The Flash (TV seriál)

• Kanada

The Flash

The Flash

Akční / Dobrodružný / Drama / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2014 - 2019, 80 h 33 min (Minutáž: 43 min)

Grant Gustin, Candice Patton, Danielle Panabaker, Carlos Valdes, Tom Cavanagh, Jesse L. Martin, Patrick Sabongui, Robbie Amell, John Wesley Shipp, Michelle Harrison, Wentworth Miller, Dominic Purcell, Victor Garber, Clancy Brown, Melise, Emily Bett Rickards, Stephen Amell, Liam McIntyre, Fulvio Cecere, Greg Finley, Matt Letscher, Amanda Pays, Chad Rook, Andy Mientus, Paul Anthony, Steve Baran, Isabella Hofmann, Danielle Nicolet, Britne Oldford, Peyton List, Kelly Frye, Brandon Routh, Ciara Renée, Tom Butler, Katie Cassidy, Mark Hamill, Robert Knepper, David Ramsey, Paul Blackthorne, Peter Bryant, Lauren Lee Denham, William Sadler, Bre Blair, Jessie Fraser, Reese Alexander, Al Sapienza, Nicholas Gonzalez, Emily Kinney, Michael Benyaer, Anna Hopkins, Sarwan Badesha, Devon Graye, Philip Cabrita, Bruce Harwood, Alistair Abell, Casey Dubois, Fraser Aitcheson, Doug Jones, Robert Mann, Douglas Chapman, Chase Masterson, Kasey Kieler, Olivia Cheng, Jerry Trimble, Morena Baccarin, Anthony Carrigan, Micah Parker, Michael Reventar, Roger Howarth, Joey Aresco, Martin Novotny, Jana Mitsoula, Shantel VanSanten, Carolyn Adair, Yoshie Bancroft, Sarah Hayward, Peter New, Monice Peter, Jesse Reid, Neal McDonough, Lucas Wolf, Demord Dann, Osmond L. Bramble, Bill Dow, Chad Riley, Alex Barima, Cainan Wiebe, Everick Golding, Emanuel Fappas, Patrick Roccas, Michelle Choi-Lee, Jennifer Cheon, Tristan Shire, Jeremy Schuetze, Paul Belsito, Jason William Day, Adam Copeland, John Specogna, Jane Craven, Teddy Sears, Kett Turton, Vanessa Williams, Tony Todd, Michael Ironside, Franz Drameh, Demore Barnes, Jenna Berman, David Hayter, John Barrowman, Willa Holland, Casper Crump, Falk Hentschel, Keiynan Lonsdale, Aaron Douglas, Marco Grazzini, Teach Grant, Sean Owen Roberts, Michael Rowe, Tone Bell, Audrey Marie Anderson, Christopher Rosamond, Aaron Craven, Allison Paige, Violett Beane, Brandon Routh (a.z.), Kelly Frye (a.z.), Stephen Amell (a.z.), Michelle Harrison (a.z.), Candice Patton (a.z.), John Wesley Shipp (a.z.), Melissa Benoist (a.z.), Keiynan Lonsdale (a.z.), Caity Lotz (a.z.), Jason Mewes, Chris Webb, Rhys Williams, Roman Blomme, Nickolas Baric, Seth Whittaker, Katie Hayashida, Darla Taylor, Joey King, Tobin Bell, Grey Damon, Ashley Rickards, Susan Walters, Todd Lasance, Melissa Benoist, Greg Grunberg, Caity Lotz, Shaine Jones, David Hayter (a.z.), Allison Paige (a.z.), Fred Henderson, Andre Tricoteux, Vito D'Ambrosio, Matthew Robert Kelly, Isaiah Lehtinen, Devielle Johnson, Lisa MacFadden, Taylor St. Pierre, Donnelly Rhodes, Jerry Wasserman, Chantal Bui Viet, Jessica Camacho, Andrea Brooks, Bri Neal, Gigi Jackman, Stephen Huszar, Matthew Kevin Anderson, Michasha Armstrong, Kirby Morrow, Keith David, Arpad Balogh, Peter Flemming, Paul Jarrett, Sean Poague, Darren Criss, David Harewood, Jeremy Jordan, Chris Wood, Paul Moniz de Sa, David Dastmalchian, Haig Sutherland, Michael Karl Richards, Anne Dudek, Michael Smith, Logan Williams (herec, a.z.), Kim Engelbrecht, Neil Sandilands, Anja Savcic, Adam O'Neill, Ryan McDonell, Sugar Lyn Beard, Katee Sackhoff, Danny Trejo, Peter Chao, Henry Mah, Donna Pescow, Richard Brooks, Chyler Leigh, Juliana Harkavy, Russell Tovey, Frederick Schmidt, Hartley Sawyer, Paul Batten, Kendrick Sampson, Brendon Zub, Vaughan Winmill, Tom Felton, Lillian Doucet-Roche, Christina Brucato, Dominic Burgess, Jessica Parker Kennedy, Corinne Bohrer, Bill Goldberg, Derek Mears, Kendall Cross, Paul McGillion, Mark Sweatman, Bernadette Saquibal, Leonardo Nam, Max Adler, Oliver Rice, Kevin Smith, Arturo del Puerto, Miranda MacDougall, Ryan Alexander McDonald, Adil Zaidi, Kat Pasion, Liam Hughes, Austin Eckert, Theresa Wong, Anthony Shim, Andrew Gillingham, Ricky He, Daniel Cudmore, Chris Klein, Austin Obiajunwa, Chelsea Kurtz, Erin Cummings, Matty Finochio, Elizabeth Tulloch, Kiana Madeira, Jason McKinnon, Dee Jay Jackson, Kyle Secor, Phil LaMarr, Judith Maxie, Cassandra Ebner, Reina Hardesty, Julianne Christie, Natalie Gibson, Helenna Santos, LaMonica Garrett, Tyler Hoechlin, Ruby Rose, Paul Lazenby, Benita Ha, Ashley Ross, Jovanna Burke, Gabrielle Walsh, Charlene Amoia, Victoria Park, Islie Hirvonen, Karin Inghammar, Robert Picardo, Kimberly Williams-Paisley, Damion Poitier
  • filmsim

