poster

Gotham - A Dark Knight (série)

Krimi / Drama / Thriller

USA, 2017–2018, 16 h 7 min (Minutáž: 43–44 min)

Tvůrci:

Bruno Heller

Předloha:

Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks)

Hrají:

Donal Logue, Ben McKenzie, Genoveva Rossi, Harry Sutton Jr., Justin Clarke, Michael Buscemi, Leila Almas, Anthony Carrigan, Cory Michael Smith, Charlie Tahan, Robin Lord Taylor, Maggie Geha, Camren Bicondova, Sean Pertwee, David Mazouz, Jessica Lucas, Alexander Siddig, Damian Young, Larry Pine, Morena Baccarin, Erin Richards, Chris Chalk, Crystal Reed, John Doman, Nathan Darrow, Dakin Matthews, Benjamin Stockham, Stephen Badalamenti, Owen Harn, Joy Sudduth, Drew Powell, Demosthenes Chrysan, Michael Cerveris, Will Janowitz, Krista Braun, David Wenzel, Tommy Nelson, John Bianco, Gregory Konow, Stu 'Large' Riley, Marina Benedict, Bob Celli, Peyton List, Brian J. Carter, Cameron Monaghan, Joe D'Onofrio, Benedict Samuel, Chris Perfetti, Michelle Veintimilla, Steven Hauck, James Lurie, Peter McRobbie, Adam Sinclair, Camila Perez, Shiva Kalaiselvan, Alberto Vazquez, Ramon Nuñez, David Howard Thornton, Michael Maize, Sulekha Ebelle, Jamie Effros, Midori Francis, Ramon O. Torres
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Spiker01
  *****

  Nejlepší série. Bezkonkurenčně. U žádné z předešlých tří sérií jsem se nebavil více, byly tam nabité díly, ovšem pokaždé to v nějaké části ustrnulo. Tady ne, tady mě to chytlo od začátku až do konce a dokonce tu nebyl ani jediný průměrný výplňkový díl, ba co více, bylo tu hodně těch naprosto bombových. Včetně finále, které je sice jeden obrovský cliffhanger, u něhož jsme se modlili za oznámení další série..Které naštěstí přišlo, takže už se nemůžu dočkat až to v lednu konečně vypukne. A příště už zpět toho Denta prosím.(20.5.2018)

 • CheeseFigure
  ****

  No...mám pocit, že skoro každá séria začína Pengiunom a niekým, kto sa ho rozhodne dať dole. Nie, že by to vadilo. Predstaviteľ Oswalda, Robin Lord Taylor, je sympaťák a je zábavný, keď je naštvaný. Musím povedať ale pravdu, prvá polovica ma až tak nebavila. Áno, bola tu zaujímavá Sofia, celkom smutný vzťah medzi Harveym a Gordonom, geniálny Pyg, ale i tak ma to nejak nechytalo. A druhá polovica bola proste WTF. Celá vec ohľadom Barbary a Ligy, Legion of Horribles (ktorá zmizla tak rýchlo, ako aj prišla), vzťah Eda a Lee a samozrejme nesmieme zabudnúť na návrat Jeroma Valesku, ktorý ide po svojom bratovi, ktorého si scenáristi bohvie odkiaľ vycucali. A možno je Jeremiah príčetnejší, ako jeho dvojča Jerome, nudiť sa s ním určite nebudeme. Proste, druhá polovica bola WTF, ale zábavné WTF, ktoré ma dosť bavilo. Finále bolo potom ako vždy super a navnadilo na piatu sériu.(29.9.2018)

 • Ratemus
  ***

  No tady už se jedná o čistokrevnou groteskní parodii. Naštěstí zde bylo plno skvělých okamžiků ale bohužel si seriál drží tu svou až směšnou linku kdy herci parodují snad samo sebe, přehrávají a působí směšně. Kolikrát jsem měl pocit zda cílová skupina není do patnácti let, plno postav které už jen překáží a jsou k hovnu, některé tu jsou jen proto... vlastně ani nevím proč...no a smrt riddlerem a Lee? Nezoufejte, skončili u Strange takže se opět vrátí...nevím no, zase další průměrná série a nezachrání to ani skvělý Scarecrow, ani jeden Joker a ani Poisson Ivy(28.5.2018)

 • Mouchal
  ****

  Za mě spolu s druhou sérií nejlepší série (dost pomohl fakt, že první a třetí mě moc nenadchly). První polovina se občas mírně táhne, ale s příchodem "teen Jokera" do Gothamu se ukázala jedna věc. Že ne nadarmo, je Joker pokládán za nejlepšího padoucha z batmanova světa. Hrozně tomu dopomohl i herec, který předvádí, řekl bych, až filmové kvality svého umu. A to, že vlastně zahrál dva Jokery a oba diametrálně odlišné a přesto oba děsivé jen umocňuje můj názor. Opravdu klobouk dolů. Zrod Jokera mě opravdu moc bavil a s tím i velmi časté odkazování na různé komiksy (například Killing Joke). Je vidět, že tvůrci nezanedbali svou přípravu a mají také dost načteno, což je vždycky dobře. Na druhou stranu mě moc nebavila linka s Ridllerem/Lee nebo Butchem aka Solomonem Grundym a vůbec mě nebavila Barbara a ta její Liga feministek. Tu bych nehradil radši originem Poison Ivy, která nějak nenápadně zmizela. Celkově jsem spokojen, ale myslím, že konec seriálu pátou sérií je jen a jen dobře pro Gotham a hlavně pro nás. Pět sérií je akorát a snad se nám už konečně zrodí Batman. 80%(19.5.2018)

 • liquido26
  *****

  Gotham se pro mě za ty čtyři roky stal srdcovkou. Není komiksového seriálu, který by si dokázal udržet kvalitu po celé čtyři série. Tam, kde Arrow a spol. jdou během třetí série vždy do kytek, Gotham je naopak lepší a lepší. Žádné zbytečné citové výlevy, žádné telenovelové romance, ale naopak skvělé příběhy zápletky, akce a temná atmosféra. Taky se mi líbí to, že seriál nemá schéma - tým proti jednomu mastermindovi, ale spíš se tu rozvíjí několik různých zápletek, které se týkají různých padouchů a navzájem se proplétají a rozplétají a některé na konci spojují. Závěrečná epizoda neměla chybu. To byla čirá komiksová temnota, které už chybí jen to, aby do ní naskočil Batman.(19.5.2018)

 • - Jeremiah Valeska (Cameron Monaghan) má purpurový kabát a dlouhou fedoru, která má výraznou podobnost s klasickým designem Jokera. (Vyhnalik)

 • - Když Gordon (Ben McKenzie) umístí VHS kazetu do přehrávače, televizor je téměř okamžitě zobrazen. Ve skutečnosti by to trvalo několik sekund, než prehrávač nahraje kazetu a začne ji hrát. (Vyhnalik)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace