Na návšteve

Scénografie:

Naaman Marshall

Kostýmy:

Amy Westcott

Roztomilé poťouchlosti, které pěkně skládají logiku, naštěstí hlavně zpětně (i když zase takové překvápko to nebylo). Celý ten děj byl příjemně nepříjemný - a kdyby tam bylo ještě méně pointy, moc by mi to nevadilo. Jsem rád, že je M.N.S. ve formě (což říkám s rozmyslem po vidění první sezóny Wayward Pines).(24.4.2017)

|65%| Tomuhle počinu jsem se vyhýbal a to s jednoho prostého důvodu. Nemám rád filmy točené ruční kamerou. Prostě to není můj styl, kamera se klepe (což je tedy logické), celé mi to přijde amatérské apod. No, ale tomuhle jsem nakonec šanci dal. Především kvůli režisérovi Shyamalanovi, který natočil dost zajímavých filmů. Co se týče žánru – nebudu tu psát jako ovce, že jsem poznal Shyamalanův styl, že je to jeho rukopis apod. Já bych nepoznal, kdo tohle točil. Přesto jsem relativně spokojený. V rámci možnosti je to natočeno víc než solidně. Už i ta slabší ½ snímku mě bavila. Zaujalo mě herecké duo dětí, kteří to sehráli dokonale. Stejně jako jejich prarodiče. Takže určité scénky mě tu bavili. V 2/2 se to už trochu přiostří + finále ve kterém je pointa. Nepřišla mi nějak šokující, ale povedla se. Rozhodně bych doladil a obohatil scénář, aby to bylo bud pojato drsnějším způsobem (zde bylo jen PG-13) nebo přidat širší pointu s více nápady ve scénáři. Jinak si nemůžu výrazněji stěžovat. Pecka to není, ani ty 4* dát nemůžu, přesto jsem ale spokojený. Nadprůměrná jednohubka, která potěší.(29.5.2017)

Je to dobrý horor, i když ty děcka byli VELMI tolerantní ohledně podivného chování prarodičů. Každopádně to jede krásně podle pravidel. Vy víte, že bude houšť a houšť a jen se těšíte na způsoby, kterými se to projeví. Mě to teda nezklamalo a musím uznat, že úroveň znepokojivosti byla velmi vysoká. Finále bylo chvílemi až groteskní. Když tomu klukovi nacpal posranou plínu do ksichtu, tak jsem fakt vyprsknul. A byl fakt dobrej nápad postavit proti sobě děti a důchodce, kór když důchodci vlastně ani moc neútočili spíš jen byli strašně, nebezpečně divní. Chápu, že to někomu nesedne a nedá se to brát vážně. Mě se to ale líbilo.(7.7.2017)

Ve scénáři jsou strašné logické díry, chování některých postav v určitých situacích je lepší nekomentovat a celé je to silně průhledné. Samotný found footage styl už zdaleka nepůsobí jako ozvláštňující prvek, ale spíše jako přežitá umělecká volba, v rukou obou dětí navíc krajně nerealistická a příliš "dokonalá". Na druhou stranu důmyslná hra s pravidly několika žánrů, diváckými očekáváními v dílčích momentech a grandiózní výkon Deanny Dunagan. Svou přiznanou, až okatou filmovostí mi The Visit připomínal Raimiho Drag Me to Hell.(22.3.2016)

• lamps

Shyamalane, běž se už zahrabat. Slavný režisér má renomé, kvalitní casting, lepší zdroje i technické možnosti, ale točí svůj found footage nudněji než Petr Jákl. Abych jen nekřivdil, některé nenápadně hrůzné a tísnivé scény, například noční záběry běsnící babičky nebo úvodní hra na schovávanou, fungují znamenitě a filmu lze přičíst k dobru i sympatické dětské protagonisty a zdařile vyvedenou formu vyprávění, avšak napětí se trvale nestupňuje, skutečně děsivých chvil je něco kolem nuly a v závěrečných minutách mě scénář nezklamal, nýbrž vyloženě znechutil.... Zoufalý pokus o kvalitativní znovuzakotvení dřívějšímu stroji na hutnou atmosféru opět nevyšel, snad příště... 50%(29.11.2015)