Králové hor

(neoficiální název)

Králi hôr

Rakousko, 2015, 97 min

Joanne Reay

Body dostává alpská scenérie v hlavní roli. Orli jsou super a na "kýčovité" záběry skalnatých velehor se můžu dívat celý den. Kluk ve vedlejší roli je však rozmazlený puberťák, který není sympatický vzhledem ani chováním. Sabotuje otci ubohou snahu o zajištění obživy a kdo ví, jak to bylo s tím požárem. Bez Hajného by nezachránil ani toho orla.(17.10.2016)

Mega krásný film o tak trochu "jiném" chlapci, který umí lépe komunikovat s přírodou než s lidmi, což zase uprostřed Alp není tak překvapivé. Nádherně graficky zpracované, v podstatě už jen ty malebné výškové záběry hor/zvířat na mě udělaly pozitivní dojem, nicméně snímek je o něčem víc - je o trpělivosti, lásce, obětavosti, naději...všem, co člověk zná z mezilidských vztahů. Rozhodně doporučuji, ideální pro klidné páteční večery pro ty, kteří jsou jako já už přesyceny přeakčněným Hollywoodem.(2.8.2016)

The book of life... is ours to write. Let's go. ~ Výborné pro milovníky přírody, obzvláště pro milovníky hor a ještě mnohem více pro milovníky Alp. Přičemž i stěžejní myšlenka filmu, tedy příběhu, je až překvapivě kvalitní; ve finále i zbavena veškeré "tradiční" zhovadilé zbytečnosti. Jean Reno svou přítomností taktéž potěší. Prim tu po celou dobu ale hrají ty rozkošně vymazlené a pokojné záběry na nádherně a věčně inspirující moudrost nejen fauny, nýbrž stejně tak i flóry. Jedním z výsledků je skoro nekontrolovatelný nával slz do očí uvědomělého diváka. Vskutku jedinečné dílo, jež plně ocení jen zlomek bytostí soudobé Země. ~ (90%)(4.7.2016)

Takovýhle film je vhodné pustit na vyčerpanou a stresem sužovanou dušičku. Je to jako balzám - krásné záběry přírody, dojemný příběh ptačího nalezence, žádný hluk, žádné nečekané zvraty, v celém filmu tři postavy, z toho dvě skoro nemluví a třetí je Jean Reno, u kterého si člověk přeje, aby tím svým uklidňujícím hlasem mluvil co nejvíc. bohužel tahle terapie je to jediné, co film může nabídnout - jinak je to docela o ničem. 57%(12.9.2016)

Nádherná príroda, kvalitné herecké výkony. Jednoduchý a milý príbeh medzi kamarátstvom chlapca - Lucasa a orla. Aj ja som chcela vždy mať takého orla, tíško som chlapcovi závidela (v dobrom) :) Ide nielen o vzťah Lucasa a orla, ale zároveň aj o vzťah otca a syna. Ide o to, či syn podľahne a prispôsobí sa otcovi, alebo naopak, či si otec nájde cestu k synovi. Film odporúčam.(12.9.2016)

• - Dravce vo filme patrili slovenskému sokoliarovi, Jaroslavovi Kanátovi. (ZeroZhen)

• - Španělský režisér Gerardo Olivares získal bohaté zkušenosti s natáčením se zvířaty již při svém předchozím snímku Mezi vlky (2011). Film Králové hor natáčel 8 let bez použití triků a zvláštních efektů. Jedinou dodatečnou úpravou bylo zpomalení nejpůsobivějších scén. (Zdroj: Bioscop)

• - V čase 1:24:12 zvedá Lucasův otec fotografii, jejíž okraje jsou značne ohořelé. V dalším záběru, kde je fotografie zabírána zezadu, je témeř neporušená. (BaronDevil)