Train d'enfer

Danger dimensione morte

Operation Double Cross

Akční / Krimi

Francie / Španělsko / Itálie, 1965, 92 min

Malý-nízkorozpočtový špionážní thriller - dobrodružství a lá James Bond s hvězdným Jeanem Maraisem v hlavní roli agenta tajných služeb, který se snaží zastavit šíleného vědce (Vernon), co je připraven a odhodlán ohrozit celosvětový mír (jadernou hrozbou). Celkově to bylo hodně průměrné, první polovina filmu byla hodně upovídaná, zvrat přichází až pár minut před koncem (velmi dobrá scéna v tunelu). Akce, tempo a napětí to vše je tady podle mě dost nevyrovnané. Nemohu si pomoct ale tam byly daleko lepší filmy ve svém žánru a to dokonce i některé parodie. Pomalu stárnoucí Jean mi pro svou akční roli připadal už dost starý, po fyzické stránce to snad ještě stále šlo, kdy předvedl takový dobrý standard, ale přeci jen hlavní roli měl hrát někdo jiný a hlavně mladší. Svůdná Marisa Mell (teprve dva roky po své tragické autonehodě, kdy musela projít těžkou plastikou operací obličeje!) je pak čistě ozdobou tohoto filmu, ta se zde hodila, ale ani ona to tu nějak moc nevytrhla. Laserová pistole a nádherné staré stříbrné Alfa Romeo, to jsou dvě věci, které si z tohoto filmu asi vždy vybavím.(9.6.2013)