Gotham (TV seriál)

Gotham

Gotham

Gotham: Vojna gangov

Krimi / Drama / Thriller

USA, 2014–2019, 72 h 58 min (Minutáž: 42–50 min)

Tvůrci:

Bruno Heller

Předloha:

Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks)

Ben McKenzie, Donal Logue, Jada Pinkett Smith, Camren Bicondova, Robin Lord Taylor, Andrew Stewart-Jones, John Doman, Cory Michael Smith, Sean Pertwee, David Mazouz, Clare Foley, Richard Kind, Victoria Cartagena, Daniel Stewart Sherman, Carol Kane, Grayson McCouch, Drew Powell, Erin Richards, Sara Paxton, Lili Taylor, Frank Whaley, Wayne Duvall, Dan Bakkedahl, David Zayas, Susan Misner, Jon Beavers, Polly Lee, Marija Skangale, Genevieve Hudson-Price, Jared Brito, Makenzie Leigh, James Colby, Zabryna Guevara, Morena Baccarin, Cameron Monaghan, Adrian Martinez, Willa Fitzgerald, Gabriel Rush, Anthony Carrigan, Marko Caka, Doris McCarthy, Peter Maloney, Jeremy Bobb, Michelle Gomez, Daniel Davis, Charlie Tahan, Gabriel Hansen, Alex Ziwak, James Monroe Iglehart, Perry Yung, David Fierro, Gregory Konow, Joseph Latimore, Aly Mang, Lucille Sharp, Natalie Alyn Lind, Michael Goldsmith, James Frain, Will Brill, Dustin Ybarra, Michael Chiklis, Hakeem Kae-Kazim, Daniel London, Dan Hedaya, Nicholas D'Agosto, Jessica Lucas, Chris Chalk, BD Wong, Kristen Hager, Danny Hoch, Nathan Darrow, Michael Kostroff, Michael Bowen, Lori Petty, Melinda Clarke, Justin Mark, Paul Reubens, Mark Margolis, Dan Ziskie, Krista Braun, Norm Golden, Brett Azar, Michelle Veintimilla, Larry Petersen, Tama Filianga, Neil Hellegers, Ron Rifkin, Eisa Davis, Brendan Burke, Barbara Rosenblat, Jonny Coyne, Maggie Geha, Paulina Singer, Kyle Massey, Joey Starr, Kett Turton, Jeremy Davidson, Margaret Colin, Mark Vincent, Christopher James Baker, Kim Director, Mekia Cox, Salvatore Inzerillo, Todd Stashwick, Frank Deal, Orlagh Cassidy, Louis Balletta, Al Sapienza, Leslie Odom Jr., Steve Cirbus, Lesley-Ann Brandt, John Enos III, Christopher Heyerdahl, Allyce Beasley, Kevin McCormick, Isiah Whitlock Jr., Peter Scolari, Caroline Lagerfelt, Dash Mihok, Michael Eklund, Willie C. Carpenter, Marmee Cosico, Julian Sands, Maria Thayer, Dashiell Eaves, Johnny Alonso, Steve Mason, Marcin Paluch, Niko Nicotera, Milo Ventimiglia, Victor Pagan, Alexander DiPersia, David O'Hara, Jeffrey Combs, Jenna Gavigan, Beth Katehis, Becky Ann Baker, Nicholle Tom, Colm Feore, Michael Potts, Juliette Beavan, Brian Distance, Rosemary Howard, Leo Fitzpatrick, Raúl Castillo, Jon Sklaroff, Tommy Flanagan, Jamie Chung, Benedict Samuel, Sharon Washington, Naian González Norvind, Christian Keiber, Happy Anderson, James Carpinello, Logan Smith, Adrienne Lovette, Alex Corrado, Chelsea Spack, Julian Gavilanes, Kieran Mulcare, Jeremy Crutchley, William Abadie, Justin Clarke, Marc Damon Johnson, Ivana Milicevic, Flora Diaz, Steve Axelrod, Clark Middleton, David Dastmalchian, P.J. Marshall, Dave Quay, Jasson Finney, Zachary Infante, Alena Chinault, Zachary Spicer, Abbi Snee, Lenny Platt, Danielle Guldin, Michael J. Burg, Kelly Aaron, Angel Rosa, John Pirkis, Taber Cross, Ed Heavey, Jan Maxwell, James Remar, Raymond J. Barry, Brian Anthony Wilson, Zoran Korach, Eddie Torres, David Paterson, Genoveva Rossi, Elliot Villar, Harry Sutton Jr., Michael Buscemi, Leila Almas, Sean Ringgold, Otto Sanchez, Faith Kelly, Norm Lewis, Alexander Siddig, Damian Young, Larry Pine, Crystal Reed, Tonya Pinkins, Dakin Matthews, Benjamin Stockham, Stephen Badalamenti, Owen Harn, Joy Sudduth, Demosthenes Chrysan, Michael Cerveris, Will Janowitz, David Wenzel, Tommy Nelson, John Bianco, Stu 'Large' Riley, Marina Benedict, Tonya Glanz, Noah Robbins, Leslie Hendrix, Mary Joy, Bob Celli, Julia Chan, Peyton List, Brian J. Carter, Joe D'Onofrio, Molly Camp, Christopher Dylan White, Costa Ronin, Armen Garo, Chris Perfetti, Steven Hauck, James Lurie, Peter McRobbie, Adam Sinclair, Luciana Faulhaber, Danny Johnson, Camila Perez, Shiva Kalaiselvan, Alberto Vazquez, Greg Murphy, Waltrudis Buck, Ian Lyons, Babs Olusanmokun, Peter Jay Fernandez, Lucas Salvagno, Adam Carbone, Ramon Nuñez, Saundra Santiago, Faith Logan, Mattea Conforti, Jake Choi, Jaime Murray, Jamar Greene, Alex Morf, Will Meyers, David Kallaway, Michael Park, David Howard Thornton, Michael Maize, Sulekha Ebelle, Wyatt Fenner, Marceline Hugot, David Carranza, Shane West, Joseph McKenna, Oscar Pavlo, Aaron Dalla Villa, Jamie Effros, Roberta Colindrez, Robbie Tann, Midori Francis, Erica Camarano, Ramon O. Torres, Francesca Root-Dodson, Odiseas Georgiadis, Lili Simmons, John Bedford Lloyd, Marlon Perrier, Julian Gamble, Danny Mastrogiorgio, Jimmy Palumbo

