LEGO® příběh 2

• USA The Lego Movie 2: The Second Part (více)

Hrdinové z Bricksburgu se ve zcela novém akčním dobrodružství pouštějí do boje za záchranu svého milovaného města. Uplynulo již pět let od chvíle, kdy všechno bylo boží a obyvatelé města musí čelit nové obrovské hrozbě: nájezdníkům LEGO DUPLO® z vesmíru, kteří ničí vše rychleji, než obyvatelé města stíhají obnovovat. Boj za vítězství a obnovení harmonie ve světě LEGO zavede Emmeta, Hustěnku, Batmana a jejich přátele do vzdálených neprobádaných světů, včetně podivné galaxie, ve které je všechno jako v muzikálu. Na jejich tažení projde zkouškou nejen jejich odvaha a kreativita, ale i mistrovské stavitelské dovednosti. Zároveň se ukáže, jak výjimeční hrdinové to ve skutečnosti jsou. (HBO GO)

tron

Už jednotka ma nestrhla, ale až takú nudu som od dvojky nečakal. Skôr naopak – naivne som predpokladal, že až v nej to tvorcovia naplno nakopnú a rozpútajú orgie. Nuž, nerozpútali. Začiatok nebol vôbec zlý (geniálny nápad s DUPLOM, viď. posledné sekundy jednotky), ale potom sa do toho začnú zamotávať prísady, ktoré mi vonkoncom nechutili a ktoré ma skôr otravovali, než bavili. Maximálne som sa párkrát uškrnul (Bruce Willis), inak nič. A hrané pasáže boli zlo. Nakoniec som bol strašne rád, keď nabehli záverečné titulky. ()

T2

Rozpočet $99miliónovTržby USA $105,806,508 Tržby Celosvetovo $191,306,508Tržby za predaj Blu-ray v USA $10,477,589Tržby za predaj DVD v USA $2,342,424║ Ďalší LEGO úlet, dobre fajn pobavilo, tých nápadov to teda chrlilo dosť, občas nejaké tie praštené narážky sa dajú prekúsnuť. /70%/ ()

DaViD´82

O co méně boží, o to více zboží®. Ovšem stále natolik bezkonkurenčně boží, že ani náhodou nejde o pouhé (spotřební) zboží®. Sdělení to má, nápadů na tři filmy, odkazů na dvacet, je to pro malé caparty, holky, kluky, tatínky i maminky a pořád je to v rámci velkorozpočtových rodinných animáků (a vlastně tentokrát i muzikálů pro děcka; ostatně veškeré ty songy, zabte mě, jsou v češtině pro jednou o třídu lepší než v originále) sympaticky podvratné, svébytné a...Ano, prostě boží. Pokud vám už jednička byla proti srsti, tak dvojku tuplem nevydýcháte, protože jede ve stejně přepáleně zběsilém tempu jako LEGO Batman. PS: Na druhou stranu možná pouze podléhám stockholmskému syndromu, jelikož se synátorem máme veškeré Lego seriály i (krátkometrážní) filmy najeté bezpočtukrát čili aspoň nějaký svěží vítr. ()

B!shop

Druhej dil jede vicemene na stejny vlne, jako ten prvni, jen proste ty parodie uz nejsou tak vtipny jak napoprve. Pribeh sam o sobe je sice dostacujici, ale nakonec se z toho vyloupne trapna usmirovacka sourozencu. Jinak neni moc co resit, dej svizne uhani kupredu, neustale se neco deje, spousta forku, chytlavy pisnicky, sympaticky postavy, fajn animace, takze vlastne spokojenost, ale stejne to pusobi trochu zbytecnym dojmem. Lepsi 3*. ()

Toren

8/10. Velmi vydařené pokráčko. Přidalo se meta fórů a odkazů (Willis WTF!) a především se nezapomnělo na chytrý scénář a tolik milovaný přesah z prvního snímku. K tomu si připočtěte velmi stylový hudební podkres (imo lepší jak v jedničce), neselhávající LEGO vizuál a je jasno. Fakt pecka. Více: https://www.youtube.com/watch?v=wWlWAMs0xjU ()

• Herečka Stephanie Beatriz (Sweet Mayhem) má na pravém obočí malou jizvu, která byla způsobena dost ironicky. Když jí bylo 10 let, upadla a rozřízla si obočí právě o stavebnici LEGO. (Tet.Ew)
  • Animátori museli navrhnúť viac ako 3 milióny skladačiek rozličných tvarov, ktoré potom rôzne tieňovali, otáčali a dodávali im škrabance a škvrny, aby vyzerali čo najviac realisticky. (krasomama)