Space Station 76

Stanice číslo 76

Space Station 76

Komedie / Drama / Sci-Fi

USA, 2014, 93 min

Jsem vděčný za každé slušné sci-fi, ale zasazení tohohle příběhu do vesmíru doopravdy nechápu. Mnohem víc by se vyjímal na zapadlé benzínce někde na americkém Středozápadě. Tam by sedla ta sedmdesátková stylizace i trable jednotlivých členů personálu. Pokud měl kosmos dodat celému filmu nádech absurdity, tak se to minulo účinkem. Space Station 76 se o komediální žánr otírá jenom okrajově a i ta malá troška humoru nabourává zvolna chladnoucí atmosféru. Patřičné grády tak nemá ani závěr, který asi režisér ve svojí hlavě viděl jako velkolepé mrazivé finále. A on jenom tak lehce vyšuměl do ztracena.(20.9.2014)

• Terva

Hned v úvodu to vypadalo na dobrou komedii nebo parodii. A celkem slušně to podpořila povedená hudba. Scéna se zapalovačem mě rozesmála. CITÁT - Dveře přechodové komory se otevírají. Dveře přechodové komory se zavírají......... Ale to bylo tak vše. Po deseti minutách se trochu mění scénář a stává se z toho snůška trapných situací a blbých keců. Po chvilce jsem si myslel, že sleduju nějakou telenovelu. CITÁT - Počkej, počkej, nebuď tak depresivní........ Je to otřes, nuda a hrůza. Blondýna s velkejma kozama tomu ubrala další hvězdu.(2.10.2014)

• Morholt

Tohle jsem moc nepochopil. Máme tu lidi na vesmírné stanici, kteří tam prostě jen jsou. Jo, jasně že tam něco dělaj, ale je to jako by vám někdo nabídnul sestřih náhledů do bytů jedoho paneláku. A to by možná bylo zábavnější. Nemělo to začátek, prostředek, ani konec. Liv Tyler fakt nemá poslední dobou šťastnou ruku, když si vybírá projekty. Alespoň za ní dám ubohých 5%.(15.6.2015)

• bourec

Koho napadne v týhle době natočit něco podobnýho.Vydržel sem třicet minut,a děj se pohnul asi tak o dva posraný centimetry.Sice by asi mělo bejt polehčující okolností,že to je podle(údajně)divadelní hry,ale ani to mě nepřiměje dát něco jinýho než nulu.Takovýhle hovno si strč zpátky víš kam pjetníku.Ani ten bych ti za to nedal jako honorář.Bliju.0%.(22.3.2015)

• honajz

Celková neujasněnost sráží celý film. Téma samoty, osamocení, a různé způsoby vyrovnávání se s ní, z toho kouká docela jasně, ale k čemu jsou zajímavé kulisy a nápad, nevadí mi ani divadelnost celého projektu, i herci hrají skoro skvěle, když celkově se to rozpadá na pár scének jako ze Zoufalých manželek nebo Sexu ve městě, jež nemají jinak celkovou soudružnost ani vyznění. Liv Tyler je skutečně k nakousnutí, pokud tedy nezabírají její boky, a hraje zde White Collar, ale to je pro mne málo.(19.7.2015)

• - Celosvětová premiéra proběhla 8. března 2014 na filmovém festivalu South by Southwest v Austinu (Texas, USA). (BMW12)