The Flash (TV seriál)

• Kanada

The Flash

The Flash

Akční / Dobrodružný / Drama / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2014–2021, 107 h 50 min (Minutáž: 41–44 min)

Ralph Hemecker, David Nutter, Larry Shaw, Jesse Warn, Douglas Aarniokoski, John Behring, Nick Copus, Thor Freudenthal, Rob Hardy, Steve Shill, John F. Showalter, Wendey Stanzler, Stephen Surjik, Kevin Tancharoen, Millicent Shelton, Glen Winter, Dermott Downs, Stefan Pleszczynski, J.J. Makaro, Michael A. Allowitz, Rachel Talalay, Hanelle M. Culpepper, Alice Troughton, Kevin Smith, Antonio Negret, C. Kim Miles, Armen V. Kevorkian, Harry Jierjian, Gregory Smith, Alexandra La Roche, Nina Lopez-Corrado, Tom Cavanagh, David McWhirter, Laura Belsey, Brent Crowell, Chris Peppe, Tara Nicole Weyr, Rob J. Greenlea, Kevin Mock, Nguyen Viet, Andi Armaganian, Philip Chipera, Sarah Boyd, Marcus Stokes, Rebecca Johnson, Kristin Windell, Jeff Cassidy, Danielle Panabaker, Menhaj Huda, Chad Lowe, Michael Nankin, Sudz Sutherland, Eric Dean Seaton, Jeff Byrd, Amanda Tapping

