Gotham (TV seriál)

Gotham

Gotham

Gotham: Vojna gangov

Krimi / Drama / Thriller

USA, 2014–2019, 72 h 58 min (Minutáž: 42–50 min)

Tvůrci:

Bruno Heller

Předloha:

Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks)

Ben McKenzie, Donal Logue, Jada Pinkett Smith, Camren Bicondova, Robin Lord Taylor, Andrew Stewart-Jones, John Doman, Cory Michael Smith, Sean Pertwee, David Mazouz, Clare Foley, Richard Kind, Victoria Cartagena, Daniel Stewart Sherman, Carol Kane, Grayson McCouch, Drew Powell, Erin Richards, Sara Paxton, Lili Taylor, Frank Whaley, Wayne Duvall, Dan Bakkedahl, David Zayas, Susan Misner, Jon Beavers, Polly Lee, Marija Skangale, Genevieve Hudson-Price, Jared Brito, Makenzie Leigh, James Colby, Zabryna Guevara, Morena Baccarin, Cameron Monaghan, Adrian Martinez, Willa Fitzgerald, Gabriel Rush, Anthony Carrigan, Marko Caka, Doris McCarthy, Peter Maloney, Jeremy Bobb, Michelle Gomez, Daniel Davis, Charlie Tahan, Gabriel Hansen, Alex Ziwak, James Monroe Iglehart, Perry Yung, David Fierro, Gregory Konow, Joseph Latimore, Aly Mang, Lucille Sharp, Natalie Alyn Lind, Michael Goldsmith, James Frain, Will Brill, Dustin Ybarra, Michael Chiklis, Hakeem Kae-Kazim, Daniel London, Dan Hedaya, Nicholas D'Agosto, Jessica Lucas, Chris Chalk, BD Wong, Kristen Hager, Danny Hoch, Nathan Darrow, Michael Kostroff, Michael Bowen, Lori Petty, Melinda Clarke, Justin Mark, Paul Reubens, Mark Margolis, Dan Ziskie, Krista Braun, Norm Golden, Brett Azar, Michelle Veintimilla, Larry Petersen, Tama Filianga, Neil Hellegers, Ron Rifkin, Eisa Davis, Brendan Burke, Barbara Rosenblat, Jonny Coyne, Maggie Geha, Paulina Singer, Kyle Massey, Joey Starr, Kett Turton, Jeremy Davidson, Margaret Colin, Mark Vincent, Christopher James Baker, Kim Director, Mekia Cox, Salvatore Inzerillo, Todd Stashwick, Frank Deal, Orlagh Cassidy, Louis Balletta, Al Sapienza, Leslie Odom Jr., Steve Cirbus, Lesley-Ann Brandt, John Enos III, Christopher Heyerdahl, Allyce Beasley, Kevin McCormick, Isiah Whitlock Jr., Peter Scolari, Caroline Lagerfelt, Dash Mihok, Michael Eklund, Willie C. Carpenter, Marmee Cosico, Julian Sands, Maria Thayer, Dashiell Eaves, Johnny Alonso, Steve Mason, Marcin Paluch, Niko Nicotera, Milo Ventimiglia, Victor Pagan, Alexander DiPersia, David O'Hara, Jeffrey Combs, Jenna Gavigan, Beth Katehis, Becky Ann Baker, Nicholle Tom, Colm Feore, Michael Potts, Juliette Beavan, Brian Distance, Rosemary Howard, Leo Fitzpatrick, Raúl Castillo, Jon Sklaroff, Tommy Flanagan, Jamie Chung, Benedict Samuel, Sharon Washington, Naian González Norvind, Christian Keiber, Happy Anderson, James Carpinello, Logan Smith, Adrienne Lovette, Alex Corrado, Chelsea Spack, Julian Gavilanes, Kieran Mulcare, Jeremy Crutchley, William Abadie, Justin Clarke, Marc Damon Johnson, Ivana Milicevic, Flora Diaz, Steve Axelrod, Clark Middleton, David Dastmalchian, P.J. Marshall, Dave Quay, Jasson Finney, Zachary Infante, Alena Chinault, Zachary Spicer, Abbi Snee, Lenny Platt, Danielle Guldin, Michael J. Burg, Kelly Aaron, Angel Rosa, John Pirkis, Taber Cross, Ed Heavey, Jan Maxwell, James Remar, Raymond J. Barry, Brian Anthony Wilson, Zoran Korach, Eddie Torres, David Paterson, Genoveva Rossi, Elliot Villar, Harry Sutton Jr., Michael Buscemi, Leila Almas, Sean Ringgold, Otto Sanchez, Faith Kelly, Norm Lewis, Alexander Siddig, Damian Young, Larry Pine, Crystal Reed, Tonya Pinkins, Dakin Matthews, Benjamin Stockham, Stephen Badalamenti, Owen Harn, Joy Sudduth, Demosthenes Chrysan, Michael Cerveris, Will Janowitz, David Wenzel, Tommy Nelson, John Bianco, Stu 'Large' Riley, Marina Benedict, Tonya Glanz, Noah Robbins, Leslie Hendrix, Mary Joy, Bob Celli, Julia Chan, Peyton List, Brian J. Carter, Joe D'Onofrio, Molly Camp, Christopher Dylan White, Costa Ronin, Armen Garo, Chris Perfetti, Steven Hauck, James Lurie, Peter McRobbie, Adam Sinclair, Luciana Faulhaber, Danny Johnson, Camila Perez, Shiva Kalaiselvan, Alberto Vazquez, Greg Murphy, Waltrudis Buck, Ian Lyons, Babs Olusanmokun, Peter Jay Fernandez, Lucas Salvagno, Adam Carbone, Ramon Nuñez, Saundra Santiago, Faith Logan, Mattea Conforti, Jake Choi, Jaime Murray, Jamar Greene, Alex Morf, Will Meyers, David Kallaway, Michael Park, David Howard Thornton, Michael Maize, Sulekha Ebelle, Wyatt Fenner, Marceline Hugot, David Carranza, Shane West, Joseph McKenna, Oscar Pavlo, Aaron Dalla Villa, Jamie Effros, Roberta Colindrez, Robbie Tann, Midori Francis, Erica Camarano, Ramon O. Torres, Francesca Root-Dodson, Odiseas Georgiadis, Lili Simmons, John Bedford Lloyd, Marlon Perrier, Julian Gamble, Danny Mastrogiorgio, Jimmy Palumbo, John Clarence Stewart, Lynn Marocola, Tuffy Questell, Brian Donahue, Branden Wellington, Berto Colon, Lorrie Odom, Victor Cruz, Robert G. McKay, Mark C. Fullhardt, Anthony Patellis, Gordon Winarick

Komentáře uživatele mourek10100 k tomuto TV seriálu

Tak jsem to konečně viděl i já.. to obsazení mi sedí jak prdel na hrnec. Občas se sice našly nějaké drobnosti (divné výstřiky krve), ale ta atmosféra a ty postavy o kterých víme, co se z nich stane, prostě luxus. A mojí nejobílbenější se stala Camren Bicondova, nechci bejt za pedofila, ale neskutečně jí to tam sekne...jo a mladej Bruce IMHO úplně dokonalej, skvěle se na to hodí, celkem doufam, aby ho nevyměnili za někoho staršího (což se asi stane, když tam budou podle vašich slov časové skoky mezi sériemi)(2.3.2016)

Naprosto mě dostal Alfred a líbí se mi, že postavu pojali jinak než doposud. Sean Pertwee je neskutečně charismatický člověk a věřím mu každé slovo. Jinak, Penguin je super, ale u mě i nadále vede Selina (sry Cat) a Bruce, ačkoliv linka s Cat mě příliš neoslovila (ty dva únosce bych nejraději profackoval), stále žeru, jak pojala Camren tu postavu (ačkoliv mě trošku zklamal hojně využívaný fakt, že starší herci hrají mladší postavy a měla by hrát minimálně 15ti letou)... Gotham mě baví i po druhém dílu a fakt jsem zvědavej, jestli si nastavenou laťku podrží i nadále,(2.3.2016)

Řekl bych, že třetí díl mě vyloženě bavil jen proto, že se odehrává v oblíbeném světě a čerpá z oblíbené mytologie. Po řemeslné stránce nic extra, ale oproti jiným paskvilům nabízí alespoň nějaké individuality, které potěší. U mě jmenovitě samozřejmě Selina a Bruce s Alfredem, což sou pro mě nejsympatičtější vedlejší postavy. Fish Mooney mi nevadí, ale ani nijak extra nebaví, spíš mě ve trojce bavil hlavní případ s Balloon-manem, to celkem šlo, až na to, že se z něj vyklubal divnej týpek, co vypadal hubenější :D A jsem hodně zvědavý, jestli do příběhu výrazněji zasáhne Maroni, protože se tvůrcům povedl výborný casting, když obsadili David Zayase. Skvělý krok.(2.3.2016)

Vypadá to, že jinak konzervativní hlavouni z Foxu promítli do seriálu podporu lesbiček, jsem zvědav, jak tuhle linku rozjedou, protože v tomhle dílu do toho vlítli naplno :D Btw : Penguin suverénně kráčí na místo nejvlivnějšího mafiána v Gothamu...(2.3.2016)

Škoda, že je Seliny tak málo,(2.3.2016)

Bomba díl...Skvělá Selina i Alfred...nemůžu si pomoct, ale jsem s castingem naprosto spokojený až nadšený, což trvá i po 10tém dílu. Možná akorát starosta a snad i Barbara (ta ale vypadla teď) mi nesedí, protože mám toho herce zafixovaného odjinud, ale i taková hojně odsuzovaná Fish je mi sympatická. Škoda, že nás čeká tak dlouhá pauza.(2.3.2016)

Konec se scarecrowem byl hustej, ale jinak takovej lehkej nadprůměr(2.3.2016)

JOKER!(2.3.2016)

Nevím, co s Red Hoodem zamýšlejí, ale těším se ;)(2.3.2016)

stále mě to baví...ne že by seriál patřil k nejoblíbenějším a někdy si ho dával znovu, ale stále koukám...(2.3.2016)

mělo to působit epicky, ale bojim se, že leckdy nějaké situace vyzněly spíše trapně, ale co, jsem rád, že jsem to sledoval.(2.3.2016)

ach ten Jerome...(2.3.2016)

Death to *** !!!(2.3.2016)

Myslel jsem, že tenhle díl bude slabší podle ohlasů, ale bylo to fajn jako po zbytek začátku řadu..Tempo nepolevuje, očekávání rostou... Achjo, furt kopu za Selinu a nerad jí vidim neštastnou :P(2.3.2016)

Tučňák byl pěkně děsivej :D(2.3.2016)

Ty vole vždyt to byla fakt bída. Uvažoval jsem i o dvou hvězdničkách, ale Jim to nakonec zachránil.(2.3.2016)

Úplně někde jinde, než předcházející epizoda.(2.3.2016)

Kvalita kolísá, ale toto byl jeden z lepších dílů..Team Selina! A Galavana nemam rád, ale kung fu mu jde dobře !(2.3.2016)

ale jo, zvedá se to..dobré midseason finále..a pěknej teas na Viktora Friese ;)(2.3.2016)

Luxusní návrat po pauze. K nováčkům. Freeze skvělej, hodně se mi líbilo, že se vykresluje přesně tak, jak ho znám, tedy muž, který úzkostlivě chrání svou manželku a udělá pro ni cokoliv. Hugo Strange možná ještě více cool. Sice pořád nechápu, proč obsadili herce žluté pleti, ovšem pan Wu mu dodává určitou hloubku a už se nemůžu dočkat, co předvedou dál. Jinak ze starejch známejch mě asi nejvíc zajímá Nygma, z toho chlápka se pomalu stává pořádně magor s obsesivní poruchou...Vynikající začátek druhé poloviny a celkem mě překvapila občasná vykreslená brutalita.(3.3.2016)

Naprosto luxusní díl. Batmanovská mytologie zahrnuje mnoho úžasných záporáků a po mafii z první série a opravdu nezáživném Galavanovi konečně přichází na scénu Hugo Strange a hlavně Mr. Freeze. Skvělý casting a bomba díly. Opravdu nemůže uvěřit, jaké efekty si může seriál dovolit a neskutečně to tomu svědčí. Navíc mnoho postav ve filmech s Batmanem jen tak neuvidíme (třeba byli v devadesátkách, ale pochybuju, že třeba Freeze znovu vytáhnou), takže jsem jenom zvědav, jak všem pořádně zatopí.(10.3.2016)

Pozvolnější pokračování. Freeze tentokrát zmíněn nebyl, ale z Arkhamu se dostal Penguin, tak uvidíme, co s ním Hugo zamýšlí. Potěšila zmíňka dc. Cranea. Linka s Brucem mi tentokrát nepřišla příliš záživná, zajímavější je ten Edovo zelený otazník. It´s coming!(20.3.2016)

Fajn díl. Zrovna když jsme nedávno přemýšlel, kdy se zas objeví Ivy, nyní je znenadání opět na scéně. U Tučňáka už pomalu přestávám věřit, že se fakt stale králem Gothamu, naproti tomu, Ed je boží! Jen by to moc nemuseli přehánět s tou shizofrenií, rozpolcenou osobnost má Harvey Dent, ne Nygma. Jinak co hlavní postava, Gordon? Asi se bude pokračřovat v milostném trojúhelníku, když se jeho bejvalka konečně vzbudila.(27.3.2016)

Mně tenhle díl teda moc nebavil. Stokrát provařená věznice, ve které je někdo neprávem s evil-ředitelem a nová rodina, která se nakonec ukáže jako Adamsova rodina, jak jinak :-D V tomhle díle mě maximálně potěšil hlavně navrátivší Don Falcone. Chyběl Bruce, Selina a tak dále. Uvidíme v co se promění ten Nygma. (tedy jasně že v Ridlera, ale jaký to bude mít průběh).(5.4.2016)

Riddler konečně zasahuje! Tučňák mě teď moc nebaví (proto ty 4*), ale už se opět dostává k sobě, tak uvidíme..Překvapivě mě i zajímá Barbara, takže třeba mě bude i po návratu z Arkhamu bavit. Teď ale do příchodu Mr. Freeze bude nejvíc zamíchávat kartami právě E-nygma.(17.4.2016)

Celkem slabý díl. Ty události co se odehrávají třeba i mají nějaký spád, ale je podáno, tak nezajímavě, že mě to leckdy i otravovalo. Tentokrát mě ani Freeze v novém obleku příliš neoslovil. A Galavan? Pro někoho skandální odhalení, že jde o Azraela? Mě ten herec nesedí, takže jsem doufal, že zůstane mrtvý, ale je to komiks, zákonitě muselo přijít oživení.(11.5.2016)

Naprosto skvostný díl. Stejně tak, jako mě děsně otravoval Galavan mě baví Azrael, tu proměnu asi udělali nejlepším způsobem jak mohli. Freeze mě ale poprvé taky hodně bavil a pak to bylo horší, ovšem posily v druhé polovině bez výjimky válí. Hugo Strange je super, z Eda se už velice rychle stane Ridler jakého známe plus nám bylo přislíbeno easter eggem povýšení Gordona a vznik Mad Hattera. Jedu trošku ze spožděním a už jsem se naučil od finále nic moc nečekat, spíš mě zajímá jak se protne příběh do třetí série.(30.5.2016)

Klasický střih jak to mám. Začátek super, pak to pookřeje, po pauze a poslední díly zase kvalitativně narostou a pak mě zklame finále. Snad se to u Gothamu nestane. Azrael super, tohle asi přežít nemohl :DD Penguin naprosto zabil. Cat s Brucem fajnoví a Ridler se skoro dostal z Arkhamu. Dakt se těšim na další sérii a co je ještě přinesou za záporáky. Takový Solomon Grundy už asi nepůjde..(30.5.2016)

Jeden z možná nejlepších dílů jara? Dost možná. Návrat Fish potěšil (co proti ní máte?), ale tomuhle dílů za mě vládl Strange. Jedu opožděně, ale finále bude velký. Harvey si to kapitánství užívá. http://www.edna.cz/gotham/extra/sovi-tribunal-hlineny-muz-i-pochmurny-dum-v-postrezich-a-teoriich-k-jedenadvacate-epizode/(4.6.2016)

Fantastické finále a předzvěst velkých věcí. Na Fish Mooney je celkem hejt, ale myslím, že ve třetí sérii ukáže, že se s ní musí počítat, mladej Bruce bude dál hledat svojí pravdu a Soví tribunál bude zatápět úplně všem. U tohoto dílu jsem se strašně smál, to se mi snad ještě nestalo, abych se takhle dobře bavil i po komediální stránce. Hlavně Jim-doppelganger byl super :D PS : Jak mohl Hugo přežít dvojitou dávku s omrzlinkami a spáleninkami mi není jasné, ale je mi jasné, že v komiskovém seriálu jsou toto jen drobnosti.(5.6.2016)

Hašašíni z Court Owl útočí :D A Selina opět na scéně...Jo tuhle sérku si taky užiju :) Nejlepší scéna jak Tučňák bez mrknutí oka střelil do hlavy toho týpka, přesně takovej by měl být, super!(21.9.2016)

Leee, jo! jinak fajnový díl, Fish mi nevadí, světlé zítřky čekají Posion Ivy a snad ten Soví tribunál bude dostatečným soupeřem pro Gotham.(28.9.2016)

Budoucí Mad Hatter super, ostatní co se týče castingu, tak v Gothamu není jediný fail. Velice mě potěšil Falcone, toho jsem vůbec nečekal a to odhalení jeho syna mě po dlouhé době celkem překvapilo. Jinak také kvituji návrat Lee a Tučňákovi už také přicházím na kloub, ačkoliv jeho hudební melodie, co jej doprovází mě poměrně irituje. Hlavně v kombinaci s Ridlerem suprová dvojka, ta chemie mezi nimi neskutečná. Jediné co mě vadilo na tomhle dílu byl otravný dvojník Bruce, který samozřejmě má něco v plánu, ale jestli něco udělá Selině, tak se neznám. :D http://www.edna.cz/gotham/extra/postrehy-tucnak-kandiduje-na-starostu-a-navrat-mafianske-rodinky/(5.10.2016)

Ta chemie mezi Tučňákem a Nygmou je perfektní, ale ty náznaky dost silnější naznačují, že ho fakt nakonec bodne do zad. Alenka byla hodně fajn, ale její osud byl asi nevyhnutelný. Jinak celkově našlapaný díl, nenudil jsem se ani minutu.(16.10.2016)

Naprosto skvostný díl. Penguinova linka s Nygmou mě začala hodně bavit, ačkoliv to objímání už bylo moc. A pak ta Selina. Obyčejný vztah by nebyl pro ní. Ona musí být taková ta potvůrka a proto jí miluju :D Co se ale naopak Mad Hattera, tak jeho linka už moc co nabídnout nemá, celkem mi to harašení mysli stačilo, ačkoliv to bylo fajn. No snad bude mysteriózní, když teď přišel o Alice. A rád jsem viděl Zsazse. PS : a Riddler to zelený sako!!!!(19.10.2016)

Ok, tak Mad Hatter mě definitivně omrzel. Jediné, co udělal dobře, že střelil tu otravnu reportérku, co rozhodně není Vicky Vale. Jinak jsem už myslel, že Tučňák a Riddler budou milenci, to by bylo vážně divný. Ať je klidně gay, jen ne s Nygmou. Velice slabý díl.(1.11.2016)

Pro mě naopak zlepšení po minulém díle. Mad Hattera už fakt pryč a Jima ještě čekají velké věci(s jeho otcem?) #teamSelina(3.11.2016)

Fajnový díl po pauze, objevili se všichni podstatní, akorát to názorné vysvětlení Riddlerova plánu bylo jak pro debily :D´Jerome is back, zatim nevim jestli je to dobře nebo špatně, ale tu postavu jsem moc rád neměl. Za to novej zástupce starosty se moc dlouho neohřál. A Ivana Milicevic super!(18.1.2017)