silentname

Cyril, Cyril, Cyril. Si hrozný režisér a hrozný scenárista. A myslím si, že by si to mal pochopiť a radšej sa na filmovanie vykašlať a robiť iba hudbu. Čím skôr to pochopíš, tým lepšie pre teba, lebo "The Activist" je skutočne pohroma, za ktorú by som ti najradšej vlepil facku za ten debilný scenár. Dlho som si hovoril, že je to podobné ako v "Hacker´s Game" len som mal pocit, že príbeh je o niečo zaujímavejší. Najmä keď sa opiera aj o nejaké skutočné udalosti. Osobne si však myslím, že celý film je fikciou a jediné čo sú skutočnosti sú správy, ktoré máme v pozadí. To by som bol schopný uveriť. Herecké výkony sú otrasné, herci absolútne nie sú dobre usmerňovaní a často vyzerajú, že vôbec nevedia, čo majú robiť a ako majú jednotlivé scénky odohrať alebo ako majú odprezentovať svoje dialógy. A v tomto film v prvej tretine maximálne zlyháva. Postupne keď sa dozvieme o politických machináciach to začne byť zaujímavejšie a dokonca som sa prestal pozerať na hodinky a celkom som sa do filmu pohrúžil. A hovoril som si, že ho dopozerám a zakončím to dvoma hviezdami. A dokonca som si aj pomyslel, že možno by som ti ešte vedel dať šancu. No potom musel prísť koniec filmu, kde som si celý čas hovoril, len nech to tam nedá, lebo to celý film pokašle. No bohužiaľ som sa mýlil. Záverečné minúty filmu boli podľa mňa tak príšerné, tak umelé a tak neskutočne nezmyselné, že ti tu jednu hviezdičku musím predsa len ešte stiahnuť. Chválim ťa za hudobné pozadie, ktoré v tomto filme vôbec neprekáža a dokáže ho viesť, no to je asi maximum čo ti dokážem venovať. Keď som ti konečne začínal aspoň trošku veriť, tak ma presvedčíš, že skutočne by si mal prehodnotiť svoje životné rozhodnutia o tom, že chceš byť scenáristom a filmovým režisérom. Narovinu ti hovorím - "Nemáš na to." Hodnotenie: D ()