Stanice číslo 76

Trailer

Skupina lidí a několika robotů žije na vesmírné stanici v budoucnosti ve stylu sedmdesátých let. Když na palubu dorazí nová pomocná kapitánka (Liv Tylerová), bezděky vyvolá mezi členy posádky napětí tím, že je vybídne, aby se postavili tváří v tvář svým nejtemnějším tajemstvím. Na povrch tak začíná prosakovat chtíč, žárlivost a vztek, což je stejně nebezpečné jako asteroid řítící se přímo proti nim. (Cinemax)

Trailer

Rex Mundi

Problém nízkeho hodnotenia som pochopila už v úvodných titulkoch. Občas ich človek ignoruje, ale tentokrát som sa na ne dívala a všimla som si grupu scenáristov, ktorí adaptovali scenár na motívy divadelnej hry, ktorú sami aj napísali. Potom sa začínal odvíjať film, v ktorom som prekvapivo rýchlo pochopila (a prijala), že číslo 76 nie je náhodné a znamená rok 1976, ktorému bol príbeh evidentne ušitý na mieru, a že sci-fi je to len vďaka kulisám vesmíru, vesmírnej lode a zopár futuristickým detailom - a že inak je to vlastne spoločenská melodráma... Áno, z hľadiska žánrov je to taký mišmaš, ktorý naozaj veľmi pripomína divadelnú hru, lebo ňou pôvodne bol. A divadelné hry dokážu byť čudné aj mimózne, a takto spracované ľahko vyvolajú nedorozumenie či rozpaky. No keď som si to všetko zrátala a bola ochotná sledovať spoločenské i medziľudské vzťahy a osobné problémy ľudí, ktorí neustále fajčia, sú malicherní, obmedzení a priznanie neplodnosti považujú sa rovnaký problém ako homosexualitu (rok 1976, ja som to vravela!), tak bolo vlastne všetko OK. Všímala som si dobré herecké výkony a psychologizáciu postáv a v pohode som dopozerala. Hoci dodnes netuším, prečo som si na základe traileru kedysi zafixovala, že je to bláznivá sci-fi komédia so Sigourney Weaver (avizovaná ako nový Galaxy Quest)... muselo sa mi to s niečím pomiešať :-) ()

juta

I přes nízké hodnocení jsem vesmírné stanici dal šanci, jenže jako spousta jiných uživatelů čsfd nebavila, mě také ne. Děj se hodně táhne, nic zajimavého se tu neděje, zasazení do roku 1976 tomu nepomohlo. Síce některé prvky měly být vtipné, stejně tak hudba, ale mě to dost vytáčelo a byl jsem rád, když jsem uviděl titulky. ()

petero

Patrick Wilson a Liv Tyler sa po The Ledge opäť stretávajú v parádne uvoľnenej retro sci-fi komédii na ktorú si treba nájsť náladu a nečakať nejaký sofistikovaný dej kde sa bude riešiť prežitie náletu meteoritov ale skôr nálet frustrovaných slov na vianočnom večierku ktoré asi najviac prekvapia utajovaného nervózneho gay kapitána Patricka Wilsona ktorého milovaného kolegu príde vystriedať Liv Tyler. ()

Jara.Cimrman.jr

Příliš nerozumím filmům, které začnou tak, že se nic nestane, postupně se nic neděje a nakonec se samovolně ukončí, aniž by k čemukoli došlo. Takže místo úpěnlivých proseb, aby poslední křeček přežil, jsem se zabýval dumáním o tom, proč tohle někdo natočil, proč někdo projevil touhu v tom hrát a jestli by producent neudělal lépe, kdyby mi sehnané peníze poslal na účet. Přesto jsem to z nějakého záhadného důvodu dokoukal a za to si snímek rozhodně jednu poctivě svítící hvězdu zaslouží. ()

gudaulin odpad!

Vesmírná stanice 76 není ani sci-fi, ani komedie, ba ani drama. V konečném výsledku je to jen neuvěřitelná nuda a naprosté producentské selhání. Styl 70. let měl projektu především ušetřit peníze, jiný účel to fakticky nemá. Je to zoufale studiové, zoufale impotentní. Herci vlastně nemají co hrát. Není to ani tak špatné, aby to bylo svým způsobem přitažlivé. Ztráta času. Celkový dojem: 10 %. ()

• Celosvětová premiéra proběhla 8. března 2014 na filmovém festivalu South by Southwest v Austinu (Texas, USA). (BMW12)