LEGO® příběh 2

• Nový Zéland

• Kanada

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Fantasy / Muzikál

USA / Dánsko / Austrálie, 2019, 107 min

Jako u minulého snímku, má LEGO příběh 2 dvě roviny – tu kostičkovanou a tu lidskou. Běžné scény z prostředí LEGO světa se prolínají s reálným pozadím světa lidského. Opět zde narážíme na hlubší myšlenky typu zapomentých panáčků a neochoty společného hraní dvou věkově odlišných dětí, jejichž neshody mají za následek příchod hrůzného Armamagedonu. Avšak dvě roviny lze nalézt i v samotném humoru. Seděla jsem v kině plném dětí a rodičů s dětmi. Bylo to pravděpodobně to nejtišší kino, jaké jsem v poslední době zažila. Zatím, co my dospělí jsme se smáli každé popkulturní nebo hubení narážce, dětské obecenstvo zůstávalo mrazivě klidné a jejich uchechtnutí si zasloužily tak maximálně vtípky ve stylu uklouznutí banánu na slupce od banánu. Dabing obstál, ale přesto si myslím, že zde došlo k velké chybě ze strany společností, které se rozhodly do kin vypustit striktně dabovanou verzi. A tato domněnka se mi potvrdila právě skrz to, že se děti prakticky nesmály! Myslím, že mít k dispozici alespoň jednu originální verzi s titulky promítanou klidně v devět večer, by uspokojilo nás, kdo jsme dospělí a stojíme si za tím, že originální znění je vždy o krapet lepší a LEGO není jen pro děti. LEGO Příběh 2 je tedy opět rodinným filmem, který však víc než dítě, zabaví dospělého. I když má trochu nedokonalosti v logice a zaujmout se pokouší otřepanými klišé, jako jsou flitry a vtíravé melodie. Avšak po úspěchu písně Everything Is Awesome (Všechno je tu boží) chápu, že využili stejnou šablonu. Přesto, pokud si chcete film plně vychutnat, zapomeňte na dospělost, na daňové přiznání, na vstávání v pět ráno, a zavzpomíneje na všechny Smrtonosné pasti, Návraty do Budoucnosti, Batmany, Šílené Maxy a kdo ví co ještě. Plnými doušky hltejte nespočet fantastických referencí a pochvalte se, že dokážete film pochopit mnohem lépe, než bandička náctiletých chlapců rozhazující popcorn po sedačkách. Hodnotím čtyřmi hvězdičkami. Až konečně uvidím film v originále, dozajista půjdu ještě o hvězdičku nahoru. 80%(18.2.2019)

• Dunadan

Takmer po všetkých stránkach totálne mimo mňa. Lego príbeh 2 mi prišiel neuveriteľné nudný, nevtipný a tie otravné muzikálové čísla má skoro zabili. Najväčší problém som mal však s tým, že tvorcovia akoby sa nevedeli rozhodnúť, pre koho je snímka vlastne určená. Menší diváci síce budú v siedmom nebi už len z toho, že sa na plátne neustále pohybuje niečo farebné, tancujúce a spievajúce, no zložitejšiu zápletku nepochopia. Tá je vo filme skôr pre starších návštevníkov kina, ktorý si užijú aj niekoľko podarených popkultúrnych odkazov. Ako celok ale animák neponúkne plnohodnotný zážitok ani jednej z týchto skupín. Oproti veľmi fajn jednotke poriadny prepad. 4/10(19.2.2019)

Všechno už není boží. Opravdu ne. Třeba dabing. To že jsme na tom dabérsky špatně je už dlouho známý fakt, ale tohle?! Ale nejhorší na tom je absence projekcí v originálním znění, které by neprznilo většinu slovních vtipů. Stejně tak chybí vyváženost humoru s vážnější částí. Buďto se popadáte za břicho, nebo nudíte. A prostě tomu chybi to srdce, které měla jednička.(4.3.2019)

