LEGO® příběh 2

• Nový Zéland

• Kanada

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Fantasy / Muzikál

USA / Dánsko / Austrálie, 2019, 107 min

8/10. Velmi vydařené pokráčko. Přidalo se meta fórů a odkazů (Willis WTF!) a především se nezapomnělo na chytrý scénář a tolik milovaný přesah z prvního snímku. K tomu si připočtěte velmi stylový hudební podkres (imo lepší jak v jedničce), neselhávající LEGO vizuál a je jasno. Fakt pecka. Více: https://www.youtube.com/watch?v=wWlWAMs0xjU(18.2.2019)

Líbilo se mi to a nebojím se říct, že chvílema možná i víc než první díl. A ano, i mě hrálo v hlavě, proč sakra dělat druhej díl...a jak, aby to nebylo trapný. A myslím, že trapný to není a povedlo se to jak mohlo. Moment překvapení je sice pryč, pointa je v podstatě jasná od třetí minuty, ale člověk si může pořád hledat analogie lego světa s tím opravdovým. Jsou tam, ale nejsou bůhvíjak na sílu. Výtku, kterou slýchám vůkol, že to skáče z místa na místo, nemá to nějakej pevnej příběh, neberu, protože to přesně dělal i první díl. Jen v tomto případě už VÍME, a tvůrci si uvědomují, že jsou v koutě a tak se s tím nese*ou a přechází na jinou úroveň vyprávění. Proto tady máme intermezza, kdy se odmaskuje fantazie (a vidíme kosmickou loď, která si před chvílí svištěla kosmírem, zavěšenou na provázku), máme tady sebeuvědomující humor, meta hlášky (přehlédnutelný odkaz na Chrise Pratta a jeho zhubnutí, paráda). A jak mě v poslední době všechny ty meta věci nebaví (mírně řečeno), tak tady mi to absolutně nevadilo a naopak mě to královsky bavilo. Humor je parádní, dabing to (asi) moc nekazil a třeba songy (aha takže on je to muzikál :-)) v češtině jsem si vyloženě užil. Jo, tohle bylo fajn, šel jsem na to s nulovým očekáváním (oproti jedničce) a proto jsem možná byl spokojenější než před pěti lety. PS: a dinosauři jsou borci - vestovní kámoši, pecka.(11.2.2019)

• char_t

První půlka vyloženě vaří z vody, příběh se nekoná, atmosféra taky ne, ani ta chytlavost "Everything is awesome"... Jen pár gagů pro děcka, jinak nic. Ve druhé půlce se naštěstí film konečně trošku rozjede, a se závěrečnou pointou přijde i trocha té atmošky z jedničky, byť pořád v jednodušší a dětinštější verzi. Ale aspoň že tak. Ale další Lego Movie už prosím radši ne. 50 %(2.6.2019)

Zatiaľ čo v prvom filme sa im veľmi dobre podarilo vystihnúť rozdielny pohľad medzi dospelým a dieťaťom, na čom vybudovali aj dej, tentoraz sa zamerali na vplyv dnešnej popkultúry na dospievajúce deti. Možno to napr. vidieť na chlapcovom pochmúrnom vybudovaní lego sveta, kedy je dnes u mládeži populárna najmä postapokaliptická tématika. A celkovo je film vystavaný na humorných odkazoch na dnešnú popkultúru. Každopádne mi dej prvého filmu prišiel zmysluplnejší, keďže išlo o vzťah rodič-dieťa. Tu zas riešený vzťah súrodencov mi neprišiel až tak zaujímavý, i keď aj ja mám mladšiu sestru a v ich veku to vyzeralo aj medzi nami rovnako, takže nebolo mi tu cudzie. A aj tentoraz sa im to podarilo výborne vystihnúť,. :) Stále ide o fajn zábavu, i keď už to nie je také nápadité ako prvý film.(12.1.2020)

dvojka navazuje přesně tam kde skončila jednička a nakonec je její nejslabší stránkou to,že je vlastně úplně stejná a tím pádem nemá čím překvapit.Je zvláštní takhle mluvit o něčem co zkopírovalo svoje vlastní funkční postupy (které jsou i nadále funkční),ale je to tak.Pořád je tu nějaké to malé moudro,přehršel nápadů a odkazů na všechno možné (z nichž dobře polovinu děti absolutně nemůžou pochopit) a samozřejmě písničky,které mě překvapivě bavily mnohem víc než terorizující všechno je tu boží.Dabing protentokrát úplně v pohodě a to dokonce i v rámci songů...80%(16.2.2019)

• - Animátori museli navrhnúť viac ako 3 milióny skladačiek rozličných tvarov, ktoré potom rôzne tieňovali, otáčali a dodávali im škrabance a škvrny, aby vyzerali čo najviac realisticky. (krasomama)

• - Phil Lord a Chris Miller, režiséri prvého filmu Lego Movie (2014) sa v pokračovaní vracajú už len ako scenáristi. (LuiCJ)

• - Roli Harley Quinn v tomto snímku namluví Margot Robbie. Ta si stejnou postavu zahrála již ve filmu Sebevražedný oddíl (2016). (Nevka)