The Flash (TV seriál)

• Kanada

The Flash

The Flash

Akční / Dobrodružný / Drama / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2014 - 2019, 80 h 34 min (Minutáž: 43 min)

Grant Gustin, Candice Patton, Danielle Panabaker, Carlos Valdes, Tom Cavanagh, Jesse L. Martin, Patrick Sabongui, Robbie Amell, John Wesley Shipp, Michelle Harrison, Wentworth Miller, Dominic Purcell, Victor Garber, Clancy Brown, Melise, Emily Bett Rickards, Stephen Amell, Liam McIntyre, Fulvio Cecere, Greg Finley, Matt Letscher, Amanda Pays, Chad Rook, Andy Mientus, Paul Anthony, Steve Baran, Isabella Hofmann, Danielle Nicolet, Britne Oldford, Peyton List, Kelly Frye, Brandon Routh, Ciara Renée, Tom Butler, Katie Cassidy, Mark Hamill, Robert Knepper, David Ramsey, Paul Blackthorne, Peter Bryant, Lauren Lee Denham, William Sadler, Bre Blair, Jessie Fraser, Reese Alexander, Al Sapienza, Nicholas Gonzalez, Emily Kinney, Michael Benyaer, Anna Hopkins, Sarwan Badesha, Devon Graye, Philip Cabrita, Bruce Harwood, Alistair Abell, Casey Dubois, Fraser Aitcheson, Doug Jones, Robert Mann, Douglas Chapman, Chase Masterson, Kasey Kieler, Olivia Cheng, Jerry Trimble, Morena Baccarin, Anthony Carrigan, Micah Parker, Michael Reventar, Roger Howarth, Joey Aresco, Martin Novotny, Jana Mitsoula, Shantel VanSanten, Carolyn Adair, Yoshie Bancroft, Sarah Hayward, Peter New, Monice Peter, Jesse Reid, Neal McDonough, Lucas Wolf, Demord Dann, Osmond L. Bramble, Bill Dow, Chad Riley, Alex Barima, Cainan Wiebe, Everick Golding, Emanuel Fappas, Patrick Roccas, Michelle Choi-Lee, Jennifer Cheon, Tristan Shire, Jeremy Schuetze, Paul Belsito, Jason William Day, Adam Copeland, John Specogna, Jane Craven, Teddy Sears, Kett Turton, Vanessa Williams, Tony Todd, Michael Ironside, Franz Drameh, Demore Barnes, Jenna Berman, David Hayter, John Barrowman, Willa Holland, Casper Crump, Falk Hentschel, Keiynan Lonsdale, Aaron Douglas, Marco Grazzini, Teach Grant, Sean Owen Roberts, Michael Rowe, Tone Bell, Audrey Marie Anderson, Christopher Rosamond, Aaron Craven, Allison Paige, Violett Beane, Brandon Routh (a.z.), Kelly Frye (a.z.), Stephen Amell (a.z.), Michelle Harrison (a.z.), Candice Patton (a.z.), John Wesley Shipp (a.z.), Melissa Benoist (a.z.), Keiynan Lonsdale (a.z.), Caity Lotz (a.z.), Jason Mewes, Chris Webb, Rhys Williams, Roman Blomme, Nickolas Baric, Seth Whittaker, Katie Hayashida, Darla Taylor, Joey King, Tobin Bell, Grey Damon, Ashley Rickards, Susan Walters, Todd Lasance, Melissa Benoist, Greg Grunberg, Caity Lotz, Shaine Jones, David Hayter (a.z.), Allison Paige (a.z.), Fred Henderson, Andre Tricoteux, Vito D'Ambrosio, Matthew Robert Kelly, Isaiah Lehtinen, Devielle Johnson, Lisa MacFadden, Taylor St. Pierre, Donnelly Rhodes, Jerry Wasserman, Chantal Bui Viet, Jessica Camacho, Andrea Brooks, Bri Neal, Gigi Jackman, Stephen Huszar, Matthew Kevin Anderson, Michasha Armstrong, Kirby Morrow, Keith David, Arpad Balogh, Peter Flemming, Paul Jarrett, Sean Poague, Darren Criss, David Harewood, Jeremy Jordan, Chris Wood, Paul Moniz de Sa, David Dastmalchian, Haig Sutherland, Michael Karl Richards, Anne Dudek, Michael Smith, Logan Williams (herec, a.z.), Kim Engelbrecht, Neil Sandilands, Anja Savcic, Adam O'Neill, Ryan McDonell, Sugar Lyn Beard, Katee Sackhoff, Danny Trejo, Peter Chao, Henry Mah, Donna Pescow, Richard Brooks, Chyler Leigh, Juliana Harkavy, Russell Tovey, Frederick Schmidt, Hartley Sawyer, Paul Batten, Kendrick Sampson, Brendon Zub, Vaughan Winmill, Tom Felton, Lillian Doucet-Roche, Christina Brucato, Dominic Burgess, Jessica Parker Kennedy, Corinne Bohrer, Bill Goldberg, Derek Mears, Kendall Cross, Paul McGillion, Mark Sweatman, Bernadette Saquibal, Leonardo Nam, Max Adler, Oliver Rice, Kevin Smith, Arturo del Puerto, Miranda MacDougall, Ryan Alexander McDonald, Adil Zaidi, Kat Pasion, Liam Hughes, Austin Eckert, Theresa Wong, Anthony Shim, Andrew Gillingham, Ricky He, Daniel Cudmore, Chris Klein, Austin Obiajunwa, Chelsea Kurtz, Erin Cummings, Matty Finochio, Elizabeth Tulloch, Kiana Madeira, Jason McKinnon, Dee Jay Jackson, Kyle Secor, Phil LaMarr, Judith Maxie, Cassandra Ebner, Reina Hardesty, Julianne Christie, Natalie Gibson, Helenna Santos, LaMonica Garrett, Tyler Hoechlin, Ruby Rose, Paul Lazenby, Benita Ha, Ashley Ross, Jovanna Burke
  • erased

Dost dlouhou dobu to vypadalo, že Flash bude podobně jako první série Agents of S.H.I.E.L.D. ucházející odlehčenou zábavou, která nemá potřebu nořit se hluboko do patosu a osudových blábolů většiny svých komiksových bratříčků. Většina hereckého ansámblu s čestnou výjimkou JDho bráchy sice stejně jako ve spřízněném Arrow stojí za starou belu, ale díky tomu, že měla za úkol odehrát spíš rodinnou pohodu, nedokázala se skupinka kolem Dr. Wellse vyloženě zprotivit. S ne až tak čestnou výjimkou Cisca a Frosta. Jenže jak to tak bývá, s přibývajícími díly původní nevinná zápletka houstne a spolu s ní se ústy hereckých polen, které jsou pro produkci CW tak typická, začínají dostavovat patetické proslovy a pokusy o drama. Tento smutný přerod a respektive úpadek završují poslední díly vršící jeden mindfuck na druhý. Přesto bych rád věřil, že se barevný Flash do svého původního naivního a nenáročného pojetí vrátí, protože v úvodu tento seriál působil překvapivě sympaticky a nerad bych se na něj díval ze stejného zvrhlého důvodu, jako na zmíněný Arrow.(30.5.2015)

Nijak nezapírám, že od doby, co jsem viděl pětiminutový trailer na seriálového Flashe, jsem cítil v sobě, že ten seriál potřebuju vidět, že z něj budu šťastný. Pilot mi moji intuici potvrdil naprosto přesně. Flash je po pilotu přesně tím seriálem, který jsem si vroucně přál. Všechno tu funguje na jedničku, až mi skoro bylo líto, že se tento koncept nevydal do kin, jistě by měl obrovskou návštěvnost. Na televizní tvorbu má pilot velmi dobré triky. Samozřejmě nesmíte čekat podívanou a la Hra o trůny, ale i tak je triková podívaná velmi uvěřitelná. Herci jsou vynikající. Především Grant Gustin, který celý pilot utáhne absolutně bez problému. Navíc jde o nádherného sympaťáka, ke kterému nemůžete říci jediného křivého slova. Jeho partnerka je poměrně obstojná a vztah mezi nimi je uvěřitelný. Další herci jsou taktéž v pohodě, především trojice vědců, která zkoumá Barryho bleskové schopnosti. Záporák určitě není k zahození, hlavně v akční scéně na silnici. Nemůžu si pomoct, ale The Flash mě omladil na patnáct let a nedá se říct, že bych se za to měl stydět. Ne, v žádném případě nejde o guilty pleasure, pilotní díl je maximální a křišťálově čisté potěšení. Televize CW (jejíž seriálové počiny jsem jinak vůbec nesledoval) mě tímto počinem hodně nadchla a bude dost těžké vydržet do podzimu. 9/10______Další díly laťku určitě nesnížily, seriál si stále zachovává svou feeling, ze záporáků jasně vede Wentworth Miller jako Kapitán Cold a občasné hostování Arrowa mi přišlo spíše na sílu než jako zpestření. Nicméně jsem za tento seriál rád, jako dílo pro dospívající muže funguje na jedničku a je příjemnou oddechovkou.(27.6.2014)

Po témných seriálech jako True Detective, Gotham a Daredevil mi tento pohodový a odlehčený Flash skvěle sednul. To, že je pohodový a odlehčený však neznamená, že by se tu nic nedělo nebo že by to byla nuda pro puberťáky. Příběh i postavy (a to jak kladné tak ty záporné) se tu skvěle rozehrály a první série skončila tak, že hned zítra budu muset začít koukat na tu druhou.(29.11.2015)

Stejně jako Arrow, tak i Flash uvadá hned na začátku. Miluju komixy, Iron Man a spol jsou moje krevní skupina a na Arrow jsem se těšila jako děcko, jenže někdy v půlce druhé série už to bylo o ničem. A na stejný syndrom doplatil i Flash. A to stačila jen jedna série a už jsem ztratila zájem sledovat dál. Navíc se seriál snaží vzkřísit Arrow několika díly, kdy se tato postava vyskytuje i v tomto seriálu, což mi dost vadilo. Studio si tedy dělá reklamu na jiný seriál, který ztrácí sledovanost.(25.3.2015)

Příběh první série se mi fakt líbil. Flashovy akce jsou dobře natočené. Ale ten fakt, že Barry Allen je uplakaný děcko mi dost brání v tom, abych ho uznával jako superhrdinu. On seriál celkově hraje na city, není snad jediný díl, kde by někdo nebulel a nepronášel přitom tupý dialogy. Oproti Marvelovským hrdinům jsou ti od DC hodně přecitlivělí. A to si novej Daredevil taky jednou zabrečel, takovej extrém ale nepředváděl. Jo a na to, jakej má Flash bejt rychlej borec, ho až příliš často dostane nějakej normálně pomalej zmetek. A prosím, i gorila. On běží více než jedním machem a ta opice mu chytí pěst? A kde sme? V Disneylandu? Marveláci mají tohle mnohem vychytanější. DC Comics jsou na mnohem nižší úrovni, teda kromě Supermana a Batmana.(12.9.2015)

• - Amanda Pays si zopakovala roli Dr. Tiny McGee, kterou ztvárnila v seriálu Flash (od r. 1990). Zde narozdíl od komiksové předlohy nepracuje pro S.T.A.R. labs, ale pro konkurenční laboratoř. (Veskoslav)

• - Tom Cavanagh v seriálu představuje vědce jménem H. Wellse. H. G. Wells byl anglický spisovatel, který mimo jiné napsal povídku "Superstimulátor", ve které jistý romanopisec požije superdoping, který ho celkově zrychlí natolik, že se svět kolem něj téměř zastaví a on může napsat román za pět minut. (Segrestor)

• - V epizodě si střihli cameo režisér Kevin Smith a herec Jason Mewes, představitelé Jaye a Tichého Boba. (NiWi)