poster

Králové hor

 • Rakousko

  Brothers of the Wind

 • Rakousko

  The Way of the Eagle

  (neoficiální název)
 • Slovensko

  Králi hôr

Drama

Rakousko, 2015, 97 min

Scénář:

Joanne Reay
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Vesecký
  **

  Dětský film, který zaujme krásou alpské přírody i záběry na divoká zvířata - orly, kamzíky, lišky, vlky, mohu obdivovat způsob, jak se asi film točil, i když to zajisté bylo tak, že se scénář vhodných scén přizpůsobil tomu, co bylo možno natočit. Neviděl jsem první dvě minuty a to podstatné mi ušlo - proč Lucas odešel od otce. Příběh je jinak nudný a kdyby nebyla ta příroda... Bohužel i zimní a sníh já nesnáším ani od pohledu. A ještě něco - podivné na celém ději bylo to, že snad chlapec nechodil vůbec do školy, že veškerý čas trávil uprostřed alpských údolí. A že jsem film sledoval na JOJ Family, tak to bylo česky dabované, ale oni tam v Alpách fakt domorodci hovoří anglicky, jak to tu někdo píše? No, fuj.(20.10.2017)

 • venison
  ***

  Podobná kategorie jako snímek, který jsem viděla v blízké době, „Bella a Sebastián“.. Rozhodně doporučuji všem, kteří milují masivní nádheru divokých hor.. Všem fandům reklamy na Rajec, protože zviřátka jsou tu natočena obdivuhodným způsobem z bezprostřední blízkosti.. Pro nadšence prostých příběhů a křehkých přátelství mezi dětmi a zviřátky.. „Království hor“ je zejména o dospívání k moudrosti, o hledání životní cesty, o nalezení duševní i fyzické vitality.. Hlavní star Jean Reno je zde pouze okrajově především kvůli svému zvučnému jménu, ale i tak si myslím, že určitou skupinu diváků film nadchne tím, co nabízí..(5.8.2016)

 • vander19
  ****

  Veľmi príjemný rodinný film, ktorý sa hodí ak človek nemá bohvieako super náladu na komplikované veci. Príbeh chlapca a orla. Niečo ako Lessie vo vtáčej podobe. Hlavne niektoré zábery bol fakt super a krásne zobrazili majestátnosť tohto dravca. Osobne zbožňujem orly a na NG WILD si málokedy nechám uniknúť dokument o tomto vtákovi. Týmto si ma film hneď zo začiatku získal, aj keď scenár je dosť béčkový a veľmi priehľadný. Mne však išlo o tie super zábery a preto sa nehanbím tomuto filmu udeliť 4*.(24.9.2017)

 • Platom
  ****

  Snímek jež se nápadně podobá filmu Bella a Sebastian. Jak přátelstvím mezi malým chlapcem a "divokým" zvířetem, tak prostředím, ve kterém se příběhy odehrávají. Dějově je propracovanější spíše Bella a Sebastian, Králové hor jsou pak takřka dokumentárním náhledem do říše fauny žijící v Alpách s velmi prostou dějovou kostrou. Ale... Za neskutečné a detailní záběry jak horských scenérii, tak samotných zvířat, by se nemusely stydět ani ty nejlepší dokumentární kousky.(23.7.2016)

 • herr_carter
  ****

  Překrásně kýčovitý film, jehož exteriéry a hudba uvedou filmového diváka do totálního klidu, klobouk dolů před režisérem, který točil film celých 8 let a údajně nepoužil jediného trikového záběru. Příjemný přírodopisný dokument s jednoduchým příběhem, který pohladí po duši................moje hodnocení = 8 z 10.(5.1.2016)

 • - Španělský režisér Gerardo Olivares získal bohaté zkušenosti s natáčením se zvířaty již při svém předchozím snímku Mezi vlky (2011). Film Králové hor natáčel 8 let bez použití triků a zvláštních efektů. Jedinou dodatečnou úpravou bylo zpomalení nejpůsobivějších scén. (Zdroj: Bioscop)

 • - Dravce vo filme patrili slovenskému sokoliarovi, Jaroslavovi Kanátovi. (ZeroZhen)

 • - V čase 1:24:12 zvedá Lucasův otec fotografii, jejíž okraje jsou značne ohořelé. V dalším záběru, kde je fotografie zabírána zezadu, je témeř neporušená. (BaronDevil)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace