The Flash (TV seriál)

• Kanada

The Flash

The Flash

Akční / Dobrodružný / Drama / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2014 - 2017, 50 h 3 min (Minutáž: 69x43 min)

Blake Neely

Grant Gustin, Candice Patton, Danielle Panabaker, Carlos Valdes, Tom Cavanagh, Jesse L. Martin, Rick Cosnett, Patrick Sabongui, Robbie Amell, John Wesley Shipp, Michelle Harrison, Wentworth Miller, Dominic Purcell, Victor Garber, Clancy Brown, Malese Jow, Emily Bett Rickards, Stephen Amell, Liam McIntyre, Fulvio Cecere, Greg Finley, Matt Letscher, Amanda Pays, Chad Rook, Andy Mientus, Paul Anthony, Steve Baran, Isabella Hofmann, Danielle Nicolet, Britne Oldford, Peyton List, Kelly Frye, Brandon Routh, Ciara Renée, Tom Butler, Katie Cassidy, Mark Hamill, Robert Knepper, David Ramsey, Paul Blackthorne, Peter Bryant, Lauren Lee Denham, William Sadler, Bre Blair, Jessie Fraser, Reese Alexander, Al Sapienza, Nicholas Gonzalez, Emily Kinney, Michael Benyaer, Anna Hopkins, Sarwan Badesha, Devon Graye, Philip Cabrita, Bruce Harwood, Alistair Abell, Casey Dubois, Fraser Aitcheson, Doug Jones, Robert Mann, Douglas Chapman, Chase Masterson, Kasey Kieler, Olivia Cheng, Jerry Trimble, Morena Baccarin, Anthony Carrigan, Micah Parker, Michael Reventar, Roger Howarth, Joey Aresco, Martin Novotny, Jana Mitsoula, Shantel VanSanten, Carolyn Adair, Yoshie Bancroft, Sarah Hayward, Peter New, Monice Peter, Jesse Reid, Neal McDonough, Lucas Wolf, Demord Dann, Osmond L. Bramble, Bill Dow, Chad Riley, Alex Barima, Cainan Wiebe, Everick Golding, Emanuel Fappas, Patrick Roccas, Michelle Choi-Lee, Jennifer Cheon, Tristan Shire, Jeremy Schuetze, Paul Belsito, Jason William Day, Adam Copeland, John Specogna, Jane Craven, Teddy Sears, Kett Turton, Vanessa Williams, Tony Todd, Michael Ironside, Franz Drameh, Demore Barnes, Jenna Berman, David Hayter, John Barrowman, Willa Holland, Casper Crump, Falk Hentschel, Keiynan Lonsdale, Aaron Douglas, Marco Grazzini, Teach Grant, Sean Owen Roberts, Michael Rowe, Tone Bell, Audrey Marie Anderson, Christopher Rosamond, Aaron Craven, Allison Paige, Violett Beane, Brandon Routh (a.z.), Kelly Frye (a.z.), Stephen Amell (a.z.), Michelle Harrison (a.z.), Candice Patton (a.z.), John Wesley Shipp (a.z.), Melissa Benoist (a.z.), Keiynan Lonsdale (a.z.), Caity Lotz (a.z.), Jason Mewes, Chris Webb, Rhys Williams, Roman Blomme, Nickolas Baric, Seth Whittaker, Katie Hayashida, Tom Felton, Darla Taylor, Joey King, Tobin Bell, Grey Damon, Ashley Rickards, Susan Walters, Todd Lasance, Melissa Benoist, Greg Grunberg, Caity Lotz, Shaine Jones, David Hayter (a.z.), Allison Paige (a.z.), Fred Henderson, Andre Tricoteux, Vito D'Ambrosio, Matthew Robert Kelly, Isaiah Lehtinen, Devielle Johnson, Lisa MacFadden, Taylor St. Pierre, Donnelly Rhodes, Jerry Wasserman, Chantal Bui Viet, Jessica Camacho, Andrea Brooks, Bri Neal, Gigi Jackman, Stephen Huszar, Matthew Kevin Anderson, Michasha Armstrong, Kirby Morrow, Keith David, Arpad Balogh, Peter Flemming, Paul Jarrett, Sean Poague, Darren Criss, David Harewood, Jeremy Jordan, Chris Wood, Paul Moniz de Sa, David Dastmalchian, Haig Sutherland, Michael Karl Richards, Anne Dudek, Michael Smith
  • KevSpa

Run, Forrest, run! Tohle bude hit, protože komiksárny jsou teď v kurzu a ve spojení s klasickou patetickou CW teen vztahovkou prostě nemůže seriál selhat. Kiddos budou mít o zábavu postaráno, dostanou porci navíc k Arrow, a to jim ze srdce přeji. Já si ale všechna ta klišé nechám ráda ujít. Po pár dílech, pokud to tak bude pokračovat dál, určitě. Pilot - 50%(30.6.2014)

1. sezóna:Comicsovější látku v telce asi stěží najdete. Tvůrcům se v tomto ohledu vyplatilo ono cílení stanice na mladší publikum a servírují nám řádně odlehčenou a přiznaně naivní podívanou, která navíc díky vizuálu a cheesy atmosféře dosti připomíná Raimiho Spider-many či původního Supermana. A nutno říct, že tento styl oblíbenému rychlíkovi hodně sedí. Menší infantilnost sice nemusí sedět každému, vztahové linky malinko skřípou a někdy je ta hranice mezi naivitou a stupiditou díky scenáristickým nelogičnostem až příliš tenká. I díky sympatickým charakterům a správnému hlavnímu tahounovi Grantu Gustinovi ale Flash vlastně pořád skvěle plní svůj cíl. Stále se totiž jedná o svižnou a ve většině případů také správně zábavnou žánrovku, jež si na nic nehraje a uteče rychleji, než stačíte říct Barry Allen. A cliffhanger na druhou sérii je díky cestování časem opravdu nadějný70%(14.7.2014)