Grant Gustin, Candice Patton, Danielle Panabaker, Carlos Valdes, Tom Cavanagh, Jesse L. Martin, Patrick Sabongui, Robbie Amell, John Wesley Shipp, Michelle Harrison, Wentworth Miller, Dominic Purcell, Victor Garber, Clancy Brown, Melise, Emily Bett Rickards, Stephen Amell, Liam McIntyre, Fulvio Cecere, Greg Finley, Matt Letscher, Amanda Pays, Chad Rook, Andy Mientus, Paul Anthony, Steve Baran, Isabella Hofmann, Danielle Nicolet, Britne Oldford, Peyton List, Kelly Frye, Brandon Routh, Ciara Renée, Tom Butler, Katie Cassidy, Mark Hamill, Robert Knepper, David Ramsey, Paul Blackthorne, Peter Bryant, Lauren Lee Denham, William Sadler, Bre Blair, Jessie Fraser, Reese Alexander, Al Sapienza, Nicholas Gonzalez, Emily Kinney, Michael Benyaer, Anna Hopkins, Sarwan Badesha, Devon Graye, Philip Cabrita, Bruce Harwood, Alistair Abell, Casey Dubois, Fraser Aitcheson, Doug Jones, Robert Mann, Douglas Chapman, Chase Masterson, Kasey Kieler, Olivia Cheng, Jerry Trimble, Morena Baccarin, Anthony Carrigan, Micah Parker, Michael Reventar, Roger Howarth, Joey Aresco, Martin Novotny, Jana Mitsoula, Shantel VanSanten, Carolyn Adair, Yoshie Bancroft, Sarah Hayward, Peter New, Monice Peter, Jesse Reid, Neal McDonough, Lucas Wolf, Demord Dann, Osmond L. Bramble, Bill Dow, Chad Riley, Alex Barima, Cainan Wiebe, Everick Golding, Emanuel Fappas, Patrick Roccas, Michelle Choi-Lee, Jennifer Cheon, Tristan Shire, Jeremy Schuetze, Paul Belsito, Jason William Day, Adam Copeland, John Specogna, Jane Craven, Teddy Sears, Kett Turton, Vanessa Williams, Tony Todd, Michael Ironside, Franz Drameh, Demore Barnes, Jenna Berman, David Hayter, John Barrowman, Willa Holland, Casper Crump, Falk Hentschel, Keiynan Lonsdale, Aaron Douglas, Marco Grazzini, Teach Grant, Sean Owen Roberts, Michael Rowe, Tone Bell, Audrey Marie Anderson, Christopher Rosamond, Aaron Craven, Allison Paige, Violett Beane, Brandon Routh (a.z.), Kelly Frye (a.z.), Stephen Amell (a.z.), Michelle Harrison (a.z.), Candice Patton (a.z.), John Wesley Shipp (a.z.), Melissa Benoist (a.z.), Keiynan Lonsdale (a.z.), Caity Lotz (a.z.), Jason Mewes, Chris Webb, Rhys Williams, Roman Blomme, Nickolas Baric, Seth Whittaker, Katie Hayashida, Darla Taylor, Joey King, Tobin Bell, Grey Damon, Ashley Rickards, Susan Walters, Todd Lasance, Melissa Benoist, Greg Grunberg, Caity Lotz, Shaine Jones, David Hayter (a.z.), Allison Paige (a.z.), Fred Henderson, Andre Tricoteux, Vito D'Ambrosio, Matthew Robert Kelly, Isaiah Lehtinen, Devielle Johnson, Lisa MacFadden, Taylor St. Pierre, Donnelly Rhodes, Jerry Wasserman, Chantal Bui Viet, Jessica Camacho, Andrea Brooks, Bri Neal, Gigi Jackman, Stephen Huszar, Matthew Kevin Anderson, Michasha Armstrong, Kirby Morrow, Keith David, Arpad Balogh, Peter Flemming, Paul Jarrett, Sean Poague, Darren Criss, David Harewood, Jeremy Jordan, Chris Wood, Paul Moniz de Sa, David Dastmalchian, Haig Sutherland, Michael Karl Richards, Anne Dudek, Michael Smith, Logan Williams (herec, a.z.), Kim Engelbrecht, Neil Sandilands, Anja Savcic, Adam O'Neill, Ryan McDonell, Sugar Lyn Beard, Katee Sackhoff, Danny Trejo, Peter Chao, Henry Mah, Donna Pescow, Richard Brooks, Chyler Leigh, Juliana Harkavy, Russell Tovey, Frederick Schmidt, Hartley Sawyer, Paul Batten, Kendrick Sampson, Brendon Zub, Vaughan Winmill, Tom Felton, Lillian Doucet-Roche, Christina Brucato, Dominic Burgess, Jessica Parker Kennedy, Corinne Bohrer, Bill Goldberg, Derek Mears, Kendall Cross, Paul McGillion, Mark Sweatman, Bernadette Saquibal, Leonardo Nam, Max Adler, Oliver Rice, Kevin Smith, Arturo del Puerto, Miranda MacDougall, Ryan Alexander McDonald, Adil Zaidi, Kat Pasion, Liam Hughes, Austin Eckert, Theresa Wong, Anthony Shim, Andrew Gillingham, Ricky He, Daniel Cudmore, Chris Klein, Austin Obiajunwa, Chelsea Kurtz, Erin Cummings, Matty Finochio, Elizabeth Tulloch, Kiana Madeira, Jason McKinnon, Dee Jay Jackson, Kyle Secor, Phil LaMarr, Judith Maxie, Cassandra Ebner, Reina Hardesty, Julianne Christie, Natalie Gibson, Helenna Santos, LaMonica Garrett, Tyler Hoechlin, Ruby Rose, Paul Lazenby, Benita Ha, Ashley Ross, Jovanna Burke, Gabrielle Walsh, Charlene Amoia, Victoria Park, Islie Hirvonen, Karin Inghammar, Robert Picardo, Kimberly Williams-Paisley, Damion Poitier, Sasha Rojen, Dan Payne, Zibby Allen, Sarah Carter, Dalias Blake, Alex Désert, Caitlin Stryker, Anna Louise Sargeant, Troy James, Eric Schweig, Kathryn Gallagher, BD Wong, Garry Garneau, Catherine Lough Haggquist, Chris Shields, Evelyn Chew, Kareem Malcolm, Nadeen Lightbody, Linda Ko, Sendhil Ramamurthy, Jacky Lai, Carlo Marks, Brandon McKnight, Ryan Handley, Stephanie Izsak, Neil Webb, Kayla Compton, Alexa Barajas, Shawn Stewart, Amy Pietz, Gardiner Millar, Matt Ellis, Carlo Rota, Tess Atkins, Kailey Spear, Sam Spear, Jon Cryer, Matt Ryan, Katherine McNamara, Cress Williams, Ashley Scott, Osric Chau, Stephen Lobo, Tom Ellis, Dina Meyer, Karyn Halpin, Rebecca Finch, Eric Nenninger, William MacDonald, Robert Zen Humpage, Efrat Dor, Natalie Dreyfuss, Matthew James Dowden, Malia Baker, William Samples, Bill McNaughton, Joel Semande, Vanessa Walsh, Jessica Lee, Elizabeth Weinstein, Quinnie Vu, Anesha Bailey

