Gotham - Série 3 (série)

Krimi / Drama / Thriller

USA, 2016–2017, 15 h 53 min (Minutáž: 42–44 min)

Tvůrci:

Bruno Heller

Morena Baccarin, Camren Bicondova, Clare Foley, Maggie Geha, Donal Logue, David Mazouz, Ben McKenzie, Sean Pertwee, Drew Powell, Erin Richards, Cory Michael Smith, Robin Lord Taylor, BD Wong, Jessica Lucas, Jada Pinkett Smith, Jamie Chung, Chris Chalk, Michael Chiklis, Victor Pagan, Benedict Samuel, Naian González Norvind, Christian Keiber, Anthony Carrigan, Marmee Cosico, Richard Kind, James Carpinello, John Doman, Happy Anderson, Logan Smith, Chelsea Spack, Krista Braun, Julian Gavilanes, Alex Ziwak, Kieran Mulcare, Jeremy Crutchley, William Abadie, Alex Corrado, Justin Clarke, Ivana Milicevic, Paul Reubens, Cameron Monaghan, David Dastmalchian, P.J. Marshall, Dave Quay, Alena Chinault, Angel Rosa, Ed Heavey, Jan Maxwell, James Remar, Raymond J. Barry, Brian Anthony Wilson, Zoran Korach, Flora Diaz, Nathan Darrow, Eddie Torres, Doris McCarthy, David Paterson, Tonya Pinkins, Leslie Hendrix, Christopher Dylan White, Costa Ronin, Armen Garo, Luciana Faulhaber, Camila Perez, Faith Logan, Mattea Conforti, Michael Park, Oscar Pavlo

Už bych si říkal, že Gotham má to nejlepší za sebou, jenže pak tvůrci ve finále přijdou s novými postavami, které jsme v hrané formě ještě neviděli a neustále nám dokazují, že to Batmanovské univerzum je mytologicky strašně našlapané. Tahle série byla hlavně o Sovím tribunálu, který jsem nikdy moc nemusel, ale objevil se i Jerome, Mad Hatter, Ivana Milicevic z Banshee!!, omlazení Poison Ivy, Executioner o kterém jsme si všichni nejdřív mysleli, že bude Banem. Snad se ještě někdy v budoucnu vrátí Azrael, i když určitě v nové formě..i když kdo ví, co Lazarus Pit všecko dokáže. A ten konec! Už jste slyšeli teorii, že Bruce Wayne se vlastně může stát někým úplně jiným? :D(8.6.2017)

Gotham si stále drží latku. Čo by som tretej sérií vytkol? Asi Soví Tribunál, z ktorého by som rád videl viac. Nepáči sa mi, koľko má členov, ale my ako diváci poznáme len Kathryn. Ostatní tam len stoja a čumia, čo je škoda. Ďalej ma zo začiatku nebavil Pengiun a Nygma, neviem prečo, bolo to také divné s nimi. Zachraňoval to ale Jervis Tetch, od ktoré som možno čakal viac, ale v konečnom výsledku som s ním spokojný. Proste som nevedel prísť prvej polovici tretej série na chuť. Ale potom to prišlo. Kult Jeromových fanatikov, ktorí privedú späť Camerona Monaghama, ako zvráteného, nihilistického a nebezpečného psychopata Jeroma Valesku. Nielenže išlo, aspoň pre mňa, o najlepšie epizódy, ale aj samotná tretia séria sa prehupla do, pre mňa lepšej, druhej polovice. Pengiun a Nygma si idú po krku, Tribunál sa viac zapája do akcie, vracia sa Strange, mizne Bruce a to všetko vyvrcholí v strhujúcom finále, kedy sa mesto rúti do záhuby a rôzne dejové linky sa uprostred tohto chaosu uzatvárajú. Ak by bola toto posledná séria, tak by to nevadilo (akože bola by škoda takého kvalitného seriálu, ale to finále bolo proste božie). Tak, uvidíme, čo nám prinesie štvrtá séria.(15.9.2018)

Opět horší a horší seriál. Místy zajímavé epizody, které zase posouvají postavy směrem dopředu, tak jak je známe, ale jinak dokola umírání a obživování a snaha ovládnout město. Konec tu bídu maličko zachránil snad definitivním koncem několika postav, a posun Bruce do Spidermanovského začátečnického kostýmu.(28.12.2017)

no musim říct že jsem současně velmi překvapen a velmi zklamán a to hlavně díky postavě Gordona, ta postava je tak tragicky napsaná až o bolí. Představitel se neumí usmát ani zamračit aniž by nevypadal jako idiot, herecký projev až amatérský a celkově postava Gordona mi přijde velmi špatná a nejhorší z celého seriálu. seriál mi přijde občas jako groteska co paroduje samo sebe. K plusům, je zde opravdu kvantum Batmanovských padouchů, kteří se neustále prolínají, přichází a odchází, mizí a zase se objevují aby mohli zemřít a potom se zase vrátit. Tady není třeba se o nějakou postavu bát protože víte že se vrátí. Dokonce jsem překousl i homo Penguina ale co mi opravdu vadilo, byl poslední dvou díl..Sakra, všichni se nakazí virem a stanou se z nich nemyslící monstra ale z Lee ne, ta se nalíčí, namaluje, nalakuje nehty, upraví vlasy a má plnou hubu hlášek. Tahle část mi přišla jak vytažená z prdele na poslední chvíli kdy studio tlačila uzávěrka a rychle museli něco dalšího vymyslet a to ani nepočítám to věčný klišé kdy deset chlapů porazí všechny kolem sebe jen aby následně byli zbiti solo Gordone protože on je přece hlavní postava a má výcvik, zatímco Talon ze Sovího tribnálu je elitní zabiják co se vyhne kulkám a stejně tak Azrael.....no tragédie jedna básen......(12.6.2017)

Tady prostě víte, že když někdo umře, nemůžete to brát vážně. Tahle věc je rakev skoro pro každý seriál a Gotham na to dost doplácí. První dvě série super, ve třetí už je všechno jinak a ne moc dobře - podsvětí může vést v podstatě každý magor; každý kdo umře, se vrátí; postavy se chovají tupě a situace řeší vždy tak, aby vznikl konflikt a to úplně zbytečně, jelikož tvůrci už nemají z čeho čerpat? Že by? Nevím, ale přijde mi to tak.(24.9.2017)