Skenování minulosti

• Velká Británie Time Scanners
Velká Británie, 2014, 4 h 30 min (Minutáž: 45 min)

Série(2) / Epizody(6)

V dokumentárním seriálu Skenování minulosti odborníci s použitím nejmodernější 3D technologie laserového skenování otestují a pokusí se odhalit tajemství, jak byly v minulosti postavené některé z celosvětově známých ikonických staveb. Hlavním průzkumníkem je Steve Burrows, který se spojil s odborníky na laserové skenování z Centra pro pokročilé prostorové technologie na Univerzitě v Arkansasu. S neomezeným přístupem prozkoumají, naskenují a digitálně analyzují některé z neuvěřitelných architektonických děl lidstva a odhalí, jak dobří byli inženýři ve starověku. Konkrétně prozkoumají Koloseum, skalní město Petra, Machu Picchu, katedrálu svatého Pavla, pyramidy a Jeruzalém. (National Geographic)

subic

Seriál z dílny britské National Geografic. Vážně? Vypadá to jako kdyby to dělali Amíci takovým tím jejich hurá způsobem. Naštěstí pro mě obsah vítězí nad formou. Já jsem vystudovaný zeměměřič a laserové 3D skenování, když nám o tom říkali ve škole, byl někdy před 20i lety sen a dnes už je to realita a to mě baví. Měří/skenuje se čím jiným než švýcarským etalonem LEICA GEOSYSTEMS. Tak skenujte skenujte a točte, dokud je co, než to islámští fanatici zničí navždy. Díl o londýnské katedrále sv. Pavla a o římském Koloseu jsou fajn, nakonec trochu zklamání z posledního dílu o pyramidách, čekal jsem, že výzkum najde něco víc a hlavně pořád tu omleté kecy o megahrobkách už jsou trapné. 70% ()