Reklama

Reklama

Zapněte si bezpečnostní pásy

  • Itálie Allacciate le cinture (více)

Mladá servírka Elena a mladý mechanik Antonio rozhodně nebyli stvořeni jeden pro druhého. Představují totiž naprosté protiklady. Pohlcuje je však vzájemná přitažlivost, které se oba snaží ze všech sil odolat. Nakonec jí ale podlehnou. Elena a Antonio nebyli stvořeni jeden pro druhého - jsou příliš odlišní, jak svou povahou, tak i stylem života, pohledem na svět a způsobem, jak se staví k ostatním. Představují vlastně úplné protiklady. Podlehnou však vzájemné přitažlivosti, které by měli spíše odolat. Nejen proto, že se k sobě nehodí, ale také z toho důvodu, že je Elena zasnoubená s Giorgiem a Antonio zase se Silvií, Eleninou nejlepší kamarádkou. A mimoto mladý Fabio, který je nejlepším přítelem Eleny, nenávidí Antonia pro jeho otevřenou homofobii. Od samého počátku funguje mezi Elenou a Antoniem fyzická přitažlivost, která vyvolá první opravdový zmatek v Elenině životě. Všichni se musejí vyrovnat s nečekanou a prudkou bouří citů a vášní, jež zcela změní pravidla hry ve vzájemných vztazích. To však nemá zůstat jediným otřesem v Elenině životě. (Cinemax)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (14)

mat.ilda 

všechny recenze uživatele

Na koho mívá jízda s Ferzanem Ozpetekem hypnotizující účinky, radím si bezpečnostní pás rozhodně nezapínat a nechat se prostě jen unést jeho sladěnou kompozicí obrazu, hudby a emocionálna, kdy každé hnutí tváře prozradí proces, který se uvnitř odehrává a k obnažení situačního napětí si vystačí pouhým pohledem kamery na záda... a nejenže plní žánrová zadání, ještě je odborníkem na vztahy a prožívání, jakož i estétem se smyslem pro detail a na jeho herce se krásně dívá... ()

juta 

všechny recenze uživatele

Dost nepovedená romantika, která má v sobě nespočet klišé momentů, ale co je horší je, jak je příběh ve filmu sestříhán. To co by mělo být uprostřed je promítáno ke konci a co by mělo být na konci je uprostřed. :D Kdyby aspoň byl důvod to takhle udělat, ale tohle bylo naprosto na hlavu padlý a nerozumím tomu, proč to tak je. ()

Reklama

thommas 

všechny recenze uživatele

Netuším, jak to Ozpetek znovu a znovu dělá, že z tak sladkobolné povídačky vytáhne to nejlepší a donutí mě se do každého jeho dalšího filmu zamilovat. Dokope herce i k poslední emoci, co tam ještě mají, okatě do toho naseká humor, pohraje si s retrospektivou, přidá pár technicky perfektních scén beze smyslu (změna směn v kavárně) a rozjede kolem hlavních postav další osudy, k jejichž dořčení mu mnohdy stačí i jeden záběr. Rosamunde Pilcher hadra. Ferzane, jdi už do háje! ()

lucijelucije 

všechny recenze uživatele

Tahle italská věc je příjemná. Sympatičtí herci, ale téma, kterým se tohle drama prezentuje je natolik profláklý, že vás to lehce nechá chladným. Láska, přitažlivost to je věc, která vás potká a možná vás s mnoha léty zase opustí. Ale taky nemusí, jen se může projevovat jiným způsobem, což je v tomhle dramatu značně vidět. Nevím moc, co si mám o tomhle filmu myslet, je to emocionální, je to vtipné, i drmatické, ale pro mě bez erupce. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Italové mají zvláštní způsob, jak vyjadřovat svoje city. K tomu tu hlavní představitelka byla až dost vostrá a až moc sexistická. Jenže jelikož se jedná o příběh, který si prochází určitými časovými horizonty a nabízí nejenom radosti, ale i strasti života, snažil se mě zaujmout lidským smutkem, což mu úplně nevyšlo. Hlavně proto, že se mi to všechno po tom všem zdálo až moc uměle nastavené. ()

Galerie (30)

Reklama

Reklama