• Austrálie

• Kanada

Krimi / Drama

USA, 2018, 91 min

Potenciál dozajista nevyužit, avšak pořád se jedná o dialogově solidní, poctivě natočené a atmosférou nasáklé drama ze špinavého texaského venkova. Problém spočívá ve schematičnosti již posté recyklovaného motivu. Mélanie Laurent prostě nepřínáší látce a žánru žádnou přidanou hodnotu, tudíž snímek osciluje kolem lehoulinkého nadprůměru. A to zejména díky skvělému Fosterovi, uhrančivé Elle Fanning a několika výtečným scénám. 6/10!(5.11.2018)

Kriminálník a prostitutka, oba pěkně na dně, se na útěku před gangsterama/zákonem zblíží a dopadne to téměř přesně tak, jak byste čekali. Ohrané téma v rukou jiného hereckého dua než minule a předminule. A ten sentimentální závěr tomu úplně nesvědčí. [Sitges FF](7.10.2018)

• Davies182

Nefanoušci Fostera a Fanning nebrat! Přečtěte si raději o tisíc procent melancholičtější knihu. Je až s podivem, nakolik tvůrci filmu divákům nečtenářům věří, že si bez problémů domyslí plno věcí: hlavně ze začátku, kdy neosobní vhození do děje a trablů hlavního (ne)hrdiny působí tak neadekvátně, až se z toho chce brečet. Má to svý chvilky, tíživá atmosféra originálu ale zůstala nevyužita. Spíchnuto zatraceně horkou jehlou.(4.11.2018)

Žiadnu pomstu som neregistroval. Po väčšinu času otravné, lenivé, nezáživné a ako bonus hysterická Elle Fanning k tomu. Ale kamera nebola najhoršia a záver sa mi tiež páčil. Veľmi slabý priemer. 50/100(27.1.2019)

Herecky i režijně zdařilý film, který se mi osobně velmi líbil. Dějově to sice asi není nic, co bychom už někde neviděli, ale v tomto případě mi to nevadilo, protože to má velmi dobrou kameru, protože se tam ve dvou scénách mihne má oblíbená María Valverde, a protože mě závěr dojal k slzám. Jako už tolikrát, nechápu zdejší nízké hodnocení (aktuálně 53 %).(4.12.2018)

• RUSSELL

Skoro se mi až nechce věřit, že takto průměrný a klišoidní příběh vzešel z pera Nica Pizzolatta – člověka stojícího za seriálovým hitem True Detective, který se v mnoha ohledech vymyká všemu, co jsme mohli za poslední dlouhá léta v krimi žánru spatřit. Zato Galveston se nevymyká vůbec ničím, je dost fádně natočený a postrádá tah na branku. Film po nějakých 20 minutách uvízne na mrtvém bodě, kde se takřka zbytek stopáže plácá. Něco trochu nápaditého se rozjede až v samotném závěru, ale ani to není natolik zajímavé, aby to zlepšilo celkový dojem z předešlého (ne)děje. Jestli se v knize řeší hluboké existencionální otázky, tak na ty film příliš nedbá a spíše se snaží diváka znudit, popř. otrávit nepřesvědčivým výkonem Elly Fanning. Bena Fostera je v tomhle filmu škoda.(8.10.2018)

Dostavili sa skoro tie isté pocity, ako po prečítaní knihy. Atmosféra slušná, herecky dokonalé. Nič prevratné ... iba Roy, Rocky a kus ich príbehu. Odo mňa má Mélanie pochvalu.(4.1.2019)

• Chrustyn

Celou dobu jsem čekal, kdy se to rozjede a přijde nějaký nekompromisní masakr a ono nic. Než temný thriller se jedná o pomalu plynoucí a neskutečně ukecané komorní drama o dvou ztracených existencích. Je celá řada filmů na podobné téma a v mnohem kvalitnějším provedení.(26.3.2019)

• ARI50

Takový jakysi divný příběh ženy muže o ničen nuda, film neměl co nabídnou takže jsem rád že to mám za sebou.(6.4.2019)

• Goldbeater

Galveston je velice fádní a únavné drama o lupiči, jenž si vyslechne smrtelnou diagnózu, a tak se rozhodne věnovat své poslední týdny ochraně prostitutky, jelikož oba se ocitli v nelibosti místného mafiánského bosse (naprosto nevyužitý Beau Bridges). Synopse zní zajímavě, ale vše co následuje je jen pomalé, nekonečné bloumání o životě zatracenců, aniž by snímek nabízel nějakou hlubší sondu do těchto problémů, či nedej bože odpověď. Výkon Bena Fostera je solidní, ale Elle Fanning mi do své role už moc nesedla, v jejich interakci není žádná chemie. A jestli závěr měl útočit na divákovy emoce, tak mě teda zanechal naprosto chladným. [Sitges 2018](7.10.2018)

Moji dvaja obľúbenci v komornej dráme s horkou príchuťou. Obaja v zúfalej situácii, spoločne na úteku do Texasu. Dostala som presne to, čo som očakávala a obom som im to zožrala.(25.12.2018)

• Lacike

Ten typ filmu v ktorom sa postavam cely cas deju zle veci a nakoniec chcipnu. To nemam rad. Naviac v takom pomalom artovom podani to je aj neskutocne nezazivne. Ale jak Ben Foster tak aj Elle Fanning podavaju dobre vykony.(16.12.2018)

Nekompromisní uvěřitelná temná noir maskulinní kriminálka, ale pro současné "akční" publikum trochu pomalá. Film se podobá průměrné písničce, která je vybroušená dobrými aranžemi a výborně zazpívaná. Roy (Ben Foster, který hrál v , Za každou cenu) je opilec-kriminálník. Potká mladou Rocky (Elle Fanning, která hrála v Oklamaný) a bere jí sebou na útěk před šéfem mafie. Na cestě ho pronásleduje jeho temná minulost.(10.11.2018)

"Galveston" toho v zásade asi moc neponúka. Dokážem pochopiť všetky negatívne odozvy na film, no na druhej strane sa ho musím trošku zastať, lebo si myslím, že pár vecí dokázal urobiť celkom dobre. V prvom rade mám pocit, že herecky je to zvládnuté dosť dobre. Ben Foster podľa mňa funguje veľmi dobré a mladá Elle Fanning je tu tiež dosť dobrá. Plus je miestami na ňu skutočne dobrý pohľad. Len tak na okraj. Každopádne čo sa drámy týka, dokáže to spadnúť do veľkej klišé roviny. Čo je pre mňa ale celkom osviežujúce je fakt, že sa tu viac-menej nesústredíme na padouchov filmu. A vstúpia do toho až na konci. Nemáme tu žiadne scénky o tom, ako ich hľadajú, ako sú im na stope a podobne. To nepotrebujeme vidieť a je super, že to sem nikto nedal. Trošku to možno niekomu uberá akciu, no pre mňa to dáva väčší priestor sústrediť sa na drámu a vzťahy medzi postavami. A tie sú spracované dosť dobre. Veľmi dobre viem prečo Rocky zase spadne do zlých koľají, je pochopiteľné prečo chce Tiffany chrániť a mrzí ma ako to nakoniec pre ňu dopadne. Myslím si, že si zaslúžila trošku lepší koniec. Koniec filmu je pre mňa trošku viac negatívny, než optimistický. Viac-menej to ukáže, že zloduchovia môžu vyhrať a všetko čo sme počas filmu robili bolo vlastne úplne zbytočné. A je to škoda. Alebo to upravím. Skoro zbytočné. Posledné 3 minúty trošku ukážu, že aspoň niečo sa podarilo dať na poriadok. A možno je to pre to najlepšie. Ako celok je to pre mňa okey, nemyslím si, že by som si film pozrel znovu, ale ako malá dráma s dobrými hercami mi to stačilo. Hodnotenie: B-(21.12.2018)

Gangster na pokraji smrti a šlapka si na společném útěku před místním kápem dávají dohromady své životy a zároveň k sobě nacházejí cestu. Námět x krát recyklovaný a Melánie Laurent do něj nepřináší vůbec nic nového. Nicméně má k ruce Bena Fostera a Elle Fanning a to mi tady stačilo. I když se na obrazovce nedělo nic zajímavého, a to byl poměrně častý jev, přítomnost této dvojice ta hluchá místa v pohodě vyplňovala. Závěr byl brutální tlačenka na city, ale na mě to fungovalo. Na Fostera jako Žižku se těším víc a víc. 65%(27.10.2018)

Je to syrový, melancholický a neřekl bych, že nudný. Má to zkrátka svoje tempo a styl vyprávění, že to není zrovna veselý je nabíledni. Myslím, že ta atmosféra se celkem povedla. Fosterovi podobné role sedí.(21.5.2019)

• Hanys_

Kriminálník a prostitutka na útěku před big bossem. Po stopadesátepáté. Boužel tentokrát bez atmosféry a bez nějaké chemie mezi Fosterem a Fanning (a to mám oba fakt rád). Věřím, že Pizzolattova předloha bude asi jiný level, tohle se Melanie moc nepovedlo.(28.11.2018)

Poměrně důsledná, zároveň však bezduchá adaptace. Chyběly mi výrazné duševní monology, postavy jsou dost zploštěné, takže mi na nich takřka nezáleželo (jakkoli jsem si je v knížce zamiloval). A pouze na (dost přímočaré) zápletce se tenhle příběh vystavět bohužel dost dobře nedá, přičemž si nic jiného na plátno neodnesl. Civilní, chladnější atmosféra ve výsledku v klidu, ale těch pár vedlejších linek to úplně zabilo. Ben Foster tam sednul, bloncka daj daj. Ergo celkem příjemná, ale i zbytečná jednohubka.(3.4.2019)

• Arsenal83

20 ročná Elle Fanning povie takmer 40 ročnému Fosterovi, že mu to urobí celkom zadara a on jej odpovie, že je nechutná. To sme sa teda doprostituovali! Kríza postihuje už aj kurvy. Nie sa možno čo diviť, pretože drahá Elle pripomína svojím kukučom staršiu sestru Dakotu a tá mala opuchnuté očné vačky už pri De Nirovi, kedy jej bolo jedenásť rokov. Ale i tak, dvadsiatka a zadarmo, kto by to tomu Fosterovi uveril?(29.10.2018)

Dost mi vadil nic moc herecký projev Elle Fanning, chvílemi byla buď prkenná nebo extrémně křečovitá.(19.5.2019)

• Hapretor

Zbytečně kruté ... navíc spíš nudné než napínavé ... nesedlo mi to ...(26.12.2018)

<< předchozí 1 2