Visací zámek - Známka punku (hudební videoklip)

Krátkometrážní / Hudební / Komedie

Česko, 2005, 4 min

Jan Zajíček

Jan Zajíček

Pražská kapela Visací Zámek je pre mňa jednoznačne najlepšou českou punkovou skupinou. Ostrieľaná partička, ktorá už v roku 1982 začala svojou hudobnou produkciou nasierať komunistov. Bez prestávky aktívne hrajú až do dnes v nezmenenej zostave. Jan Haubert - spev, Michal Pixa - gitara, Ivan Rut - gitara, Vladimír Šťástka - basa, Jiří Pátek - bicie. Už viac ako tridsať rokov stále spolu a stále punk. Obdivuhodné. Pieseň "Známka punku" pochádza z ich ôsmeho štúdiového albumu, ktorý vydali v roku 2005. Ku tejto svižnej punkovej hitovke natočili velice vtipný video klip. *****(13.4.2014)

• kingik

Text je záchranou téhle "punkové" árii, která nemá na to být plnohodnotným punkem. Klip je samozřejmě otřes. Může se kapela vymlouvat na to, že to myslela s humorným nadhledem, ale všechno svalovat na nadhled nelze. Nejvíc mně vadí taková ta nedotaženost v image kapely. Underground lacině pojatý, punk pitvořivě prezentovaný, do toho všeho rockový náběh. Těžko říct, co si z toho vybrat a v čem skupina vyniká. Kapela si řekne: "máme to v cajku a jsme osobití". Zrovna tahle skladba má osobitý ráz, ale jen do jisté míry. Tvorba kapely má jistě své vrcholy, tenhle k nim patří. Znají jej i ti, kteří se o tuhle hudební partičku moc nezajímají. Textově zajímavé, dál už je to příliš teatrální. Směsice různých hudebních stylů nepobaví. 20%(30.7.2015)

Holky, lidi i já říkám, že klasický punk je někde trochu jinde, ale to je v tomto případě naprosto jedno. Mne totiž naprosto pohltil optimistický klípek o tom, že i týpek s odpadkovým košem na zádech si může najít ideální protějšek, vynikající text rozhodně nic nepokazil a ani to, že ten nářez je spíše punkrockový, výsledku nedokázalo ublížit.(30.7.2015)

"punk´s not dead, vy volové!" Nejsme na Bandzone ani žádném jiném zone a tak spíše než o větry let ošlehaný Visací Zámek nám půjde o vizuální znázornění takřka rádiové hitovky z jejich osmého řadového alba (Punk! r.2005). Mile punková rozprávka s kapkou humoru i sebeironie a undergroundově komerční vizáží vykonávající kvalitní službu svému pánu......ostatně působí stejně jako samotná kapela. I když na druhou stranu "Punk je jinde" a to nejen podle holek ,takže „Fuck you very much“.(10.7.2014)

Tohle už je kultovní píseň.(15.9.2018)

• - Píseň, ke které je tento klip natočen, se nachází na osmém řadovém albu skupiny natočeném v roce 2005 pod názvem PUNK!.

(Olík)

• - Scéna ve školní jídelně byla natáčena v ZŠ Kateřinky na Praze 4. (wossa)