Gotham (TV seriál)

Gotham

Gotham

Gotham: Vojna gangov

Krimi / Drama / Thriller

USA, 2014–2019, 72 h 58 min (Minutáž: 42–50 min)

Tvůrci:

Bruno Heller

Předloha:

Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks)

Ben McKenzie, Donal Logue, Jada Pinkett Smith, Camren Bicondova, Robin Lord Taylor, Andrew Stewart-Jones, John Doman, Cory Michael Smith, Sean Pertwee, David Mazouz, Clare Foley, Richard Kind, Victoria Cartagena, Daniel Stewart Sherman, Carol Kane, Grayson McCouch, Drew Powell, Erin Richards, Sara Paxton, Lili Taylor, Frank Whaley, Wayne Duvall, Dan Bakkedahl, David Zayas, Susan Misner, Jon Beavers, Polly Lee, Marija Skangale, Genevieve Hudson-Price, Jared Brito, Makenzie Leigh, James Colby, Zabryna Guevara, Morena Baccarin, Cameron Monaghan, Adrian Martinez, Willa Fitzgerald, Gabriel Rush, Anthony Carrigan, Marko Caka, Doris McCarthy, Peter Maloney, Jeremy Bobb, Michelle Gomez, Daniel Davis, Charlie Tahan, Gabriel Hansen, Alex Ziwak, James Monroe Iglehart, Perry Yung, David Fierro, Gregory Konow, Joseph Latimore, Aly Mang, Lucille Sharp, Natalie Alyn Lind, Michael Goldsmith, James Frain, Will Brill, Dustin Ybarra, Michael Chiklis, Hakeem Kae-Kazim, Daniel London, Dan Hedaya, Nicholas D'Agosto, Jessica Lucas, Chris Chalk, BD Wong, Kristen Hager, Danny Hoch, Nathan Darrow, Michael Kostroff, Michael Bowen, Lori Petty, Melinda Clarke, Justin Mark, Paul Reubens, Mark Margolis, Dan Ziskie, Krista Braun, Norm Golden, Brett Azar, Michelle Veintimilla, Larry Petersen, Tama Filianga, Neil Hellegers, Ron Rifkin, Eisa Davis, Brendan Burke, Barbara Rosenblat, Jonny Coyne, Maggie Geha, Paulina Singer, Kyle Massey, Joey Starr, Kett Turton, Jeremy Davidson, Margaret Colin, Mark Vincent, Christopher James Baker, Kim Director, Mekia Cox, Salvatore Inzerillo, Todd Stashwick, Frank Deal, Orlagh Cassidy, Louis Balletta, Al Sapienza, Leslie Odom Jr., Steve Cirbus, Lesley-Ann Brandt, John Enos III, Christopher Heyerdahl, Allyce Beasley, Kevin McCormick, Isiah Whitlock Jr., Peter Scolari, Caroline Lagerfelt, Dash Mihok, Michael Eklund, Willie C. Carpenter, Marmee Cosico, Julian Sands, Maria Thayer, Dashiell Eaves, Johnny Alonso, Steve Mason, Marcin Paluch, Niko Nicotera, Milo Ventimiglia, Victor Pagan, Alexander DiPersia, David O'Hara, Jeffrey Combs, Jenna Gavigan, Beth Katehis, Becky Ann Baker, Nicholle Tom, Colm Feore, Michael Potts, Juliette Beavan, Brian Distance, Rosemary Howard, Leo Fitzpatrick, Raúl Castillo, Jon Sklaroff, Tommy Flanagan, Jamie Chung, Benedict Samuel, Sharon Washington, Naian González Norvind, Christian Keiber, Happy Anderson, James Carpinello, Logan Smith, Adrienne Lovette, Alex Corrado, Chelsea Spack, Julian Gavilanes, Kieran Mulcare, Jeremy Crutchley, William Abadie, Justin Clarke, Marc Damon Johnson, Ivana Milicevic, Flora Diaz, Steve Axelrod, Clark Middleton, David Dastmalchian, P.J. Marshall, Dave Quay, Jasson Finney, Zachary Infante, Alena Chinault, Zachary Spicer, Abbi Snee, Lenny Platt, Danielle Guldin, Michael J. Burg, Kelly Aaron, Angel Rosa, John Pirkis, Taber Cross, Ed Heavey, Jan Maxwell, James Remar, Raymond J. Barry, Brian Anthony Wilson, Zoran Korach, Eddie Torres, David Paterson, Genoveva Rossi, Elliot Villar, Harry Sutton Jr., Michael Buscemi, Leila Almas, Sean Ringgold, Otto Sanchez, Faith Kelly, Norm Lewis, Alexander Siddig, Damian Young, Larry Pine, Crystal Reed, Tonya Pinkins, Dakin Matthews, Benjamin Stockham, Stephen Badalamenti, Owen Harn, Joy Sudduth, Demosthenes Chrysan, Michael Cerveris, Will Janowitz, David Wenzel, Tommy Nelson, John Bianco, Stu 'Large' Riley, Marina Benedict, Tonya Glanz, Noah Robbins, Leslie Hendrix, Mary Joy, Bob Celli, Julia Chan, Peyton List, Brian J. Carter, Joe D'Onofrio, Molly Camp, Christopher Dylan White, Costa Ronin, Armen Garo, Chris Perfetti, Steven Hauck, James Lurie, Peter McRobbie, Adam Sinclair, Luciana Faulhaber, Danny Johnson, Camila Perez, Shiva Kalaiselvan, Alberto Vazquez, Greg Murphy, Waltrudis Buck, Ian Lyons, Babs Olusanmokun, Peter Jay Fernandez, Lucas Salvagno, Adam Carbone, Ramon Nuñez, Saundra Santiago, Faith Logan, Mattea Conforti, Jake Choi, Jaime Murray, Jamar Greene, Alex Morf, Will Meyers, David Kallaway, Michael Park, David Howard Thornton, Michael Maize, Sulekha Ebelle, Wyatt Fenner, Marceline Hugot, David Carranza, Shane West, Joseph McKenna, Oscar Pavlo, Aaron Dalla Villa, Jamie Effros, Roberta Colindrez, Robbie Tann, Midori Francis, Erica Camarano, Ramon O. Torres, Francesca Root-Dodson, Odiseas Georgiadis, Lili Simmons, John Bedford Lloyd, Marlon Perrier, Julian Gamble, Danny Mastrogiorgio, Jimmy Palumbo, John Clarence Stewart

Komentáře uživatele Necrotongue k tomuto TV seriálu

Po první sérii musím seriál ohodnotit velice kladně,nic jsem si o něm nepřečetl,takže jsem si myslel,že půjde o seriál o Batmanovi a určitě jsem nečekal,že tady bude Bruce Wayne jen o něco málo víc než záblesk v očích mlékaře,jak by řekl Edmund.V podstatě jde o seriálový prequel k filmům o Batmanovi,takže hlavní postavy mají do superhrdinů ještě hodně daleko a s gothamským podsvětím se musí potýkat hlavně místní policejní oddělení.Baví mě postupný vývoj kladných i záporných postav a jsem spokojený i s hereckým obsazením a už klasickou atmosférou Gothamu.(15.10.2016)

První sezóna Gothamu mě mile překvapila. Celou řadu prostoupila dokonale temná atmosféra, za sebe musím ocenit propracované intriky jak v podsvětí tak i na GCPD. Stejně tak chválím casting, obsazení jednotlivých postav bylo podle mě skvělé, stejně tak mě potěšil jejich vývoj. Hlavní dějová linie fungovala výborně, občas mě lehce zklamal děj vedlejších příběhů, ale jako celek mě první série velice bavila a jen mi potvrdila, že mě v současnosti daleko více berou "superhrdinské" seriály než celovečerní filmy.(19.11.2017)

Pilotní epizoda Gothamu mě hned zaháčkovala, tvůrcům se podařilo vytvořit příjemně temnou atmosféru, velice se mi také líbí fungující mix současnosti a minulosti, v jedné chvíli se dívám na gangstera jako z 20.- 30. let a chvíli nato zazvoní někomu mobilní telefon, to nemá chybu. Potěšilo mě i obsazení jednotlivých postav, Jada Pinkett Smith jako Fish Mooney mě velmi baví.(16.11.2017)

Lehce mě zklamala dějová linie s únosy a klidně bych snesl více prostoru pro Fish Mooney, ale jinak jsem byl opět spokojen, zejména proto, že se tvůrcům podařilo vytvořit opravdu výbornou atmosféru.(16.11.2017)

Na rozdíl od předchozí epizody mě tentokrát případ s meteorologickými balóny bavil, ještě lepší ovšem bylo sledovat pokračující vývoj Oswaldovy osobnosti. Jistě bych si bez problému našel důvody, proč ubrat nějakou tu hvězdičku, ale potom, co jsem v poslední době viděl z produkce Marvelu a DC, se mi nechce.(16.11.2017)

Znovu hodnotím za pět hvězdiček. Jistě, seriál má své mouchy, ale baví mě, atmosféru se tvůrcům stále daří udržovat a boj o moc v Gothamu se pěkně rozhýbal, takže jsem spokojen.(16.11.2017)

Opět jsem neměl důvod k nespokojenosti, atmosféra vydržela od pilotního dílu, korupce je na vrcholu a boj o moc pozvolna sílí, v Gothamu tedy všechno funguje naprosto správně.(17.11.2017)

Tentokrát jsem ubral hvězdičku za příběh s kozlem, který mě vůbec nebavil. Na druhou stranu musím pochválit zajímavý vývoj hlavní dějové linie a povedenou postavu Edwarda Nygmy.(17.11.2017)

Sedmá epizoda se tvůrcům velice povedla. Atmosféra byla tradičně skvělá, intrikovalo se od sklepa až po půdu, vše doplnila vydařená akce a nadchla mě nová postava- Victor Zsazs.(17.11.2017)

Přestože mě převelice bavilo spřádání intrik a interakce mezi Fish Mooney a Oswaldem, neoslovil mě případ vyšetřovaný v této epizodě a zklamala mě přehnaná gesta v závěru.(17.11.2017)

A znovu musím hodnotit stejně jako předchozí díl. Hlavní dějová linie byla výborná stejně jako atmosféra (té nemohu od první epizody nic vytknout), a přestože mě intriky Fish Mooney baví, bomberman mě moc nezaujal.(17.11.2017)

Další epizoda, která více staví na akci a znovu se povedla. Sean Pertwee dostal o něco více prostoru a to bylo moc dobře, protože jeho Alfréd je skvělý, kladní hrdinové však dostávají slušnou nakládačku, kdo by se také mohl postavit démonické Mazikeen?(17.11.2017)

Děj se z větší části přesunul do arkhamské léčebny a atmosféra dostala ještě depresivnější ráz. Příběh byl každopádně zajímavý, bavil mě a zdá se mi, že jedenáctá epizoda měla zatím nejotevřenější závěr.(17.11.2017)

S dvanáctou epizodou jsem byl velmi spokojen, hlavní dějová linie mě baví dlouhodobě, ale tentokrát mě zaujal i případ Jacka Grubera/ Buchinskiho. Jako fanouška gangsterek mě každopádně nejvíce potěšil boj o moc v gothamském podsvětí, tohle mělo styl.(18.11.2017)

Ani tentokrát nešlápli tvůrci vedle, intriky a boje gothamského podsvětí tvořily kvalitní pozadí pro Gordonovo vyšetřování zkorumpovaného policisty a já jsem se v žádném případě nenudil.(18.11.2017)

S hlavním příběhem jsem stále spokojen, ale příliš mě nebavilo probíhající vyšetřování. Na druhou stranu musím přiznat, že Edward Nygma přišel na perfektní způsob, jak si udržet práci.(18.11.2017)

Případ s fóbiemi mě nebral od samého začátku, takže jsem nečekal, že by mě patnáctá epizoda nějak oslnila, ale pobavila mě Fish Mooney, která si dokáže najít prostor k boji o moc kdekoliv.(18.11.2017)

Dlouho jsem si myslel, že epizodu ohodnotím čtyřmi hvězdičkami, ale nakonec jsem se rozhodl pro plný počet díky výkonu Camerona Monaghana v roli Jeroma a za pěkný Star Wars moment:-)(18.11.2017)

Další povedená epizoda, jen mi trochu vadilo, že se ústřední dějová linie prakticky nehnula z místa, protože se tvůrci zaměřili na vedlejší příběhy. Potěšila mě ophtalmologická operace, která mi dala vzpomenout na prvního Terminátora.(18.11.2017)

Přestože osmnáctá epizoda nepřinesla žádnou akční smršť, bavila mě převelice, protože byla nacpaná intrikami od úvodních titulků až po ty závěrečné. Navíc obsadili tvůrci do jedné z rolí mého oblíbeného představitele zloduchů Colma Feoreho, takže jsem nemohl být nespokojený.(18.11.2017)

Devatenáctá epizoda přišla s gothamskou verzí pana Šedého, která mě nebavila stejně jako hrdina titulní hrdina knižních a filmových "Padesátek". Hlavní dějová linie navíc poněkud ustrnula, takže jedinou zajímavější podívanou přinesla snaha Fish Mooney dosáhnout pevniny.(18.11.2017)

Po předchozí poněkud nudné epizodě jsem byl příjemně překvapen. Stále se pátrá po stejném vrahovi, ale děj byl tentokrát zajímavý, napětí i atmosféra parádně gradovaly a všechny příběhové linie bez výjimky mě vtáhly do děje. Velmi povedená záležitost.(19.11.2017)

Platí prakticky všechno, co jsem napsal už v komentáři k předchozí epizodě. Jen bych dodal, že Edward Nygma i Barbara Keen procházejí velmi zajímavým osobnostním vývojem.(19.11.2017)

Zůstávám u pěti hvězdiček, přestože to v tomto dílu často nemile zaskřípe. No, nebudu předstírat, že jsem si různých chyb nevšiml, ale faktem zůstává, že jsem se dobře bavil, takže co už...(19.11.2017)

Druhá řada seriálu mě bavila o něco málo méně než první, hlavně kvůli postavě Thea Galavana/ Azraela. Na druhou stranu pokračoval vývoj všech postav (a že jich je), ale přibyla i řada povětšinou charismatických záporáků a v závěru i zmutovaných jedinců. Nejlepší na celém seriálu je určitě atmosféra, kombinace moderní doby a klasických amerických gangsterek mě fakt baví. Pevně doufám, že mě podobně potěší i třetí série, byla by škoda, kdyby seriál ztratil tah.(15.10.2016)

První epizoda druhé sezóny mě v žádném případě nezklamala. Ani v ní nechyběla výborná atmosféra, kterou přinesla už první řada, navíc se do hry vrátil Jerome v podání Camerona Monaghana, což pro mě byla velmi dobrá zpráva. Stejně spokojený jsem s Oswaldem, zatím si jen nejsem jistý novou postavou Thea Galavana.(19.11.2017)

Druhá epizoda mě velice bavila, všechny akce uprchlých psychopatů byly krajně působivé, a přestože to dělám často i tentokrát musím pochválit skvělou atmosféru.(19.11.2017)

Zatím se tedy ve druhé řadě velmi daří, jen v závěru kouzelnického vystoupení mi trochu ztuhnul úsměv. Nevím proč, ale postava Theo Galavana mi jaksi nesedla, přestože Jamese Fraina celkem můžu.(19.11.2017)

Všechno bylo v pohodě jako v předchozích epizodách, ale musel jsem ubrat hvězdičku z důvodu nasazení úderné jednotky, která byla tak dokonalá, že i přes jasnou palebnou převahu dokázali její členové zasáhnout Victora Zsazse celým jedním projektilem.(19.11.2017)

Tučňák se mi zdá být s každou epizodou lepší, na druhou stranu Theo Galavan mi stále nesedí a historický exkurz do minulosti jeho rodiny mě absolutně nezaujal. Řekl bych, že už to tvůrci trochu překombinovali, zatímco úvodní epizody druhé sezóny byly skvělé, po smrti Jeroma děj lehce upadá.(19.11.2017)

Původně jsem chtěl epizodu ohodnotit čtyřmi hvězdičkami, ale musel jsem přihodit i pátou za skvěle provedený závěr dílu. Předpokládám, že tohle byla pro Edwarda Nygmu pověstná poslední kapka.(19.11.2017)

Moje spokojenost se seriálem díl od dílu klesá. Setrvačnost sice ještě dotlačila mé hodnocení na čtyři hvězdičky, ale zápletka kolem Thea Galavana mi fakt začíná lézt na nervy a nebýt Nygmy, čert ví, jak by to dopadlo. 4*-(19.11.2017)

Nebýt pikniku Edwarda Nigmy ohodnotil bych epizodu třemi hvězdičkami, protože mám pocit, že sezóna potřebuje nový impuls. Opakující se pasti na Jima Gordona, ve kterých figuruje Barbara jako návnada, mi signalizují něco o detektivově inteligenci. Kam si spolu asi vyrazí příště? Galavanův "propracovaný" způsob, jak získat Wayne Enterprises zase vypovídá o únavě scénáristy. 4*-(20.11.2017)

Sice to tentokrát bylo lepší než předchozí díl, ale tvůrci mě už začínají štvát hromaděním drobných nesmyslů. Eda Plameňák nejdříve vyřídí celou policejní jednotku, aby ho o chvilku později dal Jim Gordon na pěsti? A to byl jen příklad. Naštěstí alespoň zafungovalo komicko- sadistické duo Tučňák/ Nygma. Všiml jsem si, že se sezóna může pyšnit pokryteckou cenzurou typickou pro Nova Group- násilí, mrtvoly a kusy těl nevadí, ale krev je nutno rozostřit, co kdyby to rozrušilo nějakého latentního upíra, že?(20.11.2017)

Chyby sice přetrvávají, ale tentokrát se daly přehlédnout vzhledem k zajímavějšímu ději. Navíc mě hodně bavila zarputilost Oswalda Cobblepota, takže může být.(20.11.2017)

V jedenácté epizodě šla kvalita jasně nahoru, atmosféra byla zase o něco málo temnější a Jim Gordon zase jednou navštívil temnou stranu síly.(20.11.2017)

Dvanáctá epizoda přivedla na scénu Victora Friese, který mě bavil, jen mám obavy, aby na Batmana zbyli nějací záporáci:-). Zároveň opět vstoupila do hry arkhamská léčebna a její odloučené pracoviště na Indian Hill, ve které vkládám velké naděje. Takže se těším na to, co přijde.(20.11.2017)

Tento díl sympaticky navázal na předchozí epizodu, zápletka s Victorem Friesem dostala větší hloubku a do děje stále více zasahoval Dr. Hugo Strange, což vítám.(20.11.2017)

Bruceovo pátrání po vrahovi rodičů mi přišlo hodně zdlouhavé a příliš mě nebavilo, na druhou stranu mě velice bavil vývoj osobnosti/ osobností Edwarda Nygmy, Cory Michael Smith je krajně přesvědčivý.(20.11.2017)

Solidní epizoda hlavně díky Edwardovi Nygmovi, který se definitivně rozhodl pro cestu zločinu, a Oswaldovi, jehož přeměna v milovníka všeho živého je dojemně zábavná.(20.11.2017)

Šestnáctá epizoda mě vlastně neměla čím bavit, protože jsem ji už několikrát viděl, jako příklad uvádím dvě klasiky- Vykoupení z věznice Shawshank a Kriminál. Jediný zajímavý děj přineslo Oswaldovo nové bydlení, jinak se vlastně nic nedělo.(20.11.2017)

Po předchozí epizodě jsem měl silné obavy, ale naštěstí byly neopodstatněné. Tvůrci se vrátili k osvědčenému stavění příběhu, vrátili do něj i atmosféru, Edward Nygma krásně sehrál svůj part a Oswald se změnil zpět v Tučňáka, takže mám radost a bavil jsem se.(20.11.2017)

