poster

The Secret Scripture

 • Austrálie

  The Secret Scripture

 • Nový Zéland

  The Secret Scripture

 • USA

  The Secret Scripture

 • Velká Británie

  The Secret Scripture

Drama

Irsko, 2016, 108 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • laik_60
  ****

  Škoda toho "šokujúceho" odhalenia v závere. Inak zaujímavý írsky príbeh. Male v sebe "z každého rožku trošku": vzťah Írov k Angličanom, katolíkov k protestantom, vrátane (pomaly už tradičného) kritického - filmárskeho - pohľadu na činnosť a správanie predstaviteľov RKC.(29.8.2018)

 • emma53
  ****

  Jediné, co bych vyčetla scénáristovi, tak je to závěr, který mně přišel až příliš neuvěřitelný. Působivé záběry na travinu podél pobřeží, kněz, kterého jsem zpočátku litovala a Rose, která chtěla žít a milovat, ale všechno mělo být jinak. Rooney Mara byla jako vždy výborná, jen nevím, zda bylo nutné do tohoto vyprávění natolik zatahovat staniční sestru...….(21.8.2018)

 • dr.fish
  ***

  Čtyřicet let je ta ženská zavřená v blázinci a mají ji přestěhovat. Arcibiskupství povolá doktora psychiatra. aby přešetřil její stav a případ. Paní je celkem příčetná a vypráví svůj životní příběh z roku 1942. Doktor se nechá vtáhnout do příběhu a spolu s nemocniční sestrou se dostávají až k jádru věci. Film není asi ničím převratný, navíc tak nějak neumí dobře zápletku odvyprávět. Trochu nudí, Theo James roli nezvládl, velmi komorní, ale nezasáhlo mne to. 60%(21.3.2018)

 • solisoli
  ****

  Skvelá réžia, s výborne rozpracovaným scenárom. Príbehov tohto žánru už bolo natočených hodne. Tento rozhodne bude patriť na samotný okraj vrcholca. Niekedy až mrazivý, príbeh sa niesol v trochu melancholickom štýle, ale vôbec nezaostával za dramatickosťou, práve naopak. Celé to dotvárala slušná kamera, skvelá výprava a jednoznačne výborný casting s vynikajúcimi hereckými výkonmi až do úplného pôsobivého konca. Skvelá podívaná.(26.12.2018)

 • misterz
  ****

  Myslím, že ide o dosť podhodnotený film tu na csfd. Jim Sheridan ma ešte nikdy nesklamal a nie je tomu inak ani v tomto prípade. Zaujímavým spôsobom odrozprávaný smutný príbeh o láske a komplikovaných vzťahoch medzi Írmi a Angličanmi. K tomu pekná hudba a pocitovo silný záver (aj keď mi to všetko prišlo ako jedna veľká za uši pritiahnutá náhoda). Inak tu na tomto snímku krásne vidno, ako to dopadá, keď spoločenské konvencie a morálku zoberie do pazúrov náboženstvo. Nadpriemer. 75/100(14.9.2018)