The Blessing of Many Fractures (S01E08) (epizoda)

Akční / Sci-Fi

USA, 2017, 55 min

Manuel Billeter

Trevor Morris

Evan Perazzo

Miklos Wright
  • kenkaku

Tohle fakt ne... Vše postrádá logiku. Tetka Gao asi nebude taková mlátička jak nám bylo (náznakem) prezentováno před dvěma epizodami, Iron Fist by si měl spíš říkat Iron Dick (protože se tak chová). Ruku rozsvítí na dveře, ale na protivníka co mu dává na budku ne. A ty konverzační pasáže o nesmrtelnosti chrousta (nebo tahanice o firmu) jsou už jen "třešinka" na hodně hnusném dortu.(8.5.2017)

• Yokolobuna

Souboj Iron Fista a Zhou Chenga byl vyloženě k smíchu (nechtěně). Jenže tragická je celá lobotomická postava Dannyho, který jakožto ústřední postava seriál spolehlivě zabíjí (chlape se vývojově zasekl někde v době jeho letecké havárie a podle toho se také rozhoduje). Ona celá ta výprava do Číny působí jako výlet chovanců ústavu pro choromyslné do cirkusu. Seriál funguje dobře ve chvílích, kdy na Dannyho z vysoka kašle, žel bohu to moc často není.(22.11.2017)

Dokoukával jsem ho natřikrát. Budto jsem opravdu nebyl v náladě, nebo mě z ní dostal tenhle díl. Snad se to ještě zvedne a chytne mě to tak jako na začátku,(29.3.2017)

Zatím asi nejhorší díl. Sakra, Danny se 15 let učil bojovému umění a klidu mysli a dostane na frak od ožralýho ninji? K čemu je sakra Iron Fist, když svou Železnou pěst nepoužije ve chvíli, kdy dostává na prdel? A co to bylo s tou Gao? 2 díly zpátky Dannyho bez doteku odhodí na zeď a teď se ho bojí jako chorá stařenka. Možná mi něco uniklo a proto to nechápu, ale spíš ne. K vedlejšímu příběhu mezi Joy a Wardem se ani nevyjadřuju. Tenhle díl byl trefa vedle, ale doufám, že jen tenhle.(26.3.2017)

V politice to začalo solidně upadat, ale na druhou stranu konec byl celkem fajn. Čang Čeo epizodu hodně zvedl a myslím, že problémy, které s ním Iron Fist měl, byly logické. Těžko se bojuje s někým, kdo pokaždé udělá úplně něco jiného než čekáte. Gao zatím nekomentuji a čekám na další díl, jestli nemá v rukávu něco nečekaného.(29.3.2017)

• - Ve scéně, kde Joy (Jessica Stroup) ukazuje svému bratrovi Wardovi (Tom Pelphrey) kompromitující fotografie členů rady společnosti Rand, se Joy mimo jiné zmíní i o tom, že si na členy rady najala soukromou detektivku, která když byla zrovna střízlivá, tak stála za každý cent. Z toho můžeme usoudit, že onou detektivkou byla Jessica Jones, která je hlavní hrdinkou stejnojmenného seriálu Jessica Jones (od r. 2015) taktéž od Netflixu. (Koldyn)

• - Spoiler: V epizodě dojde k malému propojení Iron Fista s jiným seriálem od Netflixu, a sice s Lukem Cagem (od r. 2016) . Když čte na začátku epizody Claire (Rosario Dawson) dopis a o chvíli později jej vrátí do obálky a dá ho na stůl, můžeme si v levém horním rohu všimnout jména Lucas a také označení dopisu nápisem „Uncensored Inmate Mail“. Je tedy jasné, že Claire dostala dopis z věznice od Carla Lucase alias Luka Cage, který byl v epizodě You Know My Steez (2017) svého seriálu zatčen. (Koldyn)