Shark Tank je reality show, která měla premiéru 9. srpna 2009 na stanici ABC. Základy show vychází z investorského pořadu Dragon's Den, který byl licencován v mnoha zemích. Původní koncepce této série je odvozena od japonské tv-show, jejíž název zní v anglickém překladu Money Tigers. Hlavními aktéry jednotlivých dílů jsou obchodní magnáti a multimilionáři, kteří mají za úkol si vyslechnout investiční návrhy podnikatelů a poté zvážit, zda se do daného odvětví/podnikání vyplatí investovat. (FFilipCZ)

FFilipCZ

Hodně zajímavý investorský pořad, kde se před skupinku miliardářů postaví obyčejné osoby mající buď zajímavý nápad nebo upadající byznys a snaží se výměnou za vlastnictví části svého byznysu (patentu,nápadu) získat potřebnou finanční náplast. Velice mne však mrzí, že tu není na konci každého dílu nějaký "reunion" - jinými slovy, že nevíme, jak jednotlivé uzavřené obchody nakonec dopadly. Našel jsem však jednu stránku, na které tyto informace jsou popsány. Odkaz zanechám v diskuzi.Edit: tak od půlky první série jsem se dočkal a mám radost, že v každém díle je tzv. Shark Update, kde vždy ve stručnosti představí jeden dříve úspěšně uzavřený obchod a dozvíme se, jak se jim daří teď, proto přidávám poslední, pátou hvězdu. ()

radimhasalik

Velmi inspirativní pořad. Podnikatelé si z něho mohou odnést řadu konkrétních doporučení pro svůj vlastní byznys. Navíc díky Shark Tank Update je vidět, jak se vybraným projektům daří. ()