poster

Monsieur Ripois

 • Velká Británie

  Knave of Hearts

 • USA

  Lovers, Happy Lovers!

Drama

Francie / Velká Británie, 1954, 100 min

 • 27maudit
  *****

  Pokud jde o Gérarda nejsem a nikdy nebudu objektivní. Zkrátka novodobý Don Juan. Tedy v tomto filmu. V životě ho nesvedla ani Gina, Merilyn či BB, Tedy prý. A že těch tehdejších krásek v náručí držel mnoho. A protože ve svých asi 32 letech byl zřejmě nejtalentovanější a nejkrásnější herec, který žil, není moc co dodat. Zahráno fantasticky, natočeno lehkou rukou, velkou část filmu se Gérard potuluje přeplněným Londýnem a nikdo si jej nevšímá. Pokud to byli už tenkrát všechno komparzisti, tak klobouk dolů. A zase mohu jen opakovat...u nás se v padesátých letech točily angažované sra..y, zato Francouzi váleli. Proč takové filmy nebývají v TV? Nebo jsou někdy kolem půlnoci na ČT Art a já holt o nich nevím? Ještě, že tyto filmy jde najít na netu a já celkem slušně umím francouzsky. A každému, kdo toto čte opravdu doporučuji film L´Idiot z roku 1946. Fakt zážitek.(29.4.2017)

 • vesper001
  ***

  „Psychopati jsou zvláštní skupina lidí. V mozku jim chybí určitá propojení, díky čemuž prakticky necítí strach. Chybí jim základní morálka, zákony jsou jim lhostejné. Nemají brzdu, která by jim zabraňovala brát si to, co chtějí. Podvádějí a lžou, zneužívají druhé a výčitky svědomí ani pocit viny neznají. Skvěle manipulují s emocemi druhých lidí ve jménu vlastního zisku. Nemají partnery, jen doplňky, které lze kdykoli vyměnit. Člověk se vedle nich cítí velmi osamělý. Bývají šarmantní a atraktivní. Ve skutečnosti jsou to predátoři…“ Seznamte se, Andé Ripois. I přes svůj půvab se mi v této roli Gérard Philipe hnusil, což byl nepochybně účel. A pokud mi některé jeho vyznavačky mají za zlé tu lekci z psychiatrie, ať se znovu podívají na scénu, kdy nadšená Marcelle Andrému říká: „udělám tě nejšťastnějším mužem na zemi!“ A on se na ni jen útrpně a beze slova dívá, protože už má jasno, co jí v příští chvíli udělá...(19.5.2017)

 • d-fens

  ocenenia : MFF Cannes 1954 - Špeciálna cena poroty(27.2.2012)

 • Houdini

  Zlatá Palma - výběr(11.7.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace