The Flash (TV seriál)

• Kanada

The Flash

The Flash

Akční / Dobrodružný / Drama / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2014 - 2017, 49 h 24 min (Minutáž: 69x43 min)

Blake Neely

Grant Gustin, Candice Patton, Danielle Panabaker, Carlos Valdes, Tom Cavanagh, Jesse L. Martin, Rick Cosnett, Patrick Sabongui, Robbie Amell, John Wesley Shipp, Michelle Harrison, Wentworth Miller, Dominic Purcell, Victor Garber, Clancy Brown, Malese Jow, Emily Bett Rickards, Stephen Amell, Liam McIntyre, Fulvio Cecere, Greg Finley, Matt Letscher, Amanda Pays, Chad Rook, Andy Mientus, Paul Anthony, Steve Baran, Isabella Hofmann, Danielle Nicolet, Britne Oldford, Peyton List, Kelly Frye, Brandon Routh, Ciara Renée, Tom Butler, Katie Cassidy, Mark Hamill, Robert Knepper, David Ramsey, Paul Blackthorne, Peter Bryant, Lauren Lee Denham, William Sadler, Bre Blair, Jessie Fraser, Reese Alexander, Al Sapienza, Nicholas Gonzalez, Emily Kinney, Michael Benyaer, Anna Hopkins, Sarwan Badesha, Devon Graye, Philip Cabrita, Bruce Harwood, Alistair Abell, Casey Dubois, Fraser Aitcheson, Doug Jones, Robert Mann, Douglas Chapman, Chase Masterson, Kasey Kieler, Olivia Cheng, Jerry Trimble, Morena Baccarin, Anthony Carrigan, Micah Parker, Michael Reventar, Roger Howarth, Joey Aresco, Martin Novotny, Jana Mitsoula, Shantel VanSanten, Carolyn Adair, Yoshie Bancroft, Sarah Hayward, Peter New, Monice Peter, Jesse Reid, Neal McDonough, Lucas Wolf, Demord Dann, Osmond L. Bramble, Bill Dow, Chad Riley, Alex Barima, Cainan Wiebe, Everick Golding, Emanuel Fappas, Patrick Roccas, Michelle Choi-Lee, Jennifer Cheon, Tristan Shire, Jeremy Schuetze, Paul Belsito, Jason William Day, Adam Copeland, John Specogna, Jane Craven, Teddy Sears, Kett Turton, Vanessa Williams, Tony Todd, Michael Ironside, Franz Drameh, Demore Barnes, Jenna Berman, David Hayter, John Barrowman, Willa Holland, Casper Crump, Falk Hentschel, Keiynan Lonsdale, Aaron Douglas, Marco Grazzini, Teach Grant, Sean Owen Roberts, Michael Rowe, Tone Bell, Audrey Marie Anderson, Christopher Rosamond, Aaron Craven, Allison Paige, Violett Beane, Brandon Routh (a.z.), Kelly Frye (a.z.), Stephen Amell (a.z.), Michelle Harrison (a.z.), Candice Patton (a.z.), John Wesley Shipp (a.z.), Melissa Benoist (a.z.), Keiynan Lonsdale (a.z.), Caity Lotz (a.z.), Jason Mewes, Chris Webb, Rhys Williams, Roman Blomme, Nickolas Baric, Seth Whittaker, Katie Hayashida, Tom Felton, Darla Taylor, Joey King, Tobin Bell, Grey Damon, Ashley Rickards, Susan Walters, Todd Lasance, Melissa Benoist, Greg Grunberg, Caity Lotz, Shaine Jones, David Hayter (a.z.), Allison Paige (a.z.), Fred Henderson, Andre Tricoteux, Vito D'Ambrosio, Matthew Robert Kelly, Isaiah Lehtinen, Devielle Johnson, Lisa MacFadden, Taylor St. Pierre, Donnelly Rhodes, Jerry Wasserman, Chantal Bui Viet, Jessica Camacho, Andrea Brooks, Bri Neal, Gigi Jackman, Stephen Huszar, Matthew Kevin Anderson, Michasha Armstrong, Kirby Morrow, Keith David, Arpad Balogh, Peter Flemming, Paul Jarrett, Sean Poague, Darren Criss, David Harewood, Jeremy Jordan, Chris Wood, Paul Moniz de Sa, David Dastmalchian, Haig Sutherland, Michael Karl Richards, Anne Dudek, Michael Smith, Logan Williams (herec, a.z.), Kim Engelbrecht, Neil Sandilands, Anja Savcic

"Run, Barry, Run!" Rozhodnutí, jestli se na Flashe začnu, nebo nezačnu dívat, jsem věnovala asi pět minut. Přesně tak dlouho mi totiž trvalo, než jsem si v Arrow oblíbila Barryho Allena a toho rozhodnutí nelituju. Arrow mě pořádně začal bavit až na konci první série, The Flash mě oproti tomu chytnul hned ze začátku. Narozdíl od Starling City je v Central City (skoro) pořád slunečno a padouši dostávají roztomilé přezdívky. Kromě toho, že se tady objevuje víc 'nadpřirozena' Flash má ještě ke všemu hrozně sympatické postavy - Barry tomu kraluje, pak tu máme Caitlin, Cisco, Iris a Joe, všichni úžasní svým vlastním způsobem a Harrison Wells tomu pak přidává, hned od začátku jste zvědaví, o co mu vlastně jde. První řada byla hodně slušná, začátek byl takový průměr, ale někdy odprostřed, až k výbornému závěru, se seriál stupňuje, jak v dobrých dílech tak v napínavosti. A hlavně mě velice potěšilo, jak se poprali s tím, že se jedná o spin off, přesně takhle bych si to představovala, vždycky jsem byla za návštěvu ze Starling City (nebo opačně) ráda. Já jsem osobně z celého seriálu nadšená. Grant Gustin se snad pro roli Barryho narodil - naprosto úžasně se na něj hodí. Zatím dávám plný počet, uvidíme, jestli se moje nadšení udrží i v druhé sérii. 5*(23.5.2015)

