Legenda (TV seriál)

Legends

Legendy

USA, 2014–2015, 14 h 31 min (Minutáž: 41–45 min)

Sean Bean, Ali Larter, Tina Majorino, Amber Valletta, Morris Chestnut, Rob Mayes, Billy Brown, Frank John Hughes, Blake Robbins, Keon Mohajeri, Linda Park, Steve Harris, Theo Greenly, Željko Ivanek, Victoria Moroles, Sammy Sheik, Mason Cook, Alon Aboutboul, Necar Zadegan, Kirk Acevedo, Dominic Rains, Brian Tee, Christine Adams, Petra Navrátilová, Patrik Štěpán, Nick Gracer, Erika Guntherová, Christophe Tek, Marián Mitaš, Aisling Franciosi, Kyle T. Heffner, Klára Issová, Winter Ave Zoli, Miroslav Táborský, Eva Josefíková, Jana Stryková, Markéta Tannerová Šebesťáková, Kateřina Janečková, Dean Chekvala, Omid Abtahi, David Meunier, Chance Kelly, Brad William Henke, Utkarsh Ambudkar, Bonnie Burroughs, Jesse King, Rudolf Martin, Marshall Bell, Kelly Overton, Ralph Brown, Ivan G'Vera, Nikola Djuričko, Visar Vishka, James Wilby, Sundra Oakley, Shaun Dingwall, Brian Caspe, John Comer, Petr Halíček, Josef Hervert, Vít Kašpařík, Vít Kašpar, Kevin Michael Clarke, David Dayan Fisher, Justin Svoboda, Ian Nelson, Fatima Adoum, Dan Cade, Nick Brimble, Petr Kantor, Irina Kara-Mosko, Rod Hallett, Eric Godon, Goran Kostič, Lilly-Fleur Pointeaux, Zana Marjanovic, Nesrin Cavadzade, Ross Anderson, Adnan Haskovic, Amy Wren, Tomiwa Edun, Val Maloku, Goran Navojec, Slavko Sobin, Gabriel Constantin, Bojan Navojec, Daniel Ratimorský, Vera Miao, Tom Taylor, Jassa Ahluwalia, Madison Mason, Jakub Koudela, Nikol Kouklová, Kristýna Podzimková, Attila G. Kerekes, Rolando Boyce, Jodi Harris, Chris Mulkey, Ambyr Childers, Christopher Matthew Cook, Bruno Amato, Christian Clemenson, Joshua Close, Mido Hamada, Alexie Gilmore, James Hanlon, Lisa Long, Josh Randall, Waleed Zuaiter, Jamie Elman, Robert Wisdom, Spencer Garrett, Alisha Seaton, Steve Kazee, Jakub Hajner, Gershwyn Eustache Jnr, Fernando Rivera, Peter Coventry Smith, Muhamed Hadzovic, Abigail Rice, Stacey Turner, Mike Ostroski, Rašíd Ajtuganov, Brendan McCarthy, Cristiano Donati, Josef Vaňousek, J.R. Cacia, Anna Rust, Brooke Johnston, Akshay Kumar, Akshay Kumar, Sean Connor Renwick, Kiran Sonia Sawar, Igor Skvarica, Josh Cowdery, Larisa Markina, Joe Marinelli, Erik Aude, Courtney Sauls, Jaroslav Mendel, Radek Polák, April Parker-Jones, Nicole Shalhoub, Katrina Vasilieva, James Allan, Isaura Barbé-Brown, Camilla Beeput, Casey Adams, Dave Shalansky, Noeleen Comiskey, Ondřej Novák, David Gunning, Sagar Radia, Alex Stemkovsky, Nefetari Spencer, Georgia Waters

Komentáře uživatele kenkaku k tomuto TV seriálu

1. řada: Obrovsky nevyvážený 400 minut dlouhý film (rozsekaný do 45minut epizod). Pokud to někomu nevadí, bude mít jeden problém vyřešený. Druhý je ten, že scénáristé přeskakují z "epizodních případů" do hlavní linie, kde se rozkrývá jedno velké tajemství. A to otravuje. Mě nezajímají ty tanečky okolo. A díky tomu prostředek série neskutečně nudí. Je to sice natočené poutavě, ale pocitu vaty se nelze ubránit. Navíc po dodívání se na první řadu je jasné, že bez druhé řady to není úplné. 2 řada: Propad o dvě třídy. Zcela jiné pojetí (skákání v ději v čase a mezi lokacemi tucet-krát za epizodu) u (opět) 400 minut dlouhého nakrouhaného filmu zcela zabíjí kouzlo první řady. Události předchozí řady se prakticky ignorují (je to opravdu jen aby se neřeklo) a každá epizoda se věnuje jakože jiné postavě. Vůbec to nefunguje, protože nikdy se nic nevyřeší a jen se nabaluje nové a nové. Ze začátku je to matoucí, později už jen otravné. Zcela to ředí hlavní linku - kdo je Martin - což se dozvíme až v poslední epizodě (jediné která stojí za to). To bohužel nemění nic na tom, že rozuzlení celého seriálu je tak debilní, že popírá celou první řadu (nezapadá to do sebe ani omylem).(14.11.2017)

Slibný začátek série, která na konci nabídne i atraktivní třešinku na dortu. Perfektní práce!(11.11.2017)

• Chemik (S01E02) (epizoda) (2014)

Oproti první epizodě sešup jako prase. Prakticky nic se neuzavřelo, akorát se přidala další zápletka s chemikem (která se nevyřeší!!!!). Pokud TOHLE je Legenda, končím s ní...(11.11.2017)

