Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Dvanáct lidí se prošlo po povrchu Měsíce, ale jen jediný člověk přešel nezměrnou prázdnotou mezi věžemi Světového obchodního centra, a v jeho stopách se již nikdy nikdo nebude mít možnost vydat. Petit pod vedením svého mentora Papa Rudyho (Ben Kingsley) je se svými společníky a za asistence netradiční skupiny dobrovolníků z celého světa nucen překonávat nepopsatelné problémy a vypořádat se se zradami, neshodami i bezpočtem rizik, která uskutečnění celé akce ohrožují, mají-li mít šanci realizaci svého bláznivého plánu správně zorganizovat a následně také provést. (Falcon)

(více)

Videa (9)

Trailer 1

Recenze (671)

Frajer42 

všechny recenze uživatele

Učebnicový příklad, kterak vytvořit z komára velblouda. V tomto případě ale opravdu opravdového velblouda. Co si budeme povídat, chození po laně jistě má cosi do sebe a zaslouží si obdiv. Nicméně založit na tom celovečerní dvouhodinový film?! Zemeckis ukázal, že to rozhodně jde. Není náhodou, že sídlí mezi mými oblíbenci. The Walk je velice citlivě a především nesmírně hravě pojaté drama o cestě za svým snem. Snad ještě nikdy mi francouzština nezněla tak příjemně. Celé je to taktéž velice příjemně obsazené. Forma vyprávění je velice dobrá a opomenout nemohu ani luxusní hudbu mistra Silvestriho. Moc toho vytknout nezvládnu. Snad jen bych si troufl nezapomenout na to, že je to stále "jen" o chození po laně. ()

silentname 

všechny recenze uživatele

Po zhliadnutí tohto filmu bola moja prvá otázka, ako sa asi Phillippe cítil po tom, ako veže v 2001 roku padli. A stále by som bol zvedavý, ako sa na to všetko díva a či ho to bodlo do srdca, nakoľko prešiel po lane od jednej k druhej. Na začiatku filmu som až tak nadšený nebol, nakoľko ma trošku hnevalo viditeľné CGI, a pre mňa je rušivé ak si uvedomujem, že niečo nie je skutočné. Prvá polka ako nábeh a vysvetlenie je okey, no nebudem sa ňou moc zapodievať, lebo nie je moc, čo by som o nej povedal. Možno akurát to, že je pre mňa vždy radosť vo filme vidieť Bena Kingsleyho a platí to aj tu. Druhá polka je však absolútne fascinujúca a napínavá, no nie je to stále nič v porovnaní s poslednými dvadsiatimi minútami, kde už uvidíme skutočne prechod na lane. A hoci sú tam využité efekty, tak to človek sleduje zo zatajeným dychom, a vždy keď sa Phillippe otočil, tak tuhla krv v žilách. Radosť vidieť. Nebyť toho CGI, tak by som bol výrazne spokojný, no napriek tomu si myslím, že ide o skvelý filmový počin a veľmi zaujímavý príbeh, ktorý som rozhodne rád spoznal. ()

Reklama

3DD!3 

všechny recenze uživatele

Pocta padlému monumentu. Další Zemeckisův majstrštyk se skvělým příběhem, úchvatnými triky a mocně bijícím srdcem. Gordon-Levittův Petit neskutečným způsobem nabudí do života. Vypráví, popisuje a ani na vteřinu nenudí. Digifest, jistě, přeamerikanizované, jistě, ale pokud vše tak dokonale slouží příběhu, je mi to šumák. Dovolte, abych se představil, jmenuji se Philippe Petit a jsem provazochodec. ()

nascendi 

všechny recenze uživatele

Pôvodne som si chcel pozrieť dokument s rovnakým názvom, ale nebol dostupný. K dispozícii bol iba hraný film od obľúbeného (mnou ani nie) režiséra a zistil to, čo som vedel už pred úvodnými titulkami - že dvojhodinový film je na akciu trvajúcu niekoľko minút priveľkým luxusom. Inak všetko dobré, mám rád filmy o plnení veľkých snov, bolo to aj dobre zahraté, len to čakanie bolo pridlhé. ()

Allien.9 

všechny recenze uživatele

Óda na Zemeckise nebude. Ač je film režisérsky zvládnutý velice dobře a Joseph Gordon-Levitt podává další ze svých jednou-vyhraju-Oscara výkonů, chybí mu hravost "Forresta", intimnost "Trosečníka", kouzlo "Expresu" i nadšení "Návratu". Jo, a abych nezapomněla, 3D patří určitě mezi ty lepší (hloubka vypadá pěkně + jednou nebo dvakrát ucuknete), takže pokud se chystáte na film vyrazit, doporučuju si připlatit. Když totiž odfiltrujete třetí rozměr, moc k obdivování toho na "The Walk" nezbude. (A to je vážně škoda.):-/ ()

Galerie (41)

Zajímavosti (21)

  • Na vizuálních efektech se podílelo i české studio UPP. Do filmu vyrobili kolem 300 triků. (CatcherBlock)
  • Umelecká rekonštrukcia Petitovho výkonu si vyžiadala sedemročné prípravy – toľko trvalo tímu výtvarníkov a expertov na vizuálne efekty, kým vytvorili hodnovernú verziu New Yorku roku 1974 z pohľadu niekoľko sto metrov nad zemou, medzi dvoma budovami, ktoré už nestoja. (krasomama)
  • Balančná tyč, ktorú skutočný Petit použil, merala 8 metrov a vážila 25 kg. (ČSFD)

Související novinky

Zemeckis a miniaturní druhá světová

Zemeckis a miniaturní druhá světová

20.06.2017

Legendární Robert Zemeckis (Návrat do budoucnosti, Forrest Gump) se po Vánoční koledě konečně vrátil k hraným filmům. Jeho nová dramata Let, Muž na laně a Spojenci se (alespoň v Česku) dočkala velmi… (více)

Startuje zimní přehlídka Best Film Fest

Startuje zimní přehlídka Best Film Fest

10.12.2015

Pražská kina Atlas, Evald, Lucerna a MAT pořádájí od 10. do 16. prosince tohoto roku BEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů druhé poloviny roku 2015 za jednotné… (více)

Eastwood točí další hit

Eastwood točí další hit

01.10.2015

Clint Eastwood už se před kamerou moc neukazuje, za ní ale rozhodně neotálí. Hudební životopis Jersey Boys sice prošuměl, Americký sniper se ale stal nejvýdělečnějším filmem jeho kariéry a přihrál… (více)

Reklama

Reklama