The Flash (TV seriál)

• Kanada

The Flash

The Flash

Akční / Dobrodružný / Drama / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2014 - 2017, 50 h 3 min (Minutáž: 69x43 min)

Blake Neely

Grant Gustin, Candice Patton, Danielle Panabaker, Carlos Valdes, Tom Cavanagh, Jesse L. Martin, Rick Cosnett, Patrick Sabongui, Robbie Amell, John Wesley Shipp, Michelle Harrison, Wentworth Miller, Dominic Purcell, Victor Garber, Clancy Brown, Malese Jow, Emily Bett Rickards, Stephen Amell, Liam McIntyre, Fulvio Cecere, Greg Finley, Matt Letscher, Amanda Pays, Chad Rook, Andy Mientus, Paul Anthony, Steve Baran, Isabella Hofmann, Danielle Nicolet, Britne Oldford, Peyton List, Kelly Frye, Brandon Routh, Ciara Renée, Tom Butler, Katie Cassidy, Mark Hamill, Robert Knepper, David Ramsey, Paul Blackthorne, Peter Bryant, Lauren Lee Denham, William Sadler, Bre Blair, Jessie Fraser, Reese Alexander, Al Sapienza, Nicholas Gonzalez, Emily Kinney, Michael Benyaer, Anna Hopkins, Sarwan Badesha, Devon Graye, Philip Cabrita, Bruce Harwood, Alistair Abell, Casey Dubois, Fraser Aitcheson, Doug Jones, Robert Mann, Douglas Chapman, Chase Masterson, Kasey Kieler, Olivia Cheng, Jerry Trimble, Morena Baccarin, Anthony Carrigan, Micah Parker, Michael Reventar, Roger Howarth, Joey Aresco, Martin Novotny, Jana Mitsoula, Shantel VanSanten, Carolyn Adair, Yoshie Bancroft, Sarah Hayward, Peter New, Monice Peter, Jesse Reid, Neal McDonough, Lucas Wolf, Demord Dann, Osmond L. Bramble, Bill Dow, Chad Riley, Alex Barima, Cainan Wiebe, Everick Golding, Emanuel Fappas, Patrick Roccas, Michelle Choi-Lee, Jennifer Cheon, Tristan Shire, Jeremy Schuetze, Paul Belsito, Jason William Day, Adam Copeland, John Specogna, Jane Craven, Teddy Sears, Kett Turton, Vanessa Williams, Tony Todd, Michael Ironside, Franz Drameh, Demore Barnes, Jenna Berman, David Hayter, John Barrowman, Willa Holland, Casper Crump, Falk Hentschel, Keiynan Lonsdale, Aaron Douglas, Marco Grazzini, Teach Grant, Sean Owen Roberts, Michael Rowe, Tone Bell, Audrey Marie Anderson, Christopher Rosamond, Aaron Craven, Allison Paige, Violett Beane, Brandon Routh (a.z.), Kelly Frye (a.z.), Stephen Amell (a.z.), Michelle Harrison (a.z.), Candice Patton (a.z.), John Wesley Shipp (a.z.), Melissa Benoist (a.z.), Keiynan Lonsdale (a.z.), Caity Lotz (a.z.), Jason Mewes, Chris Webb, Rhys Williams, Roman Blomme, Nickolas Baric, Seth Whittaker, Katie Hayashida, Tom Felton, Darla Taylor, Joey King, Tobin Bell, Grey Damon, Ashley Rickards, Susan Walters, Todd Lasance, Melissa Benoist, Greg Grunberg, Caity Lotz, Shaine Jones, David Hayter (a.z.), Allison Paige (a.z.), Fred Henderson, Andre Tricoteux, Vito D'Ambrosio, Matthew Robert Kelly, Isaiah Lehtinen, Devielle Johnson, Lisa MacFadden, Taylor St. Pierre, Donnelly Rhodes, Jerry Wasserman, Chantal Bui Viet, Jessica Camacho, Andrea Brooks, Bri Neal, Gigi Jackman, Stephen Huszar, Matthew Kevin Anderson, Michasha Armstrong, Kirby Morrow, Keith David, Arpad Balogh, Peter Flemming, Paul Jarrett, Sean Poague, Darren Criss, David Harewood, Jeremy Jordan, Chris Wood, Paul Moniz de Sa, David Dastmalchian, Haig Sutherland, Michael Karl Richards, Anne Dudek

CW se za dobu její existence podařila jedna věc: Vzít to, co WB vytvořila a udělat z toho jedno velký klišé. Smallville, Supernatural, stačí vybrat. Snaží se být jako WB, být moderním odkazem WB, jestli však tohle znamená vzít ta největší seriálová klišé a dochutit je ultratrapnými rádoby procítěnými scénami, tak to si ráda odpustím. Aktualizace 18/03/2014: V druhé polovině seriálu se producenti a scénáristé zřejmě poučili z vlastních chyb a dostává se nám pořádné akce. Sice stále s tradičními klišé pro tuto stanici tak typickými, ale na solidních 70% to stačí.(26.6.2014)

Vážně je to tak, pilot v mnoha okamžicích doopravdy připomíná Raimiho zfilmování hrdinských začátků Petera Parkera. Určité comicsové kouzlo tam je, teď jen to dokolečka nezabíjet otravnou romancí a tupými emocionálními scénami (vězení).(10.10.2014)

Naprosto nesnáším na začátku a nakonci rádoby pohodářské prupovídky tipu " No jo, jsem nejrychlejší člověk na světě a bla bla bla bléééé " . Už to mi na seriálu vadí. Dále jsou v každém díle trapné dojemné scény. Nevím, jestli se inspirovali seriálem Krok za krokem, protože přesně tohle jsem tam nesnášela. Občas se trochu zasměju, ale není to kdovíjak dramatický. Nejspíš ten seriál dokoukám, ale klepat se na něj nebude. Prostě jen tak, když bude čas. Nejlepší by bylo mít ho s dabingem, protože u tohohle seriálu bych si klidně mohla vytáhnout žehlení. Určitě to není tip seriálu, na který se nedočkavě těším díl od dílu, jako npař. Black list, první série Homeland nebo Dexter.(19.8.2015)

Takže... Brutálně klišoidní podívaná s tak otřepanými prvky jako rádobyvtipný mladý vědec, superchytrá kundice, zlej "mentor" a černej strejček nemá ani v krizi tak promakaný svět jako konkurenční Agenti. Má ještě více děr ve scénáři, ještě podivnější a nelogičtější svět a také tak hezky nevypadá. Rozjezdová první polovina serie je typická seznamovačka s epizodními záporáky, která se až s posledními dvěma díly začala konečně trochu rozjíždět a poněkud více jsme začali zkoumat postavy do větší hloubky. Pokud se nastolené rytmus závěru první poloviny úvodní sezony podaří dále rozvíjet, tak nás určitě čeká ještě zajímavá podívaná. Pokud se však budeme držet úvodních epizod, čeká nás jen další superhrdinká blbina, na kterou se ale i přes všechny ty negativa dobře kouká... 3*(12.1.2015)

1. série Pravdou je, že jsem si Flashe přidal do watchlistu jako doplněk k Arrow, ale nakonec jsem si ho docela oblíbil. Samozřejmě mám ale několik výtek. Nebudu však CW vyčítat, že vytvořila další "teen" seriál s postavami, které tomu odpovídají, protože to je vlastně zbytečná věc a věděl jsem to ještě předtím než jsem seriál začal sledovat. I když Barry-Iris linka mě vážně nebavila. Nevadilo mi nijak extrémně ani to, že se epizody drží stejného schématu (objeví se záporák, tým vymyslí, co s ním a Flash to udělá), protože metalidi jsou většinou zajímavý postavy se zajímavými schopnostmi. Horší pro mě byla druhá polovina, kdy už se vědělo kdo bude hlavní záporákem. Největší utrpení pro mě však přišlo v úplném finále, které se skoro celé profňukalo a zoufale se mu nedostávalo akce, aby nakonec skončilo cliffhangerem na facku (i když je jasné, co bude). Shrnuto, jako doplněk k Arrow fajn, ale rozhodně jsem nedostal takovou pecku jako jsem po nadšených úvodních reakcích očekával. I přesto se ale za rok zase podívám i na druhou sérii. Na Flashe se totiž dá dívat, jen se musí zlepšit... 2. série Flash je pořád barevnej a pořád strašně překombinovanej. Navíc je to jeden z mála seriálů, kde mě víc než celosériová zápletka baví ty epizodní. I když musím uznat, že dvojníci ze Země 2 to zpestřili. Celkově multivers i Zoom byli fajn, škoda jen, že je prostě to musí překombinovat. Bohužel na konci série jsme se vrátili i k nudné Barry-Iris lince. Nelogické chování postavy je povinnou součástí, takže mě nepřekvapí a nešokuje. Jenom díky němu hodnocení nemůže být vyšší.(27.7.2015)

• - Amanda Pays si zopakovala roli Dr. Tiny McGee, kterou ztvárnila v seriálu Flash (od r. 1990). Zde narozdíl od komiksové předlohy nepracuje pro S.T.A.R. labs, ale pro konkurenční laboratoř. (Veskoslav)

• - V případě neúspěchu seriálu se měl Barry Allen (Grant Gustin) připojit k seriálu Arrow (od r. 2012). (Karlsberger)

• - Spoiler: Hlavním záporákem série je Hunter Zolomon (Teddy Sears), známý pod přezdívkou Zoom. Tato postava se poprvé objevila v roce 2001 v komiksovém sešitu "The Flash: Secret Files & Origins #3". (Bube1)