1. série Pravdou je, že jsem si Flashe přidal do watchlistu jako doplněk k Arrow, ale nakonec jsem si ho docela oblíbil. Samozřejmě mám ale několik výtek. Nebudu však CW vyčítat, že vytvořila další "teen" seriál s postavami, které tomu odpovídají, protože to je vlastně zbytečná věc a věděl jsem to ještě předtím než jsem seriál začal sledovat. I když Barry-Iris linka mě vážně nebavila. Nevadilo mi nijak extrémně ani to, že se epizody drží stejného schématu (objeví se záporák, tým vymyslí, co s ním a Flash to udělá), protože metalidi jsou většinou zajímavý postavy se zajímavými schopnostmi. Horší pro mě byla druhá polovina, kdy už se vědělo kdo bude hlavní záporákem. Největší utrpení pro mě však přišlo v úplném finále, které se skoro celé profňukalo a zoufale se mu nedostávalo akce, aby nakonec skončilo cliffhangerem na facku (i když je jasné, co bude). Shrnuto, jako doplněk k Arrow fajn, ale rozhodně jsem nedostal takovou pecku jako jsem po nadšených úvodních reakcích očekával. I přesto se ale za rok zase podívám i na druhou sérii. Na Flashe se totiž dá dívat, jen se musí zlepšit... 2. série Flash je pořád barevnej a pořád strašně překombinovanej. Navíc je to jeden z mála seriálů, kde mě víc než celosériová zápletka baví ty epizodní. I když musím uznat, že dvojníci ze Země 2 to zpestřili. Celkově multivers i Zoom byli fajn, škoda jen, že je prostě to musí překombinovat. Bohužel na konci série jsme se vrátili i k nudné Barry-Iris lince. Nelogické chování postavy je povinnou součástí, takže mě nepřekvapí a nešokuje. Jenom díky němu hodnocení nemůže být vyšší. 3. série Vzhledem k tomu, že Barry-Iris linku považuji za to nejhorší, co seriál nabízí, jsem byl předem odsouzen k tomu, že se mi třetí řada nebude líbit. Protože zrovna letos se museli rozhodnout, že nám nabídnout seriálizovanou řadu, která se bude soustředit hlavně na tenhle motiv. Flash se tak oficiálně stává jedním z mála seriálů, kde upřednostním epizody nad celou řadou. Bavila mě KillerFrost, škoda, že nebyla plně využitá, oproti tomu Savitar byl nuda. Uvidíme, co nabídne seriál za rok, protože už si nejsem jistej jeho sledováním. 4. série Vlastně nevím, proč pokračuju ve sledování, asi protože neumím prostě seriály nechat být, ale tenhle rok alespoň přinesl Flash zajímavého záporáka. DeVoe a jeho plán fungoval docela dobře, teda až do chvíle, kdy se rozpadl na kousíčky. Nicméně série jako celek byla rozhodně lepší než ta předchozí a koukatelnou laťku si tak seriál pořád drží. Navíc poslali další otravnou postavu pryč, což je taky plus.(27.7.2015)