Pilot: Nic vyjímečného. Ikdyž první epizoda od začátku šlape na plyn a triky nevypadají úplně zle, tak po herecké a scénaristické stránce se to zrovna nevyvedlo. Herci v čele s Gustinem jsou nesympatičtí a prkenní. I přes častou akci jsem se až příliš často nudil. Navíc to zatím vypadá, že to bude další nekončící seriál, kde se toho odhalí málo a při každém konci epizody nás bude čekat podivný cliffhanger. 5/10(9.10.2014)

Stravitelnější než Arrow, i když je to od stejných tvůrců CW stanice. Sice se to v pár dílech prolíná, aby se zvedla sledovanost, tak si občas Arrow skočí do Flashe, pak tu máme další postavy, které dříve či později dostanou taky svůj seriál. Jak řikám, lepší než Arrow, ale má to stejné problémy, všichni herci opět jak z modelingové agentury. Pokud budu chtít ovšem pořádný komiksový seriál, pustím si Daredevila nebo Preachera, CW nikoliv. Mimochodem, jen naprostý nýmand může hodnotit celý seriál po prvním díle.(7.5.2015)

Stejně jako Arrow, tak i Flash uvadá hned na začátku. Miluju komixy, Iron Man a spol jsou moje krevní skupina a na Arrow jsem se těšila jako děcko, jenže někdy v půlce druhé série už to bylo o ničem. A na stejný syndrom doplatil i Flash. A to stačila jen jedna série a už jsem ztratila zájem sledovat dál. Navíc se seriál snaží vzkřísit Arrow několika díly, kdy se tato postava vyskytuje i v tomto seriálu, což mi dost vadilo. Studio si tedy dělá reklamu na jiný seriál, který ztrácí sledovanost.(25.3.2015)

