Reklama

Reklama

LEGO® příběh 2

  • USA The Lego Movie 2: The Second Part (více)
Trailer 6

Obsahy(1)

V pokračování úspěšného animovaného filmu LEGO® příběh, se opět setkáme s hrdiny z Bricksburgu, kteří se ve zcela novém akčním dobrodružství pouštějí do boje za záchranu svého milovaného města. Uplynulo již pět let od chvíle, kdy všechno bylo boží a obyvatelé města musí čelit nové obrovské hrozbě: nájezdníkům LEGO DUPLO® z vesmíru, kteří ničí vše rychleji, než obyvatelé města stíhají obnovovat. Boj za vítězství a obnovení harmonie ve světě LEGO zavede Emmeta, Hustěnku, Batmana a jejich přátele do vzdálených neprobádaných světů, včetně podivné galaxie, ve které je všechno jako v muzikálu. Na jejich tažení projde zkouškou nejen jejich odvaha a kreativita ale i mistrovské stavitelské dovednosti. Zároveň se ukáže, jak výjimeční hrdinové to ve skutečnosti jsou. (Vertical Entertainment)

(více)

Videa (8)

Trailer 6

Recenze (192)

mortak 

všechny recenze uživatele

Lego Příběh bez příběhu, aneb když je místo dramatického oblouku vše vystavěno okolo složitého moralizujícího konstruktu. První půlka se ještě nese ve stylu mechanického sitcomového vtipkování a popkulturních odkazů, ale pak nastoupí křečovité propojování s realitou. Ale dám tři hvězdy za upřímný konec ve stylu Michala Viewegha - dívky vítězí nad chlapci, neboť cílem života dle LEGO filosofie není hledání pokladů, či vesmírné bitvy, ale hypotéka na domeček v satelitním městečku, nebo pro ty nejbohatší v klidu za městem. Emmet to věděl od začátku, Batman k tomu musel být doveden. Jen jedno jsem nepochopil - chtít být jako Chris Pratt je špatné? ()

luka4615 

všechny recenze uživatele

Oproti pohodovému prvnímu dílu The Lego Movie 2: The Second Part působí v některých pasážích nuceně a mnohdy i křečovitě. Je to dáno pravděpodobně tím, že tvůrčí tým již neměl žádné ucházející nápady, avšak touha po zisku byla přeci jenom větší. Je tedy vážně velká škoda sledovat, jak se některé oblíbené postavy mění na pouhé vedlejší a pro příběh zcela zbytečné. Jistě, snímek má několik světlých momentů a scén, při nichž se budete usmívat nadšením a film si i užívat, avšak příměr k prvnímu dílu tento počin vážně nesnese. Škoda. „You're me, when I'm late to school and I forgot my homework and my pants are made of pudding?“ ()

Reklama

Dunadan 

všechny recenze uživatele

Takmer po všetkých stránkach totálne mimo mňa. Lego príbeh 2 mi prišiel neuveriteľné nudný, nevtipný a tie otravné muzikálové čísla má skoro zabili. Najväčší problém som mal však s tým, že tvorcovia akoby sa nevedeli rozhodnúť, pre koho je snímka vlastne určená. Menší diváci síce budú v siedmom nebi už len z toho, že sa na plátne neustále pohybuje niečo farebné, tancujúce a spievajúce, no zložitejšiu zápletku nepochopia. Tá je vo filme skôr pre starších návštevníkov kina, ktorý si užijú aj niekoľko podarených popkultúrnych odkazov. Ako celok ale animák neponúkne plnohodnotný zážitok ani jednej z týchto skupín. Oproti veľmi fajn jednotke poriadny prepad. 4/10 ()

BMW12 

všechny recenze uživatele

První díl byl fajn, ale tady mi přišlo, jako kdyby se Phil Lord s Christopherem Millerem zbláznili. Jakoby najednou byli bez nápadu, a tak stvořili tuhle rádoby vtipnou sci-fi slátaninu, z čehož půlku filmu tvoří jen přiblbá hudba. Vůbec tam nesedělo ani to přelínání mezi animovanou a hranou částí. Prostě špatný scénář a režisér tomu také nepomohl. ()

ABLABLABLA 

všechny recenze uživatele

Nevím čím to je, ale dvojka se mi líbila mnohem více než jednička. Řekla bych, že je na stejné úrovni jako Lego Batman movie. Asi jsem víc infantilnější než dříve (nebo naopak víc moudřejší?), i když si myslím, že řadu narážek a dvojsmyslů by asi menší děti nepochopily. Proč film vidět? Kromě milionů hlášek, nespočtu narážek a odkazů na filmy, přehršle barviček a třpytek a roztomilosti v sesterském systému, cestování časem, jsou tam asi i tři rádoby i nerádoby úchvatné songy a taky je to asi jediný film, ve kterém má své okolí rádo Green lanterna a není za totálního outsidera. Jo a samozřejmě má film i vyšší význam v rámci vztahu sourozenců a rodičů ve světě lidském. Asi těžko najdeme člověka, který má mladšího nebo staršího sourozence, a jednou v dětských letech nebyl ve stejných kolejích. Jo a vyústění konce? WAAAAU. Aneb Everything's not awesome. P. S. Rozhodně sledujte i závěrečné titulky, teda se do nich spíše zaposlouchejte, protože ty zase boží jsou :D ()

Galerie (57)

Zajímavosti (16)

  • Ve filmu se objeví odkaz na 2001: Vesmírná Odysea (1968), kdy Emmet prochází dimenzí a stále se mění a po stranách se objevují barevné blikající obrazce. (Varan)
  • Jedná se o druhé pokračování filmu LEGO® příběh (2014). Což z něj činí první film na pokračování Studia Warner Animation Group. (Tet.Ew)

Související novinky

Jason Momoa namluví sněhuláka

Jason Momoa namluví sněhuláka

02.07.2020

Jason Momoa patří k těm typům herců, jejichž tělo a tvář jsou natolik specifické, že logicky bude obsazován spíš do hraných rolí než těch dabérských. To samozřejmě neznamená, že by se s dabingem… (více)

LEGO našlo nový domov

LEGO našlo nový domov

21.12.2019

Přestože série LEGO filmů odstartovala pod hlavičkou studia Warner Bros., společnost LEGO Group nyní hledá nový domov, který se jí nejspíš už dokonce i podařilo vyjednat. Série animovaných filmů… (více)

Třetí drak letí k rekordním ziskům

Třetí drak letí k rekordním ziskům

25.02.2019

Třetí a závěrečný snímek trilogie Jak vycvičit draka o minulém víkendu konečně přistál v kinech a jak už je nyní jasné, bude z toho rekordní rozlučka. Jak vycvičit draka 3 totiž za víkend v Americe… (více)

23 Jump Street je na cestě

23 Jump Street je na cestě

10.09.2014

Pokud jste viděli letošní akční komedii 22 Jump Street (ano, šlo o druhý díl 21 Jump Street), dobře víte, že by neměla mít pokračování. Phil Lord a Chris Miller (Zataženo, občas trakaře, Lego příběh)… (více)

Reklama

Reklama