Osmnáctá epizoda byla plná návratů. Postavy se vracely z ústavu, ze záhrobí nebo jen do akce a já jsem asi připadal jako pracovník u recyklační linky. Jak už jsem jednou psal, James Frain mi nijak nevadí, ale jeho Galavan mě opravdu otravuje, ať už si říká jakkoliv a teď ho tvůrci opět vrátili do hry. Nepotěšili. Překvapilo mě, že mě nepotěšila ani první akce Mr. Freeze, Victor Fries mi přišel zajímavější. Jediným skutečným kladem tohoto dílu bylo pátrání v Pinewood Farm, připomnělo mi mou oblíbenou herní sérii Resident Evil.(21.11.2017)

Proti předchozímu dílu došlo sice ke zlepšení, ale postava Azraela mě na rozdíl od Edwarda Nygmy opravdu nebaví, takže doufám, že se Tučňák konečně vyhrabe z rodinné hrobky a nechávám se zatím bavit nadšením slečny Peabody pro Thorazin.(21.11.2017)

Tentokrát jsem byl vcelku spokojen. Konečně se děj více věnoval zařízení Indian Hill a jeho zajímavým obyvatelům, přestože se Azrael snažil zdržovat, jak to jen šlo. Navíc se Tučňák konečně vykolébal do noci, takže se můžu těšit na další epizody.(21.11.2017)

Děj prakticky celé epizody se odehrával v Indian Hill, z čehož jsem měl radost, protože Resident Evil. Jen mám trochu obavy, aby to tvůrci s různými monstry a vylepšenými schopnostmi nepřepálili.(21.11.2017)

Od závěrečné epizody druhé sezóny jsem přece jen čekal větší tah na branku, to co chybělo na akci, naštěstí tvůrci nahradili humorem a něco mi říká, že by mohl být začátek třetí řady dosti hektický.(21.11.2017)

Průměr hodnocení za jednotlivé epizody se u mě nakonec vyšplhal na čtyři hvězdičky, ale musím přiznat, že mě to samotného překvapilo. Z postav mě tentokrát nejvíce bavili Penguin, Riddler, Ivy Pepper a překvapivě i Barbara, která mi po dvě sezóny lezla extrémně na nervy. Romanticko-prudná dvojice Jim Gordon/ Leslie Thompkins mě naopak dokázala silně otrávit. Líbily se mi všechny ty podivné existence, které se v Gothamu vylíhly, líbil se mi i postupný přerod současných charakterů v budoucí strážce města, ale zklamal mě absolutně mdlý Soví tribunál a neustálá snaha tvůrců budovat napětí ohrožením postav, u kterých je jasné, že nemohou dojít podstatné újmy.(25.11.2017)

Od úvodního dílu třetí řady jsem čekal větší nářez, závěr minulé sezóny ho rozhodně naznačoval. Typická gothamská atmosféra sice zůstala, ale první epizodě nějak chyběl švih. Ale abych jen nekritizoval, Tučňák byl výborný a k mému nezměrnému překvapení mě bavila i Barbara, která mi po dvě série lezla na nervy.(22.11.2017)

Třetí řada Gothamu mě tedy zatím příliš nepřesvědčila. Děj mi oproti oběma předchozím sezónám přijde dost přibržděný, a i když je mi jasné, že filmy a seriály natočené podle komiksů musím brát s větším nadhledem, vadí mi naprosto nelogické jednání některých postav. Až do této série jsem neměl nic proti Fish Mooney, ale teď mě začíná dost otravovat, dlouho jsem přemýšlel, koho mi teď připomíná a došlo mi, že kdyby ji vybavili ještě přilbou, vypadala by jako zmenšený Magneto. Vlající pláštík, chůze, obklopená zlými mutanty... A aby toho nebylo dost, tvůrci se zřejmě rozhodli zapracovat do děje prvky telenovely, jinak si ten laciný závěr neumím vysvětlit.(22.11.2017)

Oproti předchozí epizodě sice došlo k výraznému zlepšení, ale přesto tam bylo těch nedostatků docela dost. Nikdo zatím nezmínil, že má Jim titanovou lebku, jinak nechápu, jak by se po tom odpalu na homerun udržel při vědomí. Jima Gordona se týká i druhá záležitost, podivnější záchranu člověka visícího nad propastí jsem asi ještě neviděl. Hlavně závěr téhle akce byl dokonale zábavný. Na druhou stranu Tučňákův příjezd pro Nygmu byl naprosto dokonalý.(22.11.2017)

Čtvrtá epizoda sice nedostatky zcela nevymýtila, ale alespoň je silně omezila, atmosféra byla kvalitní, děj byl zajímavý a Nygma s Tučňákem byli výborní.(22.11.2017)

Tohle byl ten Gotham, který se mi líbí. K Tučňákovi a Nygmovi jsem si už dávno vybudoval vztah plný nadšení, ale musím už podruhé vyzdvihnout postavu Barbary, ve třetí sezóně se propracovává mezi mé oblíbené figury, a to jsem se na ni v předchozích řadách nemohl ani podívat, abych neměl nervy.(22.11.2017)

No, tak to byl těžký propad po předchozí epizodě. Sofiina volba byl dobrý film, ale sledovat toto rozhodování v jedné epizodě stále dokola, bylo dost otravné. Tento díl mi silně připomínal nějaké špatné Saw. O Tučňákovi se radši ani nebavím, ale vsadil bych se, že má Honza Musilů úsměv až za uši.(22.11.2017)

Pro mě byla sedmá epizoda srovnatelná s předchozím dílem, pobavil mě sice Nygmův "nový" vztah, ale dlouhodobě mám velký problém s halucinogenními scénami, takže jsem mohl být jen těžko nadšený.(22.11.2017)

Osmá epizoda mě po dvou slabších dílech vcelku bavila, kapitán Barnes prochází zajímavým (i když depresivním) vývojem, kdežto Nygmův vztah s Isabelle mě dokázal slušně rozesmát.(22.11.2017)

Stejně jako předchozí díl ani devátá epizoda nebyla špatná. Pokračoval přerod kapitána Burnese, Nygma se stal součástí starostova portrétu (paráda), ale nejvíc mě tentokrát pobavila Ivy Pepper, která kromě jiných schopností disponuje obrovským talentem pro obchod. Chelsea Spack dostala v seriálu evidentně nevděčnou roli praporčíka 13.(22.11.2017)

Po čase se tvůrcům podařila epizoda, která mě hodně bavila, konečně jsem se dozvěděl něco nového, viděl jsem i popravu ruky po francouzském způsobu a Dimitrije, jenž pocházel z mně neznámé části Ruska, kde je sluneční svit obzvláště intenzivní.(22.11.2017)

Mohl bych epizodu ohodnotit pěti hvězdičkami, ale to by nesměla tolik bazírovat na melodramatech hodných jihoamerické produkce. Opět mě velmi bavila Barbara a těším se, s čím přijde příště Nygma.(23.11.2017)

• Mad City: Ghosts (S03E12) (epizoda) (2017)

Uff, to bylo zklamání. Dvanáctá epizoda byla úplně zbytečná, navíc pro mě zabila jednu z mých oblíbených postav, Victora Zsazse, protože když obávaný profesionální zabiják na deset metrů netrefí cíl, přestože použije odstřelovací pušku, vyvolává to ve mně dojem, že je zbytečný. Přestože se běžně ke komentářům jiných uživatelů nevyjadřuji, tentokrát musím souhlasit s názorem na Lee, který napsala NiaWolf.(23.11.2017)

Přestože mě celkem baví dějová linie zahrnující Tučňáka, Nygmu, Barbaru a spol., Jeromův kult mě nebavil vůbec. Jerome jako takový mě svého času oslovil, ale další postava, která se vrátila k životu, to už je silně otravné.(23.11.2017)

Čtrnáctá epizoda přinesla určité zlepšení, Bruce tímto dílem jasně nastavil kurz Batman, Nygma rázně ukončil nešťastnou gay romanci a bavily mě i rozhovory mezi navrátilcem Jeromem a všemi ostatními. Tvůrci zároveň nabídli několik vtipných momentů: ve městě bez elektřiny fungují pevné telefonní linky, Jeromův šrapnel dokázal zasáhnout kůl ze všech stran. Very funy!(23.11.2017)

Hmm, patnáctá epizoda byla v podstatě nudná, s Riddlerem to bylo jako na houpačce, ale největší problém vidím v tom, jak se tvůrci marně snaží vyvolat napětí, i když je všem jasné, že jsou všechny hlavní postavy v naprostém bezpečí. Já bych si dovolil jen tak z voleje tipnout, že se Bruce Wayne dožije v pohodě alespoň čtyřicítky a že většinu života prožije v nějakém tmavém kostýmu. Ale to byl samozřejmě jen můj odhad, co já můžu vědět. Jinak u záchrany zastupujícího kapitána Bullocka jsem se fakt od srdce zasmál, tyhle blbosti se tvůrcům asi musí líbit, protože je v různých obměnách stále opakují.(23.11.2017)

Jsou tady dvě možnosti, buď jsem příliš náročný, nebo mají tvůrci problém přijít s něčím novým. Mám pocit, že se některé věci opakují stále dokola. V současné době mě baví postavy Barbary a Ivy, Tučňák se stal otravnou figurou a Jim už je prostě nudný tím, jak neustále leze do každé pasti, aby se z ní následně naprosto nepravděpodobně dostal. Už to holt není ono.(23.11.2017)

Už jsem ani nedoufal, že bych se v této sérii dočkal kvalitního dílu, ale opak byl pravdou. Tentokrát jsem se výborně bavil na rozdíl od Bena McKenzieho, který se evidentně nudil. Riddler byl zase jednou skvělý, Tučňákův nábor přinesl příslib zajímavých epizod a Selina byla postrčena správným směrem, takže jen tiše doufám, že tvůrci nepošlou všechno do kopru.(24.11.2017)

Osmnáctá epizoda mě příliš neoslovila, děj byl roztříštěný do příliš mnoha dějových linií a příběh se z tohoto důvodu příliš nepohnul kupředu. Většina postav se navíc chová podle určité šablony, divák už vlastně dopředu ví, jak bude která figura jednat, takže o jakémkoliv napětí nemůže být řeč. Jediná, kdo se z tohoto popisu vymyká je Ivy Pepper, proto mě taky jako jediná opravdu bavila.(25.11.2017)

Proti předchozí epizodě sice došlo ke zlepšení, ale opakující se záchrany Jima Gordona v poslední chvíli už jsou opravdu nudné, všem je přece jasné, že se mu nic nestane, tak proč to hrotit?(25.11.2017)

Ach jo, Jim Gordon byl opět v ohrožení života, to jsem byl ale napjatý, jak to asi dopadne! Celkem mě pobavila kravatová scéna s Dr. Strangem, ale Lee už v příběhu figuruje jen jako otravná brzda, ještě že alespoň Barbaře zase kvalitně pochodují nervy.(25.11.2017)

Jednadvacátá epizoda přinesla chaos do města a většinou se zaobírá snahou získat protilátku na virus přetvářející obyvatele Gothamu, ale já jsem dostal k rozluštění rébus, s kterým si neumím poradit a myslím, že i Riddler by byl na něj krátký. Jak se ke stolu připoutaný Bruce dostal k peru v kapse saka na protější židli?(25.11.2017)

Před začátkem třetí sezóny bych očekával velkolepější finále, ale teď jsem rád, že se podařilo alespoň takto. Konečně dostala více prostoru komická dvojice Penguin/ Riddler, takže jsem se mohl pobavit, ale to příšerné melodrama mezi Jimem a Lee mě strašlivě prudí. Nevím proč, ale mám velké obavy, že to tím vlakem v závěru neskončilo. Taky se děsím toho, kolik mrtvol vrátí tvůrci v příští řadě do hry.(25.11.2017)