Je všechno pořád boží? Celkem jo! Phil Lord a Chris Miller se sice na režijní židli nevrátili, pořád ale zůstali u projektu jako scénáristé a po vyhazovu od Solo: Star Wars Story mohli na projekt daleko důrazněji dohlížet. Na režisérské židli (nebo spíš žídlích) je navíc nahradil solidní Mike Mitchell (jeho Shrek: Zvonec a konec je nedoceněná animovaná pecka!) a i když ukázky nějak lákavě nevypadali, ve finále tu šance na dobrý film pořád existovala. A vyšla! Na rovinu je nutno říct, že LEGO příběh 2 je v dosti nevýhodné pozici. Jednička byla před 5 lety nečekané překvapení a neskutečný náhul plný vypravěčského náboje, několika šokujících cameií a především mind-fuckového zvratu, který bych lehce zasadil mezi nejlepší filmové zvraty všech dob. Dvojka je tak pochopitelně v nevýhodě- kromě LEGO příběhu totiž už stihl dorazit i hodně dobrý LEGO Batman film a spíše průměrný LEGO Ninjago film kde už se stihlo LEGO na stříbrném plátně omrzet. A nějak takhle v kostce funguje LEGO příběh 2- Je to neskutečně dobrý, pořád to má plno skvělých nápadů a vyprávění Lorda/Millera je pořád WTF stylem kurevsky parádní, zároveň ale chyběl ten moment WOW překvapení- WOW momenty jako přílet LEGO Millenium Falconu prostě ve dvojce chybí a žádné cameo výrazně mile nepotěší (i když LEGO Bruce Willis je hodně fajn!) a především zatím co jednička ve finále dokázala opravdu šokovat, dvojka už si s tím odhaleným zvratem možná hraje až příliš. Čím víc nad tím navíc přemýšlím, nechal bych malé děti doma! Stejně jako v jedničce totiž hrajou prim především popkulturní geeky, především je ale zápletka neuvěřitelně složitá na pochopení a především pochopit motivace několik postav dá dětem pravděpodobně zabrat! LEGO příběh 2 je film pro starší publikum, které si nechá uznat, že jednoduše stárne až příliš rychle a dokáže si užít složitý příběh, který má v sobě velkou hloubku. LEGO příběh 2 je stejně jako v rámci jedničky plné parádních vizuálních nápadů, ve dvojce navíc obohacené o LEGO Duplo, které dalo Lordovi a Millerovi do inventáře spoustu výborných situačních gagů a vizuálních nápadů. Zpočátku jsem měl s tím možná až trošku creepy LEGO Duplo světem problém, po nějakých 5 minutách kde se navíc objevila písnička, která má šanci se stejně jako Everything is Awesome stát hitem mě ale ten svět začal bavit. A je úplně jedno jestli se zrovna věnujeme formy měnící královně, jejímu zmrzlinovému rádci nebo punkerským upírům. Phil Lord a Chris Miller dokázali udělat LEGO Duplo cool! Co se týče navracejících postav tak především Emmett a Hustěnka si projdou celkem fajn vývojem, nejzajímavější dějový oblouk však má ve finále Batman a je to takové podivné scenáristické rozhodnutí, které na Batmana rozhodně nehodí špatný stín. Z nových postav zaujme formu měnící královna Watevra Wa-Nabi, cool vyhlížející generálka Mela ale především Rex Riskomyl, který ve finále do děje přivede nejzajímavější prvek. Je jen možná trochu škoda, že celý zvrat, který se kolem něj točí začne být až příliš předvídatelný těsně před tím než dojde k tomu zásadnímu ,,odhalení´´, jedná se ale o pořád o hodně zajímavou postavu. A jeho ochočení raptoři jsou super! For the first time everything was awesome, everything was cool!.... Now everything was very good, everything was almost perfect! LEGO příběh 2 je parádní řemeslo a k nějakému většímu hodnocení jen těsně chybí fakt, že to prostě podruhé (pokud bereme spin-offy tak počtvrté) už není tak WOW a především to mělo v režii Lorda a Millera přeci jen větší koule, než v režii adekvátního Mitchella. Pořád ale parádní práce a třetí nejlepší LEGO film. Jestli bych si měl vybrat mezi LEGO příběhem 3 a LEGO Batman filmem 2 (který už se oficiálně kutí) asi si vyberu právě LEGO příběh 3, avšak musel bych mít opět záruku, že se vrátí Lord a Miller. Právě oni dali LEGO univerzu základ a i když je třeba LEGO Batman film hodně fajn a Lego Batmana mám radši, praví mistři stavitelé jsou ve finále jenom oni!(7.2.2019)

8/10. Velmi vydařené pokráčko. Přidalo se meta fórů a odkazů (Willis WTF!) a především se nezapomnělo na chytrý scénář a tolik milovaný přesah z prvního snímku. K tomu si připočtěte velmi stylový hudební podkres (imo lepší jak v jedničce), neselhávající LEGO vizuál a je jasno. Fakt pecka. Více: https://www.youtube.com/watch?v=wWlWAMs0xjU(18.2.2019)

• - Jedná se o druhé pokračování filmu LEGO® příběh (2014). Což z něj činí první film na pokračování Studia Warner Animation Group. (Tet.Ew)

• - Vo filme účinkuje 523 postáv a kráľovná Watevra Wa'Nabi má až 40 rôznych podôb. (krasomama)

• - Animátori museli navrhnúť viac ako 3 milióny skladačiek rozličných tvarov, ktoré potom rôzne tieňovali, otáčali a dodávali im škrabance a škvrny, aby vyzerali čo najviac realisticky. (krasomama)