Máma na tahu

Mámy na pařbě

Moms' Night Out

Komedie

USA, 2014, 98 min

Filmy s Alexom Kendrickom majú posolstvo (ODVÁŽNI). A aj teraz je tomu tak, ale scenáristi celkom šikovne strčili reči o kresťanských hodnotách do úst drsného motorkára. A na mňa to fungovalo. Ale čo je dôležitejšie, film funguje aj ako bláznivá komédia, kde sa jedna šialená situácia vŕši na druhú. Tento štýl filmu vyjde len občas (VO ŠTVORICI PO OPICI, ŠÉFOVIA NA ZABITIE). I keď je Mama na ťahu do značnej miery ženský film o ženách a pre ženy, mňa dostatočne zaujal...(6.6.2015)

Myslím že je to normální komedie, která ani nijak vyjímečně nevyčouhává z řad podobných filmů, přemýšlím co mě nejvíce pobavilo byly to dva momenty a to nápis"svoboda" v kalendáři a otázka "mám tu nůž, kdo ho chce?" Tenhle fim potěší každýho kdo má doma sviště a možná je fajn i protože je to vlastně pihled do duše žen na mateřské dovolené nebo v domásnosti;).(13.4.2015)

• hwnd

Tohle vážně bolelo. Parta pipin, která dostane od maminkovských povinností volno na večer nejspíš tak po pěti letech (podle velikosti dětí), se vydá pařit, přičemž k paření ani nedojde a partička zažívá cosi, co není ani vtipné, ani k zamyšlení (ikdyž žánr filmu by to nejspíš ani nedovolil). Do toho parta jejich drahých poloviček, která se o poměrně velké děti nedokáže na jeden večer postarat, zažívá hromadu rádoby-vtipných, ale spíše diváka-mučících taškařit. Vrchol, kdy se vším vypomáhá motorkářský dobrosrdečný gang už byl moc i na mě a musel jsem sebrat i tu poslední hvězdičku, která mi za sledování ještě zbyla. Tohle opravdu ne, to není ani komedie, ani romantika, to je prostě vyhozený čas.(16.7.2017)

• kaylin

Je to špatný film, o tom žádná, ale tak nějak se to dalo čekat. Ten potenciál názvu je absolutně nevyužit, protože se prostě film soustředí na něco jiného než na tu dámskou jízdu. Co mě potěšilo, to je přítomnost Seana Astina, za kterého jsem rád v každé roli. Ten hobit mi prostě přirostl k srdci a já doufám, že ho zase sem tam uvidím se Sandlerem.(19.8.2014)

• ecceHOMMO

Ďalšia z radu amerických komédií s absenciou toho najdôležitejšieho: humoru a vtipu. A i keď oceňujem snahu autorov poukázať na stresové vypätie mamičiek starajúcich sa o svoje nezbedné deti, nedokážem velebiť film, ktorý neponúka skoro nič. Vlastne ma potešil až takmer na záver, svojimi múdrymi slovami písanými v blogu. Ale stálo to za to???...Odpoveď je zjavná: rozhodne nie!!! */**(1.3.2015)