poster

The Visit

Horor / Thriller

USA, 2015, 94 min

Scénář:

M. Night Shyamalan

Kamera:

Maryse Alberti

Producenti:

Marc Bienstock

Scénografie:

Naaman Marshall

Kostýmy:

Amy Westcott
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • M.a.t.t.
  ***

  Určite najzaujímavejší Shyamalan za pomerne dlhú dobu, ale i tak si nemôžem pomôcť - jeho vrcholná tvorba je stále niekde inde. The Visit je len sympatická žánrová jednohubka a to vo všetkých smeroch. Dokonca aj forma dokumentárneho filmu mi príde vhodne zvolená a ústrední predstavitelia taktiež. Len je až príliš jednoduchá a často postráda potrebné napätie. Návrat ku koreňom bol každopádne šťastným krokom a úspech Shyovi naozaj prajem. Súčasne ale verím, že má stále na viac.(14.10.2015)

 • Pilda17
  ***

  Ten rozjezd je šíleně dlouhý. Než se začne něco pořádného dít počkáme si dobrých 45 minut. Pak už se to dalo, atmosféra začne být ostřejší a dočkáme se pár velmi zneklidňujících scén. V závěru se vše zvrtne do pořádného psycha a hororový fanoušek začne mít žně. Bohužel ten rozjezd přišel moc pozdě a ta pomalá první polovina se už nedá zachránit .. 6/10 = 60%(28.12.2015)

 • Bloody13
  ****

  Shyamalan se vrátil k žánru, který ho stvořil, a natočil si vlastní verzi kultovního Babiččina domu. A docela to stojí za to. Forma FF, rakovina moderního hororu, je tentokrát překvapivě více než snesitelná, i když neopodstatněná a ve výsledku zbytečná. Každopádně Indova schopnost, jak dokáže vyděsit i šílenou babkou za denního světla, je obdivuhodná a v nočních scénách se mu hodí dvojnásob. A zatím, co dětský pár působí naprosto přirozeně a celkem sympaticky (!), ten starší spolehlivě plní funkci hnusně bizarního zla. Jo a WTF pointa se tentokrát nekoná, spíše menší překvapení. (70%)(26.9.2015)

 • Tosim
  *****

  Stále jsem jen mírný optimista, ale zodpovědně prohlašuju, že tento film u mě fungoval na všech úrovních. Napětí, lekačky, humor, styl, vizuál, potřeba dalšího zhlédnutí. Co mám dál psát, prostě u tohoto snímku vypadají všechny Shyamalanovy špatné filmy posledních skoro deseti let jako jeho klasická pointa. 100%!!!!!(5.1.2016)

 • choze
  *****

  Shyamalan se vrací do hry! Dobře vymyšlený found footage rámec, dobře napsané i zahrané ústřední přemoudřelé dětské postavy, funguje atmosféra, napínání i ta jedna předvídatelná a přesto brutální lekačka a přitom celou dobu netušíte, co z toho ve finále vyleze. Velká spokojenost a pro mě nejlepší horor od PROMETHEA.(18.10.2015)

 • - Když Tyler (Ed Oxenbould) mluví o své hudbě, nazývá sám sebe Tyler the Creator. Tyler the Creator je ve skutečnosti černošský rapper, jehož texty písní lze označit za lyrické hororové příběhy. (DareDeer)

 • - Jedná se o první hororový film Shyamalana ve stylu found footage. (hansel97)

 • - Pracovní název filmu byl Sundowning, což je název nemoci, jíž trpí babička (Deanna Dunagan) a způsobuje podivné chování po západu slunce. Česky se nemoc nazývá syndrom zapadajícího slunce. (DareDeer)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace