Narozeni, aby zemřeli

(neoficiální název)
  • Velká Británie Born to Die (více)
Dokumentární / Krátkometrážní
Velká Británie, 2014, 7 min

8-mesačné vyšetrovanie, ktoré vykonala organizácia BUAV v anglickom pokusnom laboratóriu spoločnosti MSD Animal Health, prináša svedectvá o brutálnom testovaní vakcín pre zvieratá. Počas týchto mesiacov (13.6.2013 - 30.1.2014) bolo pri testoch zabitých 92 šteniat bíglov, ich 10 matiek v ešte laktačnom období, najmenej 15 mačiatok a neznámy počet teliatok, králikov a sliepok. Materiály, vrátane videozáberov, zaobstaral aktivista, ktorý sa infiltroval medzi zamestnancov zariadenia. (whack)

whack

Tento dokument od organizácie BUAV ukazuje realitu súčasných (2014) pokusov na zvieratách v EÚ. Zábery, ktoré natočil aktivista infiltrovaný medzi zamestnancov zariadenia, sú drsným dôkazom vivisekcie 5-týždňových šteniatok bíglov, ich matiek, ktoré sú ešte v laktačnom období a 6-mesačných mačiatok. Počas tohto 8-mesačného vyšetrovania bolo v tomto laboratóriu zabitých 92 šteniatok, 10 samíc bíglov, najmenej 15 mačiatok a neznámy počet teliatok, králikov a sliepok. Takéto vyšetrovania vedú k legálnym akciám proti utrpeniu zvierat. Aktivisti riskujú svoju bezpečnosť pri skrytom nahrávaní a prechovávaní svedectiev, o ktorých by sa svet inak nikdy nedozvedel. Žiadne zariadenie so zvieratami by nebolo nikdy penalizované, alebo zatvorené, keby neboli proti nemu dôkazy. Natočené zábery sú nepochybnými usvedčujúcimi dôkazmi a plnohodnotnými argumentmi na zmenu. Dokument s českými titulkami sa dá pozrieť TU. ()

Khalesi

Pracovníci takýchto laboratórií sú obyčajné kreatúry. Neviem ako inak nazvať živú bytosť, ktorej nevadí masakrovanie 5 týždňových mláďat v mene akéhosi pochybného výskumu, včetne ich zlomyseľných komentárov pri pitvaní malých telíčok. Mráz mi behá po chrbte, keď vidím akým smerom sa uberá civilizácia. Neubránila som sa slzám aj keď je dokument natočený tým najšetrnejším spôsobom. Veľmi dúfam, že budú čoskoro takéto praktiky zakázané! ()

schizmo

Zůstává mi rozum stát, nad odlidštěným přístupem laboratorních pracovníků, kteří s ledovým klidem mučí, zabíjejí, pitvají a vyhazují do koše bezvládná těla, která ještě před chvílí byla živými a zdravými štěňaty či koťaty. Co se v člověku asi zlomí, že je schopen takových věcí. Jenže mnohem krutějším zjištěním je, že všechny tyhle pokusy jsou přímou reakcí na poptávku, kterou konzument vytváří. Naprosto cokoli nás obklopuje je nebo bylo testováno na zvířatech, ať už je to kosmetika, léčiva, přípravky, potraviny a vlastně nejspíš cokoli, co bylo uměle vyrobeno. V tomto dokumentu se zmiňuje, že konkrétně tato zvířata padla za oběť výzkumu vakcíny, takže pokud doma máte kočku nebo psa, jste také přímo zodpovědni za tohle utrpení. Tak či onak, zodpovědni jsme všichni! ()