LEGO® příběh 2

• USA The Lego Movie 2: The Second Part (více)
Trailer 8

"Armamagedon" v říši figurek Lega se blíží, královna Libovůle z planety Duplo všechny zhypnotizovala a chce se provdat za Batmana. Jen údajný měkkota Emmet, který je ale ve skutečnosti z tvrdého plastu, tuší, že svatba je pouze záminkou a snaží se před mimozemšťany zachránit milovanou Lucy/Hustěnku a své přátele z Bricksburgu. Nesmí přitom podlehnout svodům svého druhého, dospělého já, Rexe Riskumila, cestovatele časem, který brázdí vesmír v korábu plném dinosaurů... (TV Nova)

Trailer 8

tron

Už jednotka ma nestrhla, ale až takú nudu som od dvojky nečakal. Skôr naopak – naivne som predpokladal, že až v nej to tvorcovia naplno nakopnú a rozpútajú orgie. Nuž, nerozpútali. Začiatok nebol vôbec zlý (geniálny nápad s DUPLOM, viď. posledné sekundy jednotky), ale potom sa do toho začnú zamotávať prísady, ktoré mi vonkoncom nechutili a ktoré ma skôr otravovali, než bavili. Maximálne som sa párkrát uškrnul (Bruce Willis), inak nič. A hrané pasáže boli zlo. Nakoniec som bol strašne rád, keď nabehli záverečné titulky. ()

T2

Rozpočet $99miliónovTržby USA $105,806,508 Tržby Celosvetovo $191,306,508Tržby za predaj Blu-ray v USA $10,477,589Tržby za predaj DVD v USA $2,342,424║ Ďalší LEGO úlet, dobre fajn pobavilo, tých nápadov to teda chrlilo dosť, občas nejaké tie praštené narážky sa dajú prekúsnuť. /70%/ ()

DaViD´82

O co méně boží, o to více zboží®. Ovšem stále natolik bezkonkurenčně boží, že ani náhodou nejde o pouhé (spotřební) zboží®. Sdělení to má, nápadů na tři filmy, odkazů na dvacet, je to pro malé caparty, holky, kluky, tatínky i maminky a pořád je to v rámci velkorozpočtových rodinných animáků (a vlastně tentokrát i muzikálů pro děcka; ostatně veškeré ty songy, zabte mě, jsou v češtině pro jednou o třídu lepší než v originále) sympaticky podvratné, svébytné a...Ano, prostě boží. Pokud vám už jednička byla proti srsti, tak dvojku tuplem nevydýcháte, protože jede ve stejně přepáleně zběsilém tempu jako LEGO Batman. PS: Na druhou stranu možná pouze podléhám stockholmskému syndromu, jelikož se synátorem máme veškeré Lego seriály i (krátkometrážní) filmy najeté bezpočtukrát čili aspoň nějaký svěží vítr. ()

B!shop

Druhej dil jede vicemene na stejny vlne, jako ten prvni, jen proste ty parodie uz nejsou tak vtipny jak napoprve. Pribeh sam o sobe je sice dostacujici, ale nakonec se z toho vyloupne trapna usmirovacka sourozencu. Jinak neni moc co resit, dej svizne uhani kupredu, neustale se neco deje, spousta forku, chytlavy pisnicky, sympaticky postavy, fajn animace, takze vlastne spokojenost, ale stejne to pusobi trochu zbytecnym dojmem. Lepsi 3*. ()

Toren

8/10. Velmi vydařené pokráčko. Přidalo se meta fórů a odkazů (Willis WTF!) a především se nezapomnělo na chytrý scénář a tolik milovaný přesah z prvního snímku. K tomu si připočtěte velmi stylový hudební podkres (imo lepší jak v jedničce), neselhávající LEGO vizuál a je jasno. Fakt pecka. Více: https://www.youtube.com/watch?v=wWlWAMs0xjU ()

• Vo filme účinkuje 523 postáv a kráľovná Watevra Wa'Nabi má až 40 rôznych podôb. (krasomama)
  • Ve filmu se objeví odkaz na 2001: Vesmírná Odysea (1968), kdy Emmet prochází dimenzí a stále se mění a po stranách se objevují barevné blikající obrazce. (Varan)