Začínající herečka Sarah Walkerová je odhodlaná prorazit v Hollywoodu. Celé dny však tráví v zaměstnání bez jakékoli vyhlídky na postup, navíc pod přísným dohledem svého povýšeneckého šéfa Carla. Udržuje povrchní přátelské vztahy s ostatními neúspěšnými umělci a soupeřícími herci a účastní se bezpočtu konkurzů v naději, že se na ni jednou usměje štěstí. Po sérii podivných castingů vedených tajemnou dvojicí ze slavné produkční společnosti Astraeus Pictures je Sarah konečně obsazena do hlavní role jejich nejnovějšího filmu. Producent si myslí, že ji čeká zářivá budoucnost. Tato kýžená příležitost má však bizarní následky, které Saru promění jak po duševní, tak i tělesné stránce v cosi krásného... a naprosto děsivého. (Cinemax)

maddy

Twinkle, twinkle, starry eyes, How I wonder how successful you are, Up above the Hollywood hills so high, Like a movie star shining in the sky ... rozklad Hollywoodskeho sna v priamom prenose a nečakané tohtoročné prekvapenie. Starry Eyes je presne ten typ „hororu“, ktorý vyhľadávam. Tie úvodzovky sú v tomto prípade schválne, nakoľko Starry Eyes nemá priveľmi šancu potešiť vyslovene hororovo zameraných divákov (súdiac aj podľa niektorých hodnotení). Pre tých to bude pravdepodobne priveľmi nezáživné, nakoľko väčší masaker sa rozbieha až v posledných pätnástich minútach, dovtedy sa film zameriava výhradne na psychický rozklad jednej naivnej (a narušenej) začínajúcej herečky. Po väčšinu času je tak Starry Eyes len veľmi znepokojivou psychologickou drámou. Zato psychologickou drámou, v ktorej atmosféra ide až na kosť a divák tuší, že niečo nepríjemné visí vo vzduchu a čaká kedy nastane zlomový moment. Chvíľami to pripomenie staršiu „hororovú“ tvorbu Polanskeho (Rosemary's Baby), chvíľami zase nedávneho Cronenberga (Maps to the Stars). Zo začiatku film pomaly buduje napätie, pozornosť drží vďaka snaživej herečke v hlavnej úlohe až sa vo finále zlomí do o mierne úchylného Béčkového slasheru, ktorý nešetrí brutalitou, aj niekoľkými pôsobivými scénami (prebudenie sa zakrvavenej hrdinky zabalenej v alobale, rozdrvenie hlavy činkou a pod.). V závere tomu síce trestuhodne chýba nejaká zmysluplnejšia pointa, ale vo výsledku som s tým spokojný. Je to aj za striedmy rozpočet slušne natočené, dostatočne znepokojivé a jemne „sick“. Akurát od toho nečakať horor, ale skôr takú o dosť drsnejšiu psycho-drámu. CELKOVO: 3,5* (7/10) ()

misterz

Tak dievčinka to evidentne chcela niekam dotiahnuť a niečo v živote dokázať. Na tom by samozrejme nebolo nič zlé, len keby to neobnášalo hnitie zaživa a pár mordíkov spolubývajúcich... Škoda tej hodinovej nudy, počas ktorej nám snímok ponúkne iba pohľad na ničím zaujímavý život pár flákačov a dievčinky, ktorá stále chodí po filmových konkurzoch. Posledná tretina ale našťastie už horor naozaj pripomína, veľmi pekná práca kamery a pár nechutných scén v spojitosti s hnitím zaživa. Mordov by som však uvítal viac, pričom mohlo byť aj lepšie a nápaditejšie gore. Priemer. 60/100 ()

JASON_X

Velká škoda, že film končí v okamžiku, ve kterém by se mohl naopak pořádně rozjet. Ale to neznamená, že bych se první hodinu nudil, naopak. Patálie jedné hezké slečny s oslňujícím zadkem a nezdravou ctižádostivostí mě hodně zaujaly svým trochu alternativním stylem režie i několika výraznými momenty. A po poslední třetině už jsem s plným počtem neváhal ani na chvíli, mám totiž velkou slabost pro nestandardní, nízkorozpočtovou a přitom nápaditou a zajímavou filmařinu. A taky fandím nestádním tvůrcům. A i když je pravda, že v průběhu filmu jsem zaznamenal několik přímých i nepřímých odkazů na několik jiných filmů, celek se mi prostě hodně líbil a basta. A dobrá syntezátorová filmová hudba je plus navíc. A ono je vlastně nakonec dobře, že film skončil tam kde skončil, a že předehra k vyvrcholení byla tak dlouhá a pomalá; kdyby tomu bylo jinak, Starry Eyes by splynul s myriádami jiných horrorových béček. ()

Remedy

Ta “aronofština“ z toho úplně čiší (což by nemuselo být nutně na škodu), bohužel jsem se v některých pasážích neubránil vnitřnímu hodnocení “WTF“ a fakt to nemyslím jako pozitivum. Je to určitě podnětné jako alegorie života plného osobních ambicí a zoufalé snahy uspět ve velkém filmovém světě. Proměna hlavní postavy je vcelku zajímavá, ale jen do té míry, dokud děj nezačne směřovat k přílišné spiritualitě. Chápu, že to sektářské téma je tady vlastně podružné a slouží pouze jako prostředek k ukojení vlastních ambicí, přesto jsem se nedokázal ubránit pocitu, že je to na některých místech už přestřelené. A ten soundtrack, který by se v naprosté většině hodil spíše do nějakého giallo filmu, tomu taky moc nepřidal. Vanová gore scéna ale stála za to. ()

POMO

Hororová alegória na prehnitosť ľudskej ambicióznosti cez mŕtvoly, pri ktorej človek prichádza o priateľov i seba samého. Trefne zasadená do hereckého prostredia v Los Angeles. "Cez mŕtvoly" v tomto prípade doslova, pretože po zaujímavej, tajuplnej, psychologickej prvej polovici sa z filmu stane krvavý slasher. Čím sa docela zhodí, a potom sa už iba s odretými ušami snaží zachrániť úmyselne rádoby artovým, ale predsa len originálnym záverem. ()

• Film bol natočený za 18 dní. (beso74)
  • Scény na vlakovom nádraží boli natočené bez povolenia. (Marceloo)