• Kanada

• Austrálie

Krimi / Drama

USA, 2018, 91 min

Nekompromisní uvěřitelná temná noir maskulinní kriminálka, ale pro současné "akční" publikum trochu pomalá. Film se podobá průměrné písničce, která je vybroušená dobrými aranžemi a výborně zazpívaná. Roy (Ben Foster, který hrál v , Za každou cenu) je opilec-kriminálník. Potká mladou Rocky (Elle Fanning, která hrála v Oklamaný) a bere jí sebou na útěk před šéfem mafie. Na cestě ho pronásleduje jeho temná minulost.(10.11.2018)

Poměrně důsledná, zároveň však bezduchá adaptace. Chyběly mi výrazné duševní monology, postavy jsou dost zploštěné, takže mi na nich takřka nezáleželo (jakkoli jsem si je v knížce zamiloval). A pouze na (dost přímočaré) zápletce se tenhle příběh vystavět bohužel dost dobře nedá, přičemž si nic jiného na plátno neodnesl. Civilní, chladnější atmosféra ve výsledku v klidu, ale těch pár vedlejších linek to úplně zabilo. Ben Foster tam sednul, bloncka daj daj. Ergo celkem příjemná, ale i zbytečná jednohubka.(3.4.2019)

• Arsenal83

20 ročná Elle Fanning povie takmer 40 ročnému Fosterovi, že mu to urobí celkom zadara a on jej odpovie, že je nechutná. To sme sa teda doprostituovali! Kríza postihuje už aj kurvy. Nie sa možno čo diviť, pretože drahá Elle pripomína svojím kukučom staršiu sestru Dakotu a tá mala opuchnuté očné vačky už pri De Nirovi, kedy jej bolo jedenásť rokov. Ale i tak, dvadsiatka a zadarmo, kto by to tomu Fosterovi uveril?(29.10.2018)

• RUSSELL

Skoro se mi až nechce věřit, že takto průměrný a klišoidní příběh vzešel z pera Nica Pizzolatta – člověka stojícího za seriálovým hitem True Detective, který se v mnoha ohledech vymyká všemu, co jsme mohli za poslední dlouhá léta v krimi žánru spatřit. Zato Galveston se nevymyká vůbec ničím, je dost fádně natočený a postrádá tah na branku. Film po nějakých 20 minutách uvízne na mrtvém bodě, kde se takřka zbytek stopáže plácá. Něco trochu nápaditého se rozjede až v samotném závěru, ale ani to není natolik zajímavé, aby to zlepšilo celkový dojem z předešlého (ne)děje. Jestli se v knize řeší hluboké existencionální otázky, tak na ty film příliš nedbá a spíše se snaží diváka znudit, popř. otrávit nepřesvědčivým výkonem Elly Fanning. Bena Fostera je v tomhle filmu škoda.(8.10.2018)

Gangster na pokraji smrti a šlapka si na společném útěku před místním kápem dávají dohromady své životy a zároveň k sobě nacházejí cestu. Námět x krát recyklovaný a Melánie Laurent do něj nepřináší vůbec nic nového. Nicméně má k ruce Bena Fostera a Elle Fanning a to mi tady stačilo. I když se na obrazovce nedělo nic zajímavého, a to byl poměrně častý jev, přítomnost této dvojice ta hluchá místa v pohodě vyplňovala. Závěr byl brutální tlačenka na city, ale na mě to fungovalo. Na Fostera jako Žižku se těším víc a víc. 65%(27.10.2018)