poster

Space Station 76

 • Česko

  Stanice číslo 76

 • USA

  Space Station 76

Komedie / Drama / Sci-Fi

USA, 2014, 93 min

Režie:

Jack Plotnick

Producenti:

Edward Parks

Střih:

Sharon Rutter

Scénografie:

Seth Reed

Kostýmy:

Sandra Burns
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • maddy
  ****

  Vitajte na palube najabsurdnejšej vesmírnej stanici v širokej ďalekej galaxii osídlenú tými najčudesnejšími pozemskými indivíduami. Poznáte ten pocit, keď vidíte upútavku na nejaký úplne neznámy indie film, prevrátite nad ňou oči a očakávate úplnú hlúposť? A nakoniec sa z tej hlúposti stane jeden z najpríjemnejších zážitkov za poslednú dobu. Presne taký je Space Station 76. Ako sci-fi fanúšik som sa k filmu dostal vyslovene len kvôli jeho názvu a označeniu „sci-fi“ v kolónke žáner. Pravdou však je, že týmto si u mnohých podobných získa skôr negatívne hodnotenia. Space Station 76 totiž vôbec nie je sci-fi v pravom slova zmysle, takže kto očakávam potrhlú komédiu v štýle Galaxy Questu a podobných bude zákonite odchádzať sklamaný, ak nie až vyslovene naštvaný. Zasadenie filmu do budúcnosti na vesmírnu stanicu v štýle 70. rokov, kde ľudia síce žijú v mohutnom vesmírnom komplexe, ale iné technické vychytávky ako roboti, robotické ruky nedosahujú ani len dnešnú úroveň, podtrhuje absurdnosť celého diania. Zároveň tým ukazuje, že sociálne problémy ľudí sa od 70. rokov výrazne nezmenili. Síce sa dnes v roku 2014 vysmievame tomu naivnému „oldschool“ obdobiu, ale sami sme pritom v dnešnej dobe ešte naivnejší. Rozhodne to nie je film pre všetkých a ocení ho len veľmi malý okruh divákov. Povedal by som, že skôr si prídu na svoje práve fanúšikovia Wesa Andersona, keďže film je veľmi podobne plný absurdných situácií na hrane trápnosti, to všetko je však jeho zámerom. Uťahuje si zo žánrových klišé (Dr. Bot!) a v jadre sa sústredí na hlbšie (dá sa povedať až „temnejšie“) stránky ľudskej osobnosti ako je sexuálna frustrácia, homofóbia, prehnané ambície, žiarlivosť alebo samota. Je zámerne podradný, či už „lacným“ vizuálom alebo na prvý pohľad absurdným príbehom, ale všetko to podáva s neskutočnou eleganciou. Chémia medzi postavami funguje a je vidieť, že všetci si natáčanie užívali. Navyše Liv Tyler je aj pred štyridsiatkou roztomilejšia než ktorákoľvek pätnástka! V časoch, keď Hollywood ponúka prestrelené, preafektované, vulgárne komédie typu Neighbours, Other Woman, Sex Tape a iné je Space Station 76 doslovne zjavením. Má hĺbku a dokázal efektne skĺbiť jemný inteligentný humor so zaujímavým, takmer až psychologickým rozborom charakterov. Pre hipsterov ako stvorené. Ostatní budú len nechápavo krútiť hlavou, to garantujem. Mne to však sadlo ako uliate. CELKOVO: 3,5* (7/10)(26.9.2014)

 • honajz
  **

  Celková neujasněnost sráží celý film. Téma samoty, osamocení, a různé způsoby vyrovnávání se s ní, z toho kouká docela jasně, ale k čemu jsou zajímavé kulisy a nápad, nevadí mi ani divadelnost celého projektu, i herci hrají skoro skvěle, když celkově se to rozpadá na pár scének jako ze Zoufalých manželek nebo Sexu ve městě, jež nemají jinak celkovou soudružnost ani vyznění. Liv Tyler je skutečně k nakousnutí, pokud tedy nezabírají její boky, a hraje zde White Collar, ale to je pro mne málo.(19.7.2015)

 • darthhokro
  *

  Retro sci-fi natočené podle divadelní hry. Občas tam sice byl nějaký jedovatý vtípek, třeba matka jak chlemstá víno a přitom kojí parchantě, nebo kapitánovi nevydařené sebevraždy. Ale celej film je děsně utahanej, docela mě to uspalo, musel jsem to dát na 2x. Z pěkné Liv elfky se stala MILFka, Tož slabší 1.(16.11.2015)

 • Wolfshade
  ****

  Neskutečně schizoidní a ironické sci-fi. Je to jako procházka myslí odcizeného člověka, který ze své "samoty" začíná pomalu šílet. A nebo procházka bizarním a nepochopitelným, v důsledku toho vlastně depresivně komickým, světem? A do tohoto rámce je zasazen ve svém jádru smutný příběh s dobře vykreslenými a hlavně živými karikaturami hollywoodských charakterů. Homosexuální kapinán, kterému jeho vlastní loď několikrát zhatí sebevraždu; matka, která sebe a svou dceru krmí váliem a zamiluje se do svého mixéru... Všichni na stanici jsou kontrontováni tváří v tvář s absolutní prázdnotou a nekonečností vesmíru, se svou vlastní samotou, svobodou, odpovědností a touhou po autentickém lidském kontaktu. Jsem si ale docela jistý, že ne každý v tom najde hloubku a z těch, kdo ano, ne každému to musí být po chuti.(4.10.2014)

 • juta
  *

  I přes nízké hodnocení jsem vesmírné stanici dal šanci, jenže jako spousta jiných uživatelů čsfd nebavila, mě také ne. Děj se hodně táhne, nic zajimavého se tu neděje, zasazení do roku 1976 tomu nepomohlo. Síce některé prvky měly být vtipné, stejně tak hudba, ale mě to dost vytáčelo a byl jsem rád, když jsem uviděl titulky.(4.10.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace