The Visit

Scénografie:

Naaman Marshall

Kostýmy:

Amy Westcott

Určite najzaujímavejší Shyamalan za pomerne dlhú dobu, ale i tak si nemôžem pomôcť - jeho vrcholná tvorba je stále niekde inde. The Visit je len sympatická žánrová jednohubka a to vo všetkých smeroch. Dokonca aj forma dokumentárneho filmu mi príde vhodne zvolená a ústrední predstavitelia taktiež. Len je až príliš jednoduchá a často postráda potrebné napätie. Návrat ku koreňom bol každopádne šťastným krokom a úspech Shyovi naozaj prajem. Súčasne ale verím, že má stále na viac.(14.10.2015)

Ten rozjezd je šíleně dlouhý. Než se začne něco pořádného dít počkáme si dobrých 45 minut. Pak už se to dalo, atmosféra začne být ostřejší a dočkáme se pár velmi zneklidňujících scén. V závěru se vše zvrtne do pořádného psycha a hororový fanoušek začne mít žně. Bohužel ten rozjezd přišel moc pozdě a ta pomalá první polovina se už nedá zachránit .. 6/10 = 60%(28.12.2015)

Shyamalan se vrátil k žánru, který ho stvořil, a natočil si vlastní verzi kultovního Babiččina domu. A docela to stojí za to. Forma FF, rakovina moderního hororu, je tentokrát překvapivě více než snesitelná, i když neopodstatněná a ve výsledku zbytečná. Každopádně Indova schopnost, jak dokáže vyděsit i šílenou babkou za denního světla, je obdivuhodná a v nočních scénách se mu hodí dvojnásob. A zatím, co dětský pár působí naprosto přirozeně a celkem sympaticky (!), ten starší spolehlivě plní funkci hnusně bizarního zla. Jo a WTF pointa se tentokrát nekoná, spíše menší překvapení. (70%)(26.9.2015)

Stále jsem jen mírný optimista, ale zodpovědně prohlašuju, že tento film u mě fungoval na všech úrovních. Napětí, lekačky, humor, styl, vizuál, potřeba dalšího zhlédnutí. Co mám dál psát, prostě u tohoto snímku vypadají všechny Shyamalanovy špatné filmy posledních skoro deseti let jako jeho klasická pointa. 100%!!!!!(5.1.2016)

Shyamalan se vrací do hry! Dobře vymyšlený found footage rámec, dobře napsané i zahrané ústřední přemoudřelé dětské postavy, funguje atmosféra, napínání i ta jedna předvídatelná a přesto brutální lekačka a přitom celou dobu netušíte, co z toho ve finále vyleze. Velká spokojenost a pro mě nejlepší horor od PROMETHEA.(18.10.2015)

• - Když Tyler (Ed Oxenbould) mluví o své hudbě, nazývá sám sebe Tyler the Creator. Tyler the Creator je ve skutečnosti černošský rapper, jehož texty písní lze označit za lyrické hororové příběhy. (DareDeer)

• - Jedná se o první hororový film Shyamalana ve stylu found footage. (hansel97)

• - Pracovní název filmu byl Sundowning, což je název nemoci, jíž trpí babička (Deanna Dunagan) a způsobuje podivné chování po západu slunce. Česky se nemoc nazývá syndrom zapadajícího slunce. (DareDeer)