• Nový Zéland

• Austrálie

Irsko, 2016, 108 min

Čtyřicet let je ta ženská zavřená v blázinci a mají ji přestěhovat. Arcibiskupství povolá doktora psychiatra. aby přešetřil její stav a případ. Paní je celkem příčetná a vypráví svůj životní příběh z roku 1942. Doktor se nechá vtáhnout do příběhu a spolu s nemocniční sestrou se dostávají až k jádru věci. Film není asi ničím převratný, navíc tak nějak neumí dobře zápletku odvyprávět. Trochu nudí, Theo James roli nezvládl, velmi komorní, ale nezasáhlo mne to. 60%(21.3.2018)

• hanagi

Nemůžu si pomoct, ale postavy jsou jak z červené knihovny - nevinná krásná Irka, hrdinný britský letec, zlotřilý kněz. A ten konec...? Jim Sheridan se asi úplně pomátl.(4.9.2018)

Jediné, co bych vyčetla scénáristovi, tak je to závěr, který mně přišel až příliš neuvěřitelný. Působivé záběry na travinu podél pobřeží, kněz, kterého jsem zpočátku litovala a Rose, která chtěla žít a milovat, ale všechno mělo být jinak. Rooney Mara byla jako vždy výborná, jen nevím, zda bylo nutné do tohoto vyprávění natolik zatahovat staniční sestru...….(21.8.2018)

Myslím, že ide o dosť podhodnotený film tu na csfd. Jim Sheridan ma ešte nikdy nesklamal a nie je tomu inak ani v tomto prípade. Zaujímavým spôsobom odrozprávaný smutný príbeh o láske a komplikovaných vzťahoch medzi Írmi a Angličanmi. K tomu pekná hudba a pocitovo silný záver (aj keď mi to všetko prišlo ako jedna veľká za uši pritiahnutá náhoda). Inak tu na tomto snímku krásne vidno, ako to dopadá, keď spoločenské konvencie a morálku zoberie do pazúrov náboženstvo. Nadpriemer. 75/100(14.9.2018)

Škoda oho "šokujúceho" odhalenia v závere. Inak zaujímavý írsky príbeh. Male v sebe "zaždého rožku trošku": vzťah írov k angličanom, katolikov k protestancom, vrátane (pomaly už tradičného) kritického - filmárskeho - pohľadu na činnosť a správanie predstaviteľov RKC.(29.8.2018)