Joy se ukáže jako chytrá podnikatelka, Dannymu se vybaví bolestivá vzpomínka a Colleen dobře využije svoje nadání. (Netflix)

ClapTrap

To, že potkám Trinity v Iron Fistovi jsem opravdu nečekal, ale zatím to vypadá na opravdu povedený casting s celkem fajnovým scénářem pro každý díl. Jak jsem zmiňoval u minulého dílu, Jessicu Henwick jsem si opravdu zamiloval, jako Daughter of the Dragon ukázala, že bojovat opravdu umí. V tomto díle se především odvíjí právní bitva o Dannyho návrat k firmě, což mě malinko uspávalo, nemám tyhle právnické kecy příliš v oblibě. Trochu slabší díl, ale nutí mě to pustit si další a další. :-) 70% ()

kenkaku

vidět epizodu samostatně, asi bych dal jen dvě... ale díky tomu kontrastu s předchozí epizodou mám alespoň pocit že je na co koukat. Děj se někam smysluplně posouvá i když to kvůli čemu seriál existuje (bojová umění) se zas tak moc neděje. Světlá chvilka (významně) je souboj v aréně. Navíc v provedení nejsympatičtější postavy (IMO) - Jessica Henwick. Uvíme co uvidíme. ()

Nevka

Kvalita se urovnává. Některé charaktery se prokreslují, u dalších je motivace nejasná. Mladý Danny tady - naštěstí - skoro není. Začíná právní bitva a jedna z postav jen tak mimochodem vyletí z okna. Na bojová umění zde člověk zatím moc nenarazí, ale ve své podstatě to nevadí. ()

BaronMartin

Zatím asi nejzbytečnější epizoda, u které jediná relativně důležitá část je posledních 10 minut. Děj se prakticky vůbec neposouvá, postavy se nevyvíjí (nebo takhle, vyvíjí, ale strašně stupidně) a všechno ostatní je prostě meh. Jedna věc, na kterou si budu asi stěžovat už furt, ale PROČ TO MÁ SAKRA HODINU? Proč ty díly jsou tak zbytečně dlouhé. Nerozumím tomu. Další věc jsou postavy. Danny přeskakuje mezi sympatickým hrdinou a naprosto arogantním blbečkem, co se neumí ovládat a řve na všechny. Joy má pro mě naprosto nesmyslný charakterový vývoj, kdy na začátku epizody s Dannym sympatizuje, ale hned po té, co celkem pochopitelně odmítne její dohodu, je na něj hnusná a snaží se ho kariérně a právnicky zničit (i když kdo ví, jak to s ní vlastně bude). Paradoxně jediné postavy, kterým zůstává jejich charakter, jsou ty nejmíň zajímavé. Ward působí jako ta nejmíň výrazná postava, která si nedokáže prosadit své a akorát poslouchá rozkazy svého taťky. A když už je o něm řeč, Harold se snaží hrát na hrozného drsňáka, ale seriál ho vykresluje jako naprostého tupce. Je celkem smutné, že zatím největší respekt, co z Harolda šel, byl v moment, kdy se Danny díval na jeho portrét v kanceláři. Ani nemluvím o té naprosto stupidní scéně s Haroldem a Madam Gao, kterou chci trochu rozebrat :D Harold cvičí box s nějakým týpkem. Následně zhasnou světla a přijde Madam Gao, přičemž týpek, s kterým Harold trénoval, naprosto zmizí. Prostě v té scéně najednou není. Madam Gao má asi superschopnosti či co, jelikož se náhodně spawnuje a zase mizí a Harold má naopak IQ v mínusu, jelikož když mu Madam Gao přikáže, aby poklekl, tak jako naprostý debílek klekne přesně na to místo, kde před chvílí rozbil skleničku. Ne vážně, fakt nemohl popojít metr vedle, aby neklečel na rozbitém skle? :D Rovnou si probereme postavu Jeri, u které mě nejvíc překvapilo, jak moc tvůrci nepochopili její charakter. V Jessice Jones, Jeri byla vykreslována jako osoba, která se sice sem tam snaží pomáhat jiným, ale většinu času jí jde hlavně o svůj osobní zisk a je pro to schopná udělat prakticky cokoliv, včetně vypuštění sériového vraha se superschopnostma, viz Kilgrave. Tady z ní ale tvůrci dělají milou právničku, která je naprosto ochotná zdarma pomoci Dannymu v nouzi. Sakra, co to je za nekonzistenci v charakteru? Další scéna, která stojí za to, je souboj Danny vs. náhodný týpek u archivu v nemocnici. Protože dámy a pánové, takhle špatnou akční scénu jsem už hodně dlouho neviděl. Tři miliony střihů, nenavazující záběry, naprostá nepřehlednost, špatná choreografie... prostě vypadá to strašně. Na to, že Danny má být jeden z nejlepších kung-fu mistrů, akce v tomto seriálu se zatím fakt moc nepředvedla. Ještě chci zmínit konec, který mě upřímně rozesmál :D Danny prostě vyšplhá na vrchol mrakodrapu, otevře okno a najednou se tam zjeví random týpek a shodí ho. Absolutně náhodný cliffhanger, který mě ale sakra pobavil :D Ach jo, tahle epizoda se fakt moc nepovedla. Abych řekl něco pozitivního, hudba je výborná. Konečně seriál pořádně používá ten strašně příjemný rytmus z intra a soundtrack je opravdu fajn. Taky ta scéna v konferenční místnosti je dost fajn a těším se na celý právní spor Dannyho a Meachumových. Snad to tvůrci moc nepokazí. Hodnocení: 49% () (méně) (více)

darthvader77

Je síla když nejlepší na celém seriálu jsou věci ze zbytku universa. Hogarthová ukázaná v lepším světle je na jedničku, kdyby jste neznali ostatní série, tak by jste si mysleli, že jde o úžasně hodnou osobu, což je zajímavé pojetí. Madam Gao jako členka Ruky to je zajímavý vývoj a docela dává smysl, Fiskova reakce na to, že dva lidi z jeho obchodních partnerů jsou členové tajné organizace by byla zajímavá. Celé to tajemství kolem Meachumů zajímavé. Přesto scénář dostává zase na budku. Grázlové se vloupají k Číňance o které vědí, že sotva Dannyho zná. Objekt který má ukrývat člověka, který předstírá mrtvého má horší zabezpečení než Pražský hrad. Iron Fist z nějakého neznámého důvodu má probém přeprat jednoho chlapa, ve srovnání s Dardevilem pěkný chcípák. Backstory je dávkované stále naprosto směšně. Iron Fist se pořád chová jako kretén a neumí se vůbec kontrolovat (cringe scéná v dodgu. Jako je to už lepší, ale pořád docela síla. No jsem zvědavý an další epizodu. ()