Zapněte si bezpečnostní pásy

• angličtina

Fasten Your Seatbelts

Drama / Romantický / Komedie

Itálie, 2014, 110 min

Tahle italská věc je příjemná. Sympatičtí herci, ale téma, kterým se tohle drama prezentuje je natolik profláklý, že vás to lehce nechá chladným. Láska, přitažlivost to je věc, která vás potká a možná vás s mnoha léty zase opustí. Ale taky nemusí, jen se může projevovat jiným způsobem, což je v tomhle dramatu značně vidět. Nevím moc, co si mám o tomhle filmu myslet, je to emocionální, je to vtipné, i drmatické, ale pro mě bez erupce.(14.5.2016)

Za prvních třicet minut bych dal pět hvězd - moderní inteligentní romantika plná vzrušení a erotického dusna, otevřených dialogů ( rekordní množství slova "šukat") a trocha nahoty ( opět opakovaně mi při sledování italského filmu přijde česká kinematografie naprosto puritánská )... jenže pak se udělá absolutně brutální skok, která udělá z první poloviny skoro jiný film nesouvidející s následujícím dějem a žánrem ( komedie vs. černá komedie až těžký drama?). ... zkouška lásky v období léčby rakoviny Kva co to je? To ten film zabilo.(21.4.2018)

• juta

Dost nepovedená romantika, která má v sobě nespočet klišé momentů, ale co je horší je, jak je příběh ve filmu sestříhán. To co by mělo být uprostřed je promítáno ke konci a co by mělo být na konci je uprostřed. :D Kdyby aspoň byl důvod to takhle udělat, ale tohle bylo naprosto na hlavu padlý a nerozumím tomu, proč to tak je.(1.10.2016)

Už dlouho jsem neviděla nic takhle pojatýho, Ferzan Ozpetek má celkově filmy, které ukazují retrospektivu a minulost, čímž je to ještě zajímavější, takže jsem se hned od začátku těšila. Sympatická Elena, která je poněkud ráznější naprosto nesnese Antonia, jelikož se s ním na zastávce "kapku" pohádala. Takže, když jí její nejlepší kamarádka poví, že tenhleten je její nový přítel, je "nadšená". Nenávist přeroste v chtíč a z chtíče jsou 2 děti, rakovina ale věci svým způsobem "spraví" - což ale bohužel nikdo neví, protože režisér si vymyslel nechat "otevřený" konec a my se z doby kdy je na tom Elena dost špatně, dostáváme pěkným střihem do doby kdy všechno začalo. Až by to člověk nečekal. Skvělý film, uvědomíte si jak je život strašně zapeklitý ,ale zároveň je to svým způsobem všechno hrozně jednoduché.(7.4.2015)

Italové mají zvláštní způsob, jak vyjadřovat svoje city. K tomu tu hlavní představitelka byla až dost vostrá a až moc sexistická. Jenže jelikož se jedná o příběh, který si prochází určitými časovými horizonty a nabízí nejenom radosti, ale i strasti života, snažil se mě zaujmout lidským smutkem, což mu úplně nevyšlo. Hlavně proto, že se mi to všechno po tom všem zdálo až moc uměle nastavené.(15.4.2016)