• pankreminek

"Kéž bych ti mohl říct, co k tobě cítím. Ach, to utrpení. Proč mi ta černá huba nedá?" Bože, nenechte na tuhle tupou sračku koukat nikoho, kdo vlastní aspoň špetku vkusu. Pro věkovou skupinu 0-5, plus retardi jakéhokoliv věku. Kromě skvělého Gothamu tyhle televizní superbuzny kazí komiksová universa. DC, proč to proboha děláte?! (pro prachy)(20.10.2014)

Asi takhle nějak by vypadal Raimiho Spider-Man, kdyby místo pigára od ozářeného pavouka dostal obří dávku Boltových genů. Jinak naprosto stejný scénář. Panáček, který je v práci na druhořadé úrovni, dostane schopnosti a pomáhá lidem. Samozřejmě má i dívku, kterou miluje a pro kterou dělá první poslední a která je, zatím, nedostupná. Oproti Pavoučákovi má ještě výhodu podpůrného týmu, který jakoby vypadl z oka tomu, který má k dispozici temnější a zábavnější Arrow. Flash je nenáročnou teenagerskou superhrdinskou akčňárnou, která sice dokáže pobavit, ale víc než jednu řadu asi nedám. 60%(20.11.2014)

• erased

Dost dlouhou dobu to vypadalo, že Flash bude podobně jako první série Agents of S.H.I.E.L.D. ucházející odlehčenou zábavou, která nemá potřebu nořit se hluboko do patosu a osudových blábolů většiny svých komiksových bratříčků. Většina hereckého ansámblu s čestnou výjimkou JDho bráchy sice stejně jako ve spřízněném Arrow stojí za starou belu, ale díky tomu, že měla za úkol odehrát spíš rodinnou pohodu, nedokázala se skupinka kolem Dr. Wellse vyloženě zprotivit. S ne až tak čestnou výjimkou Cisca a Frosta. Jenže jak to tak bývá, s přibývajícími díly původní nevinná zápletka houstne a spolu s ní se ústy hereckých polen, které jsou pro produkci CW tak typická, začínají dostavovat patetické proslovy a pokusy o drama. Tento smutný přerod a respektive úpadek završují poslední díly vršící jeden mindfuck na druhý. Přesto bych rád věřil, že se barevný Flash do svého původního naivního a nenáročného pojetí vrátí, protože v úvodu tento seriál působil překvapivě sympaticky a nerad bych se na něj díval ze stejného zvrhlého důvodu, jako na zmíněný Arrow.(30.5.2015)

Trpí to sice naprosto shodnými problémy jako svého času rozjezd Arrowa (než se z něho stal zasloužený lídr televizních komiksáren), ale tady jsou méně ke škodě. Protože kde se zpočátku (a svým způsobem vlastně dodnes) u Arrowa echt vážný, osudový a temný styl bil s pro stanici CW tolik typickým „tennegerovsky telenovelově bravíčkářským“ přístupem, tak tam se Flash veze na mnohem odlehčenější a klasičtější superhrdinské stylizaci (je to svým způsobem pouze otrocká variace na prvního Raimiho Spidermana), která tradiční CW neduhy přeci jen snese o poznání lépe. Gustin je navíc celkem sympatický; a to i navzdory handicapu v podobě nemlich shodné mimiky jakou vládne Tereza Kostková. Pokud tedy Arrow působí jako (vesměs úspěšná) snaha CW o seriózní přístup bez superschopností, který volí pro své filmové projekty DC, tak Flash se profiluje spíše do stylu, do kterého tlačí své filmové projekty Marvel. A (zatím) to není vůbec ke škodě a v těch lepších momentech/epizodách to dokonce funguje jako přesně to, čím to chce být; tedy vědomě naivní oddechová komiksárna toho nejklasičtějšího superhrdinského střihu v televizním hávu. Pouze by to chtělo větší rozmanitost v tom, jak jsou jednotlivé díly vystavěny a především více vynikajících epizod ve stylu té osmé "Flash vs. Arrow".(9.10.2014)

• - V posledním, 23., díle 1. série "Fast Enough"  můžeme v okamžiku, kdy se otevře červí díra, spatřit Hawkgirl. Jedná se o další postavu ze světa DC komix, která je jedním z hlavních aktérů v seriálu Legends of Tomorrow(od r. 2016). (alouch)

• - Záporákem série je Savitar (Andre Tricoteux), který se poprvé objevil v roce 1995 v komiksovém sešitu "The Flash (Vol. 2) #108". (Bube1)

• - Když se v 5. epizodě 2. řady s názvem "The Darkness and the Light" baví při sledovačce v autě Caitlin (Danielle Panabaker) a Jay Garrick (Teddy Sears), vzpomene Jay Atlantidu, která v jeho světě není potopená a dodá, že odtud pochází jeden z jeho nejlepších přátel. Tímto přítelem myslí Jay samozřejmě Aquamana. (Koldyn)