němu hodnocení nemůže být vyšší. 3. série Vzhledem k tomu, že Barry-Iris linku považuji za to nejhorší, co seriál nabízí, jsem byl předem odsouzen k tomu, že se mi třetí řada nebude líbit. Protože zrovna letos se museli rozhodnout, že nám nabídnout seriálizovanou řadu, která se bude soustředit hlavně na tenhle motiv. Flash se tak oficiálně stává jedním z mála seriálů, kde upřednostním epizody nad celou řadou. Bavila mě KillerFrost, škoda, že nebyla plně využitá, oproti tomu Savitar byl nuda. Uvidíme, co nabídne seriál za rok, protože už si nejsem jistej jeho sledováním.(27.7.2015)

• - Spoiler: Mark Hamill, který hrál původního zločince Trickstera Jamese Jesseho v seriálu The Flash (od r. 1990), si v tomto seriálu svou roli zopakuje. Dokonce James Jesse zde odhalí Axelu Walkerovi (Devon Graye), druhému Tricksterovi, že je jeho otec, čímž cituje hlášku Dartha Vadera: "I am your father.", kterou řekl svému synovi Lukeovi Skywalkerovi, jehož hrál ve Star Wars právě Mark Hamill. (Shadowspark)

• - V seriálu spolu hrají i Wentworth Miller a Dominic Purcell, kteří hráli v seriálu Útěk z vězení (od r. 2005) bratry Michaela a Lincolna Scofieldovi. Zde představují zločinecké partnery Colda (Miller) a Micka Roryho (Purcell). I tady má Wentworth Miller klidnou, přemýšlivou povahu a do detailu vypočítané situace, zatímco Dominic Purcell je horká hlava, uchylující se k násilí. (mikedosty)

• - Tom Cavanagh v seriálu představuje vědce jménem H. Wellse. H. G. Wells byl anglický spisovatel, který mimo jiné napsal povídku "Superstimulátor", ve které jistý romanopisec požije superdoping, který ho celkově zrychlí natolik, že se svět kolem něj téměř zastaví a on může napsat román za pět minut. (Segrestor)