Tak toto bolo ŤEMER me gusta, v mnohých ohľadoch lepšie než Arrow. Ale rozhodne nie v scenári, či niektorých špecifických dialógoch, tie boli rovnako awkward aj tuto. No pekne po poriadku. V prvom rade, náhoda či nie, oceňujem veľmi efektívne prijatie a využívanie schopností tak dobre, ako sa to dalo. Síce s pomocou, ale malo to svoj účel a zakomponovanie tohto všetkého do začiatkov série bolo skutočne na mieste, v tomto ohľade bola celá séria v poriadku. Čo si ale na tomto spracovaní vážim najviac, je ponímanie hlavnej postavy v tom najpozitívnejšom duchu. Som zmierená s tým, že väčšina superhrdinov má tragickú minulosť, ale to neznamená, že musia za každú cenu vzbudzovať ľútosť. Vzťah medzi Barrym a jeho otcom, priateľmi a hlavne medzi Barrym a Joeom je niečo, čo sa hoci aj takejto seriálovej polotuctovke doslova žiadalo. Príklad toho, že rodina vie byť veľkou oporou, že nie je zatratená, kvôli zlým rozhodnutiam, že chyby môžu byť napravené a pred problémami sa neuteká napr. na opustený ostrov (že áno pán Queen), ale je tu snaha o to, aby jeden druhého ochraňovali a spoločne fungovali, a akokoľvek konzervatívne to bude znieť, je veľmi pekné, vidieť tieto hodnoty zobrazené presne takto. Čo mi vadilo, bolo zbytočné a nezmyselné naťahovanie romantických zápletiek a vrchol toho, že to vlastne nijako neukončili, až na Caitlin a Roonieho, tí mi šmakovali o niečo viac. Poor Iris, keby dostala viac priestoru mimo nezmyselných romanťárien, nepôsobila by ako stelesnený kyanid (otrava). Na druhej strane, Grant Gustin sa sem parádne hodil a bol fakt dobrý. Každá jeho interakcia s Felicity bola cute. Ale topka celého obsadenia je Tom Cavanagh, môj nový o tri dekády starší crush. Whoa, srsly charizmou sa mu Mirakuru Lord rovná iba ťažko a dokonca predbehol aj Merlina, každý záber s ním bol proste porno... ehm. Anyways, kvôli tejto srande som neurobila skúšku, aj keď za to si viac-menej môžem vlastne sama (skôr viac ako menej). Teraz nechcem povedať, že to za to stálo, lebo nie! Ale za túto šou som rada.(30.5.2015)

|| Scenár: Greg Berlanti, Andrew Kreisberg | Hudba: Blake Neely | Distribúcia: Warner Bros. TV Distribution | Štúdio: Bonanza Productions, Berlanti Productions, Warner Bros. TV, DC Entertainment | Ocenenia: - || Všetci, čo poznajú Big Beng Theory, tak vedia, že po zhliadnutí pilotu si teraz Sheldon Cooper trieska hlavu o stenu a stonavo kričí a pýta sa, ako mohli ľudia od Warneru vypustiť jeho obľúbenú postavu do tak povrchnej a schematickej záležitosti. The Flash zatial nemá žiadny náznak invencie na poli seriálov, čo sa typu rozprávania príbehu týka. Všetko sa zatial deje samozrejmo, a s obrovským množstvom náhod, ktoré uberajú na možnosti urobiť z Flasha realistickú osobnosť. Po pilotu sa obávam, že tvorcovia nasmerovali materiál ako čiro teen zábavu, a Nolanovských hĺbok alebo aspoň výpravnosť a prepletenosť poznanú z Arrow sa asi nedočkám. Určite však nezatracujem, pár epizód novému Flashu ešte určite dám. Update: Po štyroch epizódach vzdávam, i napriek tomu, že tvorcovia sa snažia seriál dostať do povedomia tým, že sa jeho postavy objavujú v Arrow a naopak. Veľmi silná epizódnosť a absencia kvalitného, obsiahleho nadpríbehu ma odradila. 60% | HD, THX, EN DTS |(5.10.2014)

• - Formule „3x2 (9yz) 4a“ je formule, kterou v komiksech vytvořil svoji rychlostí rychlík Johnny Quick, jež se poprvé na stránkách komiksů objevil v roce 1941. (NiWi)

• - James Jesse (Mark Hamill) řekne Axelu Walkerovi (Devon Graye) v jedné scéně větu: "I am your father (Já jsem tvůj otec)." Jedná se o poctu slavnému filmu Star Wars: Epizoda V- Impérium vrací úder (1980), kde Darth Vader (James Earl Jones) oznámí Luku Skywalkerovi (opět Mark Hamill) za zvuku dramatické hudby totéž. (Darth Revan)

• - Ve 12. epizodě 1. série řekne jeden z metalidí Flashovi (Grant Gustin): "Catch me if you can," v překladu: "Chyť mě, když to dokážeš," což je název filmu, v kterém Leonardo DiCaprio použil jméno Barry Allen, což je zase jméno postavy Flashe (FTP)