Život se smrtí (TV seriál)

Dokumentární

Česko, 2014, 7x41 min

Dávám jednu hvězdu navíc za odvahu jít do takového tématu. Mně se tento dokument líbí, přijde mi zajímavý a ani na mě nepůsobí tak moc smutně, jak by se vzhledem k tématu dalo očekávat. Hodně z těch sedmi lidí jsou, anebo se alespoň snaží být, stateční a vyrovnaní. Na rozdíl od jiných, kteří tu tento seriál komentují, ho skutečně nevnímám tak depresivně, protože toto téma právě bylo a je aktuální v mém blízkém okolí, a realita je mnohem horší. Ale tak zatím hodnotím po shlédnutí druhého dílu, zatím tam ještě nikdo skutečně neumřel.(27.3.2014)

Nebudu hodnotit kvalitu pořadu po filmový stránce. Maximálním počtem hodnotím vybraný téma. Co jsme to za pokrytce, že se pořád snažíme tvářit, že těžká nemoc a smrt je něco, co se nás netýká? Přitom oboje se v našem okolí objevuje dnes a denně. Jestli někdo napíše do komentáře, že se dokument nehodí k nedělnímu obědu, je to jasnej důkaz toho, že v naší společnosti je něco špatně. Dokumenty o miminech a rození jsou v pohodě, ale smrt je nechutná? Děkuju moc autorce za vybraný téma a děkuju taky všem, kteří ve filmu účinkujou.(6.4.2014)

Po shlédnutí 2. dílu________Prolínání příběhů s občasnými textovými berličkami (představení aktérů) a starými fotkami mi přišlo velmi organické a plynulé. Perfektně do kontrastu postavené scény trochu násilné pohody v kolektivu přátel, kteří ví, že to možná bude naposledy, a totální urbánní depky "ty schody nahoru asi nedám". Kamera zaměřená přesně na to, na co má, skvěle vystihující nejistotu v chování lidí okolo těch, kteří si šlapou svou zelenou míli. Film se snaží "umírající" představit, ukázat, kdo jsou, za koho se považují oni (komparsista!, veterán!), není to jen film o tom, jak nějaký neznámí trpí a umírá, to ani náhodou. Ti lidé jsou vždycky nějak zajímaví, klidně i svou obyčejností. I když odhlédnu od tématu, musím říct, že tak dobrý dokument o lidech jsem dlouho neviděl. Většinou nevykouzlí úsměv na tváři a může mnohé zbavit růžových brýlí a pocitu sucha a bezpečí. To je ovšem medicína, kterou tato doba intenzivně potřebuje, proto jen houšť a větší kapky. A na nějakou tu naději a radost také dojde._________ČT už leta používá v pořadech pár nakoupených skladeb, takže si zde můžete např. hned několikrát poslechnout začátek Lovely Head od Goldfrapp.(27.3.2014)

Opravdu silný dokument. Těm slabším bych asi moc ani sledování nedoporučoval. Zajímavě vybraní lidi, u mě byl "favoritem" americký veterán, a ten díl, kdy umíral mě opravdu vzal asi nejvíce a byl jsem zralý na panáka. Jen je trochu škoda, že tam nebyly i pacienti s jinými typy rakoviny a v podstatě tam je asi polovina pacientek žena s rakovinou prsu.(2.5.2014)

• nervoznideda

Cituji z Básníků : Medicína je veselá věda o smutných věcech. Na tuto chorobu máme 2 léky. Bohužel žádný nepomáhá.Všem doktorům všichni pacienti umřou. Každý si myslí, že tu bude věčně, jako láska k sov ráji. Jsem rád , že jsem se dožil zatím 72 let, přežil jsem koma 6ti denní kt 240/120 atd atd jsem rád za každé dobré ráno jen čekám kdy mě doktoři zakážou dýchat. Tak raději si dám pivo ,cigaretu, silnou kávu a s úsměvem čekám na paní Kaplanovou . tuto dobu si zpříjemńuji promítáním starých krásných filmů, poslechem muziky a dobrým nezdravým jídlem . Je to moc příjemné. Svoji rodinu už jsem pohřbil a tak vím do čeho jdu. Jenom blbci mohou být šokováni!!! zdraví vás nervózni deda :-) :-)(16.4.2014)