Bohužel se potvrzuje to co jsem se bál. Díváme se na rozkouskovaný film. Opět se nic nevyřešilo a jen jsme se posunuli dál v případu "nervový plyn VX". Ohledně "překvapení" z pilotní epizody se neděje nic (když nepočítám otravného agenta).Ach jo...(11.11.2017)

Asi už nemá smysl si stěžovat na strukturu. Jeden příběh se táhl přes tři epizody a to nejzajímavější se prakticky vůbec nerozvíjí. Takhle na mě působí série jen jako průměr. Je to škoda.(11.11.2017)

Konečně se věnujeme tomu co mě zajímá - minulost hlavního hrdiny. Opět je to ale nedořešené (prostě jedeme dále v jedné nekonečné lince která je nakrouhaná na epizody seriálu)(11.11.2017)

vypadalo to velmi slibně, dokonce se i držíme linie která je zajímavá a ne nějakého pseudo-problému. Bohužel to pohřbila ta debilita nakonec. Tenhle seriál je jedna velká promarněná příležitost.(11.11.2017)

A máme tu opět "vycpávkový případ" který jak je dopředu jasné se stejně nerozštípne během jedné epizody. Minulost hlavní postavy je opět záhadně upozaděna (prostě jak mávnutím kouzelného proutku už po něm nikdo nejde) a díky tomu za mě nastává otravná nuda.(11.11.2017)

Tak nějak záhadně se obě linie (vycpávko-případy a minulost) začínají propojovat - alespoň se to tak zdá. Série tedy konečně jde do finále, nebo se z toho klube největší debilita jakou jsme za poslední dobu viděl. Osmá epizoda zase tak moc nerozkryla a sama o sobě vůbec nefunguje. Ale jako celek rozhodně lépe než předchozí kousek.(11.11.2017)

Devět epizod trvalo než se seriál vrátil na vrchol. Devátá epizoda je přesně tím čím seriál měl být. Nebýt toho začátku bez začátku (přímo se pokračuje kde skončila minulá epizoda) bylo by to naprosto perfektní. Je tam vše. ˇPseudo drama ustupuje do pozadí a najednou přebírá roli zjišťování minulosti. Sice to působí vše jako divná náhoda (myslím to propojení), ale ničemu to zas tak moc nevadí.(14.11.2017)

Našlapaná epizoda která má jednu chybu... měla být PRVNÍ epizodou. Ne poslední. Spousta věc se tady vysvětlí a bohužel ještě více rozjede. Bez druhé řady tedy nemá série vůbec smysl.(14.11.2017)

• Příběh Dmitrije Petroviče (S02E01) (epizoda) (2015)

No hnus velebnosti... skákat v čase a mezi lokacemi 30x za epizodu je opravdu otravné. Zatím je vše spíš rušivé. Navíc nechápu kam zmizely některé postavy z první řady. Nedává to smysl.(14.11.2017)

• Příběh Kate Crawfordové (S02E02) (epizoda) (2015)

Přesně to co vadilo v první řadě zůstává (díváme se na 400 minut dlouhý film na části), díky tomu se něco "nakousne" a nedotáhne. Myslíte, že se s Kate (když už je to její příběh) něco dotáhne? Ani omylem. A mám pocit, že to takhle půjde dál. Budou se nabalovat další a další "příběhy", které nic nevyřeší. Jinak (samozřejmě) i dále hopsáme v čase a mezi lokacemi co pár minut.(15.11.2017)

• Příběh Curtise Ballarda (S02E03) (epizoda) (2015)

Pro velký úspěch přidáváme další časovou linku (a lokaci): Litva 1991. Tedy už čtvrtou (1975, 2001 a "současnost"). Samozřejmě linka "Kate" z minula pokračuje dál a také se neukončí... Nejde tedy o nic jiného než o laciné nabalování děje o flashbacky. Zadělává se na nový neduh. Co epizoda to nová dějová linka a rozředění hlavního motivu: Kdo je Martin a kam se poděly postavy z první řady.(15.11.2017)

• Příběh Iljany Zakajevové (S02E04) (epizoda) (2015)

Sesiál už němá čím překvapit. Vše co již bylo řečeno pokračuje. Co epizoda to jeden příběh který se neukončí, ale tahne dál. Díky tomu je jasné, že se děj akorát nabaluje a nabaluje...(15.11.2017)

Jednu hvězdičku navíc za sebevraždu (to otravné pako si nic jiného nezasloužilo). Jinak platí to samé jako minule... a před minule...(15.11.2017)

• Příběh Tamira Zakayeva (S02E06) (epizoda) (2015)

Nikdo se nám tu nezastřelil, styl vyprávění stejný, takže se vracíme k hodnocení **(15.11.2017)

• Druhý příběh Dmitrije Petroviče (S02E07) (epizoda) (2015)

Dej nám malinko (krom toho co mě rozčiluje od první epizody této řady) začal trochu kulhat. Už to začíná být lehce moc.(15.11.2017)

• Příběh Dokua Zakayeva (S02E08) (epizoda) (2015)

Další linka (Čečna 1994)... a k čemu? Jak pomůže k dalším odpovědím? Nic než vatozní díl. Opravdu ten seriál už nemám vůbec rád.(15.11.2017)

• Příběh Gabi Miškové (S02E09) (epizoda) (2015)

snad nejzbytečnější epizoda. Nic se nikam nepohnulo. negativa prolínající se celou řadou přetrvávají(16.11.2017)

konečně něco nového - vítej Alexeji Volkove. A hned od začátku. říkám si kdyby celá řada byl jen tento jeden díl, bylo by to lepší. Takže si klidně odpusťte předchozích 9 kusů a o nic nepřijdete...(16.11.2017)