Komentáře uživatele NiaWolf k tomuto TV seriálu

Ke Gothamu jsem byla hodně skeptická...Gotham bez Batmana? Ikoničtí padouši v pozadí? Ale nakonec se z toho vyklubal slušný temný seriál. Po čtyřech dílech stále drží dech. Sice čtvrtořadí padouši jsou takoví nemastní neslaní, ale pořád to ujde. Rovněž je pěkně vykreslená atmosféra ponurého Gothamu, kam se nehodí akorát Barbara, která prostě neumí hrát a do příběhu se moc nehodí. Kvalitou mi to přijde jako první série Agentů, tak snad se to udrží. Druhá série je naprosto skvělá a ze všech komiksových seriálů se mi zamlouvá nejvíce. Perfektní jsou hlavně záporňáci (Penguin, Riddler...), kteří se sice lehce/více odklonili od svého komiksového originu, ale díky tomu nabízí svěží a neokoukané příběhy. Vždycky se moc těším na další díly, protože kromě cca 2 slabších dílů má série samé silné kousky. Perfektní!(21.10.2014)

Konečně se člověk i trochu zasmála. Scéna s tučňákem a Nygmou ,,Hello...my old friend!" byla úžasná.(9.10.2016)

• Mad City: Ghosts (S03E12) (epizoda) (2017)

Úplně zbytečný díl o ničem. Leslie mi leze už vážně na nervy, jak neustále mění svoje postoje vůči Gordonovi. Znáte to, jeden den někomu řeknete, že chcete aby zemřel a že je něco jako rakovina a o pár hodin později mu zase fandíte. Bože. Selinina matka je tam jak pěst na oko, také tam vůbec nemusela být, navíc ta herečka vůbec nepůsobí přesvědčivě. Skoro bych věřila, že ji vážně někde vyhrabali z ulice a dali 5 min na nastudování scénáře. Dějová linka s Penguinem byla asi to nejzajímavějšího z celého dílu, ale bylo to celkem průhledné a uspěchané. Čekala bych víc.(21.1.2017)

Jerome hype stále jede a tak není divu, že středem pozornosti se stal právě Jerome, nakonec to nebylo tak špatné. Dokonce i perfomence a la Jack Nicholson (ne Leather, jak si hypovníci furt myslí) bylo opravdu dobré. Jen linka s Penguinem a Ridlerem ve stylu: miluju tě, buď gay, bude nám hej, je čím dám divnější...(3.2.2017)

Spoilery! Jako dlouholetý fanoušek Riddlera jsem netrpělivě čekala, s čím tvůrci Gothamu přijdou. Zvlášť po té eskapádě „bros love story“. Fetující Riddler, který si pokecává se svým mrtvým přítelem Penguiemn, jež mu následně začne zpívat ukolébavku, to je vážně více než divné. Naštěstí to pak zachraňuje zbytek dílu, kdy se i trochu přibližuje Riddlerovi z komiksů. Ostatní postavy tam byly zbytečně, jen opakují to, co už jsme v seriálu mohli vidět několikrát – Penguin opět „umírá“, Selina opět „dělá drahoty“ a hraje si drsnou cool holku, co nechce mít s boháčem nic společného (zase?), Bruce je zase pěkně v kelu (zase?!) a Gordonovi opět podlézají všichni možní mafiáni, kteří ho mermomocí chtějí přetáhnout k sobě (ZASE?!). Zííííív! Možná by si scénáristé Gothamu měli dát menší školení u Agents of S.H.I.E.L.D., aby viděli, jak má vypadat pořádný scénář, sakra! Protože, až to nepotáhne Riddler, tak v tomhle seriálu už vážně moc pořádných postav nezbyd a seriál dopadne jak Arrow(29.4.2017)

Jak už název napovídá díl se zaměřuje na Riddlera, což je dobře. Cory Smith si svou roli očividně užívá a chová se jako Riddler z komiksů - teatrálně, provokativně takticky. Paráda. Zato McKenzie vypadá, že ho hraní Gordona přestalo bavit už uprostřed druhé série a jen přijde na plac odříkat text a zase jde dělat něco jiného.(19.5.2017)

• Heroes Rise: Light the Wick (S03E18) (epizoda) (2017)

Díl na prosto o ničem. Děj se opět větví do příliš velkého množství dějových linek, takže na každou vyjde jen pár minut. Přitom se zase nic moc nestane, rozhodně nic překvapivého. Alespoň, že vypadla jedna z otravných postav, doufám, že už natrvalo.(19.5.2017)

• Heroes Rise: Pretty Hate Machine (S03E20) (epizoda) (2017)

Vycpávkový díl, který má (doufám) jen připravit půdu pro finále. Bohužel podle toho to i vypadá - vše uspěchané a bez hloubky. Lee je stále větší osinou v zadku, tentokrát však dosáhla na svůj vrchol. Tahle herečka už tam dávno neměla být. Dějová linka kolen Penguina je spíše výsměch, přestože na ni tvůrci lákají nejčastěji, tak v seriálu se jim věnuje 5 min. Celá příběhová linie s Brucem je až moc uspěchaná. Během pár dní je z něj chladnokrevný vrahoun s vymytou hlavou? Věřím mu to stejně jako ten jeho rolák...Court of Owls se po dvě sezony prsil jako seriozní nepřítel, aby byl následně zhasnut jako svíčka. Nezbývá než doufat, že tvůrci všechno snahu směřovali na finále..(2.6.2017)

Jedno je jasné - v Gothamu by se měl člověk vyhýbat plešounům :).(9.12.2017)

Střihače by za tenhle díl měli zbít lžičkou...(15.12.2017)

V Gothamu jsou prostě nějak moc ujetí na ruce...(23.3.2018)