• filmsim

Pilot: Nic vyjímečného. Ikdyž první epizoda od začátku šlape na plyn a triky nevypadají úplně zle, tak po herecké a scénaristické stránce se to zrovna nevyvedlo. Herci v čele s Gustinem jsou nesympatičtí a prkenní. I přes častou akci jsem se až příliš často nudil. Navíc to zatím vypadá, že to bude další nekončící seriál, kde se toho odhalí málo a při každém konci epizody nás bude čekat podivný cliffhanger. 5/10(9.10.2014)

Po témných seriálech jako True Detective, Gotham a Daredevil mi tento pohodový a odlehčený Flash skvěle sednul. To, že je pohodový a odlehčený však neznamená, že by se tu nic nedělo nebo že by to byla nuda pro puberťáky. Příběh i postavy (a to jak kladné tak ty záporné) se tu skvěle rozehrály a první série skončila tak, že hned zítra budu muset začít koukat na tu druhou.(29.11.2015)

zacala som to pozera kvoli Grantovi a pretoze ma chytil Arrow. A toto ma dostalo od prvej casti. Grant bol naozaj skvela volba pre postavu, ktoru vytvorili. A dobry je aj zbytok obsadenia. Hlavne Carlos Valdes a Tom Cavanagh. A Jesse L. Martin je skvely ako otcovska posava, snaziaci sa uzonglovat vsetko to nove, co vie a nemoze povedat. Zacali dobre a zatial tak aj pokracuju. A dufam, ze Wentworth Miller sa tam este objavi, lebo jeho villain sa mi fakt paci.(17.11.2014)

1. sezóna:Comicsovější látku v telce asi stěží najdete. Tvůrcům se v tomto ohledu vyplatilo ono cílení stanice na mladší publikum a servírují nám řádně odlehčenou a přiznaně naivní podívanou, která navíc díky vizuálu a cheesy atmosféře dosti připomíná Raimiho Spider-many či původního Supermana. A nutno říct, že tento styl oblíbenému rychlíkovi hodně sedí. Menší infantilnost sice nemusí sedět každému, vztahové linky malinko skřípou a někdy je ta hranice mezi naivitou a stupiditou díky scenáristickým nelogičnostem až příliš tenká. I díky sympatickým charakterům a správnému hlavnímu tahounovi Grantu Gustinovi ale Flash vlastně pořád skvěle plní svůj cíl. Stále se totiž jedná o svižnou a ve většině případů také správně zábavnou žánrovku, jež si na nic nehraje a uteče rychleji, než stačíte říct Barry Allen. A cliffhanger na druhou sérii je díky cestování časem opravdu nadějný70%(14.7.2014)

• - Scéna, ve které Clifford DeVoe (Neil Sandilands) a jeho budoucí žena Marlize (Kim Engelbrecht) tancují, zaujímá místo 8 let před současnými událostmi, tedy v roce 2010. V epizodě The Trial of the Flash (2017) však DeVoe zmíní, že jejich první tanec se uskutečnil v roce 1997. (NiWi)

• - Na konci epizody umělá inteligence Gideon řekne, že je to přesně 1078 dní od její poslední konverzace. Počtu dní odpovídá datum 28. dubna 2015, premiéra dílu The Trap, ve kterém jsme Gideon viděli v seriálu naposledy. (NiWi)

• - Tom Cavanagh v seriálu představuje vědce jménem H. Wellse. H. G. Wells byl anglický spisovatel, který mimo jiné napsal povídku "Superstimulátor", ve které jistý romanopisec požije superdoping, který ho celkově zrychlí natolik, že se svět kolem něj téměř zastaví a on může napsat román za pět minut. (Segrestor)