Iron Fist - Season 2 (2018) (série)

Iron Fist zuří (S02E01)

(epizoda)
  • USA The Fury of Iron Fist

Konkurenční gangy bojují o duši New Yorku a Danny s Colleen narazí na starého známého. Joy se pouští do nového dobrodružství. (Netflix)

BaronMartin

Ty jo, já jsem vlastně až překvapený jak moc dobrý to bylo a jak moc mě pilot druhé řady bavil. První sérka je bez debat to nejhorší, co jsme dostali od kolaborace Marvelu a Netflixu a i když není nijak extra špatná, je prostě hrozně průměrná. Proto mě hrozně zaskočilo, jak dobře na mě druhá řada zatím působí. Dannyho charakter jakoby byl vyměněný. Zatímco v první sérii to byl arogantní a vzteklý blbeček, tady je jeho postava sympatická a hodně příjemná. To stejné platí i pro Colleen, kterou jsem v první řadě nenáviděl a bral jsem ji za nejhoršího sidekicka z celých Defenders (dokud teda nepřišla Trish v druhé Jessice :D). Tady je ale zase změna. Colleen je příjemná, sympatická a hlavně mají vynikající chemii s Dannym, což v první sérce taky nebylo. Davos též působí dobře, i když tady je to hlavně tím, že v první sérii mi vadil v tom, že narušoval celou linku s Meachumovýma a celá ta linka o Hand mě prostě nezajímala, tady ale, když už je Hand pryč a Davos má více prostoru sám o sobě, působí dost fajn. Na závěr samozřejmě, akce. A pane bože, ta je skvostná. První řada měla tragickou akci s tunou střihů a nenavazujících záběrů, zde ale, spolu s výměnou týmu starajícího se o choreografii, přichází naprosto bravurně natočená akce, která je zajímavá, zábavná, má skvělou choreografii a hlavně má dlouhé záběry a ne tolik střihů, což přidává nejen na přehlednosti, ale i na tom, že akce působí mnohem víc cool a obecně lépe. Hudba je stále skvělá a taky musím ocenit, že seriál je hrozně pěkně natočen, ty kamerové záběry, to osvětlení, působí to strašně dobře. Jediná negativní věc, které jsem si všiml, tak jsou úvodní titulky a intro, které z nějakého důvodu změnilo font textu na naprosto odporné zelené písmo, které je vyloženě nechutné na sledování :D Ale to je trošku hnidopišství. Druhá série Iron Fista zatím působí neskutečně dobře a i díky zkrácení stopáže o 3 díly je hrozně cítit, že to odsýpá a netáhne se to tolik. Hodnocení: 80% ()