• Austrálie

• Kanada

Krimi / Drama

USA, 2018, 91 min

"Galveston" toho v zásade asi moc neponúka. Dokážem pochopiť všetky negatívne odozvy na film, no na druhej strane sa ho musím trošku zastať, lebo si myslím, že pár vecí dokázal urobiť celkom dobre. V prvom rade mám pocit, že herecky je to zvládnuté dosť dobre. Ben Foster podľa mňa funguje veľmi dobré a mladá Elle Fanning je tu tiež dosť dobrá. Plus je miestami na ňu skutočne dobrý pohľad. Len tak na okraj. Každopádne čo sa drámy týka, dokáže to spadnúť do veľkej klišé roviny. Čo je pre mňa ale celkom osviežujúce je fakt, že sa tu viac-menej nesústredíme na padouchov filmu. A vstúpia do toho až na konci. Nemáme tu žiadne scénky o tom, ako ich hľadajú, ako sú im na stope a podobne. To nepotrebujeme vidieť a je super, že to sem nikto nedal. Trošku to možno niekomu uberá akciu, no pre mňa to dáva väčší priestor sústrediť sa na drámu a vzťahy medzi postavami. A tie sú spracované dosť dobre. Veľmi dobre viem prečo Rocky zase spadne do zlých koľají, je pochopiteľné prečo chce Tiffany chrániť a mrzí ma ako to nakoniec pre ňu dopadne. Myslím si, že si zaslúžila trošku lepší koniec. Koniec filmu je pre mňa trošku viac negatívny, než optimistický. Viac-menej to ukáže, že zloduchovia môžu vyhrať a všetko čo sme počas filmu robili bolo vlastne úplne zbytočné. A je to škoda. Alebo to upravím. Skoro zbytočné. Posledné 3 minúty trošku ukážu, že aspoň niečo sa podarilo dať na poriadok. A možno je to pre to najlepšie. Ako celok je to pre mňa okey, nemyslím si, že by som si film pozrel znovu, ale ako malá dráma s dobrými hercami mi to stačilo. Hodnotenie: B-(21.12.2018)

Nekompromisní uvěřitelná temná noir maskulinní kriminálka, ale pro současné "akční" publikum trochu pomalá. Film se podobá průměrné písničce, která je vybroušená dobrými aranžemi a výborně zazpívaná. Roy (Ben Foster, který hrál v , Za každou cenu) je opilec-kriminálník. Potká mladou Rocky (Elle Fanning, která hrála v Oklamaný) a bere jí sebou na útěk před šéfem mafie. Na cestě ho pronásleduje jeho temná minulost.(10.11.2018)

• Goldbeater

Galveston je velice fádní a únavné drama o lupiči, jenž si vyslechne smrtelnou diagnózu, a tak se rozhodne věnovat své poslední týdny ochraně prostitutky, jelikož oba se ocitli v nelibosti místného mafiánského bosse (naprosto nevyužitý Beau Bridges). Synopse zní zajímavě, ale vše co následuje je jen pomalé, nekonečné bloumání o životě zatracenců, aniž by snímek nabízel nějakou hlubší sondu do těchto problémů, či nedej bože odpověď. Výkon Bena Fostera je solidní, ale Elle Fanning mi do své role už moc nesedla, v jejich interakci není žádná chemie. A jestli závěr měl útočit na divákovy emoce, tak mě teda zanechal naprosto chladným. [Sitges 2018](7.10.2018)

• Arsenal83

20 ročná Elle Fanning povie takmer 40 ročnému Fosterovi, že mu to urobí celkom zadara a on jej odpovie, že je nechutná. To sme sa teda doprostituovali! Kríza postihuje už aj kurvy. Nie sa možno čo diviť, pretože drahá Elle pripomína svojím kukučom staršiu sestru Dakotu a tá mala opuchnuté očné vačky už pri De Nirovi, kedy jej bolo jedenásť rokov. Ale i tak, dvadsiatka a zadarmo, kto by to tomu Fosterovi uveril?(29.10.2018)

• Davies182

Nefanoušci Fostera a Fanning nebrat! Přečtěte si raději o tisíc procent melancholičtější knihu. Je až s podivem, nakolik tvůrci filmu divákům nečtenářům věří, že si bez problémů domyslí plno věcí: hlavně ze začátku, kdy neosobní vhození do děje a trablů hlavního (ne)hrdiny působí tak neadekvátně, až se z toho chce brečet. Má to svý chvilky, tíživá atmosféra originálu ale zůstala nevyužita. Spíchnuto zatraceně horkou jehlou.(4.11.2018)