Reklama

Reklama

Králové hor

  • Rakousko Brothers of the Wind (více)
Trailer 1

Mládě orla je svým starším bratrem vyhozeno z hnízda, a tím odsouzeno k smrti. Chlapec Lucas (Manuel Camacho) nezná lásku, ani teplo domova. Po smrti matky se jeho otec (Tobias Moretti) uzavřel do sebe a utápí se v zármutku. Osud svádí Lucase a orlí mládě dohromady. Chlapec ptáče zachrání a pojmenuje ho Abel. Tajně se o něj stará, krmí ho. Ve společnosti mladého dravce nachází lásku a přátelství, které mu doma tolik chybí. S pomocí starého lovce Danzera (Jean Reno) učí Abela létat a lovit. Jak dravec roste a sílí, blíží se den, kterého se Lucas bojí. Den, kdy bude muset svého opeřeného přítele vypustit zpět do volné divočiny. (Bioscop)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (162)

Aluska88 

všechny recenze uživatele

Vizuálně naprosto ohromující počin. Při sledování jsem měla až pocit, že režiséři si museli vypůjčit magický štáb z dokumentů BBC, nebo Discovery. Až nadpozemsky působí ty úchvatné přírodní scenérie, do výšky se tyčící hory a nedotčená příroda. A ta kamera je OMG. Všechny záběry na zvířata, a především na majestátní orly... to se přece nedá normálně natočit:) V zajímavostech je psáno, že snímek vznikal 8 (!!) let bez použití triků a zvláštních efektů. Tleskám pánům režisérům, protože ta dlouholetá práce musela být sakra makačka, ale výsledek je naprosto dokonalý. To musí být paráda. Žít si takhle uprostřed přírody, daleko od "hlučícího davu," daleko od "moderního", chaotického, technickými vymoženostmi přesyceného světa, který dává lidem svůj vlastní, zničující "spotřební" řád. ()

TheDarKnig 

všechny recenze uživatele

Souhlasím s názory ostatních uživatelů, tohle je dokumentární snímek s nádhernými a kouzelnými záběry Alp a života orlů v nich. Příběh je vedlejší, celé velmi komorní osazenstvo (přesně tři herci) jej ale odehráli zcela věrohodně a přesně, jak jim to jen ten jednoduchý scénář dovoloval. Narace příběhu byla zábavně melodramatická a snažila se o nějaké hlubší myšlenky a paralely, to naneštěstí moc nefungovalo, protože jsem si nemohl vytvořit k na hrubo načrtnutému dramatu otce a syna pouto a paralela mezi synem a orlem fungovala jen ve velmi základní rovině. Nicméně příběh přesto nebyl úplný nesmysl, příroda byla opravdu nádherná a některé dokumentární sekvence vyrážely dech. ()

Reklama

whack 

všechny recenze uživatele

Dokumentárny film, do ktorého boli nakoniec vsunutí herci a jednoduchý dej – tak na mňa tento film pôsobil. Zábery prírody sú krásne, ale niektoré zábery vyzerali ako hnusná inscenácia – keď lavína stiahla kamzíkov, alebo keď skaly spadli na orlie hniezdo, pýtal som sa, koľko zvierat natáčanie neprežilo? Koľko orlov hralo rolu Ábela? Nakoniec som vygooglil uistenie produkčnej firmy (code of conduct for the welfare of animals), že žiadnym zvieratám nebolo ublížené, tak mi neostáva nič iné, len veriť na zázraky použitých efektov. ()

castor 

všechny recenze uživatele

Netypická přátelství mezi dětmi a zvířaty dojímají kdekoho, mě většinou nikoliv. Mládě po smrti orlího samce bojuje o své místo na slunci, chlapec po tragicky zesnulé matce zrovna tak. Obě linie se pochopitelně protnou, do toho přichází moudrý horal Jean Reno, který je vlídnější než vypravěči z večerníčků, a pochopitelně nespočet působivých scén z divoké přírody. Ostatně je patrné, že tvůrci mají bohaté zkušenosti s dokumentární tvorbou. Takové utržení laviny nebo „surfování“ na kamzíkovi tak stojí za to. Zbytek už méně. ()

tron 

všechny recenze uživatele

Králi hôr mi pripadajú tak, ako keby Rakúšania chceli nakrútiť dokument o orlovi, ale počas písania scenára si uvedomili, že majú väčšie ambície a tak namiesto „len“ dokumentu nakrútili „normálny“ film s hercami, nakoľko jeden z režisérov pozná človeka, ktorý pozná človeka, ktorému jeden človek, ktorý pozná Jeana Rena vraj raz povedal, že Jean Reno by si rád zahral v rodinnom filme o orloch. A tak sa stalo! Na výsledku je to poznať. Herci a „zápletka“ akoby do príbehu boli namontovaní v poslednej chvíli a nasilu. Najlepšie sú scény s operencom, jeho preletmi nad majestátnymi lesmi a horami. Skvelá je i pasáž s kamzíkom. Akonáhle sa ale do deja zamontujú ľudia, stráca to na sile a to napriek tomu, že Jean Reno, chlapec a komisár Rex určite mali na viac. Vinou slabučkého scenára však nedokážu v divákovi vyvolať také emócie, aké mohli/mali. P.S. - Po dopísaní komentu som zistil, že režiséri sú pôvodne dokumentaristi. Ehm. ()

Galerie (45)

Zajímavosti (4)

  • V čase 1:24:12 zvedá Lucasův otec fotografii, jejíž okraje jsou značne ohořelé. V dalším záběru, kde je fotografie zabírána zezadu, je témeř neporušená. (BaronDevil)
  • Španělský režisér Gerardo Olivares získal bohaté zkušenosti s natáčením se zvířaty již při svém předchozím snímku Mezi vlky (2011). Film Králové hor natáčel 8 let bez použití triků a zvláštních efektů. Jedinou dodatečnou úpravou bylo zpomalení nejpůsobivějších scén. (Zdroj Bioscop)
  • Dravce vo filme patrili slovenskému sokoliarovi, Jaroslavovi Kanátovi. (ČSFD)

Reklama

Reklama