poster

Late Phases

Drama / Horor

USA, 2014, 95 min

Scénář:

Eric Stolze

Kamera:

Ernesto Herrera

Producenti:

Greg Newman

Střih:

Aaron Crozier

Scénografie:

Lisa Myers

Kostýmy:

Megan Stark Evans
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • SOLOM.
  ****

  Tento vlkodlačí film mi byl doporučen a tak jsem si jej samozřejmě nesměl nechat ujít. Zvláště když jej má na svědomí Bogliano, o kterém jsem toho slyšel už víc než dost. Prozatím jsem měl od něj možnost vidět jen několik krátkometrážních snímků. No a tenhle chlapík mě přesvědčil, že točit celovečerní filmy určitě umí. Je sice pravda, že to nejlepší si pro nás schoval až úplně na závěr, ale Late Phases si získal mé sympatie hned od začátku. Především díky skvělému výběru představitele hlavního hrdiny (Nick Damici), který podal obdivuhodný a hlavně důvěryhodný výkon. Po úvodním mordu si však divák musí sakra dlouho počkat na další krvavou podívanou, protože příběh se spíše věnuje seznamování s jednotlivými vedlejšími postavami a atmosféra tak trochu stagnuje. Což někteří nemusí přijmout zrovna dobře. Zvláště když některé dialogy jsou trochu uspávající. Je však potřeba si uvědomit, že náš hrdina má jistý hendikep, kvůli kterému je velice důležité, aby se sžil se svým novým okolím. Navíc se krok za krokem připravuje na finální střet s neznámým útočníkem, kvůli kterému je nucen přijmout některá opatření a zvláště se pořádně vybavit. Tvůrci se tyto trošku nezáživné pasáže snažili alespoň obohatit o hudební vložku, která byla velmi dobře zvolená. Závěr nás však bohatě odmění za naší trpělivost a závěrečná řežba stojí za to čekání. Zvláště pak vlkodlačí proměna byla velmi dobře zpracována. Milovníci tohoto subžánru si jistě přijdou na své. Na druhou stranu je však potřeba i říct, že finální podoba vlkodlaka už tak zdařilá nebyla. Vlastně ani nevím, k čemu bych ty ksichty přirovnal, ale Lon Chaney Jr. se musel obracet v hrobě. 70%(7.1.2015)

 • Flipnic
  ***

  Bogliany jde dolů a dolů a dolů ... Technicky se sice zlepšuje evidentně díky vyšším rozpočtům. Na film se dívá moc pěkně, ale děje se v něm velký kulový ... nebo spíš malý kulový. Drama o slepém válečném veteránovi, kterýho na konci 95 minutové stopáže navštíví pár vlkodlaků ... Jo a ještě mu zabijou psa, to je hlavní první část filmu, hodně se tam chodí do kostela a vykecává se s farářem. Masky vlkodlaků jsou srandovnější a trapnější než bubáci v domu hrůzy na pouti, ale co je dobrý, tak nějaký ty proměny a trošička (!!) gore scén na konci, který jsou dělaný oldschoolově a příznivce jistě zaujmou. Jinak je to hrozná nuda a naprosto zbytečnej film ...(25.11.2014)

 • Karamanlis
  ****

  Prvý sólový film, ktorý šikovný argentínsky režisér A. G. Bogliano natočil v americkej produkcii a opäť bez účasti svojho súpútnika, staršieho brata Ramira. Bogliano opäť nesklamal, ono do werewolf horroru sa nepustí hocikto - je to svojský subžáner, v ktorom môže filmár veľmi ľahko pohorieť, no on sa s tým popasoval skvele a potvrdil svoju remeselnú zručnosť. Podobne ako mnoho iných užívateľov csfd mám určité výhrady k maskám - trochu mi pripomínali tie z The Howling, hoci tam boli "veľkouchí" vlkodlaci predsa len desivejší než tí z Late Phases, ktorí miestami pôsobili až humorne. Fakt neviem posúdiť či v tom bol alebo nebol zámer tvorcov a istý pokus o odľahčenie, koniec koncom ak je niekto stará, vyšklebená držka v ľudskej podobe, prečo by mal vyzerať inak po premene na vlkodlaka?(22.4.2017)

 • darkrobyk
  ***

  Vskutku - na prvním místě především drama osleplého veterána, kterého přiváží syn do odlehlé uzavřené čtvrti plné starých lidí na dožití. Když přijde o svého psa a zjistí, že podobné útoky se opakují každý měsíc, rozhodne se vzít spravedlnost do svých rukou. Ba co víc, rozhodne se zemřít tak, jak se na vojáka patří... Raději bych si dal čistokrevnou vlkodlačí žánrovku, jenže jich moc není. Sympatické je, že tvůrci vsadili na mechanické efekty a masky (v přepixelované době to vždy ocením). Horší je, že vlkodlaci moc hrůzy nenaženou. Gore efekty vcelku jdou - vytrhané vnitřnosti, kusy masa z rukou i krku, efektní rozstřely a další. Poslední čtvrtina filmu je pěkně našlápnutá a z dramatu se stává horror. Příznivci klasického vlkodlačího horroru si ale nejspíš film moc neužijí...(8.4.2015)

 • pornogrind
  *

  Late Phases je mým pátým filmem od Bogliana. A musím uznat, že je taky zatím nejhorším filmem co jsem od něj viděl. Starej, slepej, nerudnej, vysloužilej, válečnej veterán versus banda směšnejch vlkodlaků. Samotnej děj stašně nudí a akce je prakticky na začátku a to jen zlehka a potom až na konci. Prostředek je vyplněn nudnou vatou a kostelníma kecama. Postavy mi bylynesympatický a to včetně slepýho veteréna, kterej mi nesedl vůbec. A vlkodlaci ? To je kapitola sama osobě. Ještě že Ambrose neviděl, protože by se nejspíš potrhal smíchy. Celej film na mě působil jako hodně špatná komedie. Za mě je tenhle kousek pouze ztráta času.(31.5.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace