Muž na laně

(neoficiální název)

Na lane

Drama / Životopisný / Dobrodružný / Thriller

USA, 2015, 123 min

Zábavně hravá feel good záležitost, jejíž hrdina mi byl - i díky výkonu Gordon-Levitta - sympatický, ačkoli jinak tyhle zbytečné hazardéry se životem nesnáším. A jehož sebevražedný kousek mě nadchl, o to víc, že trpím strachem z výšek. Parádní kamera, škoda, že jsem to neviděl v Imaxu, to musel být masakr.(19.6.2016)

Muže na laně jsem dosti odkládal a pustil si jej až ve chvíli, kdy - dalo by se říci - došla bída na chudáky a já neměl v hledáčku jiný snímek. A dojmy? Nelitoval jsem. Sice v některých pasážích je film nudnější a odvést svoji pozornost od sledování není právě složité, avšak jako ukázka cesty za svým snem a touze po překonávání sama sebe, je Zemeckisův počin vskutku povedený. Jakožto pocta "zesnulým" dvojčatům je Muž na laně jedinečný. Ocenit je třeba nejen herecký výkon Josepha Gordon-Levitta, ale též zdařilé triky.(26.8.2016)

Nechci na The Walk moc plivat, věděl jsem už před projekcí, že mě něco takovýho nebude bavit. JG-L mě nesral jen v 50/50, a to jen pro to, že byla velká pravděpodobnost, že na konci zaklepe bačkorama. Budu smířlivější. I přes lacinou ždímačku 9/11 se Zemeckisovi, který evidentně neví z keré do keré, daří upocené kouzlit dobrou atmosféru, což je spolu s nadhledem na NYC jediná zapamatovatelná skutečnost. Skutečnost jako skutečnost je mi ukradená, ale těch 123 minut mělo být v ideálním případě 83 minut. Dá sa, nic pro mě ale. 65%(2.2.2016)

Je mi jedno, na kolik se tu hraje v rámci dramatičnosti na efekt oproti skutečným událostem (a podle všeho zase tolik ne, čímž ten příběh činí ještě neuvěřitelnějším: http://goo.gl/6jvhe8), protože tohle je po dlouhé době napínavý životní příběh, který mě vzal za srdce a bavil. Téměř za pět.(5.3.2016)

Hraná verze (v češtině) stejnojmenného dokumentu se v současné záplavě životopisných filmů sice trochu ztrácí, ale naštěstí ji má na svědomí technický hračička Robert Zemeckis. Takže snad poprvé od Gravitace jde o film, který má smysl vidět ve 3D. Kromě kamery potěší i Silvestriho soundtrack a herecké výkony Josepha Gordona-Levitta a Bena Kingsleyho (včetně příšerné angličtiny v obou případech). Závěr je pohádkově filmový, takže Petit tu ani nevypadá jako sebestředný asociál. A budovy Dvojčat konečně dostaly lepší filmový pomník než bylo Stoneovo WTC.(17.10.2015)

• - Stejně jako ve filmu Looper (2012) má i zde Joseph Gordon-Levitt barevné kontaktní čočky. Ve skutečnosti má oči hnědé. (cze.Oi)

• - Phillipe Petit trval na tom, že bude Josepha Gordon-Levitta trénovat v chůzi na laně sám. Ten po osmi dnech cvičení dokázal přejít téměř 10 metrů ve výšce přes 2 metry. (Kackac)

• - Postavy vystupují na stanici metra linky J M Z, linka Z však v této době vůbec neexistovala. Postavena byla až v roce 1988.. (hansel97)