• Zeebonk

Makabrózně idiotská mrdka z vocasů dvou slabomyslných hovnoksichtů, jejichž nejoblíbenější činnost, hned po teploušském bukkake a odhánění brejlatých bachyň naostřeným klacíkem, je utírání si prdele dobrými komiksy. Nenechte se zmýlit, to málo, co u nás česky s Flashem vyšlo jsem stejně nečetl, neboť nemám chechtáky na nic superhrdinského, ale dal bych své pravé varle za to, že tohle veledílo je největší žumpa v celém DC universu. Zápletka vytažená z ucpaných střev zaběhlého jezevčíka, herci buzíčci, ubíjející hovnaření nad kreténskými dilematy, neustálé kňourání a fňukání, odpudivý vizuál a tak dále a tak dále. Zkrátka a dobře dementní, zbytečná, klišovitá čůrákovina pro vygumované kokoty, které by uspokojila i rozbitá flaška tequily zaražená v prdeli.(6.1.2015)

Tak toto bolo ŤEMER me gusta, v mnohých ohľadoch lepšie než Arrow. Ale rozhodne nie v scenári, či niektorých špecifických dialógoch, tie boli rovnako awkward aj tuto. No pekne po poriadku. V prvom rade, náhoda či nie, oceňujem veľmi efektívne prijatie a využívanie schopností tak dobre, ako sa to dalo. Síce s pomocou, ale malo to svoj účel a zakomponovanie tohto všetkého do začiatkov série bolo skutočne na mieste, v tomto ohľade bola celá séria v poriadku. Čo si ale na tomto spracovaní vážim najviac, je ponímanie hlavnej postavy v tom najpozitívnejšom duchu. Som zmierená s tým, že väčšina superhrdinov má tragickú minulosť, ale to neznamená, že musia za každú cenu vzbudzovať ľútosť. Vzťah medzi Barrym a jeho otcom, priateľmi a hlavne medzi Barrym a Joeom je niečo, čo sa hoci aj takejto seriálovej polotuctovke doslova žiadalo. Príklad toho, že rodina vie byť veľkou oporou, že nie je zatratená, kvôli zlým rozhodnutiam, že chyby môžu byť napravené a pred problémami sa neuteká napr. na opustený ostrov (že áno pán Queen), ale je tu snaha o to, aby jeden druhého ochraňovali a spoločne fungovali, a akokoľvek konzervatívne to bude znieť, je veľmi pekné, vidieť tieto hodnoty zobrazené presne takto. Čo mi vadilo, bolo zbytočné a nezmyselné naťahovanie romantických zápletiek a vrchol toho, že to vlastne nijako neukončili, až na Caitlin a Roonieho, tí mi šmakovali o niečo viac. Poor Iris, keby dostala viac priestoru mimo nezmyselných romanťárien, nepôsobila by ako stelesnený kyanid (otrava). Na druhej strane, Grant Gustin sa sem parádne hodil a bol fakt dobrý. Každá jeho interakcia s Felicity bola cute. Ale topka celého obsadenia je Tom Cavanagh, môj nový o tri dekády starší crush. Whoa, srsly charizmou sa mu Mirakuru Lord rovná iba ťažko a dokonca predbehol aj Merlina, každý záber s ním bol proste porno... ehm. Anyways, kvôli tejto srande som neurobila skúšku, aj keď za to si viac-menej môžem vlastne sama (skôr viac ako menej). Teraz nechcem povedať, že to za to stálo, lebo nie! Ale za túto šou som rada.(30.5.2015)

Trpce schematické. Navíc s klišé hovadinami o hrdinech. Eh. Oproti Arrow tomu chybí jedna věc - Felicity. Nemá to žádnou dobrou ženskou postavu! Caitlin je nemastná-neslaná, většinu času ani nevím, že tam hraje. A když už mi přijde do merku, tak je naprosto otravná. Plus Danielle Panabaker je příšerná herečka. Další "poklad" je Iris a.k.a. Candice Patton - typická černošská čůza, co si drží svého zamilovaného bff na krátkém vodítku a jakmile se ohlédne po jiné, hned vyvádí, že není centrem jeho pozornosti. Herečka je otravná, její postava je retardovaně napsaná. V podstatě jsem celou sérku jen překlikávala (kromě crossoverů). // 2. série je ovšem něco jiného - objevily zajímavé postavy, zápletky jsou lepší a lepší - KONEČNĚ to vypadá nadějně.(16.10.2014)

• - Amanda Pays si zopakovala roli Dr. Tiny McGee, kterou ztvárnila v seriálu Flash (od r. 1990). Zde narozdíl od komiksové předlohy nepracuje pro S.T.A.R. labs, ale pro konkurenční laboratoř. (Veskoslav)

• - Spoiler: Mark Hamill, který hrál původního zločince Trickstera Jamese Jesseho v seriálu The Flash (od r. 1990), si v tomto seriálu svou roli zopakuje. Dokonce James Jesse zde odhalí Axelu Walkerovi (Devon Graye), druhému Tricksterovi, že je jeho otec, čímž cituje hlášku Dartha Vadera: "I am your father.", kterou řekl svému synovi Lukeovi Skywalkerovi, jehož hrál ve Star Wars právě Mark Hamill. (Shadowspark)

• - V průběhu celého seriálu se často setkáváme s číslem 52, což je odkaz na nejnovější komiksový vesmír DC Comics pod názvem "New 52". (Danny.82)