poster

Život se smrtí (TV seriál)

Dokumentární

Česko, 2014, 7x41 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • borboleta
  ****

  Dávám jednu hvězdu navíc za odvahu jít do takového tématu. Mně se tento dokument líbí, přijde mi zajímavý a ani na mě nepůsobí tak moc smutně, jak by se vzhledem k tématu dalo očekávat. Hodně z těch sedmi lidí jsou, anebo se alespoň snaží být, stateční a vyrovnaní. Na rozdíl od jiných, kteří tu tento seriál komentují, ho skutečně nevnímám tak depresivně, protože toto téma právě bylo a je aktuální v mém blízkém okolí, a realita je mnohem horší. Ale tak zatím hodnotím po shlédnutí druhého dílu, zatím tam ještě nikdo skutečně neumřel.(27.3.2014)

 • Krysap
  *****

  Nebudu hodnotit kvalitu pořadu po filmový stránce. Maximálním počtem hodnotím vybraný téma. Co jsme to za pokrytce, že se pořád snažíme tvářit, že těžká nemoc a smrt je něco, co se nás netýká? Přitom oboje se v našem okolí objevuje dnes a denně. Jestli někdo napíše do komentáře, že se dokument nehodí k nedělnímu obědu, je to jasnej důkaz toho, že v naší společnosti je něco špatně. Dokumenty o miminech a rození jsou v pohodě, ale smrt je nechutná? Děkuju moc autorce za vybraný téma a děkuju taky všem, kteří ve filmu účinkujou.(6.4.2014)

 • maoc
  *****

  Po shlédnutí 2. dílu________Prolínání příběhů s občasnými textovými berličkami (představení aktérů) a starými fotkami mi přišlo velmi organické a plynulé. Perfektně do kontrastu postavené scény trochu násilné pohody v kolektivu přátel, kteří ví, že to možná bude naposledy, a totální urbánní depky "ty schody nahoru asi nedám". Kamera zaměřená přesně na to, na co má, skvěle vystihující nejistotu v chování lidí okolo těch, kteří si šlapou svou zelenou míli. Film se snaží "umírající" představit, ukázat, kdo jsou, za koho se považují oni (komparsista!, veterán!), není to jen film o tom, jak nějaký neznámí trpí a umírá, to ani náhodou. Ti lidé jsou vždycky nějak zajímaví, klidně i svou obyčejností. I když odhlédnu od tématu, musím říct, že tak dobrý dokument o lidech jsem dlouho neviděl. Většinou nevykouzlí úsměv na tváři a může mnohé zbavit růžových brýlí a pocitu sucha a bezpečí. To je ovšem medicína, kterou tato doba intenzivně potřebuje, proto jen houšť a větší kapky. A na nějakou tu naději a radost také dojde._________ČT už leta používá v pořadech pár nakoupených skladeb, takže si zde můžete např. hned několikrát poslechnout začátek Lovely Head od Goldfrapp.(27.3.2014)

 • jirin_cz
  *****

  Opravdu silný dokument. Těm slabším bych asi moc ani sledování nedoporučoval. Zajímavě vybraní lidi, u mě byl "favoritem" americký veterán, a ten díl, kdy umíral mě opravdu vzal asi nejvíce a byl jsem zralý na panáka. Jen je trochu škoda, že tam nebyly i pacienti s jinými typy rakoviny a v podstatě tam je asi polovina pacientek žena s rakovinou prsu.(2.5.2014)

 • nervoznideda

  Cituji z Básníků : Medicína je veselá věda o smutných věcech. Na tuto chorobu máme 2 léky. Bohužel žádný nepomáhá.Všem doktorům všichni pacienti umřou. Každý si myslí, že tu bude věčně, jako láska k sov ráji. Jsem rád , že jsem se dožil zatím 72 let, přežil jsem koma 6ti denní kt 240/120 atd atd jsem rád za každé dobré ráno jen čekám kdy mě doktoři zakážou dýchat. Tak raději si dám pivo ,cigaretu, silnou kávu a s úsměvem čekám na paní Kaplanovou . tuto dobu si zpříjemńuji promítáním starých krásných filmů, poslechem muziky a dobrým nezdravým jídlem . Je to moc příjemné. Svoji rodinu už jsem pohřbil a tak vím do čeho jdu. Jenom blbci mohou být šokováni!!! zdraví vás nervózni deda :-) :-)(16.4.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace