Gotham (TV seriál)

Gotham

Gotham

Gotham: Vojna gangov

Krimi / Drama / Thriller

USA, 2014–2019, 72 h 58 min (Minutáž: 42–50 min)

Tvůrci:

Bruno Heller

Předloha:

Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks)

Ben McKenzie, Donal Logue, Jada Pinkett Smith, Camren Bicondova, Robin Lord Taylor, Andrew Stewart-Jones, John Doman, Cory Michael Smith, Sean Pertwee, David Mazouz, Clare Foley, Richard Kind, Victoria Cartagena, Daniel Stewart Sherman, Carol Kane, Grayson McCouch, Drew Powell, Erin Richards, Sara Paxton, Lili Taylor, Frank Whaley, Wayne Duvall, Dan Bakkedahl, David Zayas, Susan Misner, Jon Beavers, Polly Lee, Marija Skangale, Genevieve Hudson-Price, Jared Brito, Makenzie Leigh, James Colby, Zabryna Guevara, Morena Baccarin, Cameron Monaghan, Adrian Martinez, Willa Fitzgerald, Gabriel Rush, Anthony Carrigan, Marko Caka, Doris McCarthy, Peter Maloney, Jeremy Bobb, Michelle Gomez, Daniel Davis, Charlie Tahan, Gabriel Hansen, Alex Ziwak, James Monroe Iglehart, Perry Yung, David Fierro, Gregory Konow, Joseph Latimore, Aly Mang, Lucille Sharp, Natalie Alyn Lind, Michael Goldsmith, James Frain, Will Brill, Dustin Ybarra, Michael Chiklis, Hakeem Kae-Kazim, Daniel London, Dan Hedaya, Nicholas D'Agosto, Jessica Lucas, Chris Chalk, BD Wong, Kristen Hager, Danny Hoch, Nathan Darrow, Michael Kostroff, Michael Bowen, Lori Petty, Melinda Clarke, Justin Mark, Paul Reubens, Mark Margolis, Dan Ziskie, Krista Braun, Norm Golden, Brett Azar, Michelle Veintimilla, Larry Petersen, Tama Filianga, Neil Hellegers, Ron Rifkin, Eisa Davis, Brendan Burke, Barbara Rosenblat, Jonny Coyne, Maggie Geha, Paulina Singer, Kyle Massey, Joey Starr, Kett Turton, Jeremy Davidson, Margaret Colin, Mark Vincent, Christopher James Baker, Kim Director, Mekia Cox, Salvatore Inzerillo, Todd Stashwick, Frank Deal, Orlagh Cassidy, Louis Balletta, Al Sapienza, Leslie Odom Jr., Steve Cirbus, Lesley-Ann Brandt, John Enos III, Christopher Heyerdahl, Allyce Beasley, Kevin McCormick, Isiah Whitlock Jr., Peter Scolari, Caroline Lagerfelt, Dash Mihok, Michael Eklund, Willie C. Carpenter, Marmee Cosico, Julian Sands, Maria Thayer, Dashiell Eaves, Johnny Alonso, Steve Mason, Marcin Paluch, Niko Nicotera, Milo Ventimiglia, Victor Pagan, Alexander DiPersia, David O'Hara, Jeffrey Combs, Jenna Gavigan, Beth Katehis, Becky Ann Baker, Nicholle Tom, Colm Feore, Michael Potts, Juliette Beavan, Brian Distance, Rosemary Howard, Leo Fitzpatrick, Raúl Castillo, Jon Sklaroff, Tommy Flanagan, Jamie Chung, Benedict Samuel, Sharon Washington, Naian González Norvind, Christian Keiber, Happy Anderson, James Carpinello, Logan Smith, Adrienne Lovette, Alex Corrado, Chelsea Spack, Julian Gavilanes, Kieran Mulcare, Jeremy Crutchley, William Abadie, Justin Clarke, Marc Damon Johnson, Ivana Milicevic, Flora Diaz, Steve Axelrod, Clark Middleton, David Dastmalchian, P.J. Marshall, Dave Quay, Jasson Finney, Zachary Infante, Alena Chinault, Zachary Spicer, Abbi Snee, Lenny Platt, Danielle Guldin, Michael J. Burg, Kelly Aaron, Angel Rosa, John Pirkis, Taber Cross, Ed Heavey, Jan Maxwell, James Remar, Raymond J. Barry, Brian Anthony Wilson, Zoran Korach, Eddie Torres, David Paterson, Genoveva Rossi, Elliot Villar, Harry Sutton Jr., Michael Buscemi, Leila Almas, Sean Ringgold, Otto Sanchez, Faith Kelly, Norm Lewis, Alexander Siddig, Damian Young, Larry Pine, Crystal Reed, Tonya Pinkins, Dakin Matthews, Benjamin Stockham, Stephen Badalamenti, Owen Harn, Joy Sudduth, Demosthenes Chrysan, Michael Cerveris, Will Janowitz, David Wenzel, Tommy Nelson, John Bianco, Stu 'Large' Riley, Marina Benedict, Tonya Glanz, Noah Robbins, Leslie Hendrix, Mary Joy, Bob Celli, Julia Chan, Peyton List, Brian J. Carter, Joe D'Onofrio, Molly Camp, Christopher Dylan White, Costa Ronin, Armen Garo, Chris Perfetti, Steven Hauck, James Lurie, Peter McRobbie, Adam Sinclair, Luciana Faulhaber, Danny Johnson, Camila Perez, Shiva Kalaiselvan, Alberto Vazquez, Greg Murphy, Waltrudis Buck, Ian Lyons, Babs Olusanmokun, Peter Jay Fernandez, Lucas Salvagno, Adam Carbone, Ramon Nuñez, Saundra Santiago, Faith Logan, Mattea Conforti, Jake Choi, Jaime Murray, Jamar Greene, Alex Morf, Will Meyers, David Kallaway, Michael Park, David Howard Thornton, Michael Maize, Sulekha Ebelle, Wyatt Fenner, Marceline Hugot, David Carranza, Shane West, Joseph McKenna, Oscar Pavlo, Aaron Dalla Villa, Jamie Effros, Roberta Colindrez, Robbie Tann, Midori Francis, Erica Camarano, Ramon O. Torres, Francesca Root-Dodson, Odiseas Georgiadis, Lili Simmons, John Bedford Lloyd, Marlon Perrier, Julian Gamble, Danny Mastrogiorgio, Jimmy Palumbo, John Clarence Stewart, Lynn Marocola, Tuffy Questell, Brian Donahue, Branden Wellington, Berto Colon, Lorrie Odom, Victor Cruz, Robert G. McKay, Mark C. Fullhardt, Anthony Patellis, Gordon Winarick

Komentáře uživatele FanKalEl k tomuto TV seriálu

Možno sa nejedná o nič veľké ale nenáročných a stredne náročných (mňa) fanúšikov poteší, Ben McKenzie je sympaťák ktorého som si už obľúbil z iného, nemenovaného seriálu :D Gordona dokáže obstojne zahrať. Ostatné postavy sú fajnové až na Selinu tá tam je už naviac a zbytočná a Alfred je strašne nesympatický. Nečakal som od toho veľa a dostal som pekný pilotný diel ktorý ma bavil od začiatku až dokonca a ako to tu už bolo všade písané, od druhej polovice už boli vyložené prvé karty ! A čo sa týka spracovania a atmosféry Gothamu, proste krása. Takisto aj režisér sa trochu drží i komiksovej predlohy, vid. Jamesonov parťák, čisto ako z komiksu Year One a Earth One, tuším. A tá posledná scéna s pilotu je ako čerešnička na torte :DD PILOT (95%) Druhý diel je parádny :D A to sa ešte bude podľa mňa zlepšovať..S01E07 - Masterpiece !! Ľudia, už nefetujte toľko a zvýšte hodnotenie ! :D Postupne sa seriál začal tak rozvíjať až sa dostal na vrchol kde je už nemožné viac pritlačiť na pílu (dokonca sa mi zapáčil Alfredov charakter a jeho "bloody hell"). A tak to aj pokračuje ďalej. Mám za sebou už poslednú epizódu druhej série a práve som zistil že som sa mýlil. Fish mi to môže tiež potvrdiť, všetko je možné a teraz nenaznačujem jej reborn ale skôr tú širokú paletu záporákov vďaka ktorým si tento seriál svoj názov viac než len zaslúži. 1 séria (100%) 2 séria (130%)(24.9.2014)

Správa pre moureka10100: Najlepšia scéna je podľa mňa keď zistia že to narafičil Butch aby zapôsobil na tú čokoládku :D(24.9.2016)

Captain Barnes si ukradol celú epizódu pre seba..čo mu ja vyložene nevyčítam. On to proste myslel všetko vážne :)(23.5.2017)

Nakoľko sa mne osobne 4 séria páčila menej a nezdieľal som tunajšiu eufóriu, tento diel posúva hranice Gothamu do výšin! Vyzerá to tak že tento seriál dostane dôstojnú finálnu sériu.(19.1.2019)

No ale až takú vykrádačku Dark knight rises som vážne nečakal..(26.4.2019)