The Flash (TV seriál)

• Kanada

The Flash

The Flash

Akční / Dobrodružný / Drama / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2014 - 2017, 50 h 3 min (Minutáž: 69x43 min)

Blake Neely

Grant Gustin, Candice Patton, Danielle Panabaker, Carlos Valdes, Tom Cavanagh, Jesse L. Martin, Rick Cosnett, Patrick Sabongui, Robbie Amell, John Wesley Shipp, Michelle Harrison, Wentworth Miller, Dominic Purcell, Victor Garber, Clancy Brown, Malese Jow, Emily Bett Rickards, Stephen Amell, Liam McIntyre, Fulvio Cecere, Greg Finley, Matt Letscher, Amanda Pays, Chad Rook, Andy Mientus, Paul Anthony, Steve Baran, Isabella Hofmann, Danielle Nicolet, Britne Oldford, Peyton List, Kelly Frye, Brandon Routh, Ciara Renée, Tom Butler, Katie Cassidy, Mark Hamill, Robert Knepper, David Ramsey, Paul Blackthorne, Peter Bryant, Lauren Lee Denham, William Sadler, Bre Blair, Jessie Fraser, Reese Alexander, Al Sapienza, Nicholas Gonzalez, Emily Kinney, Michael Benyaer, Anna Hopkins, Sarwan Badesha, Devon Graye, Philip Cabrita, Bruce Harwood, Alistair Abell, Casey Dubois, Fraser Aitcheson, Doug Jones, Robert Mann, Douglas Chapman, Chase Masterson, Kasey Kieler, Olivia Cheng, Jerry Trimble, Morena Baccarin, Anthony Carrigan, Micah Parker, Michael Reventar, Roger Howarth, Joey Aresco, Martin Novotny, Jana Mitsoula, Shantel VanSanten, Carolyn Adair, Yoshie Bancroft, Sarah Hayward, Peter New, Monice Peter, Jesse Reid, Neal McDonough, Lucas Wolf, Demord Dann, Osmond L. Bramble, Bill Dow, Chad Riley, Alex Barima, Cainan Wiebe, Everick Golding, Emanuel Fappas, Patrick Roccas, Michelle Choi-Lee, Jennifer Cheon, Tristan Shire, Jeremy Schuetze, Paul Belsito, Jason William Day, Adam Copeland, John Specogna, Jane Craven, Teddy Sears, Kett Turton, Vanessa Williams, Tony Todd, Michael Ironside, Franz Drameh, Demore Barnes, Jenna Berman, David Hayter, John Barrowman, Willa Holland, Casper Crump, Falk Hentschel, Keiynan Lonsdale, Aaron Douglas, Marco Grazzini, Teach Grant, Sean Owen Roberts, Michael Rowe, Tone Bell, Audrey Marie Anderson, Christopher Rosamond, Aaron Craven, Allison Paige, Violett Beane, Brandon Routh (a.z.), Kelly Frye (a.z.), Stephen Amell (a.z.), Michelle Harrison (a.z.), Candice Patton (a.z.), John Wesley Shipp (a.z.), Melissa Benoist (a.z.), Keiynan Lonsdale (a.z.), Caity Lotz (a.z.), Jason Mewes, Chris Webb, Rhys Williams, Roman Blomme, Nickolas Baric, Seth Whittaker, Katie Hayashida, Tom Felton, Darla Taylor, Joey King, Tobin Bell, Grey Damon, Ashley Rickards, Susan Walters, Todd Lasance, Melissa Benoist, Greg Grunberg, Caity Lotz, Shaine Jones, David Hayter (a.z.), Allison Paige (a.z.), Fred Henderson, Andre Tricoteux, Vito D'Ambrosio, Matthew Robert Kelly, Isaiah Lehtinen, Devielle Johnson, Lisa MacFadden, Taylor St. Pierre, Donnelly Rhodes, Jerry Wasserman, Chantal Bui Viet, Jessica Camacho, Andrea Brooks, Bri Neal, Gigi Jackman, Stephen Huszar, Matthew Kevin Anderson, Michasha Armstrong, Kirby Morrow, Keith David, Arpad Balogh, Peter Flemming, Paul Jarrett, Sean Poague, Darren Criss, David Harewood, Jeremy Jordan, Chris Wood, Paul Moniz de Sa, David Dastmalchian, Haig Sutherland, Michael Karl Richards, Anne Dudek

Trpce schematické. Navíc s klišé hovadinami o hrdinech. Eh. Oproti Arrow tomu chybí jedna věc - Felicity. Nemá to žádnou dobrou ženskou postavu! Caitlin je nemastná-neslaná, většinu času ani nevím, že tam hraje. A když už mi přijde do merku, tak je naprosto otravná. Plus Danielle Panabaker je příšerná herečka. Další "poklad" je Iris a.k.a. Candice Patton - typická černošská čůza, co si drží svého zamilovaného bff na krátkém vodítku a jakmile se ohlédne po jiné, hned vyvádí, že není centrem jeho pozornosti. Herečka je otravná, její postava je retardovaně napsaná. V podstatě jsem celou sérku jen překlikávala (kromě crossoverů). // 2. série je ovšem něco jiného - objevily zajímavé postavy, zápletky jsou lepší a lepší - KONEČNĚ to vypadá nadějně.(16.10.2014)

Po trochu mdlém rozjezdu, který působil jako kombinace prvků ze Smallvillu a Arrowa se Flash zhruba od šesté série rozběhne v současnosti pravděpodobně nejlepší komiksový seriál od DC. Seriál má výborně zvolené obsazení, kdy (na rozdíl třeba od Arrowa) není postavy, která by vám vyloženě vadila. Skvěle funguje vybalancování akce a humoru a také snaha o vybudování propojeného světa, např. crossover s Arrowem je dokonalý. Jedinou menší vadou na kráse je občas úroveň triků, s čímž se bohužel na CW nedá nic dělat. Série 1 - 90 % Edit Druhá série začal skvěle a po většinu času tak pokračovala. Představení mnohovesmíru se povedlo více než obstojně a Zoom byl jako záporák výborný. Skvěle provedená byla i Země 2. Bohužel se ke konci začalo objevovat až moc nelogičností a hlavně nepochopitelného chování postav, hlavně tedy úplný konec posledního dílu, který mi přijde, že prostě chtěli tvůrci na konci něčím šokovat. Jsem zvědavý, jestli to skutečně povede k tomu, k čemu to vedlo v komiksech. Jinak je to skutečně jen zbytečné. Série 2 - 90 %(27.6.2014)

Hodnocení pilotu: Je to hloupý, dětinský, předvídatelný, postavy vypadají jakoby se chystali právě fotit fotku na obálku módního časáku, ale přesto je to ješte koukatelný hlavně díky Flashovi a jeho crew, výjimečně povedenej cast od CW. 50%.(30.5.2015)

Stejně jako Arrow, tak i Flash uvadá hned na začátku. Miluju komixy, Iron Man a spol jsou moje krevní skupina a na Arrow jsem se těšila jako děcko, jenže někdy v půlce druhé série už to bylo o ničem. A na stejný syndrom doplatil i Flash. A to stačila jen jedna série a už jsem ztratila zájem sledovat dál. Navíc se seriál snaží vzkřísit Arrow několika díly, kdy se tato postava vyskytuje i v tomto seriálu, což mi dost vadilo. Studio si tedy dělá reklamu na jiný seriál, který ztrácí sledovanost.(25.3.2015)

Asi už stárnu, ale pro teens to musí bejt vcelku zábavná kravina, co se nebere moc vážně. Mně tam ale brutálně irituje ta Candice Patton, a to až tak, že scény s ní pomalu ani nesleduju. Čímž chci říct, že jako Flash je asi zábavná věc, kterou ale dle mě sráží místy dost nepovedené obsazení. Ale zaplaťpámbu se občas objeví Emily.(11.11.2015)

• - Robbie Amell, představitel Firestorma, je bratrancem Stephena Amella, který ztvárnil Olivera Queena v seriálu Arrow (od r. 2012.) (Filipus Muff)

• - Spoiler: Hlavním záporákem série je Hunter Zolomon (Teddy Sears), známý pod přezdívkou Zoom. Tato postava se poprvé objevila v roce 2001 v komiksovém sešitu "The Flash: Secret Files & Origins #3". (Bube1)

• - Když se v 5. epizodě 2. řady s názvem "The Darkness and the Light" baví při sledovačce v autě Caitlin (Danielle Panabaker) a Jay Garrick (Teddy Sears), vzpomene Jay Atlantidu, která v jeho světě není potopená a dodá, že odtud pochází jeden z jeho nejlepších přátel. Tímto přítelem myslí Jay samozřejmě Aquamana. (Koldyn)