The Visit

Scénografie:

Naaman Marshall

Kostýmy:

Amy Westcott

Shyamalan se vrací do hry! Dobře vymyšlený found footage rámec, dobře napsané i zahrané ústřední přemoudřelé dětské postavy, funguje atmosféra, napínání i ta jedna předvídatelná a přesto brutální lekačka a přitom celou dobu netušíte, co z toho ve finále vyleze. Velká spokojenost a pro mě nejlepší horor od PROMETHEA.(18.10.2015)

S ohledem na Shyamalanovy předchozí zastávky hodně nízký rozpočet, navíc poprvé ve stylu found footage. Znovu (pamatujeme Šestý smysl) předvádí výborný dětský casting, který je velmi vtipnou průvodcovskou dvojkou. Sází na skvělou atmosféru, solidní pointu a hlavně napsal velmi dobrý scénář. Si říkám, zda ta moje tchýně a tchán jsou v pohodě, když jim občas „půjčím“ děti. M. Night Shyamalan to nepoložil. Vždycky jsem poklepávání Indova ramena krotil, v posledních letech hodně bloudil v kruhu a vytrácel se z diváckého zájmu. Třeba takové Stalo se začalo velmi slušně, pár dobrých nápadů, skvělá atmosféra. Ale pak začal hodně požadovat divákovu trpělivost, aby se nesmál tak hlasitě. Nechtěně, samozřejmě. V roce 2015 je všechno trochu jinak. Selfíčková kamerová exhibice je dokonale vymačkaná, pomrkávání na diváka je moc fajn. Pro mě to velmi dobrý návrat je. Mám velkou radost. Navíc se má Shyamalan příště znovu sejít s Brucem Willisem.(29.11.2015)

Shyamalan ve formě a The Visit má náběh na nejlepší horor roku. Film se jasně vysmívá především Paranormal activity, ale i většině fádním duchařinám a to bez použití jakýchkoliv efektů, CGI či masek dokáže dokonale děsit pouhým párem seniorů .(It Follows pouze nechápavě kroutí hlavou). Film se rozbíhá poměrně rychle, lekačky, děsivé, znepokojivé a mrazivé scény na nás Shyamalan valí už od čtvrtiny stopáže, za což má velké plus, bál jsem se, že něco uvidím až posledních pár minut. Natočeno je to autenticky, Found Footage forma neleze na nervy, žádný šumivý, nekvalitní a epilepsii vyvolávající obraz se nekoná, sekvence s babčou jsou velmi děsivé ( Hide a Seek či závěrečná scéna s peřinou lahůdka) a závěrečný pro mne naprosto nečekaný a šokující zvrat patří mezi nejlepší twisty letošního roku. Shyamalane tohle byla jízda za málo peněz !! Story 8/10, Atmosféra 10/10,Lekačky 8/10 Gore 1/10, Vizuál 7/10, Akce 6/10, Zábavnost 9/10. 90%(7.10.2015)

Dobrý psycho-horor s fajn atmosférou a pointou. Na úplný vrchol bych to neviděl, nijak zvlášť mě to nedostalo, ale bavil jsem se po celou dobu a některý momenty dokážou celkem slušně vyděsit. Navíc je tam taková mrazivá tajemnost, a to tomu dodává šmrnc. Nicméně si myslím, že konec se dal zmáknout líp. 70%(16.11.2015)

A vono to půjde, né že ne! Shyamalan se po několika záležitostech balancujících na hranici průjmu vrátil do hororových vod a jen tak mimochodem natočil jeden z nejlepších "found footage" filmů - uvozovky jsou zde na místě, jelikož spíše než FF výsledný produkt zdařile odkazuje na (pořád ještě relativně novou) symbiózu až posedlost mladistvých elektronickými hračkami a internetem. K nalezení je několik režisérových trademarků (drobné osudové předurčenosti postav), prazvláštní humorný nádech a především ojediněle úchylná atmosféra osamoceného sídla, jehož obyvatelé očividně nejsou v pořádku. Podezíravější divák sice pointu prokoukne dost brzy, nicméně originalita a příběh tentokrát chvályhodně ustupují skvostnému castingu a pseudodokumentárnímu stylu, jehož provedení nijak neubírá audiovizuálním kvalitám (děcka maj prostě dost dobrej matroš, smiřte se s tím). Naopak - celé to pubertální filmování "na tajňačku" krásně podtrhuje vyšinutost celého projektu. Dobrý to je!(16.10.2015)

• - Fotoaparát, který zústane v obývacím pokoji, aby sledoval přes noc babičku, je typu 60D. Ten se ovšem sám bez jakékoliv akce vypíná po 12 minutách nahrávání. Nahrávat s ním je tedy nemožné. (hansel97)

• - Babiččino (Deanna Dunagan) vyprávění o stvořeních z jiné planety, které žijí pod vodou, je odkazem na dřívější film režiséra M. Night Shyamalana Žena ve vodě (2006). (DareDeer)

• - Režisér M. Night Shyamalan prozradil na Twitteru, že si připravil tři verze filmu. Jedna z nich byla čistě komedie, druhá čistě horor a třetí, kterou nakonec použil, byla něco mezitím. (hansel97)