Na návšteve

Scénografie:

Naaman Marshall

Kostýmy:

Amy Westcott

Komentuji se značným odstupem, avšak i přesto si vzpomínám, jak povedeným byl tento snímek hororem. Měl v sobě prostě vše, co bych u tohoto žánru chtěl mít a co bych očekával od M. N. Shyamalana. Řeknu vám, milí přátelé, že sledovat tento horor na vcelku velké horské chatě uprostřed ničeho, byl vskutku parádní zážitek, který si plné hodnocení zaslouží.(27.12.2016)

Shya se vrací do svých kramfleků. Visit je příjemným nízkorozpočtovým kouskem, který potěší hlavně výborným castingem a nosnou myšlenkou. Found footage v tomhle případě vůbec nevadí, má to jakž takž smysl a nečekaně i řadu velmi vtipných, černohumorných momentů (desková hra!). Co nejvíc oceňuji, je houstnoucí napětí, povedený twist a klasické Shyovi dechberoucí momenty vykouzlené postavením kamery. Bezpečně nejlepší počin od Vesnice.(21.12.2015)

Skvělá hororová jednohubka s pár dokonale infarktovými scénami (a to jsem si před několika dny při sledování Purpurového vrchu znovu uvědomil, jak moc mě irituje většina lekaček). Už sakra dlouho jsem u žádné žánrovky neměl tak příjemně nepříjemné pocity. S malým rozpočtem a zcela neznámými herci to Shyamalanovi očividně svědčí. Snad to není poslední dobrá věc, kterou natočil. 80 %(22.10.2015)

Paráda. Ale v tomto prípade sa nejedná o žiadne prekvapenie, pretože sa v podstate len potvrdilo to, čo bolo predpokladané už od začiatku – že Shyamalan je konečne späť a napráva si polorozpadnuté renomé, k čomu mu práve tento malý, čierny horor adekvátne poslúži. Nie je to samozrejme na jeho vrcholovej úrovni ako "The 6th Sense" či "Unbreakable", ale je to lepšie než jeho posledné filmy a to úplne stačí. Nehovoriac o tom, že to celé vytrieskal z minima, či už sa jedná o hľadisko finančné alebo o „zaseknutý“ subžáner found footage, do ktorého je to mimochodom tento rok (spolu s nedoceneným "Digging Up the Marrow") už druhý kvalitný prírastok. Uveriteľné, znepokojivé, desivé i zábavné, no predovšetkým plnohodnotne funkčné, natočené so Shyamalanovským štýlom i zvratom. Takže spokojnosť a konečne horor, ktorý má aj potenciál; vystrašiť mladých pred prázdninami u starých rodičov :-)(25.9.2015)

• lamps

Shyamalane, běž se už zahrabat. Slavný režisér má renomé, kvalitní casting, lepší zdroje i technické možnosti, ale točí svůj found footage nudněji než Petr Jákl. Abych jen nekřivdil, některé nenápadně hrůzné a tísnivé scény, například noční záběry běsnící babičky nebo úvodní hra na schovávanou, fungují znamenitě a filmu lze přičíst k dobru i sympatické dětské protagonisty a zdařile vyvedenou formu vyprávění, avšak napětí se trvale nestupňuje, skutečně děsivých chvil je něco kolem nuly a v závěrečných minutách mě scénář nezklamal, nýbrž vyloženě znechutil.... Zoufalý pokus o kvalitativní znovuzakotvení dřívějšímu stroji na hutnou atmosféru opět nevyšel, snad příště... 50%(29.11.2015)

• - V úvodu filmu si Becca (Kathryn Hahn) a Tyler (Ed Oxenbould) prohlížejí fotografie na stěně svých prarodičů. Na jedné z fotografií lze vidět panenku Annabelle z filmu V zajetí démonů (2013). (Alfréda)

• - Spoiler: Na cestě do města s dědečkem (Peter McRobbie) hrají Becca (Olivia DeJonge) a Tyler (Ed Oxenbould) hru, kdy si vyberou budovu a musí si vymyslet, bez toho aby o domu něco věděli, kdo v budově bydlí a co dělá. Když si Becca vybere policejní stanici, řekne, že v ní pracuje policista Jerry, co nikdy nezvedá telefon. Když o pár dní později matka (Kathryn Hahn) Tylera a Beccy zjistí, že děti nejsou u svých skutečných prarodičů, ale cizích lidí, volá na místní policii. Nikdo telefon nezvedá a ozve se pouze informace, že strážný Jerry právě nemůže zvednout telefon. (hansel97)

• - Spoiler: Tyler (Ed Oxenbould) na konci filmu rapuje o svém boji o život a přežití v domě prarodičů a zmiňuje, že: "Přežil stejně jako Mel Gibson ve Smrtonosné zbrani 2 (1989)". Ve Smrtonosné zbrani 2 zabije Mel Gibson jednoho z padouchů tím, že mu několikrát za sebou přibouchne hlavu dveřmi od auta. Tyler zase zabije dědečka (Peter McRobbie) tím, že mu hlavu přibouchne dveřmi od ledničky. (Alfréda)