LEGO® příběh 2

LEGO Filmen 2

The Lego Movie 2

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Fantasy / Muzikál

USA / Dánsko / Austrálie, 2019, 107 min

Dobré, no nie výborné, ani skvelé. Taký lepší priemer. Niečo medzi 3-4 hviezdičkami. Čakal som trochu viac, no ani neviem čoho. Možno za to môže aj slovenský dabing, ktorý nevychytal všetky skeče a bonmoty. Aj pôvodná hudba znela v titulkoch inak než tá naša dabovaná. Ale nebolo to určite len tým. Jon Lajoie ako tvorca textov "o ničom" bol dobrá voľba, napriek tomu, že ma film úplne nevtiahol.(15.2.2019)

Pohlcen nadšením nakonec přecházím k plnému hodnocení. Phil Lord a Christopher Miller totiž sepsali perfektně fungující scénář, který člověka pohltí od začátku do konce. Chrlí jednu hlášku za druhou, je zábavný, morálně poučný, a ke všemu prostě boží (přeužívání této fráze se nikdy neomrzí)! Na druhou stranu je třeba říci, že LEGO Movie balancuje na mnoha hranicích snesitelnosti, které mohou zapříčinit to, že se náhodné "maminy" s dětmi nebudou bavit, protože nepochopí většinu odkazů, nebo některým rádoby dospělým bude vadit mírná infantilnost, kterou se prezentuje prakticky celý sesterský systém. Ostatně právě v infantilnosti onoho systému spočívá krása celého propojení LEGO světa s tím reálným - pokud si v průběhu uvědomujete, proč se dané postavy chovají tak, jak se chovají. Má to jednoduše svou logiku. V okamžiku, kdy se nad to všechno povznesete, dostanete různorodý koktejl animovaného dobrodružství, který pod zdánlivě naivní tváří dětské taškařice skrývá mnohem sofistikovanější myšlenku a systém. Závěr je navíc dost překvapivě "vypointován" úplně do jiných rozměrů. Jednička byla sice o něco málo vybroušenější, ale i tak se jedná o jedno z nejlepších animovaných pokračování vůbec. Oproti druhému Ralfovi úplně jiná liga.(13.2.2019)

O co méně boží, o to více zboží®. Ovšem stále natolik bezkonkurenčně boží, že ani náhodou nejde o pouhé (spotřební) zboží®. Sdělení to má, nápadů na tři filmy, odkazů na dvacet, je to pro malé caparty, holky, kluky, tatínky i maminky a pořád je to v rámci velkorozpočtových rodinných animáků (a vlastně tentokrát i muzikálů pro děcka; ostatně veškeré ty songy, zabte mě, jsou v češtině pro jednou o třídu lepší než v originále) sympaticky podvratné, svébytné a...Ano, prostě boží. Pokud vám už jednička byla proti srsti, tak dvojku tuplem nevydýcháte, protože jede ve stejně přepáleně zběsilém tempu jako LEGO Batman. PS: Na druhou stranu možná pouze podléhám stockholmskému syndromu, jelikož se synátorem máme veškeré Lego seriály i (krátkometrážní) filmy najeté bezpočtukrát čili aspoň nějaký svěží vítr.(9.2.2019)

"The Lego Movie 2" bude ďalším filmom do série Lego filmov. Pokračovanie, na ktoré sme čakali dokopy 5 rokov. A myslím si, že dôstojné, uspokojivé a schopné. Počas prvých dvoch tretín som bol síce poriadne zmätený a vôbec nerozumel ničomu čo sa okolo deje. Ale našťastie sa pri konci opäť všetko vysvetlí a bude to dávať zmysel. Niektoré narážky vo filme som pochopil bez toho, aby mi ich museli potom vysvetliť, no iné mi film musel na konci vysvetliť. A musím povedať, že až potom mi došlo, čo je vlastne ten "Armamagedon". Humor filmu je dobrý a funguje, hoci miestami som vedel niektoré fóry jednoznačne predvídať a vedel čo sa asi udeje. Ale keď som sa zasmial, tak som sa smial. A niektoré narážky ozaj pobavili. Postavy sú dobré, hlavná myšlienka filmu je skvelá a hlavne vďaka nej sa potom môj názor o niečo zlepšil. Lebo keď si to vezmeme, žiadna strana reálne nie je zlá. Obe strany majú pravdu, obe sú v práve a reálne nemôžem povedať, že by bolo niečo niekoho vina. Je to len ukážka toho, že niektoré spory sú skutočne ťažké a každý to vníma zo svojho uhla pohľadu. Hudba je okey, aj keď by mi nevadilo, keby sme sa bez nej obišli. Ale je to v pohode. Myslím si, že ak máte decká, tak na film s nimi choďte. Možno si počas prvej polovice budete myslieť, že je to totálna hovadina, no potom keď sa všetko prepojí a dá to zmysel, tak si z toho aj niečo odnesiete a možno vám to niečo pripomenie zo svojej minulosti a svojho detstva. Je to možné. Hodnotenie: B(17.2.2019)

A nmáme tu pokračování LEGO® příběh 2 dalo by se říct že, animák je daleko lepší než lego Batman film ale ,lepší než lego příběh ,tak to ne.Sranda tu a tam je ,Bruce Willis nezklamal jako figurka do lega dobrý.Pokračování bych klidně dal akorát by ji museli natočit režiséři prvního dílu.Za mě 75% víc ne.(10.2.2019)