Moderní pojetí klasického románu Alexandra Sergejeviče Puškina. Vladimir (Danila Kozlovskij) je úspěšný bankéř a pravidelný návštěvník módních nočních klubů. Máša (Klavdija Koršunova) je pilná absolventka britské vysoké školy a milující dcera. Vypadá to, že mají před sebou světlou budoucnost. Nečekaný spor dvou excentrických otců však jejich potomky donutí prožít konflikt Puškinova románu. (mokelembembe)

rivah

Moderní adaptace Puškinovy novely. Vladimír je úsoěšný bankéř a pravidelný návštěvník trebdy nočních klubů. Máša je úspěšná absolventka British college a milující dcera. Vypadá to, že je čeká skvělá budoucnost. Bohužel hádka mezi dvěma výstředními otci to překazí....Příliš těžkopádné, je tam ruská příroda, kostel aj. ()

natalie15

Ohľadom formálnej stránky filmu: zvláštny spôsob snímania, prehnané interiéry vs. pusté exteriéry (zasnežené pláne typu kde nič - tu nič). Najcivilnejšie pôsobí v intímnych momentoch dvoch hlavných postáv. Nápad previesť klasiku do dnešnej doby je síce zaujímavý (nie objavný), len neviem, či priniesol želaný výsledok. Ďalšie mínus: neuveriteľne prešvihnutá stopáž! Mala som pocit, že sa v celom filme nič nedeje, a ak sa aj deje tak stále dokola len to isté. Filmovú estetiku badať najmä v citlivejších momentoch (večera, momenty 2 hlavných hrdinov, večierok, posledných pár minút, zábery na prírodu). Herci v pohode, ústredná "romantická" dvojka bola sympatická. Žiaľ, ostatné postavy mi boli ukradnuté, resp. som si k nim vytvorila ohromnú averziu, že už čo sa zjavili na obrazovke, mala som chuť to vypnúť. Ospanlivá atmosféra, uspávankové tempo. Dalo sa to sfilmovať oveľa sofistikovanejšie. Napriek tomu 2 hviezdy a